Raamatupidajate päev 2021

Raamatupidajate päev 2021

Toimumiskoht:

Kruiisiterminal Tallinna Sadamas (Logi 4/2)

Konverentsile sissepääsemiseks palume kaasa võtta ID-kaart, covid-19 tõend ja kanda maski!

Igal sügisel tähistatakse rahvusvahelist raamatupidajate päeva. Teeme selle päeva raamatupidajatele toredaks ja meeldejäävaks, astume argirutiinist välja, omandame olulisi ja vajalikke teadmisi, lihvime oskusi, naudime mõttevahetusi kolleegidega ning võimaldame tunda rõõmu ja uhkust oma töö ja saavutuste üle.

 

Vaata  2020.aasta GALERIID

Programmi on aidanud kokku panna Eesti tunnustatud raamatupidajad, seega tuled kuulama kasulikku ja ajakohast teadmist.

Konverentsil saab osaleda saali- või veebipiletiga, valiku saad teha ostu vormistamisel. Veebipiletiga on võimalik jälgida konverentsi video vahendusel ja osaleda aruteludes. Lisaks kaasneb veebipiletiga võimalus konverentsi salvestust järele vaadata 30 päeva jooksul. Juhul kui soovid oma piletit ümber vahetada, võta palun ühendust korraldajatega.

8 pakilist küsimust saab konverentsil vastuse

  • Milline on majanduse ja maksunduse sõiduplaan ning kus selles plaanis on raamatupidajad?
  • Märkasin rikkumist, mis nüüd saab?
  • Miks e-arved ja e-kviitungid on raamatupidaja töös möödapääsmatud?
  • Kelle piire peab nihutama, raamatupidaja või kliendi omi?
  • Kuidas mõjutab Covid-19 raamatupidamise aastaaruannete koostamist?
  • Kas tead, mida sa töötajana väärt oled?
  • Kuidas kliendikesksus aitab raamatupidajal kvaliteetsemat tulemust saavutada?
  • Millised on raamatupidaja mitu nägu ja miks on kasulik seda teada? 

Raamatupidajate Päevale on väga oodatud raamatupidajad, pearaamatupidajad, palgaarvestajad, finantsistid, raamatupidamisbüroode juhid, meeskonna- ja valdkonnajuhid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja Raamatupidamise Praktik kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 vaktsineerimistõendit või läbipõdemise tõendit. Teised seni lubatud dokumendid (kiirtestid, pcr-testid jm) ei kehti ja sissepääsu ei taga. Samuti palume üritusel kanda maski. Palume kohale tulla ajavaruga.

Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Programm

09:00 – 09:30

Hommikukohv ja registreerimine

09:30 – 09:40

Moderaatori avasõnad

Gaute Kivistik Moderaator

09:39 – 11:35

1. Sessioon: Kuhu lähed, Eesti?

09:40 – 10:15

Eesti majanduse suured väljakutsed

Mihkel Nestor SEB majandusanalüütik

Majanduskeskkonna suurte väljakutsetena tuleb ettekandes lähemalt juttu (maailma)majanduse kiirest taastumisest koroonapandeemiast ja sellest tingitud inflatsioonisurvest. Tähelepanuta ei jää ka Eesti demograafia- ja tööturuprobleemid ning majanduse struktuuri olulised muutused IT/startup sektori kasuks.

10:15 – 10:45

E-teenus “Maksekäitumise hinnang” ja selle kasud raamatupidajatele

Kaili Veiksaar Maksu- ja Tolliameti avalike teenuste valdkonna teenustejuht

Ettekandest saab teada Maksu- ja Tolliameti arengutest seoses e- teenustega ja kuidas need mõjutavad raamatupidajate tööd. Pikemalt tuleb juttu EMTA e-teenusest: maksukäitumise hinnangud. Saab teada, mis on teenuse eesmärk ja sisu, kellele see on mõeldud, kuidas see toimib ja millist kasu saavad teenusest raamatupidajad. Esineja räägib ka peamistest maksualastest eksimustest, mida ettevõte saab selle teenuse abil ise korda teha.

10:45 – 11:15

Märkasin rikkumist, mis nüüd saab?

