Kuidas oma sõnumiga publikuni jõuda?

Kuidas infokülluses saavutada, et sinu artiklit ja pressiteadet loetakse ja sinu seisukohtadega arvestatakse?

Kestus: 8 akadeemilist tundi

Tallinn

Oma sõnumi selge esitamise ja sellega soovitud mõju tekitamise puhul ei ole vahet, kas räägime arvamusartiklist, pressiteatest, Facebooki-postitusest, podcasti-esinemisest, müügipresentatsioonist, töötajatele esinemisest või sisuturundusest – kõigi nende puhul saab rakendada ajakirjanduses levinud põhimõtteid saamaks publiku tähelepanu.

 

Oma loo või sõnumiga mõjule pääsemiseks ei piisa vaid selle avaldamisest. See peab olema kirjutatud või esitatud nii, et suur hulk sihtgrupist seda märkaks, loeks ja tegutseks. Eesti ajakirjanduse suurmeistrid Igor Rõtov ja Aivar Hundimägi jagavad koolitusel oma ajakirjanikutarkust ja pikaajalist kogemust, mis annab igale osalejale oskuse ärgitada arutelusid ning esitada oma sisukohti argumenteeritult ja mõjusalt.

 

Koolitusele on oodatud ettevõtjad, juhid, turundus- ja kommunikatsioonijuhid ja -spetsialistid, mõjuisikud ja influencerid – kõik, kes soovivad õppida, kuidas kirjutada või rääkida veenvalt ja mõjusalt.    

 

Koolituse eesmärk on anda teadmised ajakirjanduse toimimisest ning oskused oma lugu kas kirjas või kõnes meeldejäävalt esitada.

 

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele.

  •        Soovid oma sõnumit selgemini edasi anda?
  •        Soovid jõuda suurema lugejaskonnani või kuulajaskonnani?
  •        Soovid teada, kuidas oma sõnumit argumentidega toetada?
  •        Soovid vältida vigu oma otsuste kommunikeerimisel?
  •        Pead meeskonnas viima läbi muutusi?

 

Koolituse tulemusena osaleja:

  • mõistab, kuidas meedia toimib ja kuidas viia oma lugu massideni;
  • teab, milline peab olema uudis ja arvamuslugu, et seda loetakse;
  • teab, kuidas kasutada argumente
  • teab, kuidas hinnata teksti või kõne kvaliteeti ja mõjukust.

 

Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on täismahus koolitusel osalemine. Tulemuste saavutamist hinnatakse arutelude ja praktiliste tööde käigus.

 

Koolituse läbiviimise põhimõtted

Koolitusel vaheldub teooria praktiliste harjutustega. Teooria annab teadmised ajakirjanduse ja sotsiaalmeedia toimimisest. Kohapeal valmivad uudislugu ning harjutatakse argumenteerimist, mille tulemusena valmib arvamusartikli struktuur. Osalejad saavad koolituselt kaasa õppematerjalid, mis on abiks ka pärast koolitust. Koolituse materjal sisaldab ka soovituslikku lisalugemist.

 

Soovi korral on osalejatel võimalik enne koolituse toimumist saata koolitajatele enda kirjutatud arvamusartikleid või sotsiaalmeedia postitusi, mida koolitusel osalejatega koos analüüsida.

 

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner. Loe lähemalt SIIT.

Tutvu ka meie koolitajatega Igor Rõtov ja Aivar Hundimägi.

KOOLITAJAD

Igor Rõtov

Äripäeva peadirektor ja kolumnist
Varasemalt on Igor olnud pikaaegne peatoimetaja ja omab paarikümneaastast kogemust ajakirjanike täiendkoolituste läbiviimisel. Igoril on pikaajaline kogemus meediaorganisatsioonide juhtimisel. Ta on olnud kaasatud meediaprojektidesse Rootsis, Soomes, Taanis, Venemaal, Ukrainas ja Hiinas. Ta on Eesti esindaja Euroopa äripressi assotsiatsioonis (European Business Press). Viimasel paaril aastal on Igor süvendatult tegelenud sisuturunduse temaatikaga ning juurutanud maailma parimaid praktikaid Äripäeva toodete juures. Igor on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ning hiljem ka korduvalt osalenud külalislektorina meediatudengite õpetamisel.

Aivar Hundimägi

Äripäeva peatoimetaja asetäitja, kolumnist ja arvamusliider.
Aivar on pikaajalise ajakirjandus- ja juhtimiskogemusega. Töötab Äripäevas alates 1993. aastast. On lisaks ajakirjanikutööle juhtinud Äripäeva arvamustoimetust, uudistetoimetust, börsitoimetust, uurivat toimetust. Aivar on raamatute „Eesti turunduse kuningad ja narrid“ ning „Et valvekoer ei hammustaks“ autor ning raamatute „Raha ja vabadus“ ning „Võitlusse majanduslangusega“ üks autoritest. Kahel aastal on Aivari kirjutatud kolumnid valitud Eesti Ajalehtede Liidu korraldatud pressipreemia konkursil aasta parimaks arvamuslooks. Aivar on viinud läbi ka ajakirjanikele ning ettevõtete tipp- ja keskastme juhtidele suunatud koolitusi. Aivar on üks Vikerraadio saate „Rahva teenrid“ osalejatest ning kuulub Vikerraadio kommentaatorite ringi. Ta on Eesti ajakirjanike eneseregulatsiooni kogu Pressinõukogu liige.
AJAKAVA

9:45 - 10:00

9:45 - 10:00

Kogunemine ja hommikukohv

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

1. Massikommunikatsiooni teooria

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Uudise kirjutamine

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

3. Arvamusartikli kirjutamine

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

4. Kuidas muuta kehv tekst loetavaks?

REGISTREERIMINE
28.01.2022 Kuidas oma sõnumiga publikuni jõuda?
Hind:
425 €
510 € km-ga
Osalejate arv:

Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
667 0439 | [email protected]

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].