Järelvaadatav: Kuidas aitab uus muinsuskaitseseadus omanikku?

Kestus: 120 minutit

Veebiseminari käigus saad teada uuest muinsuskaitseseadusest ja planeeringutest.
Veebruari algul võeti Riigikogus seadusena vastu muinsuskaitseseaduse eelnõu. Eelkõige toob kavandatav muudatus leevendust eraomanikele, kellele kuulub 80 protsenti ehitismälestistest. Kitsenduste rahaline hüvitamine, nõustamine ja leevenduste tegemine laieneb kõikidele muinsuskaitse mälestiste liikidele.
 
Oskamatu renoveerimine võib kultuuriväärtusega tarinditele ja detailidele kahju teha või neid rikkuda. Teadmatusest või rahapuudusest tingitud kokkuhoid pole ajaloo säilimise nimel vabanduseks. Ehitustöödel Muinsuskaitseameti ettekirjutatud nõudeid järgides ja ajaloolist eripära säilitades, muutub ka objekti väärtus. Tavaliselt on renoveerimiskulud kaitsealuses elamus kõrgemad, kuid saavutatud tulemus ka oma hinda väärt: kokkuvõttes kinnisvara väärtus tõuseb.
 
Veebiseminari viivad läbi Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja ehituspärandi valdkonna juht Anni Martin.
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest ([email protected]).
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kuidas aitab uus muinsuskaitseseadus omanikku?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTORID

Siim Raie

Muinsuskaitseameti peadirektor
Siim Raie on Muinsuskaitseameti peadirektor. Õppinud Estonian Business Schoolis ärijuhtimist ja Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal, kus jätkuvad ka doktoriõpingud. Varasemalt on Siim Raie töötanud Vabariigi Presidendi Kantselei direktori ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektorina.

Anni Martin

ehituspärandi valdkonna juht
Anni Martin on Muinsuskaitseameti ehituspärandi valdkonna juht. Õppinud Tallinna Tehnikakõrgkoolis arhitektuuri diplomiõppes ja Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja restaureerimise magistrantuuris. Eesti Planeerijate Ühingu liige. Varasemalt töötanud mitmes omavalitsuses arhitekti-planeerijana ning kujundanud 2002 - 2005 aastal Tallinna Kultuuriväärtuste Ametis töötades Tallinna miljööalade poliitikat (kaitse, kasutustingimuste väljatöötamine, teavituskampaanite läbi viimine jms), sh osalenud Pelgulinna ja Kalamaja ehitusmääruste ja Tallinna kesklinna miljööalade teemaplaneeringu väljatöötamises.
LISAINFOVeebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.