Steven-Hristo Evestus Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees

Raamatupidaja on justkui ettevõtte südametunnistus ja esimene tulemüür, kes märkab ja peaks hoidma ära eksimused ning keelatud finantstehingud. Eestis räägitakse selliste juhtumite teadaandmisest tihti kui pealekaebamisest, kuigi tegemist on avalikku huvi teeniva väärkäitumisest teavitamisega. Vihjeandmine aitab kaitsta organisatsioone väärkäitumise tagajärgede eest, vältida materiaalseid ja mainekahjusid. Oleme täna sealmaal, kus üsna pea hakkab kehtima rikkumisest teavitaja kaitse seadus. See kõik annab vajaduse heita ka raamatupidajatel sisuline pilk kehtima hakkavatele nõuetele, vihjeandmise põhimõtetele ja reeglitele, organisatsiooni ja ka raamatupidaja rollile vihjeandmisel ja enimlevinud müütidele.

11:15 – 11:35

Kohvipaus

11:34 – 13:40

2. Sessioon: Kuhu lähed, raamatupidaja?

11:35 – 12:00

Kas e-arved vajavad restarti?

Siim Aben EY Eesti konsultatsiooniteenuste juht

E-arved ehk masinloetavad arved tekitavad raamatupidamisringkondades tuliseid vaidlusi – kellele ja miks neid vaja on ning kuidas raamatupidajad neid kasutama peaksid. Riik propageerib e-arvete senisest oluliselt ulatuslikumat kasutamist, erasektor teeb seda lähtudes enda ärilistest motivaatoritest. Kas oleks vaja enam tagant lükata e-arvete kasutamist? Mida see annaks ja mida see tähendab raamatupidajate jaoks? Käimasolevat Rahandusministeeriumi tellitud e-arvete alast uuringut ja selle tulemusi ettekandes käsitletaksegi.

12:00 – 12:30

Kogemuslugu: Digitaalne raamatupidamine. Kelle piire peab nihutama, raamatupidaja või kliendi omi?

Virge Ratassepp Raamatupidamisbüroo V. Finantser OÜ asutaja ja tegevjuht ning Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse liige.

Raamatupidamisbüroo omanik räägib avatud kaartidega oma ettevõtte naitel raamatupidamise digitaliseerimise valudest ja rõõmudest. Küsime, kas raamatupidaja on valmis minema üle digitaalsele raamatupidamisele? Kes saab teada selles aidata? Mis rolli mängivad siin tarkvaralised lahendused ning kes sellest kõigest võidab? Püüame nendele küsimustele vastuseid saada ja minna edasi ühiste eesmärkidega.

12:30 – 12:50

Covid-19 mõju raamatupidamise aastaaruannete koostamisele

Kersti Ruut Audiitorbüroo Ruut & Partnerid

Kõiki ettevõtjaid on mõjutanud rohkem või vähem jätkuv COVID-19 levik, seotud piirangud ja muutuv majanduskeskkond. Koostades järgmist aastaaruannet tasub mõelda, kuidas viiruse levikust tingitud muutusi äritegevusele aastaaruandes kajastada.

12:50 – 13:40

Lõuna

13:39 – 15:30

3. Sessioon: Kes sa oled, raamatupidaja?

Kas raamatupidaja on rahul oma tööeluga? Raamatupidajate liikumine tööturul: uurime suurema luubiga Äripäeva Infopanga konkurentsiraportit ja küsime raamatupidajatelt, mis motiveerib neid tegema seda tööd?

13:40 – 14:10

Kas tead, mida sa töötajana väärt oled?

Kadri Seeder Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik, OÜ Tark tööandja juhatuse liige

Palga teema on alati aktuaalne ja samas ka emotsionaalne. Ettekandes uurime, mida raamatupidaja töötajana väärt on, millist põhipalka ta soovib ja kas ta seda ka tegelikult saab? Uurime, kuidas üldse palgast rääkida ning vaatame üle argumendid, mida on palgaläbirääkimistel tark kasutada. Keerulised teemad saavad ettekande jooksul klaarimaks ning raamatupidajad kindlustunde ja kasulikke teadmisi palgaläbirääkimisteks.

14:10 – 14:30

Klient ja kliendikesksus raamatupidaja töös

Katri Rohesalu Kliendikesksuse arenduse OÜ asutaja ja konsultant

Selge on see, et töötajana on igaühel meist ettevõttes oma „klient“, olenemata positsioonist või töörollist. Raamatupidajal võib olla vahel keeruline määratleda oma „klienti“, sest paljud raamatupidajad teevad igapäevatööna ühte olulist kuid piiratud töölõiku. On siis üldse oluline mõista, kes on minu klient? Ettekanne näitab, mida annab raamatupidajale oma kliendi määratlemine ja tema vajaduste mõistmine. Võimalik, et te pole kunagi nii mõelnud!

