Järelvaadatav: Kas riigihangetelt saab välistada ümbrikupalga kahtlusega ehitusfirmad?

Kestus: 90 minutit

Alates 2018. aasta jaanuarist peab hankija kontrollima ehitustööde riigihangetel pakkuja ja tema alltöövõtjate töötajate keskmisi töötasusid. Kui ettevõtte töötajate keskmine töötasu on viimasel kuuel kuul alla 70 protsendi ehitusvaldkonna keskmist, võib hankijal olla alus pakkumus tagasi lükata liiga madala maksumuse tõttu.
Maksu- ja tolliameti sõnul on tegemist riigihangetel alapakkumuse hindamise meetmega, kuid selle peamine eesmärk on vältida tööjõumakse mittetasuvate ettevõtjate võidukaks osutumist riigihangetel. Maksu- ja tolliamet on asunud ehitusettevõtjaid eksitama, väites, et riigihangetelt tuleb välistada ümbrikupalga kahtlusega ehitusfirmad. Seadus aga ei luba kedagi pelgalt madala keskmise töötasu alusel riigihankest kõrvaldada, rääkimata ümbrikupalga kahtlusest.
 
Kadri Matteus räägib veebiseminaril, et regulatsiooni eesmärk on tegelikult alapakkumiste tuvastamine, mitte ümbrikupalgaga võitlemine. Kuna hankijal puuduvad vastavad oskused ja abivahendid ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks, siis ümbrikupalgaga sisulise võitlemise koht on siiski maksumenetlus, mitte hankemenetlus.
 
Veebiseminari viib läbi COBALT advokaadibüroo valdkonna nõunik Kadri Matteus.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest ([email protected]).
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kas riigihangetelt saab välistada ümbrikupalga kahtlusega ehitusfirmad?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Kadri Matteus

advokaadibüroo COBALT valdkonna nõunik
Kadri Matteus on advokaadibüroo COBALT valdkonnanõunik, kes on spetsialiseerunud riigihangetele. Ta nõustab ja esindab kliente mitmesugustes riigihankeküsimustes ja on viinud ellu mitukümmend hankemenetlust. Kadri portfellis on näiteks Tallinna Kultuurikatla ja Tallinna Linnahalli riigihangete korraldamine, rahandusministeeriumi riigihangete, riigiabi osakonna ja Riigi Kinnisvara AS-i nõustamine ning rahvusvaheliste suurkorporatsioonide esindamine sise- ja välisjulgeoleku kaalutlustel riigihangete seaduse erandi alusel korraldatud riigihangetes. Samuti on Kadri esindanud ühte Eesti suuremat jäätmekäitlejat Ragn-Sells AS-i mitmekümnes riigihanke vaidlustes. Ta on riigihankeõiguse vallas ka hinnatud esineja (koolitaja, lektor).

Kadri on Eesti Advokatuuri liige aastast 2014.
Ta on osalenud Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsiooni (WIPO) ning Bonni ülikooli intellektuaalse omandi suveülikoolis.
LISAINFOVeebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.