Meelerahu konverents 2022

Meelerahu konverents 2022

Toimumisaeg:

02.12.2022

Alguseni:

63p 0t 24m

Toimumiskoht:

Meelerahu stuudio

Meelerahuga on täna veel hullemad lood kui elektri või gaasi hinnaga. Seda ei saa isegi valitsuse otsusega reguleerida. Polegi vast muud teha, kui tuleb ise asi käsile võtta. Meelerahu konverents on sinu päev, et teha aasta lõpus üks korralik audit.

Niisiis, 2. detsembri hommikul saad võtta ühe suure kruusi teed või kohvi, sättida ennast mugavalt diivanile istuma ja võtta aega. Me rändame Meelerahu stuudios läbi teadmiste, praktikate, lugude ja vestlusringide sinu isikliku meelerahu radadel. Vaatame üle meelerahu allikad, õpime juurde mõned tehnikad, peatume lähisuhetel ja võtame aega, et mõelda läbi ka kõik tööga seonduv.

Hea juht, PALUN anna oma töötajatele aasta lõpus see meelerahu päev. Sedaviisi saad sina aidata neil rohkem jaksata.

Programm

09:30 – 09:45

Meelerahu hommikujutud

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Samblikud on tagasihoidlikud, aga omapärased olendid, kelle olemasolu jääb tavaliselt märkamatuks. Me ei kuule ega tea neist väga palju, kuid neil on meile paljugi rääkida… Kes on need erilised tegelased? Miks me valisime Meelerahu konverentsi sümboliks just sambliku? Hommikujuttu räägime inimesega, kes oskab nendele küsimustele vastata.

09:40 – 11:00

I sessioon: MEELERAHU ALLIKAD

09:45 – 10:15

Kuidas tugevdada enda meelerahu "immuunsüsteemi"?

Ain Mihkelson Coach

Vaatame tervikust lähtuvat rahu ja rõõmu loova elu mudelit. Uurime, mis rolli mängivad selles ihu, süda, meel ja hing. Harjutame meele rahustamist lihtsal moel. Katsetame sügavama rahuga kontakti saamist.

Osaleja saab:

 1. Tervikpildi inimeste meelerahu mõjutavast.
 2. Lihtsad harjutused meele maha rahustamiseks.
 3. Tehnika sügavama rahu allikaga ühenduse saamiseks.

10:15 – 10:45

Eesmärkide roll meelerahu saavutamisel ja säilitamisel

Triin Põldme-Uibo Coach

Miks me vajame selgust? Mida aju jaoks tähendab selgus? Võta ette  üks väike teekond, tegele enda jaoks olulise teemaga ning tee vähemalt 1 sammuke edasi. See on justkui liikumine punktist A punkti B, sisevaate kuulamine ja mõttetöö enda jaoks valitud teemaga. Osaleja saab teadlikumaks ka sellest, kuidas me inimesena toimime ning mida meelerahu saavutamiseks tegelikult vajame.

10:45 – 11:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja avardavad ühiselt meelerahu tähendust, olemust ja allikaid.

11:00 – 12:15

II sessioon: MEELERAHU TEHNIKAD

11:05 – 11:35

Suhtumine ja seisund - sinu kõige võimsamad tööriistad oma päeva kujundamiseks

Olesija Saue Coach

Oled ju küll kogenud neid päevi, millal kõik asjad laabuvad, inimesed ümberringi on imetoredad ja lahendused justkui tulevad iseenesest? Ja siis on need hoopis teistsugused päevad...

Aga kas sa teadsid, et see kõik sõltub vaid sinu enda suhtumisest ja seisundist? Millest ma täpsemalt räägin:

 • Kuidas teadlikult muuta oma igapäevast seisundit?
 • Kuidas saada kontakti iseenda kire ja olemusega, et tegutseda särasilmselt, inspireerides teisi enda ümber?
 • Kuidas tunda ennast igapäevaselt tõeliselt elusana igas eluvaldkonnas ja päriselt elada?

