• Otsi Äripäevast

Pereettevõtete aastakonverents

Pereettevõtete aastakonverents

Toimumisaeg

26.08.2022

Alguseni

57p 9t 54m

Toimumiskoht

Silja Europa laev

Kas Sa tead, mis ühendab selliseid ettevõtteid nagu Tallink, Estiko või Juustukuningad? Nende edukate kaubamärkide taga on tugevad pereettevõtted. Samuti on jagavad nende ärigeeniga perede esindajad augusti lõpus toimuval pereettevõtete aastakonverentsil lugusid ja näpunäiteid. 

Kui ka Sina leiad, et ettevõtluses pole kõige tähtsam õigel ajal exiti tegemine ja soovid ehitada äri, mis kannab ajatuid alusväärtusi põlvest põlve, siis pead kindlasti osalema augustis toimuval Pereettevõtete aastakonverentsil osalema. 

 

Pereettevõtete aastakonverentsil keskendutakse järgmisele küsimustele:

1. Miks pühenduda pereäri loomisele ja kuidas luua uuendusmeelseid äritraditsioone?

2. Kuidas julgustada ja kaasata järeltulevaid põlvi pereettevõtlusesse?

3. Kuidas hoida pere- ja ärisuhteid lahus nii, et ettevõte ei vajuks „onupojapoliitika“ sohu?

 

Samuti soovime enne augustikuist aastakonverentsi kaardistada Eesti pereettevõtlust. Niisiis kui sinu pere on pühendunud ühiselt ettevõtlusele, siis anna meile endast teada ja saad kindlasti märgitud ajaloo esimeses Äripäeva pereettevõtete edetabelis.

Eesti pereettevõtete tegemistel hoiab silma peal ka meie raadiosari Võitjate põlvkond.  

Miks osaleda konverentsil?

 • Kui Sulle tundub, et ei oska loodud äri järeltulijatele üleanda, kuid oma kätega loodud ettevõtte maha müümine tekitab sinus vastandlikke tundeid, siis saad ideid kuidas enda äri ajatuks muuta.
 • Kohal on esimese põlve pereettevõtete rajajad, kes on andmas üle edukaid ärisid oma järeltulijatele.
 • Sõna saavad ka uue generatsiooni ettevõtjad, kes selgitavad kuidas nad on andnud pereärile uue kasvuhoo.
 • Edukate kogemuslugude kõrval jagatakse praktilisi nippe pereettevõtluse ülesehitamiseks.
 • Kindlasti leiate konverentsi publiku seast teisi pereettevõtjaid, kellega saate seniseid kogemusi jagada ja miks mitte luua ka viljakaid ärisuhteid.
 • Esmakordselt toimuval Pereettevõtete aastakonverentsil antakse üle ettevõtlusauhind Äripäeva koostatava „Pereettevõtete TOPi“ võitjale. 

 

Kui soovite tutvustada oma ettevõtet pereettevõtete aastakonverentsil, siis võtke ühendust [email protected]

Programmijuht tänab kaasamõtlejaid Eesti Pereettevõtjate Liidust. 

 

Oluline korralduslik info:

 • Laevalepääs toimub D-terminali reisijateväravast.
 • Laevalepääsuks on vaja kehtivat ID-kaarti või passi.
 • Palun varu aega pardale tulekuks!
 • Reisimarsruut: Tallinn-Helsingi-Tallinn. Helsingis maaleminekut ei toimu.
 • Täpsustav infokiri osalejatele pardakaartide, laevalepääsu ja konverentsi korralduse kohta tuleb kaks nädalat enne konverentsi toimumisaega.

Esinejad

 • Igor Rõtov

  Äripäeva peadirektor
 • Ain Hanschmidt

  Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja
 • Hans-Jacob Bonier

  Meediakontserni Bonnier Groupi 6. põlvkonna esindaja
 • Tanel Tark

  Advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat
 • Perekond Seli

  Estiko Grupi suuromanikud
 • Merit Miller

  Pereettevõtte Juustukuningad brändi asutaja ning coach
 • Vallo Vaherpuu

  Figuraata brändi- ja müügijuht

Programm

11:00 – 12:00

Registreerimine ja kohv

 • Laevalepääs toimub D-terminali reisijateväravast.
 • Laevalepääsuks on vaja kehtivat ID-kaarti või passi.
 • Palun varu aega pardale tulekuks!
 • Konverentsikülalised, kes on soetanud piletile lisaks majutuse, saavad üleliigsed asjad kajutisse ära panna.
 • Reisimarsruut: Tallinn-Helsingi-Tallinn. Helsingis maaleminekut ei toimu.