14:30 – 15:00

Raamatupidaja mitu nägu: teenusepakkuja versus töötaja

Tiina Mirka Rödl & Partner raamatupidamis- ja finantsteenuste juht

Milline raamatupidaja oled sina? Raamatupidaja kui töötaja – kas oled tiimiliige või hoopis sisemine teenusepakkuja? Raamatupidaja kui teenusepakkuja – kas oled hea finantsspetsialist ja klienditeenindaja või hoopis arendaja ja innovaator? Finantsteadmised, kommunikatsioonioskused, innovatsioon – need kõik mängivad raamatupidaja töös oma rolli, kuid mis on raamatupidaja töös tõeliselt oluline? Neid küsimusi ettekandes uuritaksegi ning ettekandja usub, et leiame huvitavaid vastuseid ja ka uut mõtteainet raamatupidaja erinevatest rollidest.

15:00 – 15:30

“Kes sa oled, raamatupidaja?” – raamatupidaja teenusedisaineri pilgu läbi

Kaarel Mikkin Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

Teenusedisaini fookus on teenuse või toote kasutajal. Ettekandest selgub, mis on raamatupidajate igapäevatöös peamised korduma kippuvad takistused, väljakutsed ja murekohad – nii raamatupidajate endi jaoks, kui ka selle teenuse tellijate jaoks. Ettekanne toob välja mõned olulisemad teenusedisaini põhimõtted ja tööriistad, millest raamatupidajad kasu saavad

15:29 – 16:10

4. Sessioon: Tunnustamine ja üllatusesineja

15:30 – 16:00

Arvestusala Edendaja 2021 / Üllatusesineja

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime 11 kaanepersooni seast välja inimese, kes saab väärika tiitli Arvestusala Edendaja 2021. Tänavused kandidaadid on: Marko Raid, Marko Saag, Alice Salumets, Janek Keskküla, Eva Kajasalu, Gerda Urva, Anastasia Borovaja, Siiri Luts, Marianne Lõhmus, Leho Laur ja Maie Mängel.

16:00 – 16:10

Konverentsi lõpetamine ja loosimised

Mare Timian Raamatupidaja.ee tooteportfelli juht

Gaute Kivistik Moderaator

Raamatupidajate päev 2021

Toimumiskoht:

Kruiisiterminal Tallinna Sadamas (Logi 4/2)

Konverentsile sissepääsemiseks palume kaasa võtta ID-kaart, covid-19 tõend ja kanda maski!

Igal sügisel tähistatakse rahvusvahelist raamatupidajate päeva. Teeme selle päeva raamatupidajatele toredaks ja meeldejäävaks, astume argirutiinist välja, omandame olulisi ja vajalikke teadmisi, lihvime oskusi, naudime mõttevahetusi kolleegidega ning võimaldame tunda rõõmu ja uhkust oma töö ja saavutuste üle.

 

Vaata  2020.aasta GALERIID

Programmi on aidanud kokku panna Eesti tunnustatud raamatupidajad, seega tuled kuulama kasulikku ja ajakohast teadmist.

Konverentsil saab osaleda saali- või veebipiletiga, valiku saad teha ostu vormistamisel. Veebipiletiga on võimalik jälgida konverentsi video vahendusel ja osaleda aruteludes. Lisaks kaasneb veebipiletiga võimalus konverentsi salvestust järele vaadata 30 päeva jooksul. Juhul kui soovid oma piletit ümber vahetada, võta palun ühendust korraldajatega.

8 pakilist küsimust saab konverentsil vastuse

  • Milline on majanduse ja maksunduse sõiduplaan ning kus selles plaanis on raamatupidajad?
  • Märkasin rikkumist, mis nüüd saab?
  • Miks e-arved ja e-kviitungid on raamatupidaja töös möödapääsmatud?
  • Kelle piire peab nihutama, raamatupidaja või kliendi omi?
  • Kuidas mõjutab Covid-19 raamatupidamise aastaaruannete koostamist?
  • Kas tead, mida sa töötajana väärt oled?
  • Kuidas kliendikesksus aitab raamatupidajal kvaliteetsemat tulemust saavutada?
  • Millised on raamatupidaja mitu nägu ja miks on kasulik seda teada? 

