Autovedajate Aastakonverents 2025

Konkurentsivõime tööriistad vedajatele – täna ja homme

Autovedajate Aastakonverents 2025

Toimumisaeg:

29.01.2025

Alguseni:

5p 10t 48m

Toimumiskoht:

Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus

Räägime, mida vedajad saavad täna ise ära teha, et püsida konkurentsis ning kuidas riik ja liidud saavad teha koostööd, et vedajatele konkurentsivõimeline keskkond tagada.

Peatöövõtja vastutus ja aus konkurents. Taristu olukord ja ohutus. Milliseid võimalusi  konkurentsieeliseks pakub tehnoloogia ja keskkond? Need ning mitmed teised vedajatele olulised teemad on fookuses Eesti maanteetranspordi sektori suurimal, juba 13. korda toimuval Autovedajate aastakonverentsil. Konverents toob kokku praktikud ning eksperdid. Laval näidete keskselt üles ehitatud õppetunnid ja edulood, mis pakuvad vedajatele võimalusi põletavaid küsimusi lahendada.

Investeerige üks päev - miks tulla Eesti maanteetranspordi sektori suurimale konverentsile?

  • Saad osa Eesti suurimast iga-aastasest maanteetranspordi konverentsist, kus sektori hetkeseisu ja tuleviku arutamiseks koguneb ligi 100 sektori juhti, omanikku, otsustajat ja eksperti.
     
  • Võimalus vahetult suhelda teiste sektoris tegutsevate ettevõtjatega ning riigi ja erialaliitude esindajatega - ühtses inforuumis olemine, aitab ettevõtetel paremini valmis olla võimalikeks arenguteks ja riskideks.
     
  • Kogemuslugudes räägime, kuidas erinevad ettevõtted on kohanenud muutuvate oludega. Kuulete, kuidas sektoris osalejad on leidnud lahendusi ning milliseid teiste õppetunde tasuks vältida - näete uusi võimalusi mida keskkond pakub.
  • Konverentsil osalemine annab võimaluse teha teadlikumaid otsuseid, et püsida konkurentsis.


Päeva juhib Urmas Vaino.

Konverentsi korraldaja on Äripäeva teemaveeb Logistikauudised ning sisupartneriteks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA) ja Autoettevõtete Liit (AL).


Lisainfo programmijuhilt: Anu Soomets, [email protected], telefon 516 4397.


Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke palun ühendust [email protected] või 667 0105.

Programm

08:30 – 09:10

Tere hommikust!

09:10 – 09:15

Tere tulemast!

Urmas Vaino Moderaator

09:14 – 10:45

I Sessioon: Aus konkurents ja peatöövõtja vastutus

09:15 – 09:35

Milliseid muutusi peatöövõtja vastutuse suurendamine ehitussektoris kaasa tõi?

Ahto Aruväli Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) ja Bildgren Ehituse juhatuse liige

Mõne aasta eest hakkas ehitussektoris kehtima EL direktiiv, mis annab peatöövõtjatel oma riskide vähendamiseks rohkem õigusi üle vaadata alltöövõtjate valimise ja nendega lepingute sõlmimise protsesse, et parandada alltöövõtu kvaliteeti ja omavahelist maksekäitumist.  Ka Soomes kehtib samalaadne süsteem juba kümmekond aastat kõikides sektorites. Mida pidid ehitussektori eestvedajad seadusemuudatuse läbi surudes tegema ja kui kaua kogu protsess aega võttis? Milliseid muresid see pärast seaduse muutmist on aidanud lahendada ning kas transpordisektoril tasuks sama teekonda ette võttes teha midagi teisiti? Milliseid juriidilisi puudujääke töövõtusuhetes Eestis veel esile on kerkinud ja kui valdkonnaspetsiifilised need on?

09:35 – 09:50

Peatöövõtja vastutus – miks oluline ELi direktiiv transpordisektoris ei kehti ja kuidas aitaks kaasa ausale konkurentsile

Anu Viks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) teabe ja TIR spetsialist

Räägime, milliseid olulisi probleeme aitaks see vedajate sektoris lahendada?

09:50 – 10:00

Sissejuhatus arutellu: Kuidas Maksu- ja tolliameti näeb olukorda?

Raigo Uukkivi Maksu- ja tolliameti peadirektor

Millised on riigi plaanid ja võimalused olukorda parandada ning kuidas ettevõtjad saaksid omalt poolt sellele kaasa aidata? 