12:00 – 12:05

Sissejuhatus

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Igor Rõtov Äripäeva peadirektor

12:05 – 12:50

7 põlvkonda ning 218 aastat pereettevõtet

Hans-Jacob Bonier Meediakontserni Bonnier Groupi 6. põlvkonna esindaja

Hans-Jacob Bonnier on Põhjamaade suurima ja 15.riigis tegutseva meediakontserni Bonnieri perefirma 6. generatsiooni esindaja. Ta on Euroopa juhtivat ärimeediat koondava assotsiatsiooni European Business Press president ning mitme globaalse perefirmasid koondava ühenduse aktiivne liige.

Hans-Jacob Bonnier oli üks Äripäeva asutajatest 1989. aastal ning ASi Äripäev nõukogu liige tänase päevani. Ta on ka Bonnieri uuriva ajakirjanduse preemia asutaja ning selle iga-aastane üleandja Eestis. Bonnieri ajalooga, mis ulatub aastasse 1804, on kaasas käinud kõik järgnevad seitse põlvkonda. Kaugele ulatuva ajalooga ettevõte on ka tänasel päeval edukas, pakkudes tööd 9226 inimesele.

Oma ettekandes pereettevõtete konverentsil avab Hans Jacob pika ajalooga ettevõtte edu saladused ning räägib pereäri üleandmisest järgmistele generatsioonidele.

12:50 – 13:20

Kuidas ettevõtte pärimisega mitte vaeseks jääda?

Tanel Tark Advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat

TARK Legal on Taneli isa Aare Targa 1991.aastal asutatud advokaadibüroo. Tegemist on pereettevõttega, kus partneriteks on lausa mitu perekonda.

Tanelil on pikaajaline kogemus tehingute nõustamises, ühingu- ja lepinguõiguses, relatiivsetes valdkondades ja konkurentsiõiguslikes küsimustes. Olles pereettevõtjate liidu üks asutajaliikmetest ning kuus aastat liidu peasekretär, omab Tanel ühelt poolt head sisevaadet pereettevõtete siseellu ning on teiselt poolt nõustanud mitmeid pereäride põlvkondade üleandmisi, sh aidanud perekontsernide rekonstrueerimisel, sobivate omandistruktuuride valmimisel, perekonnahartade ja testamentide koostamisel.

Konverentsil käsitleb Tanel pereettevõtte üleandmist juriidilise aspekti alt ning toob oma kogemusest ka praktilisi näiteid. Tanel on spetsialiseerunud pereettevõtlusele ning selles valdkonnas on ta Eestis üks väheseid juriidilisi asjatundjaid.

13:20 – 13:50

Kuidas leida uusi tegevussuundi ja sellele ärijuhte?

Vallo Vaherpuu Figuraata brändi- ja müügijuht

Figuraata on Lõuna-Eesti ettevõte, kus perenaine ja peremees alustasid 24 aastat tagasi aiasaaduste kasvatuse ning produktide müügiga oma garaažist. Marjasaaduste valikut laiendati üks hetk erinevate marjade ning seentega. Aegamööda ehitati oma tööstushoone ning kasutusele võeti kvaliteedi tagamiseks jahutus- ning sügavkülm kambrid. Ettevõttes on algusaastatest saadik üles kasvanud Vaherpuude pojad, kes tänaseks on tegevad IT ning turundusvaldkonnas. Valdkonna valik oli nende jaoks lihtne, kuna hinges põles üks soov: suunata saadud teadmised ettevõtte arengusse ning innovaatsusesse.

Vallo tuleb lavale, et rääkida kuidas vanemate usaldus ja “vabade käte” andmine viis ettevõtte uute turgudeni ning uute arengusuundadeni. Mistõttu on Vallo ja tema lugu hea näide, kuidas pereettevõttena kaasata järgmist põlvkonda ning kuidas päriselt lasta ka järgmisel põlvkonnal kujundada ärisuundi nii, nagu nad paremaks arvavad.