Raamatupidajate Päevale on väga oodatud raamatupidajad, pearaamatupidajad, palgaarvestajad, finantsistid, raamatupidamisbüroode juhid, meeskonna- ja valdkonnajuhid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja Raamatupidamise Praktik kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 vaktsineerimistõendit või läbipõdemise tõendit. Teised seni lubatud dokumendid (kiirtestid, pcr-testid jm) ei kehti ja sissepääsu ei taga. Samuti palume üritusel kanda maski. Palume kohale tulla ajavaruga.

Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Programm

09:00 – 09:30

Hommikukohv ja registreerimine

09:30 – 09:40

Moderaatori avasõnad

Gaute Kivistik Moderaator

09:39 – 11:35

1. Sessioon: Kuhu lähed, Eesti?

09:40 – 10:15

Eesti majanduse suured väljakutsed

Mihkel Nestor SEB majandusanalüütik

Majanduskeskkonna suurte väljakutsetena tuleb ettekandes lähemalt juttu (maailma)majanduse kiirest taastumisest koroonapandeemiast ja sellest tingitud inflatsioonisurvest. Tähelepanuta ei jää ka Eesti demograafia- ja tööturuprobleemid ning majanduse struktuuri olulised muutused IT/startup sektori kasuks.

10:15 – 10:45

E-teenus “Maksekäitumise hinnang” ja selle kasud raamatupidajatele

Kaili Veiksaar Maksu- ja Tolliameti avalike teenuste valdkonna teenustejuht

Ettekandest saab teada Maksu- ja Tolliameti arengutest seoses e- teenustega ja kuidas need mõjutavad raamatupidajate tööd. Pikemalt tuleb juttu EMTA e-teenusest: maksukäitumise hinnangud. Saab teada, mis on teenuse eesmärk ja sisu, kellele see on mõeldud, kuidas see toimib ja millist kasu saavad teenusest raamatupidajad. Esineja räägib ka peamistest maksualastest eksimustest, mida ettevõte saab selle teenuse abil ise korda teha.

10:45 – 11:15

Märkasin rikkumist, mis nüüd saab?

Steven-Hristo Evestus Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees

Raamatupidaja on justkui ettevõtte südametunnistus ja esimene tulemüür, kes märkab ja peaks hoidma ära eksimused ning keelatud finantstehingud. Eestis räägitakse selliste juhtumite teadaandmisest tihti kui pealekaebamisest, kuigi tegemist on avalikku huvi teeniva väärkäitumisest teavitamisega. Vihjeandmine aitab kaitsta organisatsioone väärkäitumise tagajärgede eest, vältida materiaalseid ja mainekahjusid. Oleme täna sealmaal, kus üsna pea hakkab kehtima rikkumisest teavitaja kaitse seadus. See kõik annab vajaduse heita ka raamatupidajatel sisuline pilk kehtima hakkavatele nõuetele, vihjeandmise põhimõtetele ja reeglitele, organisatsiooni ja ka raamatupidaja rollile vihjeandmisel ja enimlevinud müütidele.

11:15 – 11:35

Kohvipaus

11:34 – 13:40

2. Sessioon: Kuhu lähed, raamatupidaja?

11:35 – 12:00

Kas e-arved vajavad restarti?

Siim Aben EY Eesti konsultatsiooniteenuste juht

E-arved ehk masinloetavad arved tekitavad raamatupidamisringkondades tuliseid vaidlusi – kellele ja miks neid vaja on ning kuidas raamatupidajad neid kasutama peaksid. Riik propageerib e-arvete senisest oluliselt ulatuslikumat kasutamist, erasektor teeb seda lähtudes enda ärilistest motivaatoritest. Kas oleks vaja enam tagant lükata e-arvete kasutamist? Mida see annaks ja mida see tähendab raamatupidajate jaoks? Käimasolevat Rahandusministeeriumi tellitud e-arvete alast uuringut ja selle tulemusi ettekandes käsitletaksegi.

12:00 – 12:30

Kogemuslugu: Digitaalne raamatupidamine. Kelle piire peab nihutama, raamatupidaja või kliendi omi?

Virge Ratassepp Raamatupidamisbüroo V. Finantser OÜ asutaja ja tegevjuht ning Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse liige.

Raamatupidamisbüroo omanik räägib avatud kaartidega oma ettevõtte naitel raamatupidamise digitaliseerimise valudest ja rõõmudest. Küsime, kas raamatupidaja on valmis minema üle digitaalsele raamatupidamisele? Kes saab teada selles aidata? Mis rolli mängivad siin tarkvaralised lahendused ning kes sellest kõigest võidab? Püüame nendele küsimustele vastuseid saada ja minna edasi ühiste eesmärkidega.