11:35 – 12:05

Kuulamise kergus. Kuidas luua ja hoida meelerahu lihtsa tähelepaneliku suhtlemisega?

Tiina Tohver Coach

Oled märganud, et rääkida soovivad kõik, kuid kuulata vähesed? Et iga kõlanud lause sünnitab enamasti vastuväite, mistahes koosluses. Kõik pakitsevad õhinast jagada oma teadmisi, seista oma seisukoha eest, luua visiooni, korraldada meeskonda ja paljut sarnast mistahes koosluses. Inimene elab peegeldustes ja et veenduda oma positsioonis, vajame kinnitust. Kuid tahtmatult kaasneb sellega sageli müra, mis hägustab mõistmise.

Aga kuidas oleks... kui kord lülituksid rääkimiselt täiuslikule kuulamisele? Oskad sa seda?

Oled märganud, millist meelerahu loob olla kuulatud ja mõistetud? Kuulava inimesega soovivad paljud koostööd teha- kommunikatsioon on puhtam ja sõnum selgem. Toimub avamine ja avardumine. Kuulata ja saada kuulatud!

Ettekandes jagan enda kogemust, mida on mulle avanud kuulamisoskuse treenimine. Kuidas kasutada sõna jõudu väestavalt? Kuidas avada kaaslast jagama? Kuidas olla päriselt kohal ja olemas teise jaoks?

12:05 – 12:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

12:15 – 13:00

Lõunapaus

13:00 – 13:10

Tamuri tehnikad

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Pärast lõunapausi on kasulik õppida selgeks mõni tähelepanu juhtimise tehnika. Just seda Tamur teile pakub.

13:10 – 14:45

III sessioon: SUHTED

13:15 – 13:45

Praktikum I: Meelerahu jõusaalis saab käia iga päev

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Emotsioonid ja mõtted on need, mis suhted keeruliseks ajavad. Teeme koos läbi mõned harjutused, mida oma emotsioonide ja mõtete juhtimiseks igapäevaselt praktiseerida.

13:15 – 13:45

Kahe tule vahel

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Omanikud, tippjuhid, valdkonnajuhid, spetsialistid… Organisatsioon on üks keeruline masinavärk, kus vahel võib ka hammasrataste vahele jääda. Juhi töölaual on lõputu to-do nimekiri, kalendris on kogu aeg koosolekutega hõivatud ning aega enda valitud tegevusteks napib. Lisaks sellele saavad juhi päevas kokku nii oma juhilt tulevad nõudmised tegevustele ja tulemustele  , kui alluvate ootused suurematele ressurssidele ja toele üldse. Kuidas navigeerida tööalaste suhete argipäevas ja seejuures säilitada meelerahu töökohal, sellest Kristjan räägibki.

13:45 – 14:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Kristjan ja Sigrid vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad üheskoos, kuidas rollide töösuhetesse meelerahu tuua.

14:00 – 14:30

Praktikum II: Rahulduspakkuvamad suhted psühhodraama põhitehnika, s.o rollivahetuse abil

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Õpetan, kuidas iseseisvalt, nii öelda koduste vahenditega, saavutada rahuldust pakkuvamaid suhteid oma elus. Sageli röövivad meie meelerahu just halvad suhted. Me kas avame end teisele osapoolele liiga vähe või vastupidi väljendame end ülemäära palju. Psühhodraamast tuntud lisareaalsuse mõiste ja rollivahetuse tehnika kahe tooli abil aitavad luua vundamendi ja väljundi sellele, mida me reaalses elus teha ei julge. Töötoas teeme selle protsessi etappidena läbi.

14:00 – 14:30

Mõrumagusad lähisuhted

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Lähisuhted käivad meiega kaasas 24/7. Tahame või mitte. Igal inimesel on vanemad, isegi kui nad neid ei tea või nad on surnud, paljudel on partnerid ja/või lapsed. See on kui pusle, mille tükid lähevad vahel sassi ja omavahel justkui enam ei sobi. See väsitab, mitte ei anna, vaid võtab energiat ja teeb õnnetuks. Hommikuti kodust lahkumine võib tunduda kergendus ja õhtuti käib naasmine peavalu saatel. Sõna “pereteraapia” aga kõlab kui hammaste juureravi.

