Investor Toomase konverents 2022

Investor Toomase konverents 2022

Toimumiskoht:

Kultuurikatel

Aktsiavihjed, pommuudised, praktilised nõuanded ja väärt tutvused kogu eluks – jah, 2021. aastal 650 investeerimishuvilist võõrustanud vabariigi võimsaim investeerimiskonverents tuleb taas!

Investor Toomase konverents toob kokku minu head sõbrad ja suurimad eeskujud investeerimisvallas, nii Eestist kui välismaalt. Konverentsi eesmärk on, et me kõik saaksime enda jaoks paika selge plaani: kuidas investeerida võimalikult edukalt 2022. aastal ja ka edaspidi.

Konverentsile on ühtviisi oodatud nii alustavad investorid kui ka kogenud varajuhid. Varasemate aastate kogemus ütleb mulle, et tulla tasub neilgi, kel investeerimisega varasemat kokkupuudet pole – garanteerin inspiratsiooni, motivatsiooni, praktilised teadmised ja hea tuju!

Juttu tuleb aktsiatesse ja kinnisvarasse investeerimisest, makromajandusestidufirmadest, edulugudestkrüptovaradesttehnilisest analüüsistuutest ostuideedest, globaalsetest megatrendidest ja paljust muust! Ligi 30 esineja hulgas on asjatundjaid kinnisvarasektorist, pangandusest, tehnoloogiaettevõtetest ja mujalt - igaüks neist oma valdkonna täielik tipptegija. Ausalt ja vahetult jagatakse parimaid õppetunde ja soovitusi alates kohalikust ja globaalsest majandusprognoosist kuni konkreetsete portfellistrateegiate, investeerimisvihjete ja ostusoovitusteni välja.

Seoses COVID-19 viiruse levikuga lähtume osalejate ohutuse tagamisel valitsuse korraldustest. Üritusel saab osaleda vaid kehtiva COVID-19 vaktsineerimistõendi või läbipõdemise tõendiga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Vaata allpool meenutust 2021. aasta jaanuaris toimunub investor Toomase veebikonverentsist. 2020. aasta konverentsi järelvideo leiad SIIT.

 

Mida ütlevad aga eelmistel konverentsidel osalenud? Siin on mõned mõtted:

 • „Väga hea programm ja väga hea korraldus. 10/10!“
 • „Väga meeldisid head ja huvitavad teemad. Oli mitmekülgne kava. Andis kõvasti mõtteainet ja inspiratsiooni tegutsemiseks“
 • „Programm oli hea. Lava ülesehitus lahe. Kodust vaatamine oli päris mugav, ei tundnud survet mitte haigutada ega valju häälega naerda. Sõpradega koos vaatamine (kaas-piletiostnutega loomulikult) oli lõbus; teemasid sai jooksvalt arutada.“
 • „Meeldisid ettekanded kauplemisstrateegiast, investeeringutest välisturul, konkreetsed aktsiasoovitused ja ettekanne vigadest õppimisest.“
 • „Suurepärane päevakava. Teemad struktureeritud ajaliselt piisavana ja samas ülevaatlikuna, esinejad reipad ja asjalikud.”

Nii nagu igal aastal, hoiatan nüüdki ette, et minu varasemate aastate konverentsid on juba üsna varakult kõik viimse kohani välja müüdud. Sestap tasub endale pääse kindlustada võimalikult varakult – on oluliselt soodsam ja ei ole ohtu ukse taha jääda!

LISAINFO!

 • Konverentsi ajal on kasutusel interaktiivne äpp, mille kaudu saab esitada esinejatele küsimusi, jätta korraldajatele tagasisidet ning kokku leppida kiirkohtumisi teiste osalejatega.
 • Konverentsi järelvaatamises on tõlge inglise keelest eesti keelde.
 • Üritus on järelvaadatav 30 päeva (ka saalipileti soetajatele).
 • Saalipileti hind sisaldab hommikukohvi, lõunasööki ning pärastlõunast kohvipausi Kultuurikatlas.

Programm

08:45 – 09:40

Registreerimine ja hommikukohv

09:40 – 09:45

Avasõnad

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Juhan Lang Äripäeva börsitoimetuse juht, konverentsi moderaator

09:45 – 10:05

Tallinna börs 10 000 punktile: millal see juhtub?

Kaarel Ots Nasdaq Tallinna börsi juht

Ülevaate majanduse ja turgude kõige olulisematest arengutest annab Tallinna börsi juht Kaarel Ots. Tallinna börs on käesoleva aasta üks maailma kõige rohkem tõusnud börse, kuid milliseks kujuneb uus aasta koduturul ja mujal? Lisaks puudutab Kaarel olulisi trende, mida ei tohi jätta märkamata.