13:50 – 14:50

Lõuna Silja Europa buffet’s

14:50 – 15:50

Tutvustustuur Ain Hanschmidtiga Silja Europal

15:50 – 16:50

Töötuba

16:50 – 17:15

Suhtlemis- ja kohvipaus

17:15 – 18:00

Meie pere lugu. Kuidas kaasata tervet perekonda ettevõtlusesse?

Perekond Seli Estiko Grupi suuromanikud

Tartu ärimehe ja 2021. aasta Äripäeva Otsustajate TOPi võitja Neinar Seli suurimast ettevõttest Estiko Grupist on ajapikku kasvanud perefirma. Estiko neli põhilist tegevusvaldkonda on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine, majutusteenuse pakkumine ning energiatootmine. Tuntumad ettevõtted on Estiko-Plastar, Dorpati hotell, Emajõe ärikeskus, Tasku ärikeskus, E-kaubamaja, hotell Lydia, Estiko Energia.

Külg külje kõrval töötavad ettevõttes tema abikaasa Kersti ja nende kolm last. Juba väikesest saati on lapsed vanematel ettevõtmiste juures abiks olnud, aidates väiksemate tööampsudega ning hilisemas elus leidnud tee juhtivpositsioonidele. Ärivaldkondade erisus on andnud võimaluse leida kõikidel lastel oma koht Estiko Grupis või selle tütarfirmades.

Perekond Seli näol on tegemist ettevõttega, kus kõik pereliikmed panustavad sajaprotsendiliselt ühisesse tegemisse. Neinar tunnistab, et tema nõudlikkus oma laste puhul on tõesti suur, sest läbi vere ametikohti ei saada. Oma koha on nad pidanud töö ja teadmistega välja teenima. Perekond Seli on näide eeskujulikust perest, kelle ühine eesmärk ettevõttena on olla uuenduslik suunanäitaja.

18:00 – 18:30

Kas õige juhtimiskultuur on eduka pereettevõtte alus?

Merit Miller Pereettevõtte Juustukuningad brändi asutaja ning coach

Merit on pereettevõtja, coach ning kogenud juht, omades 20+ aastat juhtimiskogemust erinevates suurettevõtetes, nagu KPMG, Hyundai, Scania jt. Pereettevõtlusega alustas Merit aastal 2012, mil alustati brändi Juustukuningad loomist ning avati esimesed poed Tallinnas. Üheksa aastaga on pereettevõte kasvanud menukaks juustupoodide ketiks, pakkudes frantsiisi ja koondades 18 juustupoodi Eestis ning 90 välisriikides.

Aastast 2019 on Merit saadud kogemused ning teadmised koondanud ning hakanud pakkuma coaching-nõustamist ettevõtetele, juhtidele ning eraisikutele. Coachina pakub Merit klientidele tuge muutuste elluviimisel, keeruliste otsuste langetamisel või strateegilise selguse otsimisel. Ta usub, et uued perspektiivid võivad avada piiritu sisemise tarkuse, mis üllatab oma lihtsuses ja geniaalsuses.

Merit usub, et coaching on loominguline partnerlus ning sellest võib abi olla mõtete korrastamisel, eneseteadlikkuse suurendamisel ning tegevuste analüüsimisel, et leida uusi võimalusi, vaatenurki ja lahendusi, teha teadlikke valikuid ning kokkuvõttes olla õnnelikum oma töös ja elus. Konverentsil räägib Merit, millised coachingu põhimõtted aitavad kaasa toetavate peresuhete ning eduka pereäri juhtimisele ning milliseid paralleele coachingust tasub kaaluda pereettevõtte tuleviku generatsiooni kaasamisel.

18:30 – 19:00

Konverentsi moderaatori pereettevõtluse lugu

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Tallink Grupi suurosanik ning Eesti Gaasi nõukogu esimees Ain Hanschmidt on ühe Eesti suurima investeerimisettevõtte Infortar juhatuse esimees, pereettevõtja ning pereettevõtjate liidu üks asutajaliikmetest. Suurettevõtja poeg Harri ja tütar Eva omavad perele kuuluva valdusfirma kaudu osalust ettevõttes Tallink AS, kus poeg Harri tegutseb aktiivselt ka juhatuses. Perekond tegutseb laevanduses, transpordis, energeetikas, kinnisvaras, hotellinduses, trükitööstuses, jaekaubanduses, finants-, tervise- ja heaoluteenustes. Infortar pakub tööd kokku 6104 inimesele.

