Pärnu Raamatupidamiskonverents 2021

Kuidas juhtida juhtimatut?

Toimumiskoht:

Pärnu Kontserdimaja

Pärnu Raamatupidamiskonverents 2021

NB! Seoses covid-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse kehtestanud piirangutega konverentside korraldamisel, võta palun Pärnusse konverentsile sissepääsuks kaasa / lae telefoni üks alljärgnevatest tõenditest:

1. viimase 12 kuu jooksul läbitud COVID-19 vastu vaktsineerimise kuur ja viimasest süstist (olenevalt tootjast) on möödas 7-15 päeva;
2. viimase aasta jooksul läbi põetud COVID-19 haigus ja seejärel saadud üks doos vaktsiini;
3. COVID-19 haigus on läbi põdenud ja inimene on terveks tunnistatud kuni kuus kuud tagasi (ei pea olema vaktsineeritud);
4. COVID-19 haiguse läbi põdenud pärast esimese vaktsiinidoosi saamist;
5. kuni 48 tundi enne ürituse algust tehtud antigeeni kiirtest (alates 21.09 kella 10-st) või kuni 72 tundi varem tehtud (alates 20.09 kella 10-st) PCR-test negatiivse tulemusega. Palume broneerida varakult aeg testi tegemiseks.

Juba enam kui aasta oleme elanud olukorras, kus keset suurt määramatust on tulnud leida lahendusi küsimustele, mis varasemalt pähegi poleks tulnud: 

  • Kuidas säilitada ettevõtte likviidsus, kui prognooside aluseks olevale tavapärasele äritegevusele lühikese etteteatamisajaga piiranguid seatakse?
  • Kuidas koostada eelarvet ja jälgida selle täitmist, kui rahavood piirangute tõttu juhitamatud on?
  • Kuidas teada saada, milliste toodete või teenuste pakkumisele rõhku panna, et säilitada ettevõtte kasumlikkus?
  • Kuidas ära tunda ohumärke, mis viitavad ettevõtte tegevuse jätkusuutlikkuse halvenemisele ning kuidas need sõnumid otsustajateni viia?
  • Kust saada toetust ja kuidas seda raamatupidamises kajastada?

Selle kõige kõrval tuleb endiselt hoida silm peal seadusemuudatustel, koostööpartnerite usaldusväärsusel ja maksujõulisusel, tööõiguse uutel nõuetel ja kohtulahenditel, pakkuda ettevõtte juhtidele usaldusväärset finantsinfot otsuste tegemiseks ning säilitada enda vaimne tervis.

Seekordsel Pärnu Raamatupidamiskonverentsil käsitleme teemasid, mis aitavad luua selgust, kuidas selles juhitamatus olukorras toime tulla ning kriisist karastatumana väljuda.

Vaatame, millises suunas liigub majandus ja arvestusvaldkond üldiselt, kuulame näpinäiteid, kuidas valida raamatupidamissüsteemi ning seda edukalt juurutada. Uurime, millised võimalused on suurema efektiivsuse loomiseks tegevuspõhise kuluarvestussüsteemi kasutusele võtmise ja digitaliseerimise abil ning kuidas uuenduste vajalikkust argumenteeritult juhtidele põhjendada. Mõtiskleme küsimuse üle, kas raamatupidaja võib olla liiga aus. Lisaks jätkame traditsioonilise maksuhommikuga. Esimese konverentsipäeva õhtu lõpetame meeleoluka õhtusöögiga, kus hea muusika saatel heas seltskonnas päevaseid muljeid vahetada ning sumedat Pärnu sügisõhtut nautida.

Pärnu Raamatupidamiskonverents toimub hübriidkonverentsina - osaleda on võimalik nii saalis kui veebiülekande vahendusel. Konverents toimub Pärnu Kontserdimajas ning õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT. 

📸 Vaata  2020.aasta GALERIID

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 tervisetõendit või teisi osalema lubavaid dokumente. Palume kohale tulla ajavaruga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Programmijuht tänab kaasamõtlejaid Margus Tammeraja, Märt-Martin Arengu,
Reidi Strandberg, Mirjam Suurekivi, Marko Saag ja Mare Timian!

