Meelerahu konverents 2022

Meelerahu konverents 2022

Toimumiskoht:

Meelerahu stuudio

OLULINE! Kui sul on veebipilet olemas, aga sinuni ei ole jõudnud konverentsi veebikeskkonda sisenemise info, võta palun ühendust: [email protected], tel 56457991

Meelerahuga on täna veel hullemad lood kui elektri või gaasi hinnaga. Seda ei saa isegi valitsuse otsusega reguleerida. Polegi vast muud teha, kui tuleb ise asi käsile võtta. Meelerahu konverents on sinu päev, et teha aasta lõpus üks korralik audit.

Niisiis, 2. detsembri hommikul saad võtta ühe suure kruusi teed või kohvi, sättida ennast mugavalt diivanile istuma ja võtta aega. Me rändame Meelerahu stuudios läbi teadmiste, praktikate, lugude ja vestlusringide sinu isikliku meelerahu radadel. Vaatame üle meelerahu allikad, õpime juurde mõned tehnikad, peatume lähisuhetel ja võtame aega, et mõelda läbi ka kõik tööga seonduv.

Hea juht, PALUN anna oma töötajatele aasta lõpus see meelerahu päev. Sedaviisi saad sina aidata neil rohkem jaksata.

Programm

09:30 – 09:45

Meelerahu hommikujutud

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Piret Lõhmus PhD Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi samblikeuurija

Avame Meelerahu stuudio ülevaatega veidratest olenditest, kes on juhtumisi sattunud Meelerahu konverentsi sümboliks.

09:40 – 11:00

I sessioon: MEELERAHU AUGUD JA ALLIKAD

09:45 – 10:15

Liigse stressi indikaatorid meeskonnas

Ave-Gail Kaskla-Kuprys töö- ja organisatsioonipsühholoog

Kuidas juhid üldse probleemidest teada saavad? Mida tähele panna? Kuidas küsida? Kuidas inimesi avada? Millised on indikaatorid, mis annavad märku, et meeskonnas on ärevuse ja/või stressi tase üle piiri?

10:15 – 10:45

Eesmärkide roll meelerahu saavutamisel ja säilitamisel

Triin Põldme-Uibo Coach

Kõikide valikutega korraga tegeleda ei jõua. Eesmärke on palju: uued kliendid, tootmismahud, arendusprojektid ja lisaks ka eraelus toimuv. Kuidas valida kõige olulisemaid? Miks me vajame selgust? Mida aju jaoks tähendab selgus? Võta ette  üks väike teekond, tegele enda jaoks olulise teemaga ning tee vähemalt 1 sammuke edasi. See on justkui liikumine punktist A punkti B, sisevaate kuulamine ja mõttetöö enda jaoks valitud teemaga. Osaleja saab teadlikumaks ka sellest, kuidas me inimesena toimime ning mida meelerahu saavutamiseks tegelikult vajame.

10:45 – 11:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja avardavad ühiselt meelerahu tähendust, olemust ja allikaid.

11:00 – 12:30

II sessioon: MEELERAHU TEHNIKAD

11:05 – 11:35

Praktikum I: Siin ja praegu

Kati Lõbu Superviisor ja coach

Maria Tammesalu Superviisor ja coach

Tule, et kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ning saada iseendast teadlikumaks!

Praktikumil osaledes saad tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi oma vajadusi märgata ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Uurime, mis see "siin ja praegu" on taju erinevates tsoonides, kasutame teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab õppida individuaalselt teadlikult kogema ja tajuma oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

11:05 – 11:35

Suhtumine ja seisund - sinu kõige võimsamad tööriistad oma päeva kujundamiseks

Olesija Saue Coach

Oled ju küll kogenud neid päevi, millal kõik asjad laabuvad, inimesed ümberringi on imetoredad ja lahendused justkui tulevad iseenesest? Ja siis on need hoopis teistsugused päevad...

Aga kas sa teadsid, et see kõik sõltub vaid sinu enda suhtumisest ja seisundist? Millest ma täpsemalt räägin:

  • Kuidas teadlikult muuta oma igapäevast seisundit?
  • Kuidas saada kontakti iseenda kire ja olemusega, et tegutseda särasilmselt, inspireerides teisi enda ümber?
  • Kuidas tunda ennast igapäevaselt tõeliselt elusana igas eluvaldkonnas ja päriselt elada?