Iga inimene tahab olla rahul ja tasakaalus, õnnelik. On tehtud aastakümneid kestvaid uuringuid, mille eesmärgiks on aru saada, millest sõltub õnnelikkus. Tulemused näitavad, et olenemata sotsiaalmajanduslikest muutujatest, ehk siis vahet pole, kui rikas, haritud ja edukas keegi on, loevad enim kvaliteetsed lähisuhted. See tähendab kaaslane, lapsed-vanemad ja sõbrad - head suhted nendega. Siin tulebki mängu pereteraapia. Sest erinevalt teistest teraapia vormidest, tegeleb perekonna psühhoteraapia just suhetega. Toon selgust sellesse, kuidas pereteraapia võib kasulikuks osutuda erinevates elu etappides ja isegi siis, kui tunnetad juba väikestki ebakõla.

14:30 – 14:40

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Inga ja Allan vastavad osalejate küsimustele ja jagavad soovitusi, mida veel lisaks lugeda või kust infot hankida.

14:40 – 16:15

IV sessioon: TÖÖ

14:45 – 15:15

Praktikum III: Kohalolu argipäevas

Kaia Lainola Superviisor ja coach

Praktikumis kogeb osaleja lühikesi ja lihtsaid meelerahu harjutusi, mille abil saab edaspidi enda igapäevast kohalolu suurendada. See omakorda aitab teha paremaid valikuid ja tõhusamalt tegutseda, märgata oma heaolu vähenemist ning taastuda.

14:45 – 15:15

Case-study: Mida teha, kui…

Lugu suhetest meeskonnas. Kuidas asjad võivad vahel päris nässu minna, mida erinevad osapooled kogesid ja kuidas selliseid olukordi erinevate osapoolte vaatest lahendada? Lugusid räägivad ja lahendusi otsivad juhid ning eksperdid.

15:15 – 15:30

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad juhi ning coachi vaatest inimeste vaheliste keeruliste olukordade lahendusvõimalusi.

15:30 – 16:00

Praktikum IV: Siin ja praegu

Kati Lõbu Superviisor ja coach

Maria Tammesalu Superviisor ja coach

Osalejad saavad ise kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ja ka vastata mõnele küsimusele.

Soovime pakkuda osalejale võimalust tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi ka märgata oma vajadusi ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Plaanime rääkida teemast "siin ja praegu" ning kasutada teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid. Käsitleme, mis see „siin ja praegu“ täpsemalt taju erinevates tsoonides on.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab individuaalselt kogeda ja tajuda oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

15:30 – 16:00

Case study: Mida teha kui…

Tule, et kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ning saada iseendast teadlikumaks!

Praktikumil osaledes saad tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi oma vajadusi märgata ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Uurime, mis see "siin ja praegu" on taju erinevates tsoonides, kasutame teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab õppida individuaalselt teadlikult kogema ja tajuma oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

16:00 – 16:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ning võtavad üheskoos veel kord lauale teadveloleku teema emotsionaalselt keerulistes olukordades.

16:15 – 16:45

Tamuri stuudios on üllatuskülaline

Jätame saladuseks. Ainus lubadus on see, et päeva lõpuks anname meelerahule veel ühe uue vaate.

16:45 – 17:00

Tamuri stuudio kustutab tuled

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Teeme seda koos mõtiskluste ja muusikaga…

Meelerahu konverents 2022

Toimumisaeg:

02.12.2022

Alguseni:

63p 0t 24m

Toimumiskoht:

Meelerahu stuudio

Meelerahuga on täna veel hullemad lood kui elektri või gaasi hinnaga. Seda ei saa isegi valitsuse otsusega reguleerida. Polegi vast muud teha, kui tuleb ise asi käsile võtta. Meelerahu konverents on sinu päev, et teha aasta lõpus üks korralik audit.

