IKT aastakonverents 2023

IKT aastakonverents 2023

Toimumiskoht:

Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

Eesti IKT-äri aasta tippsündmus keskendub tänavu valdkonna kõige olulisematele teemadele ja väljakutsele: tehisintellekti rakendamine ja lähitulevik, eksport ja rahvusvaheline laienemine, muutused tarkvaraarenduses, tööjõud ning värbamine.

Muuhulgas arutame, kuidas muuta oma ettevõte tehisintellekti abil efektiivsemaks ning pakkuda AI-põhiseid tooteid-teenuseid ka klientidele, mil moel leida uusi sihtturge või välispartnereid, miks tuleb valmistuda suurteks muutusteks tarkvaraäris. Neil ja muudelgi teemadel pakume kuulamiseks mitut kogemuslugu ja visiooni. Samuti võimaldab konverents esinejatelt lisa küsida või ideede ja lahenduste üle diskuteerida.

Igal sügisel toimuva suure IKT aastakonverentsi programmi aitasid koostada nimekad Eesti IT-ettevõtted, teiste seas Nortal, Helmes, Telia, Playtech, Flowit, SK ID Solutions, Uptime ja Yolo.

Miks tasub konverentsile tulla?

See on IKT-äri aasta kõige olulisem sündmus

Programm keskendub sektori väljakutsetele

Kuuled kogemuslugusid Eesti ettevõtetelt, samuti inspireerivaid visioone

Võimalus konkurentide ja partneritega näost-näkku suhelda

Konverents on mõeldud IKT-ettevõtete juhtidele, omanikele ning IT-juhtidele muudest sektoritest

 

NB! Ajakavas võib tulla muutusi!

Programm

09:00 – 09:30

Registreerumine ja hommikukohv/-tee

09:30 – 09:35

Avamine, konverentsi modereerib ITuudised.ee juht Indrek Kald

Indrek Kald ITuudised.ee juht

09:35 – 09:50

IT-ettevõtete ja telekomiettevõtete TOPi võitjate väljakuulutamine

09:50 – 10:00

„Sissevaade Eesti IKT-sektori käekäiku“

Tarmo Toiger KPMG Balticsi juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

10:00 – 10:10

Küberturvalisuse väljakutsed IKT-ettevõtete vaates: kuidas kaitsta end ja oma kliente

Märt Hiietamm Riigi Infosüsteemi Ameti analüüsi- ja ennetusosakonna juhataja

Ettevõtete vastu suunatud küberohtude arv ja keerukus on aasta-aastalt suurenenud, mistõttu peavad kasvama ka teadlikkus ja investeeringud küberturbesse. Oskus küberkaitsta end ja oma klienti on tänases äris elupäästev teadmine. Teenusepakkujast, töötajast või tehnoloogiast tulenevaid riske täielikult välistada pole võimalik, ent saab astuda samme, mis neid riske vähendavad ja võimalikku mõju piiravad.

10:10 – 10:50

„Kuidas võita üleilmse ebakindluse ajal?“

Peeter Koppel Redgate Capitali investeerimise valdkonnajuht

Kuigi inflatsioon ja energia saadavuse küsimus mullusel kujul muret ei tee, kerkivad intressid, Euroopas jätkub sõda ning suuri pingeid on ka teistes regioonides. Seega on globaalne olukord ja tulevik tavapärasest ebaselgem. Peeter Koppel Redgate Capitalist pakub enda vaate makromajanduse olukorrale, ent teiselt poolt käsitleb ka võimalikke muudatusi IKT-sektoris: mis turgudel ja/või sektorites võiks tekkida häid võimalusi, millistest tasub pigem eemale hoida? Eksporti tegevate või plaanivate Eesti IKT-ettevõtete juhtidele ja omanikele kasulik kuulamine!