Ain on ühtlasi konverentsi võõrustaja ning moderaator. Päeva juhitakse koos Äripäeva peadirektori Igor Rõtoviga.

19:00 – 19:15

TOPi autasustamine

Soovime pereettevõtjaid üles leida ning tunnustada, märkides teid Äripäeva pereettevõtete edetabelis. Selleks kutsume üles kõiki, kes defineerivad end pereettevõtjana, endast teada andma!

ANNA ENDAST TEADA SIIN


TOPi pingerea määramisel lähtume kriteeriumitest:

 1. Generatsioon (35%)
 2. Käive (10%)
 3. Pereliikmete arv ettevõttes (25%)
 4. Eestis makstud maksud kokku (10%)
 5. Käibe kasv (10%) 2020 vs 2019
 6. Ettevõtte vanus (20%)

19:15 – 19:20

Tänusõnad. Konverentsi lõpetamine

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Igor Rõtov Äripäeva peadirektor

19:20 – 19:45

Õhtusöök À la carte restoranis

19:30 – 22:00

Õhtune meelelahutus Silja Europal

Kui tähtsad jutud on räägitud, annab konverentsile väärika lõppakordi Silja Europa õhtune show.

22:00 – 22:30

Head koduteed!

Kell 22:00 jõuame sadamasse. Maaleminek on avatud vahemikus 22:00-22.30. Soovijatel on võimalus jääda ööbima laeva, soetades konverentsipiletiga koos majutusega. Õhtune show kestab laeval südaööni. Laevas ööbijatel on väljumine laevast 27.08 hommikul vahemikus 8:00-11:30.

Pereettevõtete aastakonverents

Pereettevõtete aastakonverents

Toimumisaeg

26.08.2022

Alguseni

57p 9t 54m

Toimumiskoht

Silja Europa laev

Kas Sa tead, mis ühendab selliseid ettevõtteid nagu Tallink, Estiko või Juustukuningad? Nende edukate kaubamärkide taga on tugevad pereettevõtted. Samuti on jagavad nende ärigeeniga perede esindajad augusti lõpus toimuval pereettevõtete aastakonverentsil lugusid ja näpunäiteid. 

Kui ka Sina leiad, et ettevõtluses pole kõige tähtsam õigel ajal exiti tegemine ja soovid ehitada äri, mis kannab ajatuid alusväärtusi põlvest põlve, siis pead kindlasti osalema augustis toimuval Pereettevõtete aastakonverentsil osalema. 

 

Pereettevõtete aastakonverentsil keskendutakse järgmisele küsimustele:

1. Miks pühenduda pereäri loomisele ja kuidas luua uuendusmeelseid äritraditsioone?

2. Kuidas julgustada ja kaasata järeltulevaid põlvi pereettevõtlusesse?

3. Kuidas hoida pere- ja ärisuhteid lahus nii, et ettevõte ei vajuks „onupojapoliitika“ sohu?

 

Samuti soovime enne augustikuist aastakonverentsi kaardistada Eesti pereettevõtlust. Niisiis kui sinu pere on pühendunud ühiselt ettevõtlusele, siis anna meile endast teada ja saad kindlasti märgitud ajaloo esimeses Äripäeva pereettevõtete edetabelis.

Eesti pereettevõtete tegemistel hoiab silma peal ka meie raadiosari Võitjate põlvkond.  

Miks osaleda konverentsil?

 • Kui Sulle tundub, et ei oska loodud äri järeltulijatele üleanda, kuid oma kätega loodud ettevõtte maha müümine tekitab sinus vastandlikke tundeid, siis saad ideid kuidas enda äri ajatuks muuta.
 • Kohal on esimese põlve pereettevõtete rajajad, kes on andmas üle edukaid ärisid oma järeltulijatele.
 • Sõna saavad ka uue generatsiooni ettevõtjad, kes selgitavad kuidas nad on andnud pereärile uue kasvuhoo.
 • Edukate kogemuslugude kõrval jagatakse praktilisi nippe pereettevõtluse ülesehitamiseks.
 • Kindlasti leiate konverentsi publiku seast teisi pereettevõtjaid, kellega saate seniseid kogemusi jagada ja miks mitte luua ka viljakaid ärisuhteid.
 • Esmakordselt toimuval Pereettevõtete aastakonverentsil antakse üle ettevõtlusauhind Äripäeva koostatava „Pereettevõtete TOPi“ võitjale. 