 

 

Programm

23.09.2021
24.09.2021

09:00 – 10:00

Registreerimine ja hommikukohv

10:00 – 11:40

I SESSIOON

Andre Nõmm Finantsinspektsiooni juhatuse liige

Mirjam Suurekivi Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik

Marko Saag Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

Kadri Seeder Palgainfo Agentuuri juht

10:00 - 10:15: Konverentsi avamine, show, moderaatori tervitus
Marko Saag, moderaator

10:15 - 10:45: Muutused ja väljakutsed finantssektoris
Millised teemad on praeguste muutlike aegade tõttu Finantsinspektsiooni lauale jõudnud ning kuidas need arvestusvaldkonna esindajaid mõjutavad?
Andre Nõmm, Finantsinspektsiooni juhatuse liige

10:45 - 11:15: Arvestusvaldkonna hetkeseis ja tulevikusuunad
Ülevaade Rahandusministeeriumi kui arvestuspoliitika kujundaja hetketegemistest, kus on peamised valukohad ning kuhu tähelepanu on suunatud – näiteks majandusaasta aruannete esitamine, raamatupidamisteenuse pakkujate kvaliteet turul, e-arved jm. Lisaks käsitletakse ettekandes Euroopast tulevate muudatusi, mis mõjutavad arvestusvaldkonda – kestlik rahastamine, muu finantsinfo kajastamine majandusaasta aruandes, Country-by-Country Reporting.
Mirjam Suurekivi, Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik

11:15-11:40: Kes Sa oled, raamatupidaja?
Kes on raamatupidaja Eestis, milline on raamatupidajate tööhõive, kui palju ta palka saab ning milliseid töötajaid arvestusvaldkond tulevikus vajab?
Kadri Seeder, Palgainfo agentuuri juht

11:40 – 12:00

KOHVIPAUS

12:00 – 13:30

II SESSIOON: Praktilised teadmised

Sander Karu Koolitaja, finants- ja juhtimisraamatute autor, Rafiko OÜ

Kristo Krumm Koolitaja

Keijo Lindeberg Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat Keijo Lindeberg

12:00 - 12:30:Koostööpartneri makseraskused - millal esitada pankroti- või saneerimisavaldus?
Möödunud aastal on mitmed raamatupidajad seisnud silmitsi koostööpartneri makseraskustega. Suuremate makseraskuste puhul kaalutakse enamasti pankroti ja saneerimise algatamist, kuid mõningatel juhtudel võib olla mõistlik hoopis nõudest loobuda. Kuidas käituda ning milliseid valikuid makseraskustes koostööpartneri osas teha?
Keijo Lindberg, vandeadvokaat

12:30 - 13:00: Kuidas tegevuspõhine kuluarvestus aitab tõsta ettevõtte kasumlikkust?
Konkurents tiheneb, ärimudelite eluiga lüheneb, globaalsed kriisid avaldavad üha enam mõju – efektiivsus pole kunagi varem olnud nii oluline küsimus ettevõtte ellujäämise seisukohalt. Kulude struktuur, toodete/teenuste kasumlikkus ja mõõtmine on täna ettevõtete juhtide igapäevatöö. Oskus planeerida ja ennetada probleeme ning süstemaaliselt hoida pilk peal ettevõtte finantsidel tagab kindla peale suurema tõenäosusega ettevõtte püsimajäämise kui lihtsalt ärimudeli oskuslik elluviimine. Ka hea äriidee võib kõrbema minna kui finantsid, kulud ja hinnastamine on paigast ära. Seega algab ettevõtte jaoks ellujäämine juba eos – toodete omahinnad, kasumimarginaal, kulude struktuur, klientide ja toodete oskuslik positsioneerimine on märksõnad, mis iseloomustavad iga ettevõtte ja organisatsiooni juhtide igapäevatööd. Kuida leida ja rakendada töötavaid mudeleid selle kõige elluviimiseks? Tegevuspõhise kuluarvestuse rakendamine on üks võimalus tagada ettevõtte kasumlikkus.
Kristo Krumm, õppejõud, koolitaja ja ettevõtja