10:00 – 10:45

Aruteluring: millised seadusandlikud hoovad on üldse riigil olemas, et tagada aus konkurents ja ettevõtluskeskkond?

Raigo Uukkivi Maksu- ja tolliameti peadirektor

Ahto Aruväli Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) ja Bildgren Ehituse juhatuse liige

Anu Viks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) teabe ja TIR spetsialist

Soodsate hindadega alltöövõtjad, kes jätavad sageli osad maksud maksmata või töötajad ilma palgata, on tänaseni veondussektoris üsna tavapärane nähtus, mis kahjustab oluliselt ausat konkurentsikeskkonda. Millised on riigi plaanid ja võimalused olukorda parandada ning kuidas ettevõtjad saaksid omalt poolt sellele kaasa aidata? 

10:45 – 11:15

Kohvi- ja suhtlemispaus

11:14 – 15:10

II sessioon: Tehnoloogia ja keskkond - kuidas parandada oma konkurentsivõimet?

11:15 – 11:35

Vedajate väljakutsed 2025. aasta kindlustusturul - millele peab vedaja tähelepanu pöörama?

Kaido Konsap IIZI ärikliendiüksuse juht

Tiit Jõgi IIZI analüütik

Sel aastal jõustus uus liikluskindlustuse seadus - millist mõju on see vedajatele avaldanud? Kas uued regulatsioonid on tingimusi parandanud või toonud kaasa uusi väljakutseid? Kas täiendav konkurents kindlustusturul on aidanud hindadel stabiliseeruda või jääb turg endiselt müüjakeskseks? Arutleme, millised strateegiad võiksid aidata vedajatel keerulisel kindlustusmaastikul edu saavutada.

11:35 – 12:00

Rasketranspordi tulevik. Ettevõtja valikud järgmiseks 10 aastaks

Norman Leemets Alexela energialahenduste valdkonnajuht

Kuidas mõjutavad kütuseturu maksumuudatused rasketranspordi tulevikku? Kuidas näeb Eesti suurima energiateenuste portfelliga Alexela erinevate kütuste kuluefektiivsust lähitulevikus? Alexela kogemus ja mida näitavad numbrid? Mida oleks mõistlik juba täna teha, et maksumuudatuste negatiivset mõju minimeerida? 

12:00 – 12:25

Kuidas tänapäevaseid lahendusi veonduses oma kasuks tööle panna ning digitaliseerimine konkurentsieeliseks pöörata?

Tõnis Hintsov Eesti Tarneahelate Juhtimise ühingu Prolog juhatuse esimees

Madis Lehiste Aberg Expressi tegevjuht

12:25 – 12:50

Üleminek SMART2 meerikutele: kui hästi Eestis on sellega hakkama saadud? Mis on Smart2 ja kuidas seda rakendatakse mobiilsuspaketis?

Siim Truusalu Digimeeriku juhataja

Heikko Laas Optimum Fleet juhatuse liige

Mida tähendab smart2 kuupäeva "edasilükkamine" Kuidas selline otsus Euroopas sündis ja mis muutub 1. märtsist? Milline on olukord Euroopas ja kuidas probleemid suurtes riikides on muutnud olukorda Euroopa maanteevedude turul? Tohutult reegleid ja kohustusi pannakse vedajate õlgadele, aga õilis eesmärk - AUS konkurents, kes ja kuidas seda tagab? Andmete liikumine erinevate kontrollorganite vahel on puudulik ja süsteem hambutu. Millal jõuame loodetud tulemuseni, SMART2 on pooltel nüüd peal.
Laval on nii meerikute paigaldaja kui igapäevaselt Euroopas tegutsev autovedaja.

12:50 – 13:30

Aruteluring: Kas ja kuidas on võimalik ausalt tegutsedes konkurentsis püsida?

Alar Parv Alpter Gruppi juhataja

Toomas Raud Rain Transport omanik

Andrus Laul AloneWolf juhatuse liige / Autoettevõtete Liidu juhatuse liige

Transpordisektori sisendkulud on kasvanud aastatega nagu pärmi peal, kuid sissetulekud jäänud laias laastuis samaks. Ebaausalt tegutsejatel on siiani konkurentsieelis: riigisisesel tööl makstakse välismaa päeva rahasid, juhtidele tasutakse palka kontole jättes maksud samal ajal maksmata. Kuidas ausalt tegutsedes omadega toime tulla ja kui suuri väljakutseid see tegelikult pakub? Kas digitaliseerimine aitaks maanteeveosektoris konkurentsivõimet parandada? Kuidas kaasata pädevat võõrtööjõudu ja kuidas populariseerida autojuhi ametit noortele kodumaal?