10:05 – 10:25

Edu valem: kuidas edestada turge 20 aastat järjest?

Anu Lill Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik, investor

Kuidas läheb Eesti kõigi aegade suurimal ajakirjanduslikul eksperimendil? Investor Toomas jagab oma õppetunde ja põhimõtteid selle kohta, kuidas edestada turge ja professionaalseid investoreid. Lisaks toob investor Toomas välja praktilised näited oma analüüsiprotsessist ja portfelli haldamisest ning jagab põnevaid ostuideid aastaks 2022, kuni publiku silme all ostuorderi sisestamiseni välja. Pommuudised!

10:20 – 10:45

Cobalti töötuba: Varade juhtimine ja korrastamine. Planeeri täna, et valmis olla tulevikuks

Kadri Michelson COBALT Advokaadibüroo privaatklientide valdkonna kaasjuht

Investeerimise ja varade puhul on tark mõelda samm ette, et valmis olla ootamatusteks. Tasub mõelda süsteemselt, kuidas seda korraldada ja hoida juba praegu. See ei puuduta üksnes neid, kelle investeeringuportfelli väärtus ulatub miljonitesse, vaid igaüht, kel on vara või tegeleb investeerimisega. Ettekanne tõstatab ka teemasid, mis seonduvad elumuutustega – olgu see siis abielu, lahutus, töövõime kaotus või elu lõppemisega lähedastele kaasnev uus reaalsus. Millised on praktilised tõusetuvad probleemid ja kuidas neid ennetada.

10:25 – 10:55

Investori kogemus: ükssarvikute ehitamisest planeedi päästmiseni

Triin Hertmann investeerimisplatvormi Grünfin asutaja ja ingelinvestor

Minu põhimõtted elus, töös ja investeerimises. Parimad õppetunnid, mida olen omandanud ükssarvikute sünni juures olles. Kuidas investorina maailma muuta? Minu portfelli ülevaade. Oma kogemusi jagab Wise'i ja Skype'i üles ehitada aidanud Triin Hertmann, kes on 43 miljoni euroga Äripäeva Rikaste TOP'i 98. kohal.

10:55 – 11:20

Börsirakettide juhid: minu 200% kasvuplaan

Madis Toomsalu LHV Groupi juht

Margus Rink Coop Panga juht, tiitli „Parim juht 2021“ võitja

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Investorite kõige põletavamatele küsimustele vastavad Tallinna börsi lennukamate börsirakettide juhid. Kas miljonäride sadu aktsionäride ridades jätkub? Millised lähiaastate suurimad võimalused ja ohud? Kuidas ehitada miljardifirmat? Praktilised soovitused ettevõtjale ja investorile. Makrovaade aastaks 2022. Võimalused ja ohumärgid Eesti kinnisvaraturul. Isiklikud edulood: kuidas saada tippjuhiks? Börsirakettide juhtidega vestleb Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

11:20 – 12:00

SUUR ESINEMINE. Rikkuse valem aastal 2022

Seppo Saario Soome investeerimisguru

Maailm on muutunud: järgmised kasvuraketid leiad siit. Kuidas oma investeeringu väärtus kümne aastaga kümnekordistada ehk teenida keskmiselt 26 protsenti aastas? Infotehnoloogia arengu põhisuunad. Helsingi börsi paljulubavamad kasvuettevõtted põhinimekirjas ja First North-nimekirjas. Värske ostunimekiri ja igihaljad börsivihjed. Esinemine on inglise keeles. Konverentsiks ilmub Seppo Saariolt Äripäeva Raamatuklubi ja LHV koostöös eesti keeles uhiuus investeerimisõpik, mis seekord on pühendatud noortele. Pärast esinemist jagab Seppo raamatutele autogramme.

12:00 – 13:00

Lõuna

13:00 – 13:15

Aasta investori ja investeerimisteo välja kuulutamine

Juhan Lang Äripäeva börsitoimetuse juht, konverentsi moderaator

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Kuulutame välja aasta investori ning investeerimisteo! Aasta investori ja investeerimisteo tiitli annab välja Äripäev koostöös Nasdaq Tallinnaga. Aasta investor on ajalehe Äripäev alates 2020. aastast välja antav nimetus, mis antakse aasta jooksul kõige enam silma paistnud investeerimiskultuuri edendajale ja investeerimise populariseerijale. Aasta investeerimisteo tiitel antakse üle algatusele, mis on aasta jooksul eesti erainvestorite jaoks kõige rohkem väärtust loonud.

