Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?

Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?
Tellimine
Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?
NaN €
Näita käibemaksuga

Veebiseminar annab kinnisvarasektoris tegutsevatele ettevõtjatele ülevaate, millele pöörata tähelepanu, kui tehakse tehinguid äriühingu juhtorgani liikme, töötaja või endise töötajaga seotud äriühingutega, kus tehingute sisuks on teenuse osutamine. Taolised tehingud võivad maksuhalduri silmis liigituda tegeliku töö- või ametisuhte varjamiseks.

Kinnisvarasektor on üks neist valdkondadest, mis on juba mitmeid aastaid olnud kõrge töösuhte varjamise riski tõttu Maksu- ja tolliameti teravdatud tähelepanu all.
 
Seetõttu palus teemaveeb Kinnisvarauudised.ee Maksu- ja tolliametil selgitada, mida tegeliku töösuhte varjamise risk tähendab, mis töösuhte varjamisele viitab ja kuidas saaksid kinnisvaraettevõtjad tõsiseid maksurikkumisi ennetada ning lihtsalt teadmatusest tulenenud eksimusi parandada.
 
Seminarilt saavad enda jaoks kasulikku infot üürikinnisvaraga tegelevad väikeinvestorid, kinnisvaramaaklerid, kinnisvarakonsultandid, tehingunõustajad, kinnisvarahindajad, aga ka kinnisvaraarendajad, kinnisvarabürood, raamatupidajad ning juristid.
 
Veebiseminaril pöörame tähelepanu tehingutele, mille sisuks on juhtimisteenus, ärinõustamine ja konsultatsiooniteenus juhatuse liikmetega seotud äriühingutelt. Aga ka muude teenuste puhul võib esineda tegeliku töösuhte varjamise risk. Seminaril antakse ülevaade tunnustest, mis on omased töölepingule ning mis iseloomustab iseseisvat teenuse osutamist, tuuakse ka näited Maksu- ja tolliameti tööpraktikast.
 
Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:
 
- Mis iseloomustab töösuhet ja töölepingut?
 
- Mis iseloomustab teenuse osutamise lepingut?
 
- Mis on juhatuse liikme käsunduslepingu sisu ja erisus töölepingust?
 
- Millal juhtimis- ja konsultatsiooniteenuse lepingud kvalifitseeruvad juhatuse liikme lepinguteks ja töölepinguteks?
 
- Kuidas eristada ja maksustada n-ö ühemehe osaühingu tasusid, kus ainuosanik, juhatuse liige ja töötaja on ühes isikus?
 
- Ja palju muud vajalikku.
 
Veebiseminari viib läbi Maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna juhtiv maksuaudiitor Lia Annuk.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest ([email protected]).
Tellimine
Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?
NaN €
Näita käibemaksuga
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]