Järelvaadatav: Kuidas jagada kaasomandit?

Järelvaadatav: Kuidas jagada kaasomandit?
Tellimine
Järelvaadatav: Kuidas jagada kaasomandit?
NaN €
Näita käibemaksuga

Kinnisasja kaasomand on omandivorm, kus kinnisasi kuulub mõtteliste osadena mitmele omanikule. Üheks kinnisasja kaasomandi erivormiks on korteriomand, kus kaasomanike kokkuleppega on igale kaasomanikule eraldatud teatud osa kaasomandis olevast hoonest (nn eriomand), mis on ühendatud mõttelise osaga kinnisasja kaasomandist.

Omanik võib talle kuuluvat mõttelist osa kaasomandist ning korteriomandit vabalt müüa, pärandada, pantida või muul viisil käsutada. Millised on aga kaasomanike võimalused olukorras, kus soovitakse kaasomand lõpetada ja jagada? Kuidas ning millistel tingimusel on võimalik kaasomandist moodustada korteriomand? Kas ja kuidas on võimalik korteriomandit jagada? Millisel viisil on võimalik muuta juba moodustatud korteriomandi eriosa suurust? Nendele ja mitmetele teistele kaasomandi jagamist puudutavatele küsimustele vastuse saamiseks annab veebiseminar ülevaate järgmisest:

  •        Kaasomandi jagamise võimalikud viisid, sh kaasomandi jagamine korteriomandiks;
  •        Kaasomandi lõpetamisel ja jagamisel praktikas enim tekkivad probleemid ja nende lahendused, sh kaasomandi lõpetamist takistavad asjaolud (hüpoteegid, kasutuslepingud, kasutuskorrad jms);
  •        Korteriomandi jagamise eripärad;
  •        Korteriomanike omavaheliste suhete ümberkujundamise muud viisid, sh korteriomandi eriomandi (nn reaalosa) ulatuse muutmine korteriomaniku kokkuleppega, erikasutusõiguse kokkuleppe jms.

Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo LIVERTE partner ning kohtuvaidlustele spetsialiseerunud vandeadvokaat Meris Velling.

Veebiseminar toimus 13.10.2021

Lisainfot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected]

Tellimine
Järelvaadatav: Kuidas jagada kaasomandit?
NaN €
Näita käibemaksuga
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]