Kuidas ajastada aktsiaoste

14.03.2022

Veebiseminar

Olgu tegu dividendiaktsia, kasvuettevõtte või väärtusinvesteerimise poole kaldu oleva firmaga, üksikaktsiaid oma portfelli valides on ostude edukas ajastamine kriitilise tähtsusega. Sellel veebiseminaril võtab kauaaegne pensionifondide fondijuht Märten Kress jutuks aktsiaostude ajastamise.

 

Juttu tuleb nii sellest, miks üldse on ostude ajastamine üksikaktsiate puhul oluline, kuidas täpselt määratleda soodsaid ostukohtasid, milliseid väärtussuhtarve ja kuidas kasutada, aga ka sellest, kust leida vajalikke andmeid ning abivahendeid analüüsiks. Selleks, et seminar ei jääks ainult teoreetiliseks, teeme ühiselt läbi ka paar-kolm ajastamisotsuse analüüsi. Lisaks tutvustab Märten üht analüüsikeskkonda, mida ta ise igapäevaselt kasutab ja kus saame anda kiirhinnangu seminaril osalejatele huvi pakkuvatele aktsiatele. NB! Kauplemisest sel seminaril juttu ei tule. Investeerimisotsuste ajahorisont on seminaril käsitletavate meetodite puhul vähemalt aasta-paar.

Seminari eesmärk on tutvustada osalejatele üksikaktsiate ajastamisotsuse põhitõdesid, peamisi kasutatavaid väärtuse mõõdikuid, veebiavarustes kättesaadavaid abivahendeid ning ka ajastamisotsuste analüüsiprotsessi.

Sihtgrupp: kõik aktsiatesse investeerimise huvilised.

Seminaril saad teada:

  • millised on need kaks eraldiseisvat otsust, mida iga aktsiainvestor tegema peab,
  • miks on ostude ajastamine üksikaktsiate soetamisel oluline,
  • kuidas hinnata ja määratleda soodsaid ostukohtasid,
  • millised on enamlevinud absoluutse väärtuse mõõdikud,
  • millised on enimkasutatud suhtelise väärtuse mõõdikud,
  • kuidas täpselt kasutada erinevaid väärtussuhtarve ostukohtade ajastamisel,
  • millised tasuta veebiressursid on kättesaadavad ajastamisotsuste tegemiseks,
  • milliseid tööriistu aktsiaostude ajastamiseks kasutab Märten ise igapäevaselt.


Seminaril teeme läbi ka mõned näidisanalüüsid paari-kolme aktsia kohta. Lisaks saavad osalejad välja pakkuda neid huvitavaid aktsiaid, millele anname üheskoos üht tasulist analüüsikeskkonda kasutades kiirhinnangu.

Seminari esimesed 50-60 minutit hõlmab ettekanne, mille järel on kõigil osalejatel võimalik küsida küsimusi ja pakkuda välja aktsiaid, millele teha kiiranalüüs.

Veebiseminari viib läbi investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress.

Veebiseminar toimub 14. märtsil kell 19.00-20.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda. Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

ESINEJA

Märten Kress

Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Märten Kress on investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja. Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna. Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele.

Oma isiklikku raha investeerib Märten juba aastaid valdavalt dividendiaktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse. Nii nendel kui ka investeerimisstrateegia kujundamise, investorkäitumise ja isiklike rahaasjade teemadel leiab Märteni avameelseid ja põhjalikke kirjutisi nii dividendinvestor.ee blogist kui ka regulaarselt Äripäeva veergudelt.
REGISTREERIMINE
Kuidas ajastada aktsiaoste
SOODUSHIND kuni 12.03.2022:
49 €
58,80 € km-ga
Hind:
79 €
94,80 € km-ga
Osalejate arv:
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.