13:30 – 14:30

Lõuna

14:30 – 15:10

Esimesed sammud ja tööriistad teadlikkuse poole – väikese ja keskmise vedaja väljakutsed ning võimalused ESG aruandluse tingimustes

Anu Ruul Ruul Advisory kestliku innovatsiooni strateeg

ESG ja selle mõju trügib aina enam erinevate sektorite igapäeva ellu ja kahtlemata on kasulik end asjade käiguga kursis hoida, sest teadlikkusel on suur roll ettevõtte konkurentsivõimes. Kui suurtel ettevõtetel on aruandluskohustus juba jõustunud või jõustumas, siis väikestel ja keskmistel ettevõtetel (VKE-del) on endiselt hingamisruumi ja seda kohustust pole. Veel! Aruandluskohustus on seevastu aga sageli vedajate klientidel, kelle infovajadusega tuleb VKE-del arvestada. Ettekandes jagame praktilist nõu ja esimese samme, mis aitavad vedajatel suures ESG-maailmas orienteeruda. Räägime, milliseid andmeid suurettevõtted meilt küsida võivad ja miks, kuidas arvutada konkreetse kliendi vedudega seotud jalajälge ja millised on jalajälje vähendamise võimalused. Lisaks vaatame, mida küsib pank ja kuidas hakkavad rohetingimused riigihankeid mõjutama.

15:09 – 16:45

III sessioon: Taristu - piirangud ja võimalused

15:10 – 15:30

Millal peame hakkama langetama teedel piirkiirus ja pikendama kaupade tarneaega?

Jüri Läll Taristuehituse Liidu ja Tallinna Teed juhatuse liige

Eesti riigi kärpekava puudutab valusalt ka teede ehitust ja korrashoidu ning trendi jätkudes oleme sunnitud ohutuse tagamiseks hakkama varem või hiljem mõtlema piirkiiruste langetamisele. Seda eriti peamistes 1+1 transiidikorides, kus suur veokite hulk on lisaks karmidele liiklusõnnetustele tekitanud teedesse rööpaid, mis rahastuse kahanemisel muudavad olukorra veelgi ohtlikumaks. Milline olukord Eesti teedel valitseb ja kuidas see kõik võib lähiajal hakata mõjutama kaupade tarnekiiruseid?   

15:30 – 15:50

Sissejuhatus arutellu: kust vedaja king kõige enam pigistab?

Marko Novik Kauriteli juhataja ja logistik

Skandinaavias on pikemad veosed lubatud juba ammu ja ka Eesti vedajad kasutavad seal neid igapäevaselt. Mille poolest sealsed taristud erinevad Eesti omast ja millist säästu pikad veosed vedajale annavad? Mida arvata olukorrast Via Baltical ja mida tähendaks ühele vedajale see, kui seal tuleks langetada piirkiirust? Milliseid probleeme turvalisusega vedajad veel näevad, olgu see liiklusohutus või kasvav kuritegevus Euroopas? 

15:50 – 16:40

Aruteluring: Kuidas saaksid valdkondade katusorganisatsioonid aidata riigil lahendada veondussektori põletavamaid probleeme?

Jaak Aab Riigikogu majanduskomisjoni esimees

Tiit Parik Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsatsiooni (ERAA) president, Haanpaa juhatuse liige

Kersten Kattai Autoettevõtete Liidu direktor

Jüri Läll Taristuehituse Liidu ja Tallinna Teed juhatuse liige

Nii Taristuehituse Liit, Autoettevõtete Liit, kui ERAA on püüdnud kõnealuseid probleeme esitle tõsta juba aastaid. Kas riik arvestab nende ettepanekutega piisavalt ja kuidas saaksime parandada omavahelise kommunikatsiooni tulemuslikkust? Millised oleksid lahendused eelkõlanud probleemidele taristuministri seisukohast ja mida enamat ootavad katusorganisatsioonid riigilt?

16:40 – 16:45

Päeva kokkuvõte ja lõpetamine

Autovedajate Aastakonverents 2025

Toimumisaeg:

29.01.2025

Alguseni:

5p 10t 48m

Toimumiskoht:

Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus

Räägime, mida vedajad saavad täna ise ära teha, et püsida konkurentsis ning kuidas riik ja liidud saavad teha koostööd, et vedajatele konkurentsivõimeline keskkond tagada.