13:15 – 13:40

EstateGuru töötuba: kriisikindlamaks kinnisvaraga

Matti Vansén EstateGuru Soome maajuht, investor

Matti Vansén, EstateGuru Soome maajuht ja investor jagab värvikaid kogemusi ja isiklikke õppetunde, navigeerides läbi erinevate varaklasside, eesmärgiga ehitada üles kriisikindel portfell.

13:15 – 13:30

Pullituru lõpp? Suurimad riskid aastal 2022

Alexander Elder Börsikaupleja, koolitaja, menuraamatute autor ja psühhiaater

Aktsiaturgudel on praegu põnevad ja pöörased ajad. Eesti juurtega professionaalne USA börsikaupleja Alexander Elder jagab oma mõtteid ja prognoose, milliseks võib kujuneda käesolev investeerimis- ja kauplemisaasta. Ühtlasi kaardistab ta suurimad riskid börsikaupleja vaatenurgast.

13:30 – 14:00

EDULUGU. Nõudepesijast professionaalseks investoriks

Marko Oolo investor ja riskikapitalifondi Superangel investeeringute juht

Kuidas oma karjääri, eelarvet ja investeeringuid strateegiliselt planeerides jõuda vähem kui 10 aastaga nullist miljoni euro suuruse portfellini? Edukas investor Marko Oolo jagab põhimõtteid ja tööriistu, mis on talle tänaseks toonud finantsvabaduse. Praktilised näited isiklikust portfellist ja hetke kuumemad investeerimisideed.

13:40 – 14:00

Baltic Horizoni arutelu: suur kinnisvaraturu ülevaade

Maxim Tuul investor, G4S kommunikatsioonijuht

Tarmo Karotam Baltic Horizon Fund-i fondijuht

Siim Semiskar investor ja kinnisvarahuviline, podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht, rahajutud.ee kaasasutaja

Tõnu Toompark kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja

2022. aasta vaade kinnisvarasektorile. Võimalused ja ohumärgid Eesti kinnisvaraturul. Millal on oodata kinnisvara hindade langust? Kõige suuremad väljakutsed. Praktilised soovitused nii alustavale kui ka edasijõudnud kinnisvarainvestorile.

14:00 – 14:25

Investeerimise meistriklass: optsioonid, võimendus, lühikeseks müük

Jaak Roosaare investor, investeerimisraamatute autor ja rahalise vabaduse eestkõneleja

Optsioonid, võimendus, lühikeseks müük - kuidas need enda kasuks tööle panna? Ettevõtja, investor ja investeerimisraamatute autor Jaak Roosaare jagab oma nippe, kuidas tal on õnnestunud üles ehitada edukas portfell ning milliseid tehnikaid ja nippe ta selle kasvatamiseks kasutab. Näited isiklikust investeerimisportfellist.

14:00 – 14:25

Emmastest Räniorgu - minu edu põhimõtted

Kaarel Kotkas Veriff OÜ juht ja asutaja, EY Eesti Aasta Ettevõtja 2020

Kaarel Kotkas on isikutuvastusega tegeleva ettevõtte Veriff asutaja ja tegevjuht. Ühtlasi on ta 43,3 miljoni euroga Äripäeva Rikaste TOP'i üks noorimaid liikmeid. Konverentsil jagab ta oma põhimõtteid elus, investeerimises ja töös ning räägib sellest, kuidas oma põhimõtetele kindlaks jäädes sai Hiiumaalt pärit maapoiss globaalse haardega potentsiaalse ükssarviku asutajaks.

14:25 – 15:05

Investeerimisvigade TOP

Lauri Meidla investor ja ettevõtja

Marat Kasparov börsikaupleja ja investeerimisblogi Stockfanatt autor

Kadri Mäsak kinnisvarainvestor ja eraisiku rahaasjade juhtimise platvormi MyFinancier asutaja ja juht

Kristjan Raude Funderbeam grupi ärijuht

Tuntud investorid ja ettevõtjad jagavad avatult oma investeerimis- ja ettevõtluskarjääri suurimaid möödapanekuid ja parimaid õppetunde. Praktilised näited ja soovitused, kuidas vigadest õppida ja hiljem kaotatu kuhjaga tagasi teenida.

14:25 – 14:55

LHV töötuba: kõige kuumemad krüptotrendid aastaks 2022 ja 5 raketihoiatust

Parol Jalakas krüptokaupleja

Parol Jalakas räägib krüptomaailma telgitagustest. Juttu tuleb krüptovaradesse investeerimise põhimõtetest, riskidest, tehnilisest analüüsist ning 2022. aasta kõige kuumematest trendidest ja raketihoiatustest. Lisaks avab Parol ka oma portfelli ning teeb puust ja punasest selgeks, millele tema sel aastal panustab.

15:05 – 15:35

Dividendiaktsiatega finantsvabaks

Henrik Ojamaa professionaalne jalgpallur ja investor

Professionaalne jalgpallur ja investor Henrik Ojamaa jagab oma strateegiaid ja põhimõtteid, mida ta rakendab dividendiaktsiatesse investeerides. Miks peab ta just dividendiaktsiaid parimaks viisiks oma eesmärkide saavutamisel ja vara kasvatamisel ning mille alusel ta need valib? Kuidas ja mille põhjal panna kokku isiklik dividendiaktsiatesse investeerimise strateegia ning kuidas valida enda jaoks kõige sobivamad aktsiad?

15:05 – 15:35

PUUST JA PUNASEKS: kuidas ehitada isiklik kinnisvaraimpeerium?

Kristi Saare aasta investor 2021, Naisinvestorite klubi eestvedaja ja asutaja

Saara Arulaane investor, arst ja ettevõtja

Siim Semiskar investor ja kinnisvarahuviline, podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht, rahajutud.ee kaasasutaja

Jaago Viitkin Kinnisvarainvestor ja -arendaja Eesti ja Ameerika turul

Liisa Pink kinnisvarainvestor

Edukad kinnisvarainvestorid Kristi Saare, Saara Arulaane ja Liisa Pink jagavad kõike, mida on vaja teada üürikinnisvarasse investeerimisest - kuidas leida endale portfelli sobivaid objekte, kuidas kinnisvara haldus teha valutuks. Lisaks praktilised soovitused selleks, et iga inimene saaks kinnisvarainvesteeringutega alustada ja neist kasu lõigata. Esinemist modereerib podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht Siim Semiskar ja kinnisvarainvestor Jaago Viitkin.

15:35 – 16:10

Energiapaus

16:10 – 16:40

Funderbeami arutelu: kuidas leida järgmine ükssarvik?

Jaanika Merilo Funderbeami PR- ja kommunikatsioonijuht

Andreas Tiik ÖÖD Mirror House asutaja ja tegevjuht

Sten Kütt Barkingu turundusjuht

Lev Dolgatsjov EstBANi president

Paavo Siimann Investor, koolitaja, mentor

16:10 – 16:40

LUUBI ALL. Minu portfell aastal 2022

Kristjan Liivamägi finantsökonoomika doktor ja raamatu "Rahaedu põhimõtted" kaasautor

Investor, finantsökonoomika doktor ja raamatu "Rahaedu põhimõtted" kaasautor Kristjan Liivamägi on kasvatanud oma portfelli 10 aastaga nullist enam kui miljonini. Detailne ülevaade portfellist. Konkreetsed näited strateegiatest ja põhimõtetest, mille põhjal on kokku pandud portfell, mis on aidanud saada palgatöö, õpingute ja pere kõrvalt miljonäriks. Millised on majanduse ja turgude väljavaated aastaks 2022 ning millised on uued ostuideed?

16:40 – 17:05

Tehniline analüüs: ostunimekiri 2022. aastaks

Vaido Veek kaupleja ja tehnilise analüüsi ekspert

Tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek näitab selgelt ja konkreetselt ette, kuhu 2022. aastal investeerida ja kuhu mitte. Samuti toob ta välja parimad ostuideed meilt ja mujalt ning näitab puust ja punaselt ette, millise hinnaga tema aktsiaid ostab ja müüb. Lisaks väike tagasivaade ka sellele, kuidas on läinud eelmise konverentsi soovitustel.

17:05 – 17:35

Minu lugu: miks ja kuidas saavutada rahaline sõltumatus?

Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi president 2016-2021

Miks on investeerimine oluline nii üksikisiku vaatevinklist kui ka ühiskonnas tervikuna. Milline on Eesti majanduse tulevik? Minu põhimõtted töös, elus ja investeerimises, mis on aidanud viia isikliku finantsvabaduseni. Kuhu ja miks ma investeerin?

17:35 – 17:40

Lõppsõna

17:40 – 19:00

Melu, networking ja kontsert Kultuurikatlas

Wanda-Helene Ollep Eesti otsib superstaari 2021 superfinalist

Konverentsi lõpus pakub muusikalist elamust 2021. aasta "Eesti otsib superstaari" superfinalist Wanda-Helene Ollep. Drinkide ja suhtlemise aeg! Värskendust pakub Saku.
Investor Toomase konverents 2022

Toimumiskoht:

Kultuurikatel

Aktsiavihjed, pommuudised, praktilised nõuanded ja väärt tutvused kogu eluks – jah, 2021. aastal 650 investeerimishuvilist võõrustanud vabariigi võimsaim investeerimiskonverents tuleb taas!

Investor Toomase konverents toob kokku minu head sõbrad ja suurimad eeskujud investeerimisvallas, nii Eestist kui välismaalt. Konverentsi eesmärk on, et me kõik saaksime enda jaoks paika selge plaani: kuidas investeerida võimalikult edukalt 2022. aastal ja ka edaspidi.

Konverentsile on ühtviisi oodatud nii alustavad investorid kui ka kogenud varajuhid. Varasemate aastate kogemus ütleb mulle, et tulla tasub neilgi, kel investeerimisega varasemat kokkupuudet pole – garanteerin inspiratsiooni, motivatsiooni, praktilised teadmised ja hea tuju!

Juttu tuleb aktsiatesse ja kinnisvarasse investeerimisest, makromajandusestidufirmadest, edulugudestkrüptovaradesttehnilisest analüüsistuutest ostuideedest, globaalsetest megatrendidest ja paljust muust! Ligi 30 esineja hulgas on asjatundjaid kinnisvarasektorist, pangandusest, tehnoloogiaettevõtetest ja mujalt - igaüks neist oma valdkonna täielik tipptegija. Ausalt ja vahetult jagatakse parimaid õppetunde ja soovitusi alates kohalikust ja globaalsest majandusprognoosist kuni konkreetsete portfellistrateegiate, investeerimisvihjete ja ostusoovitusteni välja.

Seoses COVID-19 viiruse levikuga lähtume osalejate ohutuse tagamisel valitsuse korraldustest. Üritusel saab osaleda vaid kehtiva COVID-19 vaktsineerimistõendi või läbipõdemise tõendiga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Vaata allpool meenutust 2021. aasta jaanuaris toimunub investor Toomase veebikonverentsist. 2020. aasta konverentsi järelvideo leiad SIIT.

 

Mida ütlevad aga eelmistel konverentsidel osalenud? Siin on mõned mõtted:

 • „Väga hea programm ja väga hea korraldus. 10/10!“
 • „Väga meeldisid head ja huvitavad teemad. Oli mitmekülgne kava. Andis kõvasti mõtteainet ja inspiratsiooni tegutsemiseks“
 • „Programm oli hea. Lava ülesehitus lahe. Kodust vaatamine oli päris mugav, ei tundnud survet mitte haigutada ega valju häälega naerda. Sõpradega koos vaatamine (kaas-piletiostnutega loomulikult) oli lõbus; teemasid sai jooksvalt arutada.“
 • „Meeldisid ettekanded kauplemisstrateegiast, investeeringutest välisturul, konkreetsed aktsiasoovitused ja ettekanne vigadest õppimisest.“
 • „Suurepärane päevakava. Teemad struktureeritud ajaliselt piisavana ja samas ülevaatlikuna, esinejad reipad ja asjalikud.”

Nii nagu igal aastal, hoiatan nüüdki ette, et minu varasemate aastate konverentsid on juba üsna varakult kõik viimse kohani välja müüdud. Sestap tasub endale pääse kindlustada võimalikult varakult – on oluliselt soodsam ja ei ole ohtu ukse taha jääda!

LISAINFO!

 • Konverentsi ajal on kasutusel interaktiivne äpp, mille kaudu saab esitada esinejatele küsimusi, jätta korraldajatele tagasisidet ning kokku leppida kiirkohtumisi teiste osalejatega.
 • Konverentsi järelvaatamises on tõlge inglise keelest eesti keelde.
 • Üritus on järelvaadatav 30 päeva (ka saalipileti soetajatele).
 • Saalipileti hind sisaldab hommikukohvi, lõunasööki ning pärastlõunast kohvipausi Kultuurikatlas.

Programm

08:45 – 09:40

Registreerimine ja hommikukohv

09:40 – 09:45

Avasõnad

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Juhan Lang Äripäeva börsitoimetuse juht, konverentsi moderaator

09:45 – 10:05

Tallinna börs 10 000 punktile: millal see juhtub?

Kaarel Ots Nasdaq Tallinna börsi juht

Ülevaate majanduse ja turgude kõige olulisematest arengutest annab Tallinna börsi juht Kaarel Ots. Tallinna börs on käesoleva aasta üks maailma kõige rohkem tõusnud börse, kuid milliseks kujuneb uus aasta koduturul ja mujal? Lisaks puudutab Kaarel olulisi trende, mida ei tohi jätta märkamata.

10:05 – 10:25

Edu valem: kuidas edestada turge 20 aastat järjest?