11:35 – 11:45

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

11:45 – 12:15

Praktikum II: Kohalolu argipäevas

Kaia Lainola Superviisor ja coach

Praktikumis kogeb osaleja lühikesi ja lihtsaid meelerahu harjutusi, mille abil saab edaspidi enda igapäevast kohalolu suurendada. See omakorda aitab teha paremaid valikuid ja tõhusamalt tegutseda, märgata oma heaolu vähenemist ning taastuda.

11:45 – 12:15

Kuulamise kergus. Kuidas luua ja hoida meelerahu lihtsa tähelepaneliku suhtlemisega?

Tiina Tohver Coach

Oled märganud, et rääkida soovivad kõik, kuid kuulata vähesed? Et iga kõlanud lause sünnitab enamasti vastuväite, mistahes koosluses. Kõik pakitsevad õhinast jagada oma teadmisi, seista oma seisukoha eest, luua visiooni, korraldada meeskonda ja paljut sarnast mistahes koosluses. Inimene elab peegeldustes ja et veenduda oma positsioonis, vajame kinnitust. Kuid tahtmatult kaasneb sellega sageli müra, mis hägustab mõistmise.

Aga kuidas oleks... kui kord lülituksid rääkimiselt täiuslikule kuulamisele? Oskad sa seda?

Oled märganud, millist meelerahu loob olla kuulatud ja mõistetud? Kuulava inimesega soovivad paljud koostööd teha- kommunikatsioon on puhtam ja sõnum selgem. Toimub avamine ja avardumine. Kuulata ja saada kuulatud!

Ettekandes jagan enda kogemust, mida on mulle avanud kuulamisoskuse treenimine. Kuidas kasutada sõna jõudu väestavalt? Kuidas avada kaaslast jagama? Kuidas olla päriselt kohal ja olemas teise jaoks?

12:15 – 12:30

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

12:30 – 13:15

Lõunapaus

13:15 – 13:25

Tamuri tehnikad

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Pärast lõunapausi on kasulik õppida selgeks mõni tähelepanu juhtimise tehnika. Just seda Tamur teile pakub.

13:25 – 14:55

III sessioon: SUHTED

13:30 – 14:00

Praktikum III: Paremad suhted psühhodraama rollivahetuse tehnika abil

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Õpetan, kuidas iseseisvalt, nii öelda koduste vahenditega, saavutada rahuldust pakkuvamaid suhteid oma elus. Sageli röövivad meie meelerahu just halvad suhted. Me kas avame end teisele osapoolele liiga vähe või vastupidi väljendame end ülemäära palju. Psühhodraamast tuntud lisareaalsuse mõiste ja rollivahetuse tehnika kahe tooli abil aitavad luua vundamendi ja väljundi sellele, mida me reaalses elus teha ei julge. Töötoas teeme selle protsessi etappidena läbi.

13:30 – 14:00

Kahe tule vahel

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Omanikud, tippjuhid, valdkonnajuhid, spetsialistid… Organisatsioon on üks keeruline masinavärk, kus vahel võib ka hammasrataste vahele jääda. Juhi töölaual on lõputu to-do nimekiri, kalendris on kogu aeg koosolekutega hõivatud ning aega enda valitud tegevusteks napib. Lisaks sellele saavad juhi päevas kokku nii oma juhilt tulevad nõudmised tegevustele ja tulemustele  , kui alluvate ootused suurematele ressurssidele ja toele üldse. Kuidas navigeerida tööalaste suhete argipäevas ja seejuures säilitada meelerahu töökohal, sellest Kristjan räägibki.

14:00 – 14:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad, kuidas töösuhetesse meelerahu tuua.

14:15 – 14:45

Praktikum IV: Meelerahu jõusaalis saab käia iga päev

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Emotsioonid ja mõtted on need, mis suhted keeruliseks ajavad. Teeme koos läbi mõned harjutused, mida oma emotsioonide ja mõtete juhtimiseks igapäevaselt praktiseerida.

14:15 – 14:45

Mõrumagusad lähisuhted

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Lähisuhted käivad meiega kaasas 24/7. Tahame või mitte. Igal inimesel on vanemad, isegi kui nad neid ei tea või nad on surnud, paljudel on partnerid ja/või lapsed. See on kui pusle, mille tükid lähevad vahel sassi ja omavahel justkui enam ei sobi. See väsitab, mitte ei anna, vaid võtab energiat ja teeb õnnetuks. Hommikuti kodust lahkumine võib tunduda kergendus ja õhtuti käib naasmine peavalu saatel. Sõna “pereteraapia” aga kõlab kui hammaste juureravi.

