Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Uued tehnovõrgu talumise tasud

Kestus: 100 minutit

Veebiseminar tutvustab maaomanikele ja tehnorajatiste omanikele ehk vee-, elektri-, side-, gaasi- jms ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, kinnisvaraarendajatele ning õigusnõustajatele peagi jõustuvat tehnorajatiste talumise tasude seadust ning uut tasude arvutamise reeglistikku.
2019. aasta jaanuaris jõustus uus tehnorajatiste talumise tasude seadus ja uus tasude arvestamise reeglistik.
 
Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:
 
- kes saab talumise tasu nõuda ja kuidas seda nõutada,
 
- kui suur on tasu,
 
- millised on suuremad muudatused võrreldes senise olukorraga,
 
- tehnorajatiste õiguslik olemus ning nende talumise kohustus,
 
- kas ma pean lubama uut tehnorajatist enda kinnistule,
 
- kas tehnorajatis võõral maal saab olla seal ilma servituudita,
 
- kuidas seada servituuti uue tehnorajatise ehitamiseks või olemsoleva tehnorajatise legaliseerimiseks võõral maal ning mis andmeid selleks on vaja,
 
- ja palju muud vajalikku.
 
Veebiseminari viib läbi Tallinna notar Priidu Pärna.
 
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
 
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Uued tehnovõrgu talumise tasud
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Priidu Pärna

Tallinna notar
Priidu Pärna on pikalt töötanud Justiitsministeeriumis majandusõiguse osakonna peaspetsialistina, asekantslerina aastatel 1995-2002 ning kantslerina aastatel 2002-2005. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning alates 2006. aastast tegev notarina.
Lisaks 11-aastasele tööstaažile notarina, kuulub Priidu Pärna mitmetesse organisatsioonidesse nagu Eesti omanike keskliit, Eesti akadeemilise õigusteaduse selts, Eesti muinsuskaitse selts ning on alates 2015. aastast Riigi muinsuskaitse nõukogu liige.