Järelvaadatav: Mida on vaja ärisuhetes teada koroonaviiruse kui vääramatu jõu kohta?

Veebiseminar

Kestus: 113 min

Koroonaviiruse negatiivsed mõjud on paljudele ettevõtetele kaasa toonud ootamatu olukorra, kus lepinguga võetud kohustusi ei suudeta nõuetekohaselt täita ja lepingupool satub lepingurikkumisse.

Seetõttu on mõlema lepingupoole jaoks oluline teada, kuidas on muutunud olukorras võimalik kaitsta enda õigusi ja vältida seejuures õiguste kuritarvitamist teise lepingupoole suhtes. Seminari käigus uurime lähemalt, kas koroonaviirus ja selle tõkestusmeetmed on vääramatuks jõuks ning vaatleme lähemalt, mida saavad lepingupooled selles kontekstis enda kaitseks ette võtta.

 Veebiseminaril käsitletavad teemad:

  •        Üldpõhimõtted lepingute täitmisel: hea usu ja mõistlikkuse põhimõte;
  •        Kas ja kuidas on lepingutingimusi võimalik jooksvalt muuta, et leping arvestaks paremini muutunud olukorraga?
  •        Kas koroonaviirus ja selle tõkestusmeetmed on Eesti õiguse järgi vääramatu jõu juhtumiks?
  •        Mida toob vääramatu jõu olukord kaasa lepingu täitmisel?
  •        Millal võimaldab vääramatu jõu olukord lepingut rikkunud poolel vastutusest vabaneda?
  •        Vääramatu jõud pole lepingurikkuja jaoks kõikehõlmav kaitsekilp: õiguskaitsevahendid mida saab kasutada, sõltumata vääramatu jõu olemasolust.

Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo NJORD Law vandeadvokaat Tavo Tiits.

Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Mida on vaja ärisuhetes teada koroonaviiruse kui vääramatu jõu kohta?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Tavo Tiits

vandeadvokaat
Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo NJORD vandeadvokaat Tavo Tiits, kes omab ehitus- ja kaubandussektori klientide igapäevase nõustamise kaudu tihedat kokkupuudet veebiseminari teemaga.
LISAINFOVeebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.