12:30 – 12:50

Covid-19 mõju raamatupidamise aastaaruannete koostamisele

Kersti Ruut Audiitorbüroo Ruut & Partnerid

Kõiki ettevõtjaid on mõjutanud rohkem või vähem jätkuv COVID-19 levik, seotud piirangud ja muutuv majanduskeskkond. Koostades järgmist aastaaruannet tasub mõelda, kuidas viiruse levikust tingitud muutusi äritegevusele aastaaruandes kajastada.

12:50 – 13:40

Lõuna

13:39 – 15:30

3. Sessioon: Kes sa oled, raamatupidaja?

Kas raamatupidaja on rahul oma tööeluga? Raamatupidajate liikumine tööturul: uurime suurema luubiga Äripäeva Infopanga konkurentsiraportit ja küsime raamatupidajatelt, mis motiveerib neid tegema seda tööd?

13:40 – 14:10

Kas tead, mida sa töötajana väärt oled?

Kadri Seeder Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik, OÜ Tark tööandja juhatuse liige

Palga teema on alati aktuaalne ja samas ka emotsionaalne. Ettekandes uurime, mida raamatupidaja töötajana väärt on, millist põhipalka ta soovib ja kas ta seda ka tegelikult saab? Uurime, kuidas üldse palgast rääkida ning vaatame üle argumendid, mida on palgaläbirääkimistel tark kasutada. Keerulised teemad saavad ettekande jooksul klaarimaks ning raamatupidajad kindlustunde ja kasulikke teadmisi palgaläbirääkimisteks.

14:10 – 14:30

Klient ja kliendikesksus raamatupidaja töös

Katri Rohesalu Kliendikesksuse arenduse OÜ asutaja ja konsultant

Selge on see, et töötajana on igaühel meist ettevõttes oma „klient“, olenemata positsioonist või töörollist. Raamatupidajal võib olla vahel keeruline määratleda oma „klienti“, sest paljud raamatupidajad teevad igapäevatööna ühte olulist kuid piiratud töölõiku. On siis üldse oluline mõista, kes on minu klient? Ettekanne näitab, mida annab raamatupidajale oma kliendi määratlemine ja tema vajaduste mõistmine. Võimalik, et te pole kunagi nii mõelnud!

14:30 – 15:00

Raamatupidaja mitu nägu: teenusepakkuja versus töötaja

Tiina Mirka Rödl & Partner raamatupidamis- ja finantsteenuste juht

Milline raamatupidaja oled sina? Raamatupidaja kui töötaja – kas oled tiimiliige või hoopis sisemine teenusepakkuja? Raamatupidaja kui teenusepakkuja – kas oled hea finantsspetsialist ja klienditeenindaja või hoopis arendaja ja innovaator? Finantsteadmised, kommunikatsioonioskused, innovatsioon – need kõik mängivad raamatupidaja töös oma rolli, kuid mis on raamatupidaja töös tõeliselt oluline? Neid küsimusi ettekandes uuritaksegi ning ettekandja usub, et leiame huvitavaid vastuseid ja ka uut mõtteainet raamatupidaja erinevatest rollidest.

15:00 – 15:30

“Kes sa oled, raamatupidaja?” – raamatupidaja teenusedisaineri pilgu läbi

Kaarel Mikkin Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

Teenusedisaini fookus on teenuse või toote kasutajal. Ettekandest selgub, mis on raamatupidajate igapäevatöös peamised korduma kippuvad takistused, väljakutsed ja murekohad – nii raamatupidajate endi jaoks, kui ka selle teenuse tellijate jaoks. Ettekanne toob välja mõned olulisemad teenusedisaini põhimõtted ja tööriistad, millest raamatupidajad kasu saavad

15:29 – 16:10

4. Sessioon: Tunnustamine ja üllatusesineja

15:30 – 16:00

Arvestusala Edendaja 2021 / Üllatusesineja

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime 11 kaanepersooni seast välja inimese, kes saab väärika tiitli Arvestusala Edendaja 2021. Tänavused kandidaadid on: Marko Raid, Marko Saag, Alice Salumets, Janek Keskküla, Eva Kajasalu, Gerda Urva, Anastasia Borovaja, Siiri Luts, Marianne Lõhmus, Leho Laur ja Maie Mängel.

16:00 – 16:10

Konverentsi lõpetamine ja loosimised

Mare Timian Raamatupidaja.ee tooteportfelli juht

Gaute Kivistik Moderaator

Toetajad

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Logi 4/2
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]