 

Kui soovite tutvustada oma ettevõtet pereettevõtete aastakonverentsil, siis võtke ühendust [email protected]

Programmijuht tänab kaasamõtlejaid Eesti Pereettevõtjate Liidust. 

 

Oluline korralduslik info:

 • Laevalepääs toimub D-terminali reisijateväravast.
 • Laevalepääsuks on vaja kehtivat ID-kaarti või passi.
 • Palun varu aega pardale tulekuks!
 • Reisimarsruut: Tallinn-Helsingi-Tallinn. Helsingis maaleminekut ei toimu.
 • Täpsustav infokiri osalejatele pardakaartide, laevalepääsu ja konverentsi korralduse kohta tuleb kaks nädalat enne konverentsi toimumisaega.

Esinejad

 • Igor Rõtov

  Äripäeva peadirektor
 • Ain Hanschmidt

  Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja
 • Hans-Jacob Bonier

  Meediakontserni Bonnier Groupi 6. põlvkonna esindaja

Programm

11:00 – 12:00

Registreerimine ja kohv

 • Laevalepääs toimub D-terminali reisijateväravast.
 • Laevalepääsuks on vaja kehtivat ID-kaarti või passi.
 • Palun varu aega pardale tulekuks!
 • Konverentsikülalised, kes on soetanud piletile lisaks majutuse, saavad üleliigsed asjad kajutisse ära panna.
 • Reisimarsruut: Tallinn-Helsingi-Tallinn. Helsingis maaleminekut ei toimu.

12:00 – 12:05

Sissejuhatus

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Igor Rõtov Äripäeva peadirektor

12:05 – 12:50

7 põlvkonda ning 218 aastat pereettevõtet

Hans-Jacob Bonier Meediakontserni Bonnier Groupi 6. põlvkonna esindaja

Hans-Jacob Bonnier on Põhjamaade suurima ja 15.riigis tegutseva meediakontserni Bonnieri perefirma 6. generatsiooni esindaja. Ta on Euroopa juhtivat ärimeediat koondava assotsiatsiooni European Business Press president ning mitme globaalse perefirmasid koondava ühenduse aktiivne liige.

Hans-Jacob Bonnier oli üks Äripäeva asutajatest 1989. aastal ning ASi Äripäev nõukogu liige tänase päevani. Ta on ka Bonnieri uuriva ajakirjanduse preemia asutaja ning selle iga-aastane üleandja Eestis. Bonnieri ajalooga, mis ulatub aastasse 1804, on kaasas käinud kõik järgnevad seitse põlvkonda. Kaugele ulatuva ajalooga ettevõte on ka tänasel päeval edukas, pakkudes tööd 9226 inimesele.

Oma ettekandes pereettevõtete konverentsil avab Hans Jacob pika ajalooga ettevõtte edu saladused ning räägib pereäri üleandmisest järgmistele generatsioonidele.

12:50 – 13:20

Kuidas ettevõtte pärimisega mitte vaeseks jääda?

Tanel Tark Advokaadibüroo TARK juhtivpartner, vandeadvokaat

TARK Legal on Taneli isa Aare Targa 1991.aastal asutatud advokaadibüroo. Tegemist on pereettevõttega, kus partneriteks on lausa mitu perekonda.

Tanelil on pikaajaline kogemus tehingute nõustamises, ühingu- ja lepinguõiguses, relatiivsetes valdkondades ja konkurentsiõiguslikes küsimustes. Olles pereettevõtjate liidu üks asutajaliikmetest ning kuus aastat liidu peasekretär, omab Tanel ühelt poolt head sisevaadet pereettevõtete siseellu ning on teiselt poolt nõustanud mitmeid pereäride põlvkondade üleandmisi, sh aidanud perekontsernide rekonstrueerimisel, sobivate omandistruktuuride valmimisel, perekonnahartade ja testamentide koostamisel.

Konverentsil käsitleb Tanel pereettevõtte üleandmist juriidilise aspekti alt ning toob oma kogemusest ka praktilisi näiteid. Tanel on spetsialiseerunud pereettevõtlusele ning selles valdkonnas on ta Eestis üks väheseid juriidilisi asjatundjaid.