Niisiis, 2. detsembri hommikul saad võtta ühe suure kruusi teed või kohvi, sättida ennast mugavalt diivanile istuma ja võtta aega. Me rändame Meelerahu stuudios läbi teadmiste, praktikate, lugude ja vestlusringide sinu isikliku meelerahu radadel. Vaatame üle meelerahu allikad, õpime juurde mõned tehnikad, peatume lähisuhetel ja võtame aega, et mõelda läbi ka kõik tööga seonduv.

Hea juht, PALUN anna oma töötajatele aasta lõpus see meelerahu päev. Sedaviisi saad sina aidata neil rohkem jaksata.

Programm

09:30 – 09:45

Meelerahu hommikujutud

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Samblikud on tagasihoidlikud, aga omapärased olendid, kelle olemasolu jääb tavaliselt märkamatuks. Me ei kuule ega tea neist väga palju, kuid neil on meile paljugi rääkida… Kes on need erilised tegelased? Miks me valisime Meelerahu konverentsi sümboliks just sambliku? Hommikujuttu räägime inimesega, kes oskab nendele küsimustele vastata.

09:40 – 11:00

I sessioon: MEELERAHU ALLIKAD

09:45 – 10:15

Kuidas tugevdada enda meelerahu "immuunsüsteemi"?

Ain Mihkelson Coach

Vaatame tervikust lähtuvat rahu ja rõõmu loova elu mudelit. Uurime, mis rolli mängivad selles ihu, süda, meel ja hing. Harjutame meele rahustamist lihtsal moel. Katsetame sügavama rahuga kontakti saamist.

Osaleja saab:

 1. Tervikpildi inimeste meelerahu mõjutavast.
 2. Lihtsad harjutused meele maha rahustamiseks.
 3. Tehnika sügavama rahu allikaga ühenduse saamiseks.

10:15 – 10:45

Eesmärkide roll meelerahu saavutamisel ja säilitamisel

Triin Põldme-Uibo Coach

Miks me vajame selgust? Mida aju jaoks tähendab selgus? Võta ette  üks väike teekond, tegele enda jaoks olulise teemaga ning tee vähemalt 1 sammuke edasi. See on justkui liikumine punktist A punkti B, sisevaate kuulamine ja mõttetöö enda jaoks valitud teemaga. Osaleja saab teadlikumaks ka sellest, kuidas me inimesena toimime ning mida meelerahu saavutamiseks tegelikult vajame.

10:45 – 11:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja avardavad ühiselt meelerahu tähendust, olemust ja allikaid.

11:00 – 12:15

II sessioon: MEELERAHU TEHNIKAD

11:05 – 11:35

Suhtumine ja seisund - sinu kõige võimsamad tööriistad oma päeva kujundamiseks

Olesija Saue Coach

Oled ju küll kogenud neid päevi, millal kõik asjad laabuvad, inimesed ümberringi on imetoredad ja lahendused justkui tulevad iseenesest? Ja siis on need hoopis teistsugused päevad...

Aga kas sa teadsid, et see kõik sõltub vaid sinu enda suhtumisest ja seisundist? Millest ma täpsemalt räägin:

 • Kuidas teadlikult muuta oma igapäevast seisundit?
 • Kuidas saada kontakti iseenda kire ja olemusega, et tegutseda särasilmselt, inspireerides teisi enda ümber?
 • Kuidas tunda ennast igapäevaselt tõeliselt elusana igas eluvaldkonnas ja päriselt elada?

11:35 – 12:05

Kuulamise kergus. Kuidas luua ja hoida meelerahu lihtsa tähelepaneliku suhtlemisega?