10:50 – 11:20

„Mis võimalusi pakub personaalse riigi loomine IKT-ettevõtetele?“

Luukas Kristjan Ilves MKMi asekantsler

Eesti on võtnud suuna personaalse riigile. Mis võimalusi loob selle kontseptsiooni rakendamine meie IKT-ettevõtetele? On sellel mõju ka klientidele arendatavatele lahendustele? Milline üldse võiks olla meie e-riigi jätkusuutlik rahastusmudel? Kui palju ja mida peaks tegema avalik sektor – sh riigi IT-majade näol –, mida võiks sisse osta eraäridelt? Plaane ja võimalusi tutvustab Eesti riigi IT-juhiks kutsutav MKMi asekantsler Luukas Kristjan Ilves.

11:20 – 11:40

„Konkurents või koostöö? Kuidas IKT-äris ühistegevusest võita“

Kedi Välba OÜ Aktors juhatuse liige

Doris Põld ITLi juht

Eesti tehnoloogiasektorit ühendav katusorganisatsioon ITL paistab hästi silma, kuid koostöö pole meie IKT-ettevõtete vahel sugugi alati enesestmõistetav. Ühistegevust saab aga arendada ka konkurentsiseadust riivamata. Kuidas ühiselt välisturgudel kasvada, algatada innovaatilisi koostööprojekte ning arendada oma töötajate kompetentse, tutvustabki ITLi tegevjuht Doris Põld. ITL liikme Aktorsi tegevjuht Kedi Välba toob juurde praktilisi näiteid reaalsest kasust, mida Aktors on ettevõtete koostöös osalemisest saanud.

11:40 – 12:30

Lõuna

12:30 – 13:00

„Mida iga (IT-)juht peaks teadma tehisintellektist“

Markus Karileet Helmese vanemarhitekt

AI: vaatame sisse, mis on haip ja mis reaalne. Mis on need teadmised tehisintellektist, mis igal (IT-)juhil võiksid olla? Mis on juhi jaoks olulisemad muutused tarkvaraarendusprotsessis ja IT tööturul?

13:00 – 13:30

„Tehisintellektist praktiliselt – mis on päriselt muutunud?“

Priit Liivak Nortali partner ja peaarhitekt

Ken Tilk Nortali AI valdkonna juht

Tehisintellekti rakendamisel nii sisemiste protsesside muutmisel kui ka kliendilahendustes on Nortal Eestis esirinnas. Nortali peaarhitekt ja AI valdkonna juht räägivadki, kuidas nemad on tehistaibu kasutusele võtnud, milliseid praktilisi lahendusi ehitatakse uute keelemudelite peale, kuidas on AI tööriistade kasutamine muutnud ettevõtet efektiivsemaks?

13:30 – 14:00

„Milremi ambitsioon: AI ja üha keerukamad lahendused“

Raul Rikk Milremi strateegia- ja arendusdirektor

Veebruaris Araabia Ühendemiraatidest uue suuromaniku saanud Eesti kaitsetööstuse ettevõte Milrem Robotics teatas kevadel plaanist kasvada tänavu 100 inimese võrra, peamiselt IT ja inseneeria alal. Lähiaastail on võtmetähtsus neil tarkvara- ja süsteemiarhitektidel, kuna lahenduste keerukustase kasvab, üha enam rakendatakse ka tehisintellekti. Mida ja kellega Milrem Eestis täpsemalt teeb, kuidas ja kust spetsialiste värbab, millised on nende plaanid arenduse osas ning koostöövõimalused Eesti IKT-sektoriga, avab Milremi teadus- ja arendusdirektor Raul Rikk.

14:00 – 14:30

Tee-/kohvipaus

14:30 – 15:00

„Kogemuslugu – lunavararünnak kahele tootmisettevõttele“

Indrek Kink ASi Estanc IT-juht

Küberkurjategijad ründasid veebruaris kahte samadele omanikele kuuluvat Eesti tööstusettevõtet. Kuna ettevõtete digitaliseerituse tase oli kõrge, oli see väga valus hoop nende toimimisele. Ettevõttel oli üles ehitatud mitmetasandiline varukoopiate süsteem, mis pidanuks ära hoidma kõige hullema. Seekord sellest ei piisanud. Kuidas olukord lahendati ja mida sellest õpiti, räägib ASi Estanc ja OÜ Tammer IT-juht Indrek Kink.