13:20 – 13:50

Kuidas leida uusi tegevussuundi ja sellele ärijuhte?

Vallo Vaherpuu Figuraata brändi- ja müügijuht

Figuraata on Lõuna-Eesti ettevõte, kus perenaine ja peremees alustasid 24 aastat tagasi aiasaaduste kasvatuse ning produktide müügiga oma garaažist. Marjasaaduste valikut laiendati üks hetk erinevate marjade ning seentega. Aegamööda ehitati oma tööstushoone ning kasutusele võeti kvaliteedi tagamiseks jahutus- ning sügavkülm kambrid. Ettevõttes on algusaastatest saadik üles kasvanud Vaherpuude pojad, kes tänaseks on tegevad IT ning turundusvaldkonnas. Valdkonna valik oli nende jaoks lihtne, kuna hinges põles üks soov: suunata saadud teadmised ettevõtte arengusse ning innovaatsusesse.

Vallo tuleb lavale, et rääkida kuidas vanemate usaldus ja “vabade käte” andmine viis ettevõtte uute turgudeni ning uute arengusuundadeni. Mistõttu on Vallo ja tema lugu hea näide, kuidas pereettevõttena kaasata järgmist põlvkonda ning kuidas päriselt lasta ka järgmisel põlvkonnal kujundada ärisuundi nii, nagu nad paremaks arvavad.

13:50 – 14:50

Lõuna Silja Europa buffet’s

14:50 – 15:50

Tutvustustuur Ain Hanschmidtiga Silja Europal

15:50 – 16:50

Töötuba

16:50 – 17:15

Suhtlemis- ja kohvipaus

17:15 – 18:00

Meie pere lugu. Kuidas kaasata tervet perekonda ettevõtlusesse?

Perekond Seli Estiko Grupi suuromanikud

Tartu ärimehe ja 2021. aasta Äripäeva Otsustajate TOPi võitja Neinar Seli suurimast ettevõttest Estiko Grupist on ajapikku kasvanud perefirma. Estiko neli põhilist tegevusvaldkonda on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine, majutusteenuse pakkumine ning energiatootmine. Tuntumad ettevõtted on Estiko-Plastar, Dorpati hotell, Emajõe ärikeskus, Tasku ärikeskus, E-kaubamaja, hotell Lydia, Estiko Energia.

Külg külje kõrval töötavad ettevõttes tema abikaasa Kersti ja nende kolm last. Juba väikesest saati on lapsed vanematel ettevõtmiste juures abiks olnud, aidates väiksemate tööampsudega ning hilisemas elus leidnud tee juhtivpositsioonidele. Ärivaldkondade erisus on andnud võimaluse leida kõikidel lastel oma koht Estiko Grupis või selle tütarfirmades.

Perekond Seli näol on tegemist ettevõttega, kus kõik pereliikmed panustavad sajaprotsendiliselt ühisesse tegemisse. Neinar tunnistab, et tema nõudlikkus oma laste puhul on tõesti suur, sest läbi vere ametikohti ei saada. Oma koha on nad pidanud töö ja teadmistega välja teenima. Perekond Seli on näide eeskujulikust perest, kelle ühine eesmärk ettevõttena on olla uuenduslik suunanäitaja.

18:00 – 18:30

Kas õige juhtimiskultuur on eduka pereettevõtte alus?

Merit Miller Pereettevõtte Juustukuningad brändi asutaja ning coach

Merit on pereettevõtja, coach ning kogenud juht, omades 20+ aastat juhtimiskogemust erinevates suurettevõtetes, nagu KPMG, Hyundai, Scania jt. Pereettevõtlusega alustas Merit aastal 2012, mil alustati brändi Juustukuningad loomist ning avati esimesed poed Tallinnas. Üheksa aastaga on pereettevõte kasvanud menukaks juustupoodide ketiks, pakkudes frantsiisi ja koondades 18 juustupoodi Eestis ning 90 välisriikides.

Aastast 2019 on Merit saadud kogemused ning teadmised koondanud ning hakanud pakkuma coaching-nõustamist ettevõtetele, juhtidele ning eraisikutele. Coachina pakub Merit klientidele tuge muutuste elluviimisel, keeruliste otsuste langetamisel või strateegilise selguse otsimisel. Ta usub, et uued perspektiivid võivad avada piiritu sisemise tarkuse, mis üllatab oma lihtsuses ja geniaalsuses.

