inimene

Uitav meel

Mida teeb omapead jäetud aju?
Uitav meel pilt
Autor: Michael C. Corballis Ilmumisaasta: 2015 Lehekülgi: 192 Kirjastus: Äripäev Klubi: Imelise Teaduse raamatuklubi

Aju pole kunagi passiivne, vaim eales vagusi. Vähemalt poole meie eluajast uitab meel ringi, eemal igapäevastest kohustustest – kodutöödest, maksudeklaratsioonidest, nõukogu koosolekutest, õhtueinest, isegi auto juhtimisest… Selles raamatus uitab ringi autor, lootuses anda uitavale meelele paremini kõlav nimi.

Sellal kui psühholoogid kirjutavad bestsellereid inimeste taibukamast poolest – keelest, tajust, teadvusest – ja eneseabi gurud õhutavad meid olema tähelepanelikud ja teadlikud, teab igaüks, et suure osa ajast lorutame me niisama maha. Mida aju teeb siis, kui te teda parasjagu ei kamanda?

Neuroteadusel, psühholoogial ja evolutsioonibioloogial põhinevas raamatus viib autor lugeja aju vaikeoleku võrgustiku maailma, et lahendada suuri küsimusi. Millest unistavad rotid? Millest on tekkinud inimeste kirg väljamõeldiste vastu? Kas hipokampus on see koht, kus vaba tahe käib puhkust veetmas? Ja kas uitav meel soodustab loovust? „Uitav meel“ rändab ringi neis vähetuntud ajupiirkondades, kus pesitsevad unenäod ja usk, väljamõeldised ja fantaasia.

Tellimine


Failid
Sisukord

Eessõna 
 1  Ekslev aju, uitav mõte
 2  Mälu  
 3  Ajast 
 4  Hobuke teie ajus 
 5 Uitamine teiste meeltes 
 6  Lood 
 7  Tiigrid öös
 8  Hallutsinatsioonid
 9  Uitava meele loovus
  Viited