13:00 - 13:30: Hagijas, puhkpilliorkester ja kaksikud Muutuvas majanduskeskkonnas muutuvad järjest olulisemaks interaktiivsed controllingusüsteemid, mis aitavad meil leida uusi võimalusi ning arendada äriprotsesse ja juhtimissüsteeme. Ettekandes keskendun võimalustele, kuidas interaktiivsed controllingusüsteemid panna enda kasuks tööle. Millele pöörata tähelepanu ja mida teha, et olla tulemuslikumalt valmis juhtima seda, mida peetakse juhitamatuks. Sander Karu, mitmete finants- ja juhtimisraamatute autor, koolitaja, konsultant, praktik, väikeinvestor

13:30 – 14:25

LÕUNA

14:25 – 15:55

III SESSIOON: Nõuded ja kohustused

Leho Laur Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht

Heli Raidve Tööõiguse spetsialist

Marko Saag Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

14:25 - 14:55: Kümme kuuma kohtuotsust ja natuke tööõiguslikke uudiseid Heli Raidve annab ülevaate kümnest olulisemast töötasu puudutavast kohtuotsusest ja käesoleva aasta tööõiguse uudistest (sh kolm töölepingu seaduse muutmise eelnõu) Heli Raidve, lektor ja tööõiguse spetsialist

14:55 - 15:25: Maksukontroll ja solidaarne maksukohustus
Maksuameti kontroll ja maksuhalduri külastus tuleb paljudele ettevõtjatele ja raamatupidajatele üllatusena. Maksuotsus ja võimalikust vaidlusest võitjana väljumine sõltub eeskätt sellest, kuidas on läbitud maksumenetlus. Kui olete andnud segaseid selgitusi või jätnud olulised dokumendid esitamata, on tehtud maksuotsust sageli keeruline vaidlustada ning pärast maksuotsust on lisatõendite esitamine kohtus üsna piiratud.
Marko Saag, Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat

15:25 - 15:55: Liiga aus raamatupidaja?!
Näpunäited majanduskuridegude büroo praktiliste kogemuste varal, kuidas mitte seadusega pahuksisse sattuda. Kuidas saada aru, et raamatupidajat kurjasti ära kasutatakse, milline on raamatupidaja vastutus ning millal tuleb kahtlastest tehingutest teatada. Covid-19 toetusmeetmete taotlemisega seotud pettuseid ja raamatupidaja rolli toetuskõlblikkuse nõuetele vastavuse näitamisel.
Leho Laur, keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht

15:55 – 16:15

KOHVIPAUS

16:15 – 17:45

IV SESSIOON - Ohumärgid ja nende kommunikeerimine

Signe Kiisk Aeternumi konsultant-koolitaja

Kaarel Mikkin Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

Janno Hermanson PricewaterhouseCoopers juhtivaudiitor

16:15 - 16:45: Parimad praktikad raamatupidamise sisekontrollis ja protsessides
Praktikas viitab sisekontroll raamatupidamises protsessile, kus ettevõte võtab vastu erinevad reeglid ja põhimõtted, millest lähtutakse raamatupidamise ja finantsteabe õigsuse tagamisel. See on vajalik eelkõige ettevõtte varade kaitsmiseks ja pettuste vältimiseks.
Janno Hermanson, PwC juhtivaudiitor

16:45 - 17:15: Ohumärgid ettevõttes - kuidas raskeid sõnumeid edastada?
Muutlikel aegadel võib igal elualal ette tulla olukordi, kus peame läbi viima keerulisi kõnelusi. Kui numbrid veerevad allamäge või on ajad majanduses heitlikud ja kaootilised, siis üks esimesi kes seda näeb, on raamatupidaja. Numbritega tegelemine on finantsinimestele reeglina hingelähedane ja tuttