Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Kuidas ennetada ja lahendada vaidlusi tarkvaraarenduses?

Kestus: 95 minutit

Erinevad rahvusvahelised uuringud näitavad, et lausa rohkem kui pooled IT-projektidest ebaõnnestuvad. Just läbimõeldud ja selge dokumentatsiooni puudumine loob nii suurte kui ka väiksemate tarkvaraarenduste puhul soodsa pinnase tellija ja arendaja vaheliste erimeelsuste tekkimiseks. Seminaril vaatame praktikas enamlevinumaid vigasid lepingute koostamisel ja arendusprotsessi dokumenteerimisel.

Töögrupp suurematest IT hankeid korraldavatest riigiasutustest ning ettevõtjatest Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust (ITL) töötasid 2015. aastal välja tarkvaraarenduse riigihangete soovitusliku tüüplepingu. Tüüplepingu dokumendid on kättesaadavad SIIN.

Advokaadibüroo GLIMSTEDT partner ja tarkvaravaidluste ekspert Priit Lätt oli selle töögrupi üks liikmetest ja selgitab seminaril tarkvaraarenduse tüüplepingu versiooni 1.0 kasutamisvõimalusi erasektoris.

Kuigi heade lepingute eesmärgiks on vaidluste ärahoidmine, ei saa konflikte ka täiuslike lepingutega täielikult välistada. Seminari teises osas käsitletaksegi õiguslikke võimalusi selliste vaidluste lahendamiseks. 

Käsitlemisele tulevad järgmised teemad:

  1. Tarkvaraarenduse lepinguga seotud sissejuhatavad õiguslikud küsimused;
  2. Tellijate peamised vead;
  3. Täitjate peamised vead;
  4. Lepingupoolte õiguskaitsevahendid;
  5. Vaidluste lahendamise võimalused;
  6. Tarkvaraarenduse riigihangete tüüpleping ja selle kasutatavus erasektoris.
Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo GLIMSTEDT partner Priit Lätt.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
 
 
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kuidas ennetada ja lahendada vaidlusi tarkvaraarenduses?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Priit Lätt

advokaadibüroo GLIMSTEDT partner
Priit on IKT ärivaldkonna eest vastutav partner ning tunnustatud spetsialist intellektuaalomandi, maksude ja riigihangete alal, esindades kohalikke ja rahvusvahelisi ettevõtjaid ning avaliku sektori asutusi.

Tax Directors Handbook on alates 2009. aastast hinnanud Priidu iga-aastaselt maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka. Priidul on märkimisväärsed kogemused klientide esindamisel maksu- ja tollivaidlustes ning ta on edukalt esindanud maksumaksjaid ka pretsedendi loonud Riigikohtu vaidlustes, kaasa arvatud põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis.

Priit on armastatud lektorina teinud ettekandeid paljudel seminaridel ja konverentsidel ning avaldanud artikleid erinevatel õigusteemadel. Priit tegutseb ka Tartu Ülikoolis IT-lepingute õppeaine lektorina.