15:00 – 15:20

„Neljapäevane töönädal kui konkurentsieelis“

Haldi Küla Scoro Executive Operations Manager

Ajakasutus mõjutab oluliselt seda, kui edukad oleme tööalaselt. Erinevaid paindlikke tööviise rakendab Eestis suur osa ettevõtetest. Ent vähesed neist on laiaulatuslikult ja süsteemselt kasutusele võtnud lühema töönädala. Tarkvarafirma Scoro seadis mullu eesmärgiks pakkuda kõikidele oma inimestele kolmepäevast nädalavahetust. Nagu tunnistab Scoro executive operations manager Haldi Küla, pole tööpäevad seetõttu pikemad, aga „me jälgime täpsemalt, kuhu meie aeg kulub“. Kuuleme konverentsil, kuidas jõudis Scoro neljapäevase töönädalani, mida see endaga kaasa tõi tööprotsessides, kliendisuhtluses ja töötajate rahuolus, millised on senised õppetunnid ja tulevikuplaanid. Haldi Küla jagab praktilisi nippe ja pakub ideid teistelegi ettevõtetele.

15:20 – 15:40

„IT-äri Eestis – turu normaliseerumine või põhimõtteline muutus?“

Eero Tohver Uptime’i juht

Kuigi digitaliseerimine on megatrend ning IT-firmasid vajavad kõik sektorid, on majanduslik olukord globaalselt keeruline ning investeeringuid lükatakse edasi. Uptime’i juht Eero Tohver selgitab, kuidas läheb Eesti IT-ettevõtetel klientide, lepingute, töötajate ja ekspordiga ning kas valmidus tellida rätsepalahendusi on vähenemas.

15:40 – 16:10

„Tiigri uus hüpe – tehnoloogiast väärtust loovate lahendusteni“

Priit Penjam Finestmedia nõukogu esimees

Rahvusvahelisel tarkvaraarenduse maastikul on Eestit tuntud tehnoloogilise arengu ja digitaalse edumeelsuse poolest. Kuid konkurents on muutunud ja täna seisavad meie tarkvarafirmad silmitsi uute väljakutsetega: kuigi maine on jätkuvalt väga hea, jäävad paljud Eesti ettevõtted oma suhtelise väiksuse tõttu tähtsate projektide radarist välja. Arvestades meie kasvanud elatustaset ja piiratud talentide arvu, ei sobi me aga hästi ka enam allhankemaaks. Peame traditsioonilise tehnilise pädevuse asemel suutma pakkuda maailmale leidlikke, väärtuspõhiseid lahendusi.

Oma esitluses juhib Finestmedia nõukogu esimees Priit Penjam meid läbi selle keeruka maastiku. Kasutades Finestmedia muutumise lugu näitena, rõhutab ta Eesti vajadust uuendada, kohaneda ja tulevikku ette näha. Süüvime koos Eesti tarkvaraarenduse ökosüsteemi väljakutsetesse, muutustesse ja tuleviku prognoosidesse.

16:10 – 16:40

Vestlusring rahvusvahelisest laienemisest ning uute partnerite, klientide ja teenuste-toodete leidmisest.

Tarmo Toiger KPMG Balticsi juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

Toomas Truuverk Äripäeva juhatuse liige

Eero Tohver Uptime’i juht

Priit Penjam Finestmedia nõukogu esimees

Martin Lääts Gaselli TOPi kolmekordse liikme, IT-ettevõtte OÜ Evocon kaasasutaja ja tootejuht

Debatti juhib Äripäeva juhatuse liige Toomas Truuverk.

