Koolitused

Google disainisprint – praktiline lühikoolitus

Kujuta ette, et saad ajas rännata tulevikku, et teada saada, kas su idee tõuseb lendu?

Kestus: 5 akadeemilist tundi

Vana-Lõuna 39/1, Tallinn

„Arendades uusi tooteid ja teenuseid kipub arendusprotsess tihti venima ning tiimil kaob fookus ja entusiasm“ on öelnud Google disainisprindi looja Jake Knapp. Selle tulemuseks on aina edasivenivad tähtajad, lõhki läinud eelarved ning edasilükkunud reaalne äritulemus. Seda kõike aitab edukalt lahendada Google disainisprint.

 

 

Mis on Google disainisprint? Google disainisprint on Google poolt arendatud probleemilahenduse metoodika ning 4-päevane protsess, et luua või parendada kiirelt uusi tooteid ja teenuseid. Sprindiga saab muuta kuudepikkuse töö vaid mõnepäevaseks. Iga disainisprindi tulemuseks on realistlik toote või teenuse prototüüp, mis on testitud lõppkasutajate peal. Lisaks on Google disainisprint hea meeskonna liitmise koolitus, aidates meeskonda joonduda ühise eesmärgi suunas.

 

Google disainisprindi eesmärk on aidata ettevõttel kiiremini lahendada oma toote või teenusega seonduvat ärikriitilist väljakutset. Luues vaid 4 päevaga oma ideest uue toote või teenuse realistliku prototüübi, testides seda koheselt kasutajatega ning otsustada, kas ja kuidas toodet edasi arendada. 

Praktilise koolitus-seminari eesmärk on anda oskused teenusejuhtidele, tooteomanikele või disaineritele, et vajadusel ise viia läbi Google disainisprinti või targa tellijana õigel hetkel käivitada ning korraldada disainisprinte, et luua kiirelt tooteid või teenuseid.

Koolituse käigus õpitakse Google disainisprindi metoodikaid ning harjutatakse töötubade läbiviimist nii virtuaalselt kui ka füüsilises ruumis. Lisaks saab kaasa teadmised disainisprindi tulemuste dokumenteerimisest.

 

Koolitus toimub koostöös Futurist Estonia OÜ-ga. 

 

 

Google disainisprindi kohta on öelnud:

 

“Sprint oli suurepärane võimalus lahti mõtestada, disainida ja testida uut teenuste kontseptsiooni, mis tõi käegakatsutavaid tulemusi vaid nädalaga, mida saime kohe rakendama hakata. Seda kõike tempokalt, kaasahaaravalt ja meeskonnavaimu tõstes!” // Anna Piperal, EAS e-Eesti Esitluskeskuse juht

 

“KYCer-i disainisprinti alustasime esmaspäeval ja juba neljapäeval testiti prototüüpi kasutajatega. Tempo oli hea, kogemus huvitav, tulemus nauditav!””  // Rainer Osanik, Accelerate Estonia tooteomanik 

 

“Vajasime suurt sammu edasi ja seda läbi kliendi päris vajaduste parema mõtestamise. Google Disainisprindi protsess oli läbimõeldud ja efektiivne ja aitas meid kiiremini edasi.” // Hardi Kinnas, MySpotit kaasasutaja

 

Sihtgrupp:

Tooteomanikud, teenusejuhid, UI disainerid, UX disainerid, graafilised disainerid ning analüütikud.

 

 

Koolituse tulemusena osaleja:

  •          Oskab ette valmistada Google disainisprinti
  •          Oskab korraldada disanisprinti nii virtuaalsena kui ka füüsilises ruumis
  •          Teab, kuidas komplekteerida disainisprindile õigeid meeskondi
  •          Oskab dokumenteerida disainisprindi tulemeid
  •          Oskab läbi viia välkotsuse töötuba, et ette valmistada väljakutset, mida disainisprindile lahendama minnakse

Koolitusel osalemise eeldused (soovitavalt): 

Osaleja on soovitavalt varem viinud läbi toodete või teenustega seoses koolitusi või töötubasid ja on üldisel tasemel end kurssi viinud (UI/UX) kiirprototüüpimise tarkvarade võimalustest (nt. mõni nendest: Figma, Adobe XD, Invision, Axure, Balsamic, UXpin või Sketch jne). 

Koolituse läbiviimise põhimõtted

Koolitus on üles ehitatud valdavalt praktilise grupitöö harjutamisena. Teemaploki pikkuseks üks tund, millest 15-30 minutit on sissejuhatav teooria ja ülejäänud on praktiline harjutus.

Õpiväljundite saavutamist hinnatakse tunnis harjutuse läbimisega nõutud aja jooksul.

Maht: 5 ak h.

Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

KOOLITAJA

Andres Kostiv

UX disainer ja sertifitseeritud Google disainisprintide läbiviija
Andres on Google disainisprintide sertifitseeritud läbiviija, koolitaja ning UX disainer. Läbi inimkesksete ja kasutajasõbralike digitaalsete toodete ja teenuste arendamise on Andres võtnud oma südameasjaks muuta inimese kokkupuute tehnoloogiaga nauditavaks. Andresel on enam kui 20 aastane töökogemus toodete ja teenuste loomisel, millest viimased viis aastat on ta keskendunud UX disainile ja strateegiale.
AJAKAVA

09:15 - 09:30

09:15 - 09:30

kogunemine

09:30 - 10:00

09:30 - 10:00

Sissejuhatus Google disainisprinti

10:00 - 11:00

10:00 - 11:00

Google disainisprindi metoodikad

11:00 - 11:15

11:00 - 11:15

kohvipaus

11:15 - 12:45

11:15 - 12:45

Välkotsuse töötuba

12:45 - 13:30

12:45 - 13:30

lõuna

13:30 - 14:15

13:30 - 14:15

Erinevat tüüpi disainisprindid

REGISTREERIMINE
15.12.2020 Google disainisprint – praktiline lühikoolitus
Hind:
299 €
358,80 € km-ga
Osalejate arv:
25.03.2021 Google disainisprint – praktiline lühikoolitus
Hind:
299 €
358,80 € km-ga
Osalejate arv:
30.09.2021 Google disainisprint – praktiline lühikoolitus
Hind:
299 €
358,80 € km-ga
Osalejate arv:
Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Nädal enne koolitust saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolituse alguseni.

Koolituse eest tasumine toimub arvel viidatud arveldusarvele. Arve saadetakse maksja aadressile e-postiga. Arve tuleb tasuda enne koolituse algust arvel märgitud maksetähtajaks.

Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil info@koolitus.ee või telefonil 618 1727 . Kui teatate koolitusel mitteosalemisest kuni 10 tööpäeva enne algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest. Mitteosalemisest vähemalt 5 tööpäeva varem teatades, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele. Raha tagastame ette antud summas juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). Koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.

IT Koolitusel on õigus koolitusgrupi mitte täitumisel koolituse toimumine edasi lükata või koolitus ära jätta. Koolitusele registreerunuid teavitatakse kursuse edasi lükkumisest või ära jätmisest telefoni või e-posti teel. Koolituse ära jäämisel korraldajatest tulenevatel põhjustel makstakse õppetasu tagasi. .

IT Koolitus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 618 1727 või info@koolitus.ee.

Vaata ka neid