Peatöövõtja vastutus ja aus konkurents. Taristu olukord ja ohutus. Milliseid võimalusi  konkurentsieeliseks pakub tehnoloogia ja keskkond? Need ning mitmed teised vedajatele olulised teemad on fookuses Eesti maanteetranspordi sektori suurimal, juba 13. korda toimuval Autovedajate aastakonverentsil. Konverents toob kokku praktikud ning eksperdid. Laval näidete keskselt üles ehitatud õppetunnid ja edulood, mis pakuvad vedajatele võimalusi põletavaid küsimusi lahendada.

Investeerige üks päev - miks tulla Eesti maanteetranspordi sektori suurimale konverentsile?

  • Saad osa Eesti suurimast iga-aastasest maanteetranspordi konverentsist, kus sektori hetkeseisu ja tuleviku arutamiseks koguneb ligi 100 sektori juhti, omanikku, otsustajat ja eksperti.
     
  • Võimalus vahetult suhelda teiste sektoris tegutsevate ettevõtjatega ning riigi ja erialaliitude esindajatega - ühtses inforuumis olemine, aitab ettevõtetel paremini valmis olla võimalikeks arenguteks ja riskideks.
     
  • Kogemuslugudes räägime, kuidas erinevad ettevõtted on kohanenud muutuvate oludega. Kuulete, kuidas sektoris osalejad on leidnud lahendusi ning milliseid teiste õppetunde tasuks vältida - näete uusi võimalusi mida keskkond pakub.
  • Konverentsil osalemine annab võimaluse teha teadlikumaid otsuseid, et püsida konkurentsis.


Päeva juhib Urmas Vaino.

Konverentsi korraldaja on Äripäeva teemaveeb Logistikauudised ning sisupartneriteks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA) ja Autoettevõtete Liit (AL).


Lisainfo programmijuhilt: Anu Soomets, [email protected], telefon 516 4397.


Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke palun ühendust [email protected] või 667 0105.

Programm

08:30 – 09:10

Tere hommikust!

09:10 – 09:15

Tere tulemast!

Urmas Vaino Moderaator

09:14 – 10:45

I Sessioon: Aus konkurents ja peatöövõtja vastutus

09:15 – 09:35

Milliseid muutusi peatöövõtja vastutuse suurendamine ehitussektoris kaasa tõi?

Ahto Aruväli Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) ja Bildgren Ehituse juhatuse liige

Mõne aasta eest hakkas ehitussektoris kehtima EL direktiiv, mis annab peatöövõtjatel oma riskide vähendamiseks rohkem õigusi üle vaadata alltöövõtjate valimise ja nendega lepingute sõlmimise protsesse, et parandada alltöövõtu kvaliteeti ja omavahelist maksekäitumist.  Ka Soomes kehtib samalaadne süsteem juba kümmekond aastat kõikides sektorites. Mida pidid ehitussektori eestvedajad seadusemuudatuse läbi surudes tegema ja kui kaua kogu protsess aega võttis? Milliseid muresid see pärast seaduse muutmist on aidanud lahendada ning kas transpordisektoril tasuks sama teekonda ette võttes teha midagi teisiti? Milliseid juriidilisi puudujääke töövõtusuhetes Eestis veel esile on kerkinud ja kui valdkonnaspetsiifilised need on?

09:35 – 09:50

Peatöövõtja vastutus – miks oluline ELi direktiiv transpordisektoris ei kehti ja kuidas aitaks kaasa ausale konkurentsile

Anu Viks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) teabe ja TIR spetsialist

Räägime, milliseid olulisi probleeme aitaks see vedajate sektoris lahendada?

09:50 – 10:00

Sissejuhatus arutellu: Kuidas Maksu- ja tolliameti näeb olukorda?

Raigo Uukkivi Maksu- ja tolliameti peadirektor

Millised on riigi plaanid ja võimalused olukorda parandada ning kuidas ettevõtjad saaksid omalt poolt sellele kaasa aidata? 

10:00 – 10:45

Aruteluring: millised seadusandlikud hoovad on üldse riigil olemas, et tagada aus konkurents ja ettevõtluskeskkond?

Raigo Uukkivi Maksu- ja tolliameti peadirektor

Ahto Aruväli Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) ja Bildgren Ehituse juhatuse liige

Anu Viks Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) teabe ja TIR spetsialist

Soodsate hindadega alltöövõtjad, kes jätavad sageli osad maksud maksmata või töötajad ilma palgata, on tänaseni veondussektoris üsna tavapärane nähtus, mis kahjustab oluliselt ausat konkurentsikeskkonda. Millised on riigi plaanid ja võimalused olukorda parandada ning kuidas ettevõtjad saaksid omalt poolt sellele kaasa aidata? 