16:40

Lõpp

IKT aastakonverents 2023

Toimumiskoht:

Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

Eesti IKT-äri aasta tippsündmus keskendub tänavu valdkonna kõige olulisematele teemadele ja väljakutsele: tehisintellekti rakendamine ja lähitulevik, eksport ja rahvusvaheline laienemine, muutused tarkvaraarenduses, tööjõud ning värbamine.

Muuhulgas arutame, kuidas muuta oma ettevõte tehisintellekti abil efektiivsemaks ning pakkuda AI-põhiseid tooteid-teenuseid ka klientidele, mil moel leida uusi sihtturge või välispartnereid, miks tuleb valmistuda suurteks muutusteks tarkvaraäris. Neil ja muudelgi teemadel pakume kuulamiseks mitut kogemuslugu ja visiooni. Samuti võimaldab konverents esinejatelt lisa küsida või ideede ja lahenduste üle diskuteerida.

Igal sügisel toimuva suure IKT aastakonverentsi programmi aitasid koostada nimekad Eesti IT-ettevõtted, teiste seas Nortal, Helmes, Telia, Playtech, Flowit, SK ID Solutions, Uptime ja Yolo.

Miks tasub konverentsile tulla?

See on IKT-äri aasta kõige olulisem sündmus

Programm keskendub sektori väljakutsetele

Kuuled kogemuslugusid Eesti ettevõtetelt, samuti inspireerivaid visioone

Võimalus konkurentide ja partneritega näost-näkku suhelda

Konverents on mõeldud IKT-ettevõtete juhtidele, omanikele ning IT-juhtidele muudest sektoritest

 

NB! Ajakavas võib tulla muutusi!

Programm

09:00 – 09:30

Registreerumine ja hommikukohv/-tee

09:30 – 09:35

Avamine, konverentsi modereerib ITuudised.ee juht Indrek Kald

Indrek Kald ITuudised.ee juht

09:35 – 09:50

IT-ettevõtete ja telekomiettevõtete TOPi võitjate väljakuulutamine

09:50 – 10:00

„Sissevaade Eesti IKT-sektori käekäiku“

Tarmo Toiger KPMG Balticsi juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

10:00 – 10:10

Küberturvalisuse väljakutsed IKT-ettevõtete vaates: kuidas kaitsta end ja oma kliente

Märt Hiietamm Riigi Infosüsteemi Ameti analüüsi- ja ennetusosakonna juhataja

Ettevõtete vastu suunatud küberohtude arv ja keerukus on aasta-aastalt suurenenud, mistõttu peavad kasvama ka teadlikkus ja investeeringud küberturbesse. Oskus küberkaitsta end ja oma klienti on tänases äris elupäästev teadmine. Teenusepakkujast, töötajast või tehnoloogiast tulenevaid riske täielikult välistada pole võimalik, ent saab astuda samme, mis neid riske vähendavad ja võimalikku mõju piiravad.

10:10 – 10:50

„Kuidas võita üleilmse ebakindluse ajal?“

Peeter Koppel Redgate Capitali investeerimise valdkonnajuht

Kuigi inflatsioon ja energia saadavuse küsimus mullusel kujul muret ei tee, kerkivad intressid, Euroopas jätkub sõda ning suuri pingeid on ka teistes regioonides. Seega on globaalne olukord ja tulevik tavapärasest ebaselgem. Peeter Koppel Redgate Capitalist pakub enda vaate makromajanduse olukorrale, ent teiselt poolt käsitleb ka võimalikke muudatusi IKT-sektoris: mis turgudel ja/või sektorites võiks tekkida häid võimalusi, millistest tasub pigem eemale hoida? Eksporti tegevate või plaanivate Eesti IKT-ettevõtete juhtidele ja omanikele kasulik kuulamine!

10:50 – 11:20

„Mis võimalusi pakub personaalse riigi loomine IKT-ettevõtetele?“

Luukas Kristjan Ilves MKMi asekantsler

Eesti on võtnud suuna personaalse riigile. Mis võimalusi loob selle kontseptsiooni rakendamine meie IKT-ettevõtetele? On sellel mõju ka klientidele arendatavatele lahendustele? Milline üldse võiks olla meie e-riigi jätkusuutlik rahastusmudel? Kui palju ja mida peaks tegema avalik sektor – sh riigi IT-majade näol –, mida võiks sisse osta eraäridelt? Plaane ja võimalusi tutvustab Eesti riigi IT-juhiks kutsutav MKMi asekantsler Luukas Kristjan Ilves.

11:20 – 11:40

„Konkurents või koostöö? Kuidas IKT-äris ühistegevusest võita“

Kedi Välba OÜ Aktors juhatuse liige

Doris Põld ITLi juht

Eesti tehnoloogiasektorit ühendav katusorganisatsioon ITL paistab hästi silma, kuid koostöö pole meie IKT-ettevõtete vahel sugugi alati enesestmõistetav. Ühistegevust saab aga arendada ka konkurentsiseadust riivamata. Kuidas ühiselt välisturgudel kasvada, algatada innovaatilisi koostööprojekte ning arendada oma töötajate kompetentse, tutvustabki ITLi tegevjuht Doris Põld. ITL liikme Aktorsi tegevjuht Kedi Välba toob juurde praktilisi näiteid reaalsest kasust, mida Aktors on ettevõtete koostöös osalemisest saanud.

11:40 – 12:30

Lõuna

12:30 – 13:00

„Mida iga (IT-)juht peaks teadma tehisintellektist“

Markus Karileet Helmese vanemarhitekt

AI: vaatame sisse, mis on haip ja mis reaalne. Mis on need teadmised tehisintellektist, mis igal (IT-)juhil võiksid olla? Mis on juhi jaoks olulisemad muutused tarkvaraarendusprotsessis ja IT tööturul?

13:00 – 13:30

„Tehisintellektist praktiliselt – mis on päriselt muutunud?“

Priit Liivak Nortali partner ja peaarhitekt

Ken Tilk Nortali AI valdkonna juht

Tehisintellekti rakendamisel nii sisemiste protsesside muutmisel kui ka kliendilahendustes on Nortal Eestis esirinnas. Nortali peaarhitekt ja AI valdkonna juht räägivadki, kuidas nemad on tehistaibu kasutusele võtnud, milliseid praktilisi lahendusi ehitatakse uute keelemudelite peale, kuidas on AI tööriistade kasutamine muutnud ettevõtet efektiivsemaks?

13:30 – 14:00

„Milremi ambitsioon: AI ja üha keerukamad lahendused“

Raul Rikk Milremi strateegia- ja arendusdirektor

Veebruaris Araabia Ühendemiraatidest uue suuromaniku saanud Eesti kaitsetööstuse ettevõte Milrem Robotics teatas kevadel plaanist kasvada tänavu 100 inimese võrra, peamiselt IT ja inseneeria alal. Lähiaastail on võtmetähtsus neil tarkvara- ja süsteemiarhitektidel, kuna lahenduste keerukustase kasvab, üha enam rakendatakse ka tehisintellekti. Mida ja kellega Milrem Eestis täpsemalt teeb, kuidas ja kust spetsialiste värbab, millised on nende plaanid arenduse osas ning koostöövõimalused Eesti IKT-sektoriga, avab Milremi teadus- ja arendusdirektor Raul Rikk.

14:00 – 14:30

Tee-/kohvipaus

14:30 – 15:00

„Kogemuslugu – lunavararünnak kahele tootmisettevõttele“

Indrek Kink ASi Estanc IT-juht

Küberkurjategijad ründasid veebruaris kahte samadele omanikele kuuluvat Eesti tööstusettevõtet. Kuna ettevõtete digitaliseerituse tase oli kõrge, oli see väga valus hoop nende toimimisele. Ettevõttel oli üles ehitatud mitmetasandiline varukoopiate süsteem, mis pidanuks ära hoidma kõige hullema. Seekord sellest ei piisanud. Kuidas olukord lahendati ja mida sellest õpiti, räägib ASi Estanc ja OÜ Tammer IT-juht Indrek Kink.