Tiina Tohver Coach

Oled märganud, et rääkida soovivad kõik, kuid kuulata vähesed? Et iga kõlanud lause sünnitab enamasti vastuväite, mistahes koosluses. Kõik pakitsevad õhinast jagada oma teadmisi, seista oma seisukoha eest, luua visiooni, korraldada meeskonda ja paljut sarnast mistahes koosluses. Inimene elab peegeldustes ja et veenduda oma positsioonis, vajame kinnitust. Kuid tahtmatult kaasneb sellega sageli müra, mis hägustab mõistmise.

Aga kuidas oleks... kui kord lülituksid rääkimiselt täiuslikule kuulamisele? Oskad sa seda?

Oled märganud, millist meelerahu loob olla kuulatud ja mõistetud? Kuulava inimesega soovivad paljud koostööd teha- kommunikatsioon on puhtam ja sõnum selgem. Toimub avamine ja avardumine. Kuulata ja saada kuulatud!

Ettekandes jagan enda kogemust, mida on mulle avanud kuulamisoskuse treenimine. Kuidas kasutada sõna jõudu väestavalt? Kuidas avada kaaslast jagama? Kuidas olla päriselt kohal ja olemas teise jaoks?

12:05 – 12:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

12:15 – 13:00

Lõunapaus

13:00 – 13:10

Tamuri tehnikad

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Pärast lõunapausi on kasulik õppida selgeks mõni tähelepanu juhtimise tehnika. Just seda Tamur teile pakub.

13:10 – 14:45

III sessioon: SUHTED

13:15 – 13:45

Praktikum I: Meelerahu jõusaalis saab käia iga päev

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Emotsioonid ja mõtted on need, mis suhted keeruliseks ajavad. Teeme koos läbi mõned harjutused, mida oma emotsioonide ja mõtete juhtimiseks igapäevaselt praktiseerida.

13:15 – 13:45

Kahe tule vahel

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Omanikud, tippjuhid, valdkonnajuhid, spetsialistid… Organisatsioon on üks keeruline masinavärk, kus vahel võib ka hammasrataste vahele jääda. Juhi töölaual on lõputu to-do nimekiri, kalendris on kogu aeg koosolekutega hõivatud ning aega enda valitud tegevusteks napib. Lisaks sellele saavad juhi päevas kokku nii oma juhilt tulevad nõudmised tegevustele ja tulemustele  , kui alluvate ootused suurematele ressurssidele ja toele üldse. Kuidas navigeerida tööalaste suhete argipäevas ja seejuures säilitada meelerahu töökohal, sellest Kristjan räägibki.

13:45 – 14:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Kristjan ja Sigrid vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad üheskoos, kuidas rollide töösuhetesse meelerahu tuua.

14:00 – 14:30

Praktikum II: Rahulduspakkuvamad suhted psühhodraama põhitehnika, s.o rollivahetuse abil

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Õpetan, kuidas iseseisvalt, nii öelda koduste vahenditega, saavutada rahuldust pakkuvamaid suhteid oma elus. Sageli röövivad meie meelerahu just halvad suhted. Me kas avame end teisele osapoolele liiga vähe või vastupidi väljendame end ülemäära palju. Psühhodraamast tuntud lisareaalsuse mõiste ja rollivahetuse tehnika kahe tooli abil aitavad luua vundamendi ja väljundi sellele, mida me reaalses elus teha ei julge. Töötoas teeme selle protsessi etappidena läbi.

14:00 – 14:30

Mõrumagusad lähisuhted

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Lähisuhted käivad meiega kaasas 24/7. Tahame või mitte. Igal inimesel on vanemad, isegi kui nad neid ei tea või nad on surnud, paljudel on partnerid ja/või lapsed. See on kui pusle, mille tükid lähevad vahel sassi ja omavahel justkui enam ei sobi. See väsitab, mitte ei anna, vaid võtab energiat ja teeb õnnetuks. Hommikuti kodust lahkumine võib tunduda kergendus ja õhtuti käib naasmine peavalu saatel. Sõna “pereteraapia” aga kõlab kui hammaste juureravi.

