Viikingiaja aarded Eestist

Idateest, rauast ja hõbedast
Viikingiaja aarded Eestist pilt
Autor: Mauri Kiudsoo Ilmumisaasta: 2016 Lehekülgi: 232 Kirjastus: Äripäev Raamatuklubi: Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi

See raamat on sulle, kui sind huvitab meie seni vähetuntud ajalugu. Kui tavaliselt alustatakse Eesti ajalugu Läti Henriku kroonikas toodud sündmustega, siis oktoobri lõpus Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubilt ilmuvas teoses „Viikingiaja aarded Eestist“ heidab arheoloog Mauri Kiudsoo arvukatele uutele leidudele tuginedes pilgu märksa varasemale perioodile Eesti ajaloos, nimelt viikingiajale.

Raamat esitab uudseid fakte ja teeb põnevaid järeldusi. Paar sajandit enne muistset vabadusvõitlust lõid mitu Eesti piirkonda majanduslikult õitsele. Rikkus kogunes siia tänu kaubateedele, mis ühendasid Skandinaaviat Kiievi ja Konstantinoopoliga ning kulgesid mööda Eesti rannikut ja jõgesid. Peale kaupade vahendamise eksportisid muistsed eestlased selle turustuskanali abil Euroopasse tuhandeid tonne soomaagist valmistatud rauda, mille eest voolas siia vahetuskaubana hiiglasuuri hõbedakoguseid.

Tellimine

29,50 €

Failid
Sisukord

Idatee valvurid
Viikingiaja tummad tunnistajad
Teise ilma
Rauaga rikkaks
Sohu ohverdatud varandused
Läänemere isandad
Viited
Kasutatud kirjandus