15:00 – 15:20

„Neljapäevane töönädal kui konkurentsieelis“

Haldi Küla Scoro Executive Operations Manager

Ajakasutus mõjutab oluliselt seda, kui edukad oleme tööalaselt. Erinevaid paindlikke tööviise rakendab Eestis suur osa ettevõtetest. Ent vähesed neist on laiaulatuslikult ja süsteemselt kasutusele võtnud lühema töönädala. Tarkvarafirma Scoro seadis mullu eesmärgiks pakkuda kõikidele oma inimestele kolmepäevast nädalavahetust. Nagu tunnistab Scoro executive operations manager Haldi Küla, pole tööpäevad seetõttu pikemad, aga „me jälgime täpsemalt, kuhu meie aeg kulub“. Kuuleme konverentsil, kuidas jõudis Scoro neljapäevase töönädalani, mida see endaga kaasa tõi tööprotsessides, kliendisuhtluses ja töötajate rahuolus, millised on senised õppetunnid ja tulevikuplaanid. Haldi Küla jagab praktilisi nippe ja pakub ideid teistelegi ettevõtetele.

15:20 – 15:40

„IT-äri Eestis – turu normaliseerumine või põhimõtteline muutus?“

Eero Tohver Uptime’i juht

Kuigi digitaliseerimine on megatrend ning IT-firmasid vajavad kõik sektorid, on majanduslik olukord globaalselt keeruline ning investeeringuid lükatakse edasi. Uptime’i juht Eero Tohver selgitab, kuidas läheb Eesti IT-ettevõtetel klientide, lepingute, töötajate ja ekspordiga ning kas valmidus tellida rätsepalahendusi on vähenemas.

15:40 – 16:10

„Tiigri uus hüpe – tehnoloogiast väärtust loovate lahendusteni“

Priit Penjam Finestmedia nõukogu esimees

Rahvusvahelisel tarkvaraarenduse maastikul on Eestit tuntud tehnoloogilise arengu ja digitaalse edumeelsuse poolest. Kuid konkurents on muutunud ja täna seisavad meie tarkvarafirmad silmitsi uute väljakutsetega: kuigi maine on jätkuvalt väga hea, jäävad paljud Eesti ettevõtted oma suhtelise väiksuse tõttu tähtsate projektide radarist välja. Arvestades meie kasvanud elatustaset ja piiratud talentide arvu, ei sobi me aga hästi ka enam allhankemaaks. Peame traditsioonilise tehnilise pädevuse asemel suutma pakkuda maailmale leidlikke, väärtuspõhiseid lahendusi.

Oma esitluses juhib Finestmedia nõukogu esimees Priit Penjam meid läbi selle keeruka maastiku. Kasutades Finestmedia muutumise lugu näitena, rõhutab ta Eesti vajadust uuendada, kohaneda ja tulevikku ette näha. Süüvime koos Eesti tarkvaraarenduse ökosüsteemi väljakutsetesse, muutustesse ja tuleviku prognoosidesse.

16:10 – 16:40

Vestlusring rahvusvahelisest laienemisest ning uute partnerite, klientide ja teenuste-toodete leidmisest.

Tarmo Toiger KPMG Balticsi juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

Toomas Truuverk Äripäeva juhatuse liige

Eero Tohver Uptime’i juht

Priit Penjam Finestmedia nõukogu esimees

Martin Lääts Gaselli TOPi kolmekordse liikme, IT-ettevõtte OÜ Evocon kaasasutaja ja tootejuht

Debatti juhib Äripäeva juhatuse liige Toomas Truuverk.

16:40

Lõpp

Toetajad

Kuldtoetajad

Hõbetoetaja

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Viru väljak 4, 10111 Tallinn

Indrek Kald | ITuudised.ee toimetaja | [email protected]

© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]