Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Kuidas vältida maksejõuetust?

Veebiseminar

Kestus: 90 minutit

Milliseid õiguslikke võimalusi on ettevõtjatel kasutada, et ärid ka raskel ajal vee peal hoida, milliseid õiguslikke lahendusi on eri riikides ettevõtjate toetuseks välja pakutud ja mida ka Eestis võiks kaaluda? Nendele küsimustele vastavad veebiseminari vormis Ellex Raidla advokaadibüroo kohtuvaidluste töögruppi juhtiv partner Arne Ots ja vandeadvokaat Martin Raude.

COVID-19 on põhjustanud olulisi muudatusi majanduselus. Väga suur osa majandusest on sisuliselt seiskunud ja kuigi on ka valdkondi, mis näivad jõudsalt kasvavat, näiteks pakiveondus ja e-kaubandus, on viiruse üldised mõjud mõistagi väga negatiivsed. Kaubad riikide vahel ei liigu, inimesed ei saa tööle, paljud haigestuvad, piiratud on üldine liikumisvabadus, ärid on suletud. On paratamatu, et sellise olukorraga kaasnevad ettevõtjate majandusraskused ja mida kauem kestab kriis, seda raskemad on tagajärjed. Lootus, et kriisile järgneb tõenäoliselt kiire tõus, ei paku lohutust, sest võlakoorem kasvab ja kriisi möödumise aega on võimatu ennustada.

Taoline kriis testib nii majanduse vastupidavust kui ka õiguskeskkonda. Lepinguid ei ole võimalik täita, nagu on normaalses olukorras kokku lepitud. Üks ei saa tarnida kaupa, teine ei ole võimeline täitma oma rahalisi kohustusi, sest rahavoog on kokku kuivanud, kolmas on vastamisi jõude ootava töötajate hulgaga ja teadmatusega, mida ja kuidas tööjõu osas ajutisel ette võtta. Tekivad küsimused, kes ja milliste kohustuste täitmise eest üldse vastutab ja kas vastutusest tavapäraselt mõistetud viisil saabki praegu üldse rääkida. Tavaolukorras toimima mõeldud õigusnormid võivad ettevõtjale olla üsnagi halastamatud, kui kriisiaja konfliktide korral ei suudeta kokkuleppeid saavutada. Majanduselu reguleerimiseks kiirkorras välja töötatud n.ö leevendusnormid, mida on juba kehtestatud ja ilmselt kehtestatakse veelgi, võivad aga õiguste ja kohustuste tasakaalu ning uues olukorras juba tekkima hakanud konsensuslikud lahendused taas peapeale keerata.

Sellest, milliseid õiguslikke võimalusi on ettevõtjatel kasutada, et ärid ka raskel ajal veepeal hoida, milliseid õiguslikke lahendusi on erinevates riikides ettevõtjate toetuseks välja pakutud, milliseid toetavaid meetmeid ja regulatsioone Eestis on kehtestatud ja kavandatakse ning milline võib olla nende mõju, sellest räägivad veebinaris Ellex Raidla advokaadibüroo kohtuvaidluste töögruppi juhtiv partner  Arne Ots ja vandeadvokaat Martin Raude.

 

 

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kuidas vältida maksejõuetust?
Hind:
79 €
94,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil registreerimine@aripaev.ee .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust sponsor@aripaev.ee või 667 0105.