10:45 – 11:15

Kohvi- ja suhtlemispaus

11:14 – 15:10

II sessioon: Tehnoloogia ja keskkond - kuidas parandada oma konkurentsivõimet?

11:15 – 11:35

Vedajate väljakutsed 2025. aasta kindlustusturul - millele peab vedaja tähelepanu pöörama?

Kaido Konsap IIZI ärikliendiüksuse juht

Tiit Jõgi IIZI analüütik

Sel aastal jõustus uus liikluskindlustuse seadus - millist mõju on see vedajatele avaldanud? Kas uued regulatsioonid on tingimusi parandanud või toonud kaasa uusi väljakutseid? Kas täiendav konkurents kindlustusturul on aidanud hindadel stabiliseeruda või jääb turg endiselt müüjakeskseks? Arutleme, millised strateegiad võiksid aidata vedajatel keerulisel kindlustusmaastikul edu saavutada.

11:35 – 12:00

Rasketranspordi tulevik. Ettevõtja valikud järgmiseks 10 aastaks

Norman Leemets Alexela energialahenduste valdkonnajuht

Kuidas mõjutavad kütuseturu maksumuudatused rasketranspordi tulevikku? Kuidas näeb Eesti suurima energiateenuste portfelliga Alexela erinevate kütuste kuluefektiivsust lähitulevikus? Alexela kogemus ja mida näitavad numbrid? Mida oleks mõistlik juba täna teha, et maksumuudatuste negatiivset mõju minimeerida? 

12:00 – 12:25

Kuidas tänapäevaseid lahendusi veonduses oma kasuks tööle panna ning digitaliseerimine konkurentsieeliseks pöörata?

Tõnis Hintsov Eesti Tarneahelate Juhtimise ühingu Prolog juhatuse esimees

Madis Lehiste Aberg Expressi tegevjuht

12:25 – 12:50

Üleminek SMART2 meerikutele: kui hästi Eestis on sellega hakkama saadud? Mis on Smart2 ja kuidas seda rakendatakse mobiilsuspaketis?

Siim Truusalu Digimeeriku juhataja

Heikko Laas Optimum Fleet juhatuse liige

Mida tähendab smart2 kuupäeva "edasilükkamine" Kuidas selline otsus Euroopas sündis ja mis muutub 1. märtsist? Milline on olukord Euroopas ja kuidas probleemid suurtes riikides on muutnud olukorda Euroopa maanteevedude turul? Tohutult reegleid ja kohustusi pannakse vedajate õlgadele, aga õilis eesmärk - AUS konkurents, kes ja kuidas seda tagab? Andmete liikumine erinevate kontrollorganite vahel on puudulik ja süsteem hambutu. Millal jõuame loodetud tulemuseni, SMART2 on pooltel nüüd peal.
Laval on nii meerikute paigaldaja kui igapäevaselt Euroopas tegutsev autovedaja.

12:50 – 13:30

Aruteluring: Kas ja kuidas on võimalik ausalt tegutsedes konkurentsis püsida?

Alar Parv Alpter Gruppi juhataja

Toomas Raud Rain Transport omanik

Andrus Laul AloneWolf juhatuse liige / Autoettevõtete Liidu juhatuse liige

Transpordisektori sisendkulud on kasvanud aastatega nagu pärmi peal, kuid sissetulekud jäänud laias laastuis samaks. Ebaausalt tegutsejatel on siiani konkurentsieelis: riigisisesel tööl makstakse välismaa päeva rahasid, juhtidele tasutakse palka kontole jättes maksud samal ajal maksmata. Kuidas ausalt tegutsedes omadega toime tulla ja kui suuri väljakutseid see tegelikult pakub? Kas digitaliseerimine aitaks maanteeveosektoris konkurentsivõimet parandada? Kuidas kaasata pädevat võõrtööjõudu ja kuidas populariseerida autojuhi ametit noortele kodumaal?