Merit usub, et coaching on loominguline partnerlus ning sellest võib abi olla mõtete korrastamisel, eneseteadlikkuse suurendamisel ning tegevuste analüüsimisel, et leida uusi võimalusi, vaatenurki ja lahendusi, teha teadlikke valikuid ning kokkuvõttes olla õnnelikum oma töös ja elus. Konverentsil räägib Merit, millised coachingu põhimõtted aitavad kaasa toetavate peresuhete ning eduka pereäri juhtimisele ning milliseid paralleele coachingust tasub kaaluda pereettevõtte tuleviku generatsiooni kaasamisel.

18:30 – 19:00

Konverentsi moderaatori pereettevõtluse lugu

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Tallink Grupi suurosanik ning Eesti Gaasi nõukogu esimees Ain Hanschmidt on ühe Eesti suurima investeerimisettevõtte Infortar juhatuse esimees, pereettevõtja ning pereettevõtjate liidu üks asutajaliikmetest. Suurettevõtja poeg Harri ja tütar Eva omavad perele kuuluva valdusfirma kaudu osalust ettevõttes Tallink AS, kus poeg Harri tegutseb aktiivselt ka juhatuses. Perekond tegutseb laevanduses, transpordis, energeetikas, kinnisvaras, hotellinduses, trükitööstuses, jaekaubanduses, finants-, tervise- ja heaoluteenustes. Infortar pakub tööd kokku 6104 inimesele.

Ain on ühtlasi konverentsi võõrustaja ning moderaator. Päeva juhitakse koos Äripäeva peadirektori Igor Rõtoviga.

19:00 – 19:15

TOPi autasustamine

Soovime pereettevõtjaid üles leida ning tunnustada, märkides teid Äripäeva pereettevõtete edetabelis. Selleks kutsume üles kõiki, kes defineerivad end pereettevõtjana, endast teada andma!

ANNA ENDAST TEADA SIIN


TOPi pingerea määramisel lähtume kriteeriumitest:

 1. Generatsioon (35%)
 2. Käive (10%)
 3. Pereliikmete arv ettevõttes (25%)
 4. Eestis makstud maksud kokku (10%)
 5. Käibe kasv (10%) 2020 vs 2019
 6. Ettevõtte vanus (20%)

19:15 – 19:20

Tänusõnad. Konverentsi lõpetamine

Ain Hanschmidt Tallink Grupi suuromanik ja pereettevõtja

Igor Rõtov Äripäeva peadirektor

19:20 – 19:45

Õhtusöök À la carte restoranis

19:30 – 22:00

Õhtune meelelahutus Silja Europal

Kui tähtsad jutud on räägitud, annab konverentsile väärika lõppakordi Silja Europa õhtune show.

22:00 – 22:30

Head koduteed!

Kell 22:00 jõuame sadamasse. Maaleminek on avatud vahemikus 22:00-22.30. Soovijatel on võimalus jääda ööbima laeva, soetades konverentsipiletiga koos majutusega. Õhtune show kestab laeval südaööni. Laevas ööbijatel on väljumine laevast 27.08 hommikul vahemikus 8:00-11:30.

Registreerimine

HindSoodushind kuni 29.07.2022
Osalejaid

Pereettevõtete aastakonverents saalipilet

399,00 €

478,80 € km-ga

399,00 €

229,00 €

274,80 € km-ga

229,00 €

274,80 € km-ga

0

Pereettevõtete aastakonverents, majutusega koht 2-ses kajutis

433,00 €

519,60 € km-ga

433,00 €

263,00 €

315,60 € km-ga

263,00 €

315,60 € km-ga

0

Pereettevõtete aastakonverents saalipilet

OsalejaidHind
0

399,00 €

478,80 € km-ga

399,00 €

229,00 €

274,80 € km-ga

229,00 €

274,80 € km-ga

Pereettevõtete aastakonverents, majutusega koht 2-ses kajutis

OsalejaidHind
0

433,00 €

519,60 € km-ga

433,00 €

263,00 €

315,60 € km-ga

263,00 €

315,60 € km-ga

Toetajad

Peatoetaja

Hõbetoetaja

Koostööpartner

Lisainfo

Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected] või 667 0105.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Sadama 11a

Lisanna Männilaan | programmijuht  | [email protected]

© AS Äripäev 2000-2022
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]