Järelvaadatav: Vooskeemid ja protsessid raamatupidamises

Kas olete kindlad, et raamatupidamisega seotud protsessid on selged, töötajate vastutused ja kohustused on selgelt määratud. Või tekib aeg-ajalt küsimus, kes, mida ja millal pidi tegema? Kuidas sai sellise olukord juhtuda?

Protsessid on toimiva raamatupidamise aluseks. Sageli tunneme, et asjad ei toimi, on ebaselgust, kes ja mida tegema peab, milline on vastutuse ja kohustuste jagunemine töötajate vahel. Kui organisatsioonis on kvaliteedijuhtimise süsteem ning rakendatakse ISO 9001 mudelit, on kohustuslik tagada kvaliteedijuhtimine protsessi- ja riskipõhiselt ehk siis mudel näeb ette kvaliteedi tagamist protsesside efektiivsuse tagamisel ja riskipõhisel lähenemisel. Praktikas tekitab aga sageli küsimuse, kuidas protsesse kaardistada – nii metoodiliselt kui tehniliselt.

 

Veebiseminaril räägimegi läbi, miks protsesside teema on raamatupidamises üldse oluline ja mida see annab. Kas kõigil on ühesugused protsessid standardses töövoos (nt palgaarvestus või ostmine) või ei ole ja kas see sõltub hoopiski sellest, milline on meie töökeskkond ja kultuur? Ja seejärel tutvustame vooskeemide joonistamise reegleid ning vabavarana kättesaadavaid veebirakendusi, milles skeeme lihtsasti joonistada. 

 

Veebiseminaril käsitleme alljärgnevaid teemasid: 

  •          Protsessid väärtuse loojana
  •          Raamatupidamise erinevad protsessid, nende ühisosa ja erinevus:

o    milleks on vaja protsesse kaardistada, hinnata ja analüüsida? Mis võiks olla selle eesmärk?

o    kas eesmärke saab olla erinevaid? Kas eesmärgid peaksid olema üle organisatsiooni ühesed või võivad erinevad struktuuriüksuste lõikes?

o    kvaliteedijuhtimine protsessi- ja riskipõhiselt. Kas see mõjutab raamatupidamist?

o    millised on enimlevinud protsesside riskide hindamise meetodid?

o    kuidas mõjutab organisatsiooni kultuuri tüüp protsesside kujunemist organisatsioonis? Kuidas mõjutab juhtimisstiil protsesside kujunemist ja juhtimist organisatsioonis?

o    millised on tüüpilised protsessid organisatsioonis?

  •          Läbiviimine

o    kes peaks korraldama ja eest vedama? Kellel on milline vastutus?  

o    kas ostu-, personalijuhtimise-, finantsjuhtimise- jm tugifunktsioonide protsessid on standardiseeritud ja ühetaolised kõigil organisatsioonidel või mitte? 

o    milliseid töövahendeid ja rakendusi kasutada vooskeemide joonistamiseks.

 

 

 

 

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Vooskeemid ja protsessid raamatupidamises
Hind:
39 €
46,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Siiri Antsmäe

LISAINFOVeebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.