Veebiseminar: Lepingud metsanduses I osa

Milline leping metsamajandamisel valida?

23.05.2019

Veebiseminar

Lepingud metsanduses on 2-osaline veebiseminaride sari, kus räägime metsanduse valdkonna tüüpilistest lepingutest ja nendega seotud probleemidest. Käsitleme raieõiguse ja metsamaterjali võõrandamise lepingut, raielepingut, kasutusvalduse seadmise lepingut ja rendilepingut. Juhime tähelepanu vigadele, mida lepingute tegemisel vältida ning anname praktilisi soovitusi tekkinud probleemide lahendamiseks.

Esimesel seminaril käsitleme lepingute olemust, millisel eesmärgil ühte või teist lepingut sõlmida, samuti vorminõudeid ning olulisemaid tingimusi.

Seminari sihtgrupp on eelkõige erametsa omanikud, kes soovivad saada rohkem teada metsanduse valdkonna tüüpilistest lepingutest ning nendega seotud probleemidest.

Koolituse läbimine aitab ennetada metsanduse valdkonnas lepingute sõlmimisega kaasneda võivaid juriidilisi probleeme. Koolituse läbinud metsaomanik oskab hinnata, millal millist lepingut sõlmida, oskab märgata sõlmitavates lepingutes tema jaoks olulist ja seeläbi maandada riske, mis on seotud teise poole võimaliku lepingu rikkumisega.

 

Esimesel seminaril anname vastused ka küsimustele:

  • Kuidas määrata kindlaks lepingu hind?
  • Kuidas reguleerida juurdepääsuteedega seonduvat?
  • Millal on tegemist tüüptingimusega lepinguga ning mida see tähendab metsaomanikule?
  • Raie teostaja õigused maaüksuste kasutamiseks raie tegemisel (s.h. metsamaterjali ladustamisel) tellija või kolmandate isikute kinnistul.
  • Kas kasutusvaldajale antakse erametsanduse toetuseid?

Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo EnvirLaw partner ja vandeadvokaat Mirjam Vili.

Tule osale ka lepingud metsanduses II osas.

 

Veebiseminar toimub 23. mail kell 14:00–16:00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. 

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist kodus, töökohal või mujal Sulle sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Sul võimalik esitada lektorile ka küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

ESINEJA

Mirjam Vili

vandeadvokaat
Mirjam Vili on advokaadibüroo EnvirLaw partner, vandeadvokaat ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juhatuse liige.Ta on keskkonnaõigusega tegelenud juba üle 15 aasta ning on osalenud paljude Eesti suuremate keskkonnaõiguse reformide väljatöötamisel. Advokaadina tegutseb Mirjam alates 2010. aastast. Ta omab pikaaegset erialast töökogemust ka metsanduse valdkonnas nõustamisel, muuhulgas on ta olnud tegev metsanduse IV taseme konsulendina. Mirjam Vili on olnud aastate jooksul väga mitmete keskkonnaõiguse teemaliste koolituste korraldaja ning on ka selles valdkonnas kogenud esineja.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist, palume tasuda 50% väljastatud arve maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, palume tasuda väljastatud arve täissummas.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.