Meelerahu 2023

TEADUS VÕI USK?

Meelerahu 2023

Toimumiskoht:

Otseülekanne meelerahu stuudiost

OLULINE INFO! Esmaspäeval 27. novembril saatsime kõigile pileti omanikele infokirja.  Kui sa ei saanud kirja kätte, vaata palun esmalt junk-postkasti ja kui ikka ei ole, siis helista või kirjuta klienditoele. 

Osalema on oodatud nii spetsialistid kui juhid. Eriti hea, kui võtate koos ühe meelerahu päeva, et teha väike paus mõtisklemaks:

  • millised rasked kivid oled isiklikku seljakotti pakkinud? 
  • kas märkad oma tööelu komistuskive?
  • kuidas meelerahu võtta ja anda?
  • kas sa usud või tead ja kumb sind tegelikult aitab?
  • milline on sinu valik tänapäeva uhhuu-udus?

Meelerahukonverents küsib sinult sel korral üsna provotseerivalt: kas meelerahu toob teadmine või usk? 

Milline pilet valida?

Meelerahukonverentsi programmist saab kõige mugavamalt osa kodus diivanil pikutades või meeskonnaga kontoris ühise laua taga. Selleks on hea hinnaga veebipilet, millega saad meie konverentsikeskkonnas otseülekannet jälgida.

Sel aastal võid ka meelerahu stuudiosse kohale tulla, kohtuda silmast-silma kõigi esinejatega, kaasa rääkida ja koos kogeda. Selleks vali stuudiopilet. Tõsi, neid on väga vähe.

Saadaval on ka veebipilet eraisikule veel ekstra soodsa hinnaga. Vali see ja saadame arve eraisikule.

Lisaväärtus

Kõik konverentsi ettekanded ja vahepalad on järelvaadatavad 1 kuu jooksul peale konverentsi toimumist. Saad vabalt valida aja ja koha, et süveneda.

Oluline, et tuled ja oled meelerahus.

Programm

09:00 – 10:15

I sessioon: TEADMISE KAUDU MEELERAHUNI

09:05 – 09:15

Avavestlus: Kuidas teadmisest saab usk ja vastupidi?

Joonas Hellerma Konverentsi jutujuht, ajakirjanik ja ETV saatejuht

Aira Tammemäe Meelerahu 2023 programmijuht

Päris asjad on lihtsad, aga kas siis inimene sellega lepib. Meelerahukonverentsi lugu sai alguse rannalt leitud tavalisest kivikesest... 

09:15 – 09:45

Kuidas emotsioone luuakse? Lisa Feldman Barrett´i ainetel

Aivar Haller Mentor, haridusvaldkonna ekspert

Emotsioonid ei ole universaalsed, emotsioonide tekkimisel pole reaalsusega palju pistmist, meie aju konstrueerib pidevalt tähendusi valdavalt mineviku kogemuse baasil...

Lisa Feldman Barrett on üks maailma tuntumaid emotsioonide uurijaid, kelle tööd on totaalselt muutnud arusaama inimesest kui ratsionaalsest olendist. Uus arusaam muudab omakorda nii juhtimises kui ärimaailmas valitsevaid reegleid ja muidugi annab uue perspektiivi ka enda mõistmiseks.

 

09:45 – 10:15

Uskumused loovad reaalsust, Lion Goodman´i ainetel

Tiina Tohver Certified Therapeutic Coach

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas sinu uskumused mõjutavad sinu meelerahu ja eneseteostust? Uskumused võivad olla nii toetavad kui ka piiravad, võivad tõsta või ka pärssida sinu energiat ja heaolu. Mis aitab sul neid uskumusi teadlikult kujundada ja muuta, et saavutada suuremat rahulolu ja eneseteostust, tõsta eneseteadlikkust ja kutsuda esile positiivset muutust? 

10:15 – 10:40

Mõttepaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik läbi teha põnev harjutus.

10:20 – 10:40

Harjutus: identiteedi kujundamine Marshall Goldsmith'i ainetel

Kadri Arula Inimeste arengu innustaja, coach ja kundalini jooga õpetaja

Harjutuse käigus saad möödunud aasta kokku võtta ja mõelda, mida sellest kaasa võtta järgmisesse aastasse. Mis aitab sul sinu identiteeti ja mainet arendada just selles suunas, kuhu sa ise soovid?

10:40 – 12:10

II sessioon: KIVID SINU SELJAKOTIS

10:45 – 11:15

Üleliigsest ärevusest ja sellega toimetulekust

Dagmar Ainsoo Kliiniline psühholoog

Ärevushäired on levinud ning esinevad igas vanuses inimestel. Elu jooksul esineb ärevushäireid 10-28% inimestest. Kuidas loomulikust ja objektiivselt põhjendatud ärevusest saab häire? Mida on kasulik teada erinevate ärevushäirete olemusest? Kuidas ärevushäireid ravitakse ja mida selleks ise teha saad?

11:15 – 11:45

Kuidas perfektsusest lahti lasta?

Reelika Ojakivi Juhtimiscoach

Soov anda alati maksimum – kõik-või-mitte-midagi suhtumine; pisidetailidesse kinni jäämine ja raskused ülesannete lõpetamisega; äärmuslik kriitika enda tegemiste osas; negatiivsetest kogemustest üldistuste tegemine; hirm ebaõnnestumise ees, mistõttu nii mõnigi asi jääb alustamata. See kõik viitab perfektsionismile, mis toob kaasa pinge ehk raskused lõdvestuda. Kuhjunud pinge omakorda võib tekitada ärevushäireid, stressi, läbipõlemist, söömishäireid jne.

 Kuidas perfektsust ära tunda? Ja mis peamine – kuidas perfektsusest lahti lasta? Kuidas tuua oma ellu rohkem elurõõmu ja rahu?

11:45 – 12:15

Psühholoogilised testid: mida sa enda kohta teada saad?

Elise Bergmann Tripodi testimise tootegrupi juht

Läbimõeldud ja professionaalne testimine aitab sul ennast paremini tundma õppida ja langetada ka tööalastes valikutes oluliselt paremaid otsuseid. Vaatame lähemalt isiksuseteste ja vaimse võimekuse teste. 

12:15 – 12:45

Energiapaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik osaleda praktikumis.

12:30 – 12:45

Teadliku pausi praktikum

Kaire Parve Psühholoogilise esmaabi ja töötervishoiu koolitaja

Klassikalise jooga õpetusel põhinev praktika on kohandatud teadliku puhkuse pausiks, mis koosneb:

  • paarist lihtsast füüsilisest liigutusest (asanatest),
  • ühest positiivse emotsiooni ankurdamise lihtsast tehnikast,
  • teadlikust hingamise jälgimisest.

Harjutus toob kaasa rahuliku puhkehetke ja positiivse ning keskendunud päeva jätkumise.

12:45 – 14:00

III sessioon: KOMISTUSKIVID TÖÖELUS

12:50 – 13:10

Psühholoogiline turvalisus ettevõttes

Liina Kadari Sertifitseeritud Coach ja organisatsioonipsühholoogia edendaja

Psühholoogiline turvalisus töökohal annab turvatunde, et kui ma avaldan oma seisukohti ja muresid või võtan kaalutletud riske ja seeläbi teen vahel ka vigu, siis sellele ei järgne negatiivseid tagajärgi. Muidugi on juhil psühholoogilise turvalisuse loomisel oluline roll, kuid mitte ainult. Me kõik loome ja vastutame. Ettekanne toetub Amy Edmondsoni käsitlusele ja uuringutele. 

13:10 – 13:20

Kogemuslugu: Vabadusest ja vastutusest töösuhetes

Janek Jaago IT-teenuste valdkonna juht, Tele2 (Peresõbralik tööandja)

Kui Tele2 oma töötajatele piiramatu puhkuse välja kuulutas, hõõrusid paljud silmi – kas see võib tõesti tõsi olla? Janeki arvates algab nii selle, nagu ka paljude teiste tööandja hüvede toimimine õigest värbamisest. „Kui lubada kommipoodi maiasmokad, kes kiusatusele vastu panna ei suuda, ei lõppe see hästi. Seetõttu on suur vastutus õigete inimeste värbamisel ja töötajate poolt iseenda juhtimisel,“ märgib Janek.

Kuidas saada eluga hakkama olukorras, kus pereliikmed on üksteise järel järjest kuude kaupa haiged? Kas aeg-ajalt surfilaineid nautimast tööle alles lõunaks jõudes kolleegides trotsi ei teki? Mis võiks aidata tööperes, kus ühtedel ametikohtadel on vabadus justkui suurem kui teistel? Kuidas end teostada väga mitmel rindel ilma läbi põlemata? Oma läbitud teekonda ja saadud kogemusi neile küsimustele vastuste otsimisel jagab Janek meilegi.

