Järelvaadatav: Töötaja värbamine ja lähetamine välisriiki

Kestus: 80 min

Suletud piirid avaldavad suurt mõju ettevõtetele, kelle töötajad on varem regulaarselt välisriikides lähetustel viibinud. Ettevõtted vaatavad uute lahenduste poole, millest üheks on töötaja värbamine või pikaajaline lähetamine välisriiki.

 

Kohe kerkivad esile küsimused maksustamise ja registreeringute kohta:

- Missugusele riigile makstakse makse?

- Kas välisriigis tuleb ettevõte registreerida?

- Kellele ja miks on vajalik A1 tõend?  

 

Töötaja värbamine või lähetamine välisriiki võib ettevõtjatele kaasa tuua mitmesuguseid kohustusi, millest neil ei pruugi eelnevalt selget ülevaadet olla. Praktikas tekib mitmeid küsimusi seoses sellega, kas, kuidas ja kus maksustada sellisele töötajatele makstavat töötasu ja kaasnevaid kulusid (päevaraha, transpordikulud) või kas töötaja tegutsemine teises riigis võib kaasa tuua püsiva tegevuskoha ja sellega seoses tekkiva tulumaksukohustuse ning registreerimiskohustused. 

Veebiseminaril käsitleme ka tööõiguslikke küsimusi ning seda, kuidas formuleerida töötajatega lepinguid selliselt, et minimeerida maksu- ja muude riskide tekkimise võimalusi.

 

Seminari käigus anname ülevaate peamistest praktilistest küsimustest, millega Eesti ettevõtjad välismaal tegutsevate töötajatega seoses tegelema on pidanud on ning anname näpunäiteid probleemide ja üllatuste vältimiseks.

 

Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse vandeadvokaat Tanel Molok.

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Töötaja värbamine ja lähetamine välisriiki
Hind:
39 €
46,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Tanel Molok

Advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse vandeadvokaat
LISAINFOVeebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.