13:30 – 14:30

Lõuna

14:30 – 15:10

Esimesed sammud ja tööriistad teadlikkuse poole – väikese ja keskmise vedaja väljakutsed ning võimalused ESG aruandluse tingimustes

Anu Ruul Ruul Advisory kestliku innovatsiooni strateeg

ESG ja selle mõju trügib aina enam erinevate sektorite igapäeva ellu ja kahtlemata on kasulik end asjade käiguga kursis hoida, sest teadlikkusel on suur roll ettevõtte konkurentsivõimes. Kui suurtel ettevõtetel on aruandluskohustus juba jõustunud või jõustumas, siis väikestel ja keskmistel ettevõtetel (VKE-del) on endiselt hingamisruumi ja seda kohustust pole. Veel! Aruandluskohustus on seevastu aga sageli vedajate klientidel, kelle infovajadusega tuleb VKE-del arvestada. Ettekandes jagame praktilist nõu ja esimese samme, mis aitavad vedajatel suures ESG-maailmas orienteeruda. Räägime, milliseid andmeid suurettevõtted meilt küsida võivad ja miks, kuidas arvutada konkreetse kliendi vedudega seotud jalajälge ja millised on jalajälje vähendamise võimalused. Lisaks vaatame, mida küsib pank ja kuidas hakkavad rohetingimused riigihankeid mõjutama.

15:09 – 16:45

III sessioon: Taristu - piirangud ja võimalused

15:10 – 15:30

Millal peame hakkama langetama teedel piirkiirus ja pikendama kaupade tarneaega?

Jüri Läll Taristuehituse Liidu ja Tallinna Teed juhatuse liige

Eesti riigi kärpekava puudutab valusalt ka teede ehitust ja korrashoidu ning trendi jätkudes oleme sunnitud ohutuse tagamiseks hakkama varem või hiljem mõtlema piirkiiruste langetamisele. Seda eriti peamistes 1+1 transiidikorides, kus suur veokite hulk on lisaks karmidele liiklusõnnetustele tekitanud teedesse rööpaid, mis rahastuse kahanemisel muudavad olukorra veelgi ohtlikumaks. Milline olukord Eesti teedel valitseb ja kuidas see kõik võib lähiajal hakata mõjutama kaupade tarnekiiruseid?   

15:30 – 15:50

Sissejuhatus arutellu: kust vedaja king kõige enam pigistab?

Marko Novik Kauriteli juhataja ja logistik

Skandinaavias on pikemad veosed lubatud juba ammu ja ka Eesti vedajad kasutavad seal neid igapäevaselt. Mille poolest sealsed taristud erinevad Eesti omast ja millist säästu pikad veosed vedajale annavad? Mida arvata olukorrast Via Baltical ja mida tähendaks ühele vedajale see, kui seal tuleks langetada piirkiirust? Milliseid probleeme turvalisusega vedajad veel näevad, olgu see liiklusohutus või kasvav kuritegevus Euroopas? 

15:50 – 16:40

Aruteluring: Kuidas saaksid valdkondade katusorganisatsioonid aidata riigil lahendada veondussektori põletavamaid probleeme?

Jaak Aab Riigikogu majanduskomisjoni esimees

Tiit Parik Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsatsiooni (ERAA) president, Haanpaa juhatuse liige

Kersten Kattai Autoettevõtete Liidu direktor

Jüri Läll Taristuehituse Liidu ja Tallinna Teed juhatuse liige

Nii Taristuehituse Liit, Autoettevõtete Liit, kui ERAA on püüdnud kõnealuseid probleeme esitle tõsta juba aastaid. Kas riik arvestab nende ettepanekutega piisavalt ja kuidas saaksime parandada omavahelise kommunikatsiooni tulemuslikkust? Millised oleksid lahendused eelkõlanud probleemidele taristuministri seisukohast ja mida enamat ootavad katusorganisatsioonid riigilt?

16:40 – 16:45

Päeva kokkuvõte ja lõpetamine

Registreerimine

HindSoodushind kuni 24.01.2025
Osalejaid

Autovedajate Aastakonverents 2025

429,00 €

523,38 € km-ga

429,00 €

369,00 €

450,18 € km-ga

369,00 €

450,18 € km-ga

Autovedajate Aastakonverents 2025, 2+ osaleja erihind

429,00 €

523,38 € km-ga

429,00 €

299,00 €

364,78 € km-ga

299,00 €

364,78 € km-ga

Autovedajate Aastakonverents 2025

OsalejaidHind

429,00 €

523,38 € km-ga

429,00 €

369,00 €

450,18 € km-ga

369,00 €

450,18 € km-ga

Autovedajate Aastakonverents 2025, 2+ osaleja erihind

OsalejaidHind

429,00 €

523,38 € km-ga

429,00 €

299,00 €

364,78 € km-ga

299,00 €

364,78 € km-ga

Toetajad

Hõbetoetaja

Toetaja

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus
© AS Äripäev 2000-2025
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]