13:20 – 13:40

Tööga rahu loob meelerahu

Ave Laas Peresõbraliku tööandja märgise programmi partner

Eestis on vaimse tervise häired töövõime vähenemise põhjuste seas teisel kohal. Me töötame enamuse osa oma ärkveloleku ajast ja töötamine on meie elu üheks tugisambaks. 60% meie töötajatest on valmis liikuma tööandja juurde, kes pakuks neile paremat mikrokliimat töökohal. Suhtumine ja suhtlemine on muutunud palgast olulisemaks. Kuidas on muutumas töömaailm? Milliseid väljakutseid see pakub meie tööandjatele ning miks on oluline pöörata tähelepanu oma töötajate heaolu ja haaratuse suurendamisele? Kas kaugtöö jätab inimesed üksi või kasvatab vabadus hoopis kontrollitunnet?

13:40 – 13:50

Kogemuslugu: Lihtsate asjade tähtsus

Piia Tamsalu Avalike suhete peaspetsialist, Keskkonnaamet (Peresõbralik tööandja)

Keeruline 2020 aasta õpetas Piiale palju. Oma taipamisi jagab ta nii isiklikus plaanis elu tasakaalus hoidmisest kui ka sellest, millised nipid aitavad suures, üle Eesti paiknevas organisatsioonis töötajate ühtsustunnet kasvatada ning füüsiliselt ja vaimselt head vormi hoida. Töö- ja pereelu ühildamisel on Piia arvates oluline ennetada ülekoormust ja seada piire.  Organisatsioonis võivad suured muutused alguse saada tasuta kohvist või siis hoopis virtuaalsest kohvihommikute tavast. Inimestele on tähtsad lihtsad asjad.

13:50 – 14:00

Arutelu esinejatega

Konverentsi jutujuht Joonas Hellerma vahendab konverentsi veebikeskkonda laekunud küsimusi ning kaasab arutelusse ka stuudiopubliku.

14:00 – 14:25

Vahepala

Pausi ajal on soovijatel võimalik osa saada põnevast intervjuust.

14:05 – 14:25

Tagurpidiintervjuu: tippjuht Kätlin Alvela oma psühhiaatri vastuvõtul

Kätlin Alvela Häirekeskuse juht

Katrin Orav Psühhiaater ja psühhoterapeut, Sensus

Teil on unikaalne võimalus saada osa muidu neljasilmavestlusest ehk psühhiaatri ja tema kliendi kohtumisest koos professionaalsete kommentaaridega. Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela jagab oma relvitult ausat lugu, et murda tabusid ja stigmasid vaimse tervise teema ümber ja innustada inimesi professionaalset abi otsima. Kätlinile ei ole võõrad teemad läbipõlemine, depressioon ja ärevushäired. Tänaseks on psühholoogi ja psühhiaatri külastused tema jaoks regulaarne rutiin vaimse tervise hoidmisel.  Ta palus oma psühhiaatril Katrin Oraval loo taustal ka tähelepanekuid ja kommentaare jagada.

14:25 – 15:30

IV sessioon: TEADLIK OLEMINE

14:30 – 14:55

Mindfulnessi mõjudest läbi teadusuuringute

Nelli Jung Vaikuseminutite eestvedaja ja Tartu Ülikooli lektor

Mindfulness ehk tähelepanu teadlik juhtimine on oluline teaduse poolt uuritud võimalus töövõime suurendamiseks. Toome välja olulisemad läbiviidud uuringud. Saad teada, kui lühikestest pausidest tegelikult piisab, et efektiivselt puhata. Millised tulemused selgusid, kui selliste pauside mõju uuriti vereanalüüsidega? Kuidas mõjutavad need pausid tähelepanelikkust ja hooletusvigasid?

14:55 – 15:10

Kogemuslugu: Mindfulnessi rakendamine ettevõttes

Kadri Mägi-Lehtsi Roche Eesti juht ja MBSR treener

Kogemuslugu kasust, mida ettevõtted saavad kui juurutavad MBSR tuginevaid praktikaid töökohas. Kadri toob näiteid Roche Eesti põhjal.  Mida nad tegid? Mis toimis, mis mitte? Millised olid mõõdetavad tulemused? Mida võiks paremini teha? 

15:10 – 15:20

Arutelu esinejatega

Konverentsi jutujuht Joonas Hellerma vahendab konverentsi veebikeskkonda laekunud küsimusi ning kaasab arutelusse ka stuudiopubliku.

15:20 – 15:30

Mindfulnessi praktikum

Kadri Mägi-Lehtsi Roche Eesti juht ja MBSR treener

Soovijad saavad katsetada ühte Kadri lemmikharjutust, mis teda ennast on kõige enam inspireerinud ja mille toimimist ta on korduvalt ka teiste puhul kogenud.

15:30 – 15:50

Mõttepaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik osaleda praktikumis.

15:50 – 17:00

V sessioon: TEADUS VÕI USK?

15:55 – 16:25

Kas meie psühholoogilist tervist toetab teadus või usk?

Andero Teras Psühholoog, meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

Miks valib inimene psühholoogiliste teemade käsitlemisel alternatiivsed praktikad? Kas usk on tugevam kui teadus? Kust jookseb üldse mõistliku ja mõttetu piir ja mis võiks olla hindamiskriteeriumiks? Päris elu pole sugugi must-valge, kuid väga kirkad värvid võivad ka pimestada.

16:25 – 16:55

Arutelu: Teejuht psühholoogilise abi otsingul uhhuu-udus

Joonas Hellerma Konverentsi jutujuht, ajakirjanik ja ETV saatejuht

Andero Teras Psühholoog, meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

Katrin Orav Psühhiaater ja psühhoterapeut, Sensus

Kätlin Alvela Häirekeskuse juht, ettevõttel "Peresõbralik tööandaja" märgis

Alternatiivravi pakkujate, isehakanud terapeutide ja "õpetajate" rohkus teeb ühtpidi murelikuks. Teisalt pole ka õiglane hinnata psühholoogilist abi ja tuge pelgalt teaduslikust perspektiivist. Viimasel ajal on lahvatanud mitmed skandaalid, mis tekitavad küll eetilisi dilemmasid, kuid kas see nullib õpetuse enda väärtuse. Meelerahukonverentsi lõpus otsime kogemuste ja teadmiste kaudu juhiseid paremaks orienteerumiseks psühholoogilise abi otsingul.

Meelerahu 2023

Toimumiskoht:

Otseülekanne meelerahu stuudiost

OLULINE INFO! Esmaspäeval 27. novembril saatsime kõigile pileti omanikele infokirja.  Kui sa ei saanud kirja kätte, vaata palun esmalt junk-postkasti ja kui ikka ei ole, siis helista või kirjuta klienditoele. 

Osalema on oodatud nii spetsialistid kui juhid. Eriti hea, kui võtate koos ühe meelerahu päeva, et teha väike paus mõtisklemaks:

  • millised rasked kivid oled isiklikku seljakotti pakkinud? 
  • kas märkad oma tööelu komistuskive?
  • kuidas meelerahu võtta ja anda?
  • kas sa usud või tead ja kumb sind tegelikult aitab?
  • milline on sinu valik tänapäeva uhhuu-udus?

Meelerahukonverents küsib sinult sel korral üsna provotseerivalt: kas meelerahu toob teadmine või usk? 

Milline pilet valida?

Meelerahukonverentsi programmist saab kõige mugavamalt osa kodus diivanil pikutades või meeskonnaga kontoris ühise laua taga. Selleks on hea hinnaga veebipilet, millega saad meie konverentsikeskkonnas otseülekannet jälgida.

Sel aastal võid ka meelerahu stuudiosse kohale tulla, kohtuda silmast-silma kõigi esinejatega, kaasa rääkida ja koos kogeda. Selleks vali stuudiopilet. Tõsi, neid on väga vähe.

Saadaval on ka veebipilet eraisikule veel ekstra soodsa hinnaga. Vali see ja saadame arve eraisikule.

Lisaväärtus

Kõik konverentsi ettekanded ja vahepalad on järelvaadatavad 1 kuu jooksul peale konverentsi toimumist. Saad vabalt valida aja ja koha, et süveneda.

Oluline, et tuled ja oled meelerahus.

Programm

09:00 – 10:15

I sessioon: TEADMISE KAUDU MEELERAHUNI

09:05 – 09:15

Avavestlus: Kuidas teadmisest saab usk ja vastupidi?

Joonas Hellerma Konverentsi jutujuht, ajakirjanik ja ETV saatejuht

Aira Tammemäe Meelerahu 2023 programmijuht

Päris asjad on lihtsad, aga kas siis inimene sellega lepib. Meelerahukonverentsi lugu sai alguse rannalt leitud tavalisest kivikesest... 

09:15 – 09:45

Kuidas emotsioone luuakse? Lisa Feldman Barrett´i ainetel

Aivar Haller Mentor, haridusvaldkonna ekspert

Emotsioonid ei ole universaalsed, emotsioonide tekkimisel pole reaalsusega palju pistmist, meie aju konstrueerib pidevalt tähendusi valdavalt mineviku kogemuse baasil...

Lisa Feldman Barrett on üks maailma tuntumaid emotsioonide uurijaid, kelle tööd on totaalselt muutnud arusaama inimesest kui ratsionaalsest olendist. Uus arusaam muudab omakorda nii juhtimises kui ärimaailmas valitsevaid reegleid ja muidugi annab uue perspektiivi ka enda mõistmiseks.

 

09:45 – 10:15

Uskumused loovad reaalsust, Lion Goodman´i ainetel

Tiina Tohver Certified Therapeutic Coach

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas sinu uskumused mõjutavad sinu meelerahu ja eneseteostust? Uskumused võivad olla nii toetavad kui ka piiravad, võivad tõsta või ka pärssida sinu energiat ja heaolu. Mis aitab sul neid uskumusi teadlikult kujundada ja muuta, et saavutada suuremat rahulolu ja eneseteostust, tõsta eneseteadlikkust ja kutsuda esile positiivset muutust? 

10:15 – 10:40

Mõttepaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik läbi teha põnev harjutus.

10:20 – 10:40

Harjutus: identiteedi kujundamine Marshall Goldsmith'i ainetel

Kadri Arula Inimeste arengu innustaja, coach ja kundalini jooga õpetaja

Harjutuse käigus saad möödunud aasta kokku võtta ja mõelda, mida sellest kaasa võtta järgmisesse aastasse. Mis aitab sul sinu identiteeti ja mainet arendada just selles suunas, kuhu sa ise soovid?

10:40 – 12:10

II sessioon: KIVID SINU SELJAKOTIS

10:45 – 11:15

Üleliigsest ärevusest ja sellega toimetulekust

Dagmar Ainsoo Kliiniline psühholoog

Ärevushäired on levinud ning esinevad igas vanuses inimestel. Elu jooksul esineb ärevushäireid 10-28% inimestest. Kuidas loomulikust ja objektiivselt põhjendatud ärevusest saab häire? Mida on kasulik teada erinevate ärevushäirete olemusest? Kuidas ärevushäireid ravitakse ja mida selleks ise teha saad?

11:15 – 11:45

Kuidas perfektsusest lahti lasta?

Reelika Ojakivi Juhtimiscoach

Soov anda alati maksimum – kõik-või-mitte-midagi suhtumine; pisidetailidesse kinni jäämine ja raskused ülesannete lõpetamisega; äärmuslik kriitika enda tegemiste osas; negatiivsetest kogemustest üldistuste tegemine; hirm ebaõnnestumise ees, mistõttu nii mõnigi asi jääb alustamata. See kõik viitab perfektsionismile, mis toob kaasa pinge ehk raskused lõdvestuda. Kuhjunud pinge omakorda võib tekitada ärevushäireid, stressi, läbipõlemist, söömishäireid jne.

 Kuidas perfektsust ära tunda? Ja mis peamine – kuidas perfektsusest lahti lasta? Kuidas tuua oma ellu rohkem elurõõmu ja rahu?

11:45 – 12:15

Psühholoogilised testid: mida sa enda kohta teada saad?

Elise Bergmann Tripodi testimise tootegrupi juht

Läbimõeldud ja professionaalne testimine aitab sul ennast paremini tundma õppida ja langetada ka tööalastes valikutes oluliselt paremaid otsuseid. Vaatame lähemalt isiksuseteste ja vaimse võimekuse teste. 

12:15 – 12:45

Energiapaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik osaleda praktikumis.

12:30 – 12:45

Teadliku pausi praktikum

Kaire Parve Psühholoogilise esmaabi ja töötervishoiu koolitaja

Klassikalise jooga õpetusel põhinev praktika on kohandatud teadliku puhkuse pausiks, mis koosneb:

  • paarist lihtsast füüsilisest liigutusest (asanatest),
  • ühest positiivse emotsiooni ankurdamise lihtsast tehnikast,
  • teadlikust hingamise jälgimisest.

Harjutus toob kaasa rahuliku puhkehetke ja positiivse ning keskendunud päeva jätkumise.

12:45 – 14:00

III sessioon: KOMISTUSKIVID TÖÖELUS

12:50 – 13:10

Psühholoogiline turvalisus ettevõttes

Liina Kadari Sertifitseeritud Coach ja organisatsioonipsühholoogia edendaja

Psühholoogiline turvalisus töökohal annab turvatunde, et kui ma avaldan oma seisukohti ja muresid või võtan kaalutletud riske ja seeläbi teen vahel ka vigu, siis sellele ei järgne negatiivseid tagajärgi. Muidugi on juhil psühholoogilise turvalisuse loomisel oluline roll, kuid mitte ainult. Me kõik loome ja vastutame. Ettekanne toetub Amy Edmondsoni käsitlusele ja uuringutele. 

13:10 – 13:20

Kogemuslugu: Vabadusest ja vastutusest töösuhetes

Janek Jaago IT-teenuste valdkonna juht, Tele2 (Peresõbralik tööandja)

Kui Tele2 oma töötajatele piiramatu puhkuse välja kuulutas, hõõrusid paljud silmi – kas see võib tõesti tõsi olla? Janeki arvates algab nii selle, nagu ka paljude teiste tööandja hüvede toimimine õigest värbamisest. „Kui lubada kommipoodi maiasmokad, kes kiusatusele vastu panna ei suuda, ei lõppe see hästi. Seetõttu on suur vastutus õigete inimeste värbamisel ja töötajate poolt iseenda juhtimisel,“ märgib Janek.

Kuidas saada eluga hakkama olukorras, kus pereliikmed on üksteise järel järjest kuude kaupa haiged? Kas aeg-ajalt surfilaineid nautimast tööle alles lõunaks jõudes kolleegides trotsi ei teki? Mis võiks aidata tööperes, kus ühtedel ametikohtadel on vabadus justkui suurem kui teistel? Kuidas end teostada väga mitmel rindel ilma läbi põlemata? Oma läbitud teekonda ja saadud kogemusi neile küsimustele vastuste otsimisel jagab Janek meilegi.

13:20 – 13:40

Tööga rahu loob meelerahu

Ave Laas Peresõbraliku tööandja märgise programmi partner

Eestis on vaimse tervise häired töövõime vähenemise põhjuste seas teisel kohal. Me töötame enamuse osa oma ärkveloleku ajast ja töötamine on meie elu üheks tugisambaks. 60% meie töötajatest on valmis liikuma tööandja juurde, kes pakuks neile paremat mikrokliimat töökohal. Suhtumine ja suhtlemine on muutunud palgast olulisemaks. Kuidas on muutumas töömaailm? Milliseid väljakutseid see pakub meie tööandjatele ning miks on oluline pöörata tähelepanu oma töötajate heaolu ja haaratuse suurendamisele? Kas kaugtöö jätab inimesed üksi või kasvatab vabadus hoopis kontrollitunnet?

13:40 – 13:50

Kogemuslugu: Lihtsate asjade tähtsus

Piia Tamsalu Avalike suhete peaspetsialist, Keskkonnaamet (Peresõbralik tööandja)

Keeruline 2020 aasta õpetas Piiale palju. Oma taipamisi jagab ta nii isiklikus plaanis elu tasakaalus hoidmisest kui ka sellest, millised nipid aitavad suures, üle Eesti paiknevas organisatsioonis töötajate ühtsustunnet kasvatada ning füüsiliselt ja vaimselt head vormi hoida. Töö- ja pereelu ühildamisel on Piia arvates oluline ennetada ülekoormust ja seada piire.  Organisatsioonis võivad suured muutused alguse saada tasuta kohvist või siis hoopis virtuaalsest kohvihommikute tavast. Inimestele on tähtsad lihtsad asjad.

13:50 – 14:00

Arutelu esinejatega

Konverentsi jutujuht Joonas Hellerma vahendab konverentsi veebikeskkonda laekunud küsimusi ning kaasab arutelusse ka stuudiopubliku.

14:00 – 14:25

Vahepala

Pausi ajal on soovijatel võimalik osa saada põnevast intervjuust.