Anu Lill Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik, investor

Kuidas läheb Eesti kõigi aegade suurimal ajakirjanduslikul eksperimendil? Investor Toomas jagab oma õppetunde ja põhimõtteid selle kohta, kuidas edestada turge ja professionaalseid investoreid. Lisaks toob investor Toomas välja praktilised näited oma analüüsiprotsessist ja portfelli haldamisest ning jagab põnevaid ostuideid aastaks 2022, kuni publiku silme all ostuorderi sisestamiseni välja. Pommuudised!

10:20 – 10:45

Cobalti töötuba: Varade juhtimine ja korrastamine. Planeeri täna, et valmis olla tulevikuks

Kadri Michelson COBALT Advokaadibüroo privaatklientide valdkonna kaasjuht

Investeerimise ja varade puhul on tark mõelda samm ette, et valmis olla ootamatusteks. Tasub mõelda süsteemselt, kuidas seda korraldada ja hoida juba praegu. See ei puuduta üksnes neid, kelle investeeringuportfelli väärtus ulatub miljonitesse, vaid igaüht, kel on vara või tegeleb investeerimisega. Ettekanne tõstatab ka teemasid, mis seonduvad elumuutustega – olgu see siis abielu, lahutus, töövõime kaotus või elu lõppemisega lähedastele kaasnev uus reaalsus. Millised on praktilised tõusetuvad probleemid ja kuidas neid ennetada.

10:25 – 10:55

Investori kogemus: ükssarvikute ehitamisest planeedi päästmiseni

Triin Hertmann investeerimisplatvormi Grünfin asutaja ja ingelinvestor

Minu põhimõtted elus, töös ja investeerimises. Parimad õppetunnid, mida olen omandanud ükssarvikute sünni juures olles. Kuidas investorina maailma muuta? Minu portfelli ülevaade. Oma kogemusi jagab Wise'i ja Skype'i üles ehitada aidanud Triin Hertmann, kes on 43 miljoni euroga Äripäeva Rikaste TOP'i 98. kohal.

10:55 – 11:20

Börsirakettide juhid: minu 200% kasvuplaan

Madis Toomsalu LHV Groupi juht

Margus Rink Coop Panga juht, tiitli „Parim juht 2021“ võitja

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Investorite kõige põletavamatele küsimustele vastavad Tallinna börsi lennukamate börsirakettide juhid. Kas miljonäride sadu aktsionäride ridades jätkub? Millised lähiaastate suurimad võimalused ja ohud? Kuidas ehitada miljardifirmat? Praktilised soovitused ettevõtjale ja investorile. Makrovaade aastaks 2022. Võimalused ja ohumärgid Eesti kinnisvaraturul. Isiklikud edulood: kuidas saada tippjuhiks? Börsirakettide juhtidega vestleb Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

11:20 – 12:00

SUUR ESINEMINE. Rikkuse valem aastal 2022

Seppo Saario Soome investeerimisguru

Maailm on muutunud: järgmised kasvuraketid leiad siit. Kuidas oma investeeringu väärtus kümne aastaga kümnekordistada ehk teenida keskmiselt 26 protsenti aastas? Infotehnoloogia arengu põhisuunad. Helsingi börsi paljulubavamad kasvuettevõtted põhinimekirjas ja First North-nimekirjas. Värske ostunimekiri ja igihaljad börsivihjed. Esinemine on inglise keeles. Konverentsiks ilmub Seppo Saariolt Äripäeva Raamatuklubi ja LHV koostöös eesti keeles uhiuus investeerimisõpik, mis seekord on pühendatud noortele. Pärast esinemist jagab Seppo raamatutele autogramme.

12:00 – 13:00

Lõuna

13:00 – 13:15

Aasta investori ja investeerimisteo välja kuulutamine

Juhan Lang Äripäeva börsitoimetuse juht, konverentsi moderaator

Meelis Mandel Äripäeva peatoimetaja

Kuulutame välja aasta investori ning investeerimisteo! Aasta investori ja investeerimisteo tiitli annab välja Äripäev koostöös Nasdaq Tallinnaga. Aasta investor on ajalehe Äripäev alates 2020. aastast välja antav nimetus, mis antakse aasta jooksul kõige enam silma paistnud investeerimiskultuuri edendajale ja investeerimise populariseerijale. Aasta investeerimisteo tiitel antakse üle algatusele, mis on aasta jooksul eesti erainvestorite jaoks kõige rohkem väärtust loonud.

13:15 – 13:40

EstateGuru töötuba: kriisikindlamaks kinnisvaraga

Matti Vansén EstateGuru Soome maajuht, investor

Matti Vansén, EstateGuru Soome maajuht ja investor jagab värvikaid kogemusi ja isiklikke õppetunde, navigeerides läbi erinevate varaklasside, eesmärgiga ehitada üles kriisikindel portfell.

13:15 – 13:30

Pullituru lõpp? Suurimad riskid aastal 2022

Alexander Elder Börsikaupleja, koolitaja, menuraamatute autor ja psühhiaater

Aktsiaturgudel on praegu põnevad ja pöörased ajad. Eesti juurtega professionaalne USA börsikaupleja Alexander Elder jagab oma mõtteid ja prognoose, milliseks võib kujuneda käesolev investeerimis- ja kauplemisaasta. Ühtlasi kaardistab ta suurimad riskid börsikaupleja vaatenurgast.

13:30 – 14:00

EDULUGU. Nõudepesijast professionaalseks investoriks

Marko Oolo investor ja riskikapitalifondi Superangel investeeringute juht

Kuidas oma karjääri, eelarvet ja investeeringuid strateegiliselt planeerides jõuda vähem kui 10 aastaga nullist miljoni euro suuruse portfellini? Edukas investor Marko Oolo jagab põhimõtteid ja tööriistu, mis on talle tänaseks toonud finantsvabaduse. Praktilised näited isiklikust portfellist ja hetke kuumemad investeerimisideed.

13:40 – 14:00

Baltic Horizoni arutelu: suur kinnisvaraturu ülevaade

Maxim Tuul investor, G4S kommunikatsioonijuht

Tarmo Karotam Baltic Horizon Fund-i fondijuht

Siim Semiskar investor ja kinnisvarahuviline, podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht, rahajutud.ee kaasasutaja

Tõnu Toompark kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja

2022. aasta vaade kinnisvarasektorile. Võimalused ja ohumärgid Eesti kinnisvaraturul. Millal on oodata kinnisvara hindade langust? Kõige suuremad väljakutsed. Praktilised soovitused nii alustavale kui ka edasijõudnud kinnisvarainvestorile.

14:00 – 14:25

Investeerimise meistriklass: optsioonid, võimendus, lühikeseks müük

Jaak Roosaare investor, investeerimisraamatute autor ja rahalise vabaduse eestkõneleja

Optsioonid, võimendus, lühikeseks müük - kuidas need enda kasuks tööle panna? Ettevõtja, investor ja investeerimisraamatute autor Jaak Roosaare jagab oma nippe, kuidas tal on õnnestunud üles ehitada edukas portfell ning milliseid tehnikaid ja nippe ta selle kasvatamiseks kasutab. Näited isiklikust investeerimisportfellist.

14:00 – 14:25

Emmastest Räniorgu - minu edu põhimõtted

Kaarel Kotkas Veriff OÜ juht ja asutaja, EY Eesti Aasta Ettevõtja 2020

Kaarel Kotkas on isikutuvastusega tegeleva ettevõtte Veriff asutaja ja tegevjuht. Ühtlasi on ta 43,3 miljoni euroga Äripäeva Rikaste TOP'i üks noorimaid liikmeid. Konverentsil jagab ta oma põhimõtteid elus, investeerimises ja töös ning räägib sellest, kuidas oma põhimõtetele kindlaks jäädes sai Hiiumaalt pärit maapoiss globaalse haardega potentsiaalse ükssarviku asutajaks.

14:25 – 15:05

Investeerimisvigade TOP

Lauri Meidla investor ja ettevõtja

Marat Kasparov börsikaupleja ja investeerimisblogi Stockfanatt autor

Kadri Mäsak kinnisvarainvestor ja eraisiku rahaasjade juhtimise platvormi MyFinancier asutaja ja juht

Kristjan Raude Funderbeam grupi ärijuht

Tuntud investorid ja ettevõtjad jagavad avatult oma investeerimis- ja ettevõtluskarjääri suurimaid möödapanekuid ja parimaid õppetunde. Praktilised näited ja soovitused, kuidas vigadest õppida ja hiljem kaotatu kuhjaga tagasi teenida.

14:25 – 14:55

LHV töötuba: kõige kuumemad krüptotrendid aastaks 2022 ja 5 raketihoiatust

Parol Jalakas krüptokaupleja

Parol Jalakas räägib krüptomaailma telgitagustest. Juttu tuleb krüptovaradesse investeerimise põhimõtetest, riskidest, tehnilisest analüüsist ning 2022. aasta kõige kuumematest trendidest ja raketihoiatustest. Lisaks avab Parol ka oma portfelli ning teeb puust ja punasest selgeks, millele tema sel aastal panustab.

15:05 – 15:35

Dividendiaktsiatega finantsvabaks

Henrik Ojamaa professionaalne jalgpallur ja investor

Professionaalne jalgpallur ja investor Henrik Ojamaa jagab oma strateegiaid ja põhimõtteid, mida ta rakendab dividendiaktsiatesse investeerides. Miks peab ta just dividendiaktsiaid parimaks viisiks oma eesmärkide saavutamisel ja vara kasvatamisel ning mille alusel ta need valib? Kuidas ja mille põhjal panna kokku isiklik dividendiaktsiatesse investeerimise strateegia ning kuidas valida enda jaoks kõige sobivamad aktsiad?

15:05 – 15:35

PUUST JA PUNASEKS: kuidas ehitada isiklik kinnisvaraimpeerium?

Kristi Saare aasta investor 2021, Naisinvestorite klubi eestvedaja ja asutaja

Saara Arulaane investor, arst ja ettevõtja

Siim Semiskar investor ja kinnisvarahuviline, podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht, rahajutud.ee kaasasutaja

Jaago Viitkin Kinnisvarainvestor ja -arendaja Eesti ja Ameerika turul

Liisa Pink kinnisvarainvestor

Edukad kinnisvarainvestorid Kristi Saare, Saara Arulaane ja Liisa Pink jagavad kõike, mida on vaja teada üürikinnisvarasse investeerimisest - kuidas leida endale portfelli sobivaid objekte, kuidas kinnisvara haldus teha valutuks. Lisaks praktilised soovitused selleks, et iga inimene saaks kinnisvarainvesteeringutega alustada ja neist kasu lõigata. Esinemist modereerib podcasti "Kinnisvarajutud" saatejuht Siim Semiskar ja kinnisvarainvestor Jaago Viitkin.

15:35 – 16:10

Energiapaus

16:10 – 16:40

Funderbeami arutelu: kuidas leida järgmine ükssarvik?

Jaanika Merilo Funderbeami PR- ja kommunikatsioonijuht

Andreas Tiik ÖÖD Mirror House asutaja ja tegevjuht

Sten Kütt Barkingu turundusjuht

Lev Dolgatsjov EstBANi president

Paavo Siimann Investor, koolitaja, mentor

16:10 – 16:40

LUUBI ALL. Minu portfell aastal 2022

Kristjan Liivamägi finantsökonoomika doktor ja raamatu "Rahaedu põhimõtted" kaasautor

Investor, finantsökonoomika doktor ja raamatu "Rahaedu põhimõtted" kaasautor Kristjan Liivamägi on kasvatanud oma portfelli 10 aastaga nullist enam kui miljonini. Detailne ülevaade portfellist. Konkreetsed näited strateegiatest ja põhimõtetest, mille põhjal on kokku pandud portfell, mis on aidanud saada palgatöö, õpingute ja pere kõrvalt miljonäriks. Millised on majanduse ja turgude väljavaated aastaks 2022 ning millised on uued ostuideed?

16:40 – 17:05

Tehniline analüüs: ostunimekiri 2022. aastaks

Vaido Veek kaupleja ja tehnilise analüüsi ekspert

Tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek näitab selgelt ja konkreetselt ette, kuhu 2022. aastal investeerida ja kuhu mitte. Samuti toob ta välja parimad ostuideed meilt ja mujalt ning näitab puust ja punaselt ette, millise hinnaga tema aktsiaid ostab ja müüb. Lisaks väike tagasivaade ka sellele, kuidas on läinud eelmise konverentsi soovitustel.

17:05 – 17:35

Minu lugu: miks ja kuidas saavutada rahaline sõltumatus?

Kersti Kaljulaid Eesti Vabariigi president 2016-2021

Miks on investeerimine oluline nii üksikisiku vaatevinklist kui ka ühiskonnas tervikuna. Milline on Eesti majanduse tulevik? Minu põhimõtted töös, elus ja investeerimises, mis on aidanud viia isikliku finantsvabaduseni. Kuhu ja miks ma investeerin?

17:35 – 17:40

Lõppsõna

17:40 – 19:00

Melu, networking ja kontsert Kultuurikatlas

Wanda-Helene Ollep Eesti otsib superstaari 2021 superfinalist

Konverentsi lõpus pakub muusikalist elamust 2021. aasta "Eesti otsib superstaari" superfinalist Wanda-Helene Ollep. Drinkide ja suhtlemise aeg! Värskendust pakub Saku.

Toetajad

Peatoetaja

Toetajad ja partnerid

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Kultuurikatel
© AS Äripäev 2000-2024
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]