Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?

Kestus: 90 minutit

Veebiseminar annab kinnisvarasektoris tegutsevatele ettevõtjatele ülevaate, millele pöörata tähelepanu, kui tehakse tehinguid äriühingu juhtorgani liikme, töötaja või endise töötajaga seotud äriühingutega, kus tehingute sisuks on teenuse osutamine. Taolised tehingud võivad maksuhalduri silmis liigituda tegeliku töö- või ametisuhte varjamiseks.
Kinnisvarasektor on üks neist valdkondadest, mis on juba mitmeid aastaid olnud kõrge töösuhte varjamise riski tõttu Maksu- ja tolliameti teravdatud tähelepanu all.
 
Seetõttu palus teemaveeb Kinnisvarauudised.ee Maksu- ja tolliametil selgitada, mida tegeliku töösuhte varjamise risk tähendab, mis töösuhte varjamisele viitab ja kuidas saaksid kinnisvaraettevõtjad tõsiseid maksurikkumisi ennetada ning lihtsalt teadmatusest tulenenud eksimusi parandada.
 
Seminarilt saavad enda jaoks kasulikku infot üürikinnisvaraga tegelevad väikeinvestorid, kinnisvaramaaklerid, kinnisvarakonsultandid, tehingunõustajad, kinnisvarahindajad, aga ka kinnisvaraarendajad, kinnisvarabürood, raamatupidajad ning juristid.
 
Veebiseminaril pöörame tähelepanu tehingutele, mille sisuks on juhtimisteenus, ärinõustamine ja konsultatsiooniteenus juhatuse liikmetega seotud äriühingutelt. Aga ka muude teenuste puhul võib esineda tegeliku töösuhte varjamise risk. Seminaril antakse ülevaade tunnustest, mis on omased töölepingule ning mis iseloomustab iseseisvat teenuse osutamist, tuuakse ka näited Maksu- ja tolliameti tööpraktikast.
 
Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:
 
- Mis iseloomustab töösuhet ja töölepingut?
 
- Mis iseloomustab teenuse osutamise lepingut?
 
- Mis on juhatuse liikme käsunduslepingu sisu ja erisus töölepingust?
 
- Millal juhtimis- ja konsultatsiooniteenuse lepingud kvalifitseeruvad juhatuse liikme lepinguteks ja töölepinguteks?
 
- Kuidas eristada ja maksustada n-ö ühemehe osaühingu tasusid, kus ainuosanik, juhatuse liige ja töötaja on ühes isikus?
 
- Ja palju muud vajalikku.
 
Veebiseminari viib läbi Maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna juhtiv maksuaudiitor Lia Annuk.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Millal teenuse osutamine muutub töösuhteks?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Lia Annuk

Maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna juhtiv maksuaudiitor
2007. aastal lõpetas Lia Annuk Sisekaitseakadeemia maksunduse ja tolli eriala ning asus tööle Maksu- ja tolliametisse. Alates sellest ajast on ta töötanud maksuauditi osakonna (endise nimega kontrolliosakond) erinevatel ametikohtadel, omades nüüdseks maksustamisest head ülevaadet. Viimased 2,5 aastat on Lia juhtiv maksuaudiitor.
Maksu- ja tolliamet on äriühingute nõustamisega tegelenud alates 2015. aasta sügisest. Lia juhib äriühingute nõustamisega tegelevat tiimi, mille tööst moodustab suure osa nõustamine tegeliku töösuhte varjamise teemal.