14:05 – 14:25

Tagurpidiintervjuu: tippjuht Kätlin Alvela oma psühhiaatri vastuvõtul

Kätlin Alvela Häirekeskuse juht

Katrin Orav Psühhiaater ja psühhoterapeut, Sensus

Teil on unikaalne võimalus saada osa muidu neljasilmavestlusest ehk psühhiaatri ja tema kliendi kohtumisest koos professionaalsete kommentaaridega. Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela jagab oma relvitult ausat lugu, et murda tabusid ja stigmasid vaimse tervise teema ümber ja innustada inimesi professionaalset abi otsima. Kätlinile ei ole võõrad teemad läbipõlemine, depressioon ja ärevushäired. Tänaseks on psühholoogi ja psühhiaatri külastused tema jaoks regulaarne rutiin vaimse tervise hoidmisel.  Ta palus oma psühhiaatril Katrin Oraval loo taustal ka tähelepanekuid ja kommentaare jagada.

14:25 – 15:30

IV sessioon: TEADLIK OLEMINE

14:30 – 14:55

Mindfulnessi mõjudest läbi teadusuuringute

Nelli Jung Vaikuseminutite eestvedaja ja Tartu Ülikooli lektor

Mindfulness ehk tähelepanu teadlik juhtimine on oluline teaduse poolt uuritud võimalus töövõime suurendamiseks. Toome välja olulisemad läbiviidud uuringud. Saad teada, kui lühikestest pausidest tegelikult piisab, et efektiivselt puhata. Millised tulemused selgusid, kui selliste pauside mõju uuriti vereanalüüsidega? Kuidas mõjutavad need pausid tähelepanelikkust ja hooletusvigasid?

14:55 – 15:10

Kogemuslugu: Mindfulnessi rakendamine ettevõttes

Kadri Mägi-Lehtsi Roche Eesti juht ja MBSR treener

Kogemuslugu kasust, mida ettevõtted saavad kui juurutavad MBSR tuginevaid praktikaid töökohas. Kadri toob näiteid Roche Eesti põhjal.  Mida nad tegid? Mis toimis, mis mitte? Millised olid mõõdetavad tulemused? Mida võiks paremini teha? 

15:10 – 15:20

Arutelu esinejatega

Konverentsi jutujuht Joonas Hellerma vahendab konverentsi veebikeskkonda laekunud küsimusi ning kaasab arutelusse ka stuudiopubliku.

15:20 – 15:30

Mindfulnessi praktikum

Kadri Mägi-Lehtsi Roche Eesti juht ja MBSR treener

Soovijad saavad katsetada ühte Kadri lemmikharjutust, mis teda ennast on kõige enam inspireerinud ja mille toimimist ta on korduvalt ka teiste puhul kogenud.

15:30 – 15:50

Mõttepaus

Pausi ajal on soovijatel võimalik osaleda praktikumis.

15:50 – 17:00

V sessioon: TEADUS VÕI USK?

15:55 – 16:25

Kas meie psühholoogilist tervist toetab teadus või usk?

Andero Teras Psühholoog, meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

Miks valib inimene psühholoogiliste teemade käsitlemisel alternatiivsed praktikad? Kas usk on tugevam kui teadus? Kust jookseb üldse mõistliku ja mõttetu piir ja mis võiks olla hindamiskriteeriumiks? Päris elu pole sugugi must-valge, kuid väga kirkad värvid võivad ka pimestada.

16:25 – 16:55

Arutelu: Teejuht psühholoogilise abi otsingul uhhuu-udus

Joonas Hellerma Konverentsi jutujuht, ajakirjanik ja ETV saatejuht

Andero Teras Psühholoog, meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

Katrin Orav Psühhiaater ja psühhoterapeut, Sensus

Kätlin Alvela Häirekeskuse juht, ettevõttel "Peresõbralik tööandaja" märgis

Alternatiivravi pakkujate, isehakanud terapeutide ja "õpetajate" rohkus teeb ühtpidi murelikuks. Teisalt pole ka õiglane hinnata psühholoogilist abi ja tuge pelgalt teaduslikust perspektiivist. Viimasel ajal on lahvatanud mitmed skandaalid, mis tekitavad küll eetilisi dilemmasid, kuid kas see nullib õpetuse enda väärtuse. Meelerahukonverentsi lõpus otsime kogemuste ja teadmiste kaudu juhiseid paremaks orienteerumiseks psühholoogilise abi otsingul.

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Otseülekanne meelerahu stuudiost, stuudiopileti omanikele saadame täpsema info. Programmijuht: Aira Tammemäe, [email protected], tel 5025548
© AS Äripäev 2000-2025
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]