Iga inimene tahab olla rahul ja tasakaalus, õnnelik. On tehtud aastakümneid kestvaid uuringuid, mille eesmärgiks on aru saada, millest sõltub õnnelikkus. Tulemused näitavad, et olenemata sotsiaalmajanduslikest muutujatest, ehk siis vahet pole, kui rikas, haritud ja edukas keegi on, loevad enim kvaliteetsed lähisuhted. See tähendab kaaslane, lapsed-vanemad ja sõbrad - head suhted nendega. Siin tulebki mängu pereteraapia. Sest erinevalt teistest teraapia vormidest, tegeleb perekonna psühhoteraapia just suhetega. Toon selgust sellesse, kuidas pereteraapia võib kasulikuks osutuda erinevates elu etappides ja isegi siis, kui tunnetad juba väikestki ebakõla.

14:30 – 14:40

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Inga ja Allan vastavad osalejate küsimustele ja jagavad soovitusi, mida veel lisaks lugeda või kust infot hankida.

14:40 – 16:15

IV sessioon: TÖÖ

14:45 – 15:15

Praktikum III: Kohalolu argipäevas

Kaia Lainola Superviisor ja coach

Praktikumis kogeb osaleja lühikesi ja lihtsaid meelerahu harjutusi, mille abil saab edaspidi enda igapäevast kohalolu suurendada. See omakorda aitab teha paremaid valikuid ja tõhusamalt tegutseda, märgata oma heaolu vähenemist ning taastuda.

14:45 – 15:15

Case-study: Mida teha, kui…

Lugu suhetest meeskonnas. Kuidas asjad võivad vahel päris nässu minna, mida erinevad osapooled kogesid ja kuidas selliseid olukordi erinevate osapoolte vaatest lahendada? Lugusid räägivad ja lahendusi otsivad juhid ning eksperdid.

15:15 – 15:30

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad juhi ning coachi vaatest inimeste vaheliste keeruliste olukordade lahendusvõimalusi.

15:30 – 16:00

Praktikum IV: Siin ja praegu

Kati Lõbu Superviisor ja coach

Maria Tammesalu Superviisor ja coach

Osalejad saavad ise kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ja ka vastata mõnele küsimusele.

Soovime pakkuda osalejale võimalust tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi ka märgata oma vajadusi ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Plaanime rääkida teemast "siin ja praegu" ning kasutada teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid. Käsitleme, mis see „siin ja praegu“ täpsemalt taju erinevates tsoonides on.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab individuaalselt kogeda ja tajuda oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

15:30 – 16:00

Case study: Mida teha kui…

Tule, et kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ning saada iseendast teadlikumaks!

Praktikumil osaledes saad tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi oma vajadusi märgata ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Uurime, mis see "siin ja praegu" on taju erinevates tsoonides, kasutame teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab õppida individuaalselt teadlikult kogema ja tajuma oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

16:00 – 16:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ning võtavad üheskoos veel kord lauale teadveloleku teema emotsionaalselt keerulistes olukordades.

16:15 – 16:45

Tamuri stuudios on üllatuskülaline

Jätame saladuseks. Ainus lubadus on see, et päeva lõpuks anname meelerahule veel ühe uue vaate.

16:45 – 17:00

Tamuri stuudio kustutab tuled

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Teeme seda koos mõtiskluste ja muusikaga…

Registreerimine

HindSoodushind kuni 14.10.2022
Osalejaid

Meelerahu konverents 2022 - veebipilet

149,00 €

178,80 € km-ga

149,00 €

99,00 €

118,80 € km-ga

99,00 €

118,80 € km-ga

0

Meelerahu konverents 2022 - veebipilet

OsalejaidHind
0

149,00 €

178,80 € km-ga

149,00 €

99,00 €

118,80 € km-ga

99,00 €

118,80 € km-ga

Lisainfo

Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected] või 667 0105.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Meelerahu stuudio
© AS Äripäev 2000-2022
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]