Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Notar uuest korteriühistuseadusest

Kestus: 90 minutit

Veebiseminar annab korteriühistutele, korteriomanikele, samuti väikeinvestoritele, kinnisvara vahendajatele teadmisi uuest korteriühistuseadusest ning sellega seonduvatest päevakorralistest probleemidest ning jagab soovitusi, millele enam tähelepanu pöörata.
2018. aasta 1. jaanuaril jõustus 2014. aastal vastu võetud korteriomandi- ja korteriühistuseadus. 30. juuniks 2018.a tuleb registrisse kanda tekkinud ühistu juhatus või juhatust asendav haldusettevõte (valitseja).
 
Uue seaduse kohaselt majandatakse kõiki korteriomandeid iseseisva juriidilise isiku, korteriühistu vormis. Korteriühistu on sundühistu, millest ei saa korteriomanik välja astuda, mida ei saa likvideerida ning mis ei saa minna pankrotti. Riik kandis ühistud ise registrisse andes ühistule nime ja koodi, kuid riik ei määra juhatust, ei ava kontot ega võta vastu põhikirja, samuti ei esita omanikele selle eest arvet.
 
Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:
 
- Kas ühistu on kohustuslik ka paarismajades ja ridaelamutes?
 
- Kas ühistu tekib ka kaasomandis olevates majades?
 
- Kuidas uus seadus puudutab olemasolevaid ühistuid?
 
- Kas sundühistu saab ära likvideerida?
 
- Kas ühistu loomine riigi poolt on omanikele tasuline?
 
- Ja palju muud vajalikku.
 
Veebiseminari viib läbi Tallinna notar Priidu Pärna.
 
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
 
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Notar uuest korteriühistuseadusest
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Priidu Pärna

Priidu on pikalt töötanud Justiitsministeeriumis majandusõiguse osakonna peaspetsialistina, asekantslerina aastatel 1995-2002 ning kantslerina aastatel 2002-2005. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning alates 2006. aastast tegev notarina.

Lisaks 11-aastasele tööstaažile notarina, kuulub Priidu Pärna mitmetesse organisatsioonidesse nagu Eesti omanike keskliit, Eesti akadeemilise õigusteaduse selts, Eesti muinsuskaitse selts ning on alates 2015. aastast Riigi muinsuskaitse nõukogu liige.