Laste kasvamine, ravi kasvuhormooniga

Tasuta veebiseminar

26.05.2021

Veebiseminar

Kasvuhäire on sage probleem lasteendokrinoloogias. Selleks, et lapsed saaksid õigeaegselt ravi kasvuhormooniga, on vaja kasvuhäire varakult avastada. Kasvuhäirete diagnoosimise aluseks on kasvukõverad, mis on visuaalsed ja võimaldavad efektiivselt jälgida lapse kasvamist ning avastada kõrvalekaldeid normaalsest kasvamisest. Kasvuhäired võivad olla mitme tõsise haiguse esimeseks ja ainukeseks sümptoomiks. Seminaril tutvustatakse 4 sagedamini esinevat kasvukõvera tüüpi, lühikese ja pika kasvu põhjuseid.

 

Sihtgrupp: perearstid, pediaatrid, muu eriala arstid, õed (nii retseptiõigusega kui ka ilma), ämmaemandad

Veebiseminari korraldajad: Meditsiiniuudised ja Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskus, Sandoz Estonia 

                                                               

Veebiseminar annab 1 täiendkoolituspunkti Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskusest pärast e-testi edukat sooritamist.

Tunnistuse saamiseks osaleb tervishoiutöötaja veebikoolitusel ning pärast koolitust vastab valikvastustega küsimustikule, mis saadetakse pärast veebiseminari registreerinud osaleja meiliaadressile. Kuuest küsimusest tuleb õigesti vastata neli. Küsimustiku täitmine on vabatahtlik, veebiseminari vaatamise eest tunnistust ei väljastata.

NB! Veebiseminar on arstidele tasuta, vajalik on eelnev registreerimine. Küsimusi esitama ja oma kogemusi vahetama on oodatud kõik teemast huvitatud arstid ja õed.

Webinari ajal saate küsimusi esitada, kirjutades need vestluse kasti.

Veebiseminar toimub 26.mail kell 14:00-14:55 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 kuu jooksul pärast toimumist.

Tehnilist infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected], muudes küsimustes kirjutage [email protected] või helistades telefonil +372 513 8862 (Karin Tamm, Meditsiiniuudiste sündmuste juht).

ESINEJAD

Ülle Einberg

Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja
„Kui möödunud sajandi 80ndatel raviti vaid tõsise kasvuhormooni puudulikkusega lapsi kasvuhormooniga, siis tänapäeval on mitmeid haigusi ja seisundeid, mille puhul toimub ravi kasvuhormooniga. Üheks näiteks on üsasisese kasvupidurdusega lapsed, kelle kasvuhäire on Eestis aladiagnoositud. Umbes 10% üsasisese kasvupidurdusega lastest ei jõua kasvus järele esimese 2 eluaasta jooksul ja jäävad lühikeseks täiskasvanueas. Kuigi enamusel lastest, kes on sündinud üsasisese kasvupidurdusega, ei esine kasvuhormooni defitsiiti, saavad abi ravist kasvuhormooniga.“

Kadi Heinsalu

Meditsiiniuudiste peatoimetaja
PROGRAMM

14:00 - 14:05

14:00 - 14:05

Moderaatori, Meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu sissejuhatus

Kadi Heinsalu

14:05 - 14:45

14:05 - 14:45

Ülle Einberg: „Kasvuhäired lastel – varane avastamine on võtmeküsimus“

Ülle Einberg

14:45 - 14:55

14:45 - 14:55

Küsimused ja vastused

Ülle Einberg

Kadi Heinsalu

14:55

14:55

Veebiseminari lõpp

REGISTREERIMINE
Laste kasvamine, ravi kasvuhormooniga
Hind:
0 €
0 € km-ga
Osalejate arv:
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .

Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

NB! Seminarile registreerudes nõustub osaleja, et tema nime, perekonnanime ja eriala jagatakse Sandoz Estonia esindusega ürituse tõendamiseks.