Iga inimene tahab olla rahul ja tasakaalus, õnnelik. On tehtud aastakümneid kestvaid uuringuid, mille eesmärgiks on aru saada, millest sõltub õnnelikkus. Tulemused näitavad, et olenemata sotsiaalmajanduslikest muutujatest, ehk siis vahet pole, kui rikas, haritud ja edukas keegi on, loevad enim kvaliteetsed lähisuhted. See tähendab kaaslane, lapsed-vanemad ja sõbrad - head suhted nendega. Siin tulebki mängu pereteraapia. Sest erinevalt teistest teraapia vormidest, tegeleb perekonna psühhoteraapia just suhetega. Toon selgust sellesse, kuidas pereteraapia võib kasulikuks osutuda erinevates elu etappides ja isegi siis, kui tunnetad juba väikestki ebakõla.

14:45 – 14:55

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad, kuidas suhetesse meelerahu tuua.

14:55 – 16:15

IV sessioon: TÖÖ

15:00 – 15:30

Ärevus ja pinged ettevõttes, kuidas sellega toime tulla

Hannes Kuhlbach psühhoterapeut

Kas ärevus on häire või märguanne?

Efektiivsusega seotud muutused, lahkumised, ebamäärasus tuleviku suhtes. Kõik see tekitab ärevust. Töötajate omavahelised suhted muutuvad pingelisemaks, sest töökoormus võib muutuste keerises jaguneda erinevalt, ka palk ei vasta alati ootustele. Tootmistöötajad tajuvad vahel ka ebavõrdsust seetõttu, et neil ei ole mingit võimalust kodukontorist tööd teha, erinevalt teistest osakondadest. Kuidas selle ärevusega toime tulla? Kuidas tunda ära, millal on vaja sekkuda? Ärevus võib käivitada ego-kaitsed, mille ära tundmine ja õige reageerimine aitab juhil olukorda lahendada.

15:30 – 15:40

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Hannes vastab osalejate küsimustele.

15:40 – 16:15

Case study: Mida teha kui…

Enn Veskimägi Standardi omanik

prof Mare Pork juhtimisnõustaja

Valmistasime ette kaks lugu suhetest meeskonnas ja palume ekspertide kommentaare ning kahte erinevat vaadet nii pikaaegselt juhilt kui psühholoogilt. Kutsume osalejaid kaasa mõtlema ja kommenteerima.

16:15 – 16:45

Tootmisettevõtete juhtide kogemuslood

Tanel Tael Stoneridge tootmisjuht

Kristel Mets Tegevjuht, My Breden

Kuidas juht tootmistiimis tekkinud liigsete pingetega toime tuleb? Töötajate omavahelised suhted, palga erinevused, töökoormuse kasv, kiired muutused ja ebamäärasus tuleviku suhtes… See kõik tekitab pingeid nii inimeste sees kui inimeste vahel. Mõnikord tuleb juhil teha ka raskeid otsuseid, aga eelkõige igapäevaselt olemas olla.

16:15 – 16:45

Kuidas tugevdada enda meelerahu "immuunsüsteemi"?

Ain Mihkelson Coach

Vaatame tervikust lähtuvat rahu ja rõõmu loova elu mudelit. Uurime, mis rolli mängivad selles ihu, süda, meel ja hing. Harjutame meele rahustamist lihtsal moel. Katsetame sügavama rahuga kontakti saamist.

Osaleja saab:

  1. Tervikpildi inimeste meelerahu mõjutavast.
  2. Lihtsad harjutused meele maha rahustamiseks.
  3. Tehnika sügavama rahu allikaga ühenduse saamiseks.

16:45 – 17:00

Tamuri stuudio kustutab tuled

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Teeme seda koos mõtiskluste ja muusikaga…

Meelerahu konverents 2022

Toimumiskoht:

Meelerahu stuudio

OLULINE! Kui sul on veebipilet olemas, aga sinuni ei ole jõudnud konverentsi veebikeskkonda sisenemise info, võta palun ühendust: [email protected], tel 56457991

Meelerahuga on täna veel hullemad lood kui elektri või gaasi hinnaga. Seda ei saa isegi valitsuse otsusega reguleerida. Polegi vast muud teha, kui tuleb ise asi käsile võtta. Meelerahu konverents on sinu päev, et teha aasta lõpus üks korralik audit.

Niisiis, 2. detsembri hommikul saad võtta ühe suure kruusi teed või kohvi, sättida ennast mugavalt diivanile istuma ja võtta aega. Me rändame Meelerahu stuudios läbi teadmiste, praktikate, lugude ja vestlusringide sinu isikliku meelerahu radadel. Vaatame üle meelerahu allikad, õpime juurde mõned tehnikad, peatume lähisuhetel ja võtame aega, et mõelda läbi ka kõik tööga seonduv.

Hea juht, PALUN anna oma töötajatele aasta lõpus see meelerahu päev. Sedaviisi saad sina aidata neil rohkem jaksata.

Programm

09:30 – 09:45

Meelerahu hommikujutud

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Piret Lõhmus PhD Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi samblikeuurija

Avame Meelerahu stuudio ülevaatega veidratest olenditest, kes on juhtumisi sattunud Meelerahu konverentsi sümboliks.

09:40 – 11:00

I sessioon: MEELERAHU AUGUD JA ALLIKAD

09:45 – 10:15

Liigse stressi indikaatorid meeskonnas

Ave-Gail Kaskla-Kuprys töö- ja organisatsioonipsühholoog

Kuidas juhid üldse probleemidest teada saavad? Mida tähele panna? Kuidas küsida? Kuidas inimesi avada? Millised on indikaatorid, mis annavad märku, et meeskonnas on ärevuse ja/või stressi tase üle piiri?

10:15 – 10:45

Eesmärkide roll meelerahu saavutamisel ja säilitamisel

Triin Põldme-Uibo Coach

Kõikide valikutega korraga tegeleda ei jõua. Eesmärke on palju: uued kliendid, tootmismahud, arendusprojektid ja lisaks ka eraelus toimuv. Kuidas valida kõige olulisemaid? Miks me vajame selgust? Mida aju jaoks tähendab selgus? Võta ette  üks väike teekond, tegele enda jaoks olulise teemaga ning tee vähemalt 1 sammuke edasi. See on justkui liikumine punktist A punkti B, sisevaate kuulamine ja mõttetöö enda jaoks valitud teemaga. Osaleja saab teadlikumaks ka sellest, kuidas me inimesena toimime ning mida meelerahu saavutamiseks tegelikult vajame.

10:45 – 11:00

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja avardavad ühiselt meelerahu tähendust, olemust ja allikaid.

11:00 – 12:30

II sessioon: MEELERAHU TEHNIKAD

11:05 – 11:35

Praktikum I: Siin ja praegu

Kati Lõbu Superviisor ja coach

Maria Tammesalu Superviisor ja coach

Tule, et kogeda ja tajuda „siin ja praegu“ olekut ning saada iseendast teadlikumaks!

Praktikumil osaledes saad tõsta teadlikkust iseendast läbi „siin ja praegu“ kogemise ja tajumise tehnikate. Olla „siin ja praegu“ aitab luua kontakti iseendaga ja seeläbi oma vajadusi märgata ning saada neist paremini aru. Oma vajadustest teadlik olemine ja oma vajaduste rahuldamine aitab kaasa meelerahu saavutamisele.

Uurime, mis see "siin ja praegu" on taju erinevates tsoonides, kasutame teadveloleku (mindfulness) ja gestaltteraapia tehnikaid.

Töövahenditeks on osaleja keha ja meeled ning paber ja kirjutusvahend. Igaüks saab õppida individuaalselt teadlikult kogema ja tajuma oma "siin ja praegu" olekut ning oma märkamisi kirja panna.

11:05 – 11:35

Suhtumine ja seisund - sinu kõige võimsamad tööriistad oma päeva kujundamiseks

Olesija Saue Coach

Oled ju küll kogenud neid päevi, millal kõik asjad laabuvad, inimesed ümberringi on imetoredad ja lahendused justkui tulevad iseenesest? Ja siis on need hoopis teistsugused päevad...

Aga kas sa teadsid, et see kõik sõltub vaid sinu enda suhtumisest ja seisundist? Millest ma täpsemalt räägin:

  • Kuidas teadlikult muuta oma igapäevast seisundit?
  • Kuidas saada kontakti iseenda kire ja olemusega, et tegutseda särasilmselt, inspireerides teisi enda ümber?
  • Kuidas tunda ennast igapäevaselt tõeliselt elusana igas eluvaldkonnas ja päriselt elada?

11:35 – 11:45

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

11:45 – 12:15

Praktikum II: Kohalolu argipäevas

Kaia Lainola Superviisor ja coach

Praktikumis kogeb osaleja lühikesi ja lihtsaid meelerahu harjutusi, mille abil saab edaspidi enda igapäevast kohalolu suurendada. See omakorda aitab teha paremaid valikuid ja tõhusamalt tegutseda, märgata oma heaolu vähenemist ning taastuda.

11:45 – 12:15

Kuulamise kergus. Kuidas luua ja hoida meelerahu lihtsa tähelepaneliku suhtlemisega?

Tiina Tohver Coach

Oled märganud, et rääkida soovivad kõik, kuid kuulata vähesed? Et iga kõlanud lause sünnitab enamasti vastuväite, mistahes koosluses. Kõik pakitsevad õhinast jagada oma teadmisi, seista oma seisukoha eest, luua visiooni, korraldada meeskonda ja paljut sarnast mistahes koosluses. Inimene elab peegeldustes ja et veenduda oma positsioonis, vajame kinnitust. Kuid tahtmatult kaasneb sellega sageli müra, mis hägustab mõistmise.

Aga kuidas oleks... kui kord lülituksid rääkimiselt täiuslikule kuulamisele? Oskad sa seda?

Oled märganud, millist meelerahu loob olla kuulatud ja mõistetud? Kuulava inimesega soovivad paljud koostööd teha- kommunikatsioon on puhtam ja sõnum selgem. Toimub avamine ja avardumine. Kuulata ja saada kuulatud!

Ettekandes jagan enda kogemust, mida on mulle avanud kuulamisoskuse treenimine. Kuidas kasutada sõna jõudu väestavalt? Kuidas avada kaaslast jagama? Kuidas olla päriselt kohal ja olemas teise jaoks?

12:15 – 12:30

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja kommenteerivad ühiselt meelerahu tehnikate võimalusi ja takistusi.

12:30 – 13:15

Lõunapaus

13:15 – 13:25

Tamuri tehnikad

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Pärast lõunapausi on kasulik õppida selgeks mõni tähelepanu juhtimise tehnika. Just seda Tamur teile pakub.

13:25 – 14:55

III sessioon: SUHTED

13:30 – 14:00

Praktikum III: Paremad suhted psühhodraama rollivahetuse tehnika abil

Allan Kaljakin Superviisor ja psühhodraama meetodi treener

Õpetan, kuidas iseseisvalt, nii öelda koduste vahenditega, saavutada rahuldust pakkuvamaid suhteid oma elus. Sageli röövivad meie meelerahu just halvad suhted. Me kas avame end teisele osapoolele liiga vähe või vastupidi väljendame end ülemäära palju. Psühhodraamast tuntud lisareaalsuse mõiste ja rollivahetuse tehnika kahe tooli abil aitavad luua vundamendi ja väljundi sellele, mida me reaalses elus teha ei julge. Töötoas teeme selle protsessi etappidena läbi.

13:30 – 14:00

Kahe tule vahel

Kristjan Rotenberg Mentor ja koolitaja

Omanikud, tippjuhid, valdkonnajuhid, spetsialistid… Organisatsioon on üks keeruline masinavärk, kus vahel võib ka hammasrataste vahele jääda. Juhi töölaual on lõputu to-do nimekiri, kalendris on kogu aeg koosolekutega hõivatud ning aega enda valitud tegevusteks napib. Lisaks sellele saavad juhi päevas kokku nii oma juhilt tulevad nõudmised tegevustele ja tulemustele  , kui alluvate ootused suurematele ressurssidele ja toele üldse. Kuidas navigeerida tööalaste suhete argipäevas ja seejuures säilitada meelerahu töökohal, sellest Kristjan räägibki.

14:00 – 14:15

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad, kuidas töösuhetesse meelerahu tuua.

14:15 – 14:45

Praktikum IV: Meelerahu jõusaalis saab käia iga päev

Sigrid Melts Superviisor ja coach

Emotsioonid ja mõtted on need, mis suhted keeruliseks ajavad. Teeme koos läbi mõned harjutused, mida oma emotsioonide ja mõtete juhtimiseks igapäevaselt praktiseerida.

14:15 – 14:45

Mõrumagusad lähisuhted

Inga Ufeld Pereterapeut, psühholoog ja coach

Lähisuhted käivad meiega kaasas 24/7. Tahame või mitte. Igal inimesel on vanemad, isegi kui nad neid ei tea või nad on surnud, paljudel on partnerid ja/või lapsed. See on kui pusle, mille tükid lähevad vahel sassi ja omavahel justkui enam ei sobi. See väsitab, mitte ei anna, vaid võtab energiat ja teeb õnnetuks. Hommikuti kodust lahkumine võib tunduda kergendus ja õhtuti käib naasmine peavalu saatel. Sõna “pereteraapia” aga kõlab kui hammaste juureravi.

Iga inimene tahab olla rahul ja tasakaalus, õnnelik. On tehtud aastakümneid kestvaid uuringuid, mille eesmärgiks on aru saada, millest sõltub õnnelikkus. Tulemused näitavad, et olenemata sotsiaalmajanduslikest muutujatest, ehk siis vahet pole, kui rikas, haritud ja edukas keegi on, loevad enim kvaliteetsed lähisuhted. See tähendab kaaslane, lapsed-vanemad ja sõbrad - head suhted nendega. Siin tulebki mängu pereteraapia. Sest erinevalt teistest teraapia vormidest, tegeleb perekonna psühhoteraapia just suhetega. Toon selgust sellesse, kuidas pereteraapia võib kasulikuks osutuda erinevates elu etappides ja isegi siis, kui tunnetad juba väikestki ebakõla.

14:45 – 14:55

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Esinejad vastavad osalejate küsimustele ja arutlevad, kuidas suhetesse meelerahu tuua.

14:55 – 16:15

IV sessioon: TÖÖ

15:00 – 15:30

Ärevus ja pinged ettevõttes, kuidas sellega toime tulla

Hannes Kuhlbach psühhoterapeut

Kas ärevus on häire või märguanne?

Efektiivsusega seotud muutused, lahkumised, ebamäärasus tuleviku suhtes. Kõik see tekitab ärevust. Töötajate omavahelised suhted muutuvad pingelisemaks, sest töökoormus võib muutuste keerises jaguneda erinevalt, ka palk ei vasta alati ootustele. Tootmistöötajad tajuvad vahel ka ebavõrdsust seetõttu, et neil ei ole mingit võimalust kodukontorist tööd teha, erinevalt teistest osakondadest. Kuidas selle ärevusega toime tulla? Kuidas tunda ära, millal on vaja sekkuda? Ärevus võib käivitada ego-kaitsed, mille ära tundmine ja õige reageerimine aitab juhil olukorda lahendada.

15:30 – 15:40

Vestlusring Tamuri meelerahu stuudios

Hannes vastab osalejate küsimustele.

15:40 – 16:15

Case study: Mida teha kui…

Enn Veskimägi Standardi omanik

prof Mare Pork juhtimisnõustaja

Valmistasime ette kaks lugu suhetest meeskonnas ja palume ekspertide kommentaare ning kahte erinevat vaadet nii pikaaegselt juhilt kui psühholoogilt. Kutsume osalejaid kaasa mõtlema ja kommenteerima.

16:15 – 16:45

Tootmisettevõtete juhtide kogemuslood

Tanel Tael Stoneridge tootmisjuht

Kristel Mets Tegevjuht, My Breden

Kuidas juht tootmistiimis tekkinud liigsete pingetega toime tuleb? Töötajate omavahelised suhted, palga erinevused, töökoormuse kasv, kiired muutused ja ebamäärasus tuleviku suhtes… See kõik tekitab pingeid nii inimeste sees kui inimeste vahel. Mõnikord tuleb juhil teha ka raskeid otsuseid, aga eelkõige igapäevaselt olemas olla.

16:15 – 16:45

Kuidas tugevdada enda meelerahu "immuunsüsteemi"?

Ain Mihkelson Coach

Vaatame tervikust lähtuvat rahu ja rõõmu loova elu mudelit. Uurime, mis rolli mängivad selles ihu, süda, meel ja hing. Harjutame meele rahustamist lihtsal moel. Katsetame sügavama rahuga kontakti saamist.

Osaleja saab:

  1. Tervikpildi inimeste meelerahu mõjutavast.
  2. Lihtsad harjutused meele maha rahustamiseks.
  3. Tehnika sügavama rahu allikaga ühenduse saamiseks.

16:45 – 17:00

Tamuri stuudio kustutab tuled

Tamur Tohver Konverentsi moderaator

Teeme seda koos mõtiskluste ja muusikaga…

Toetajad

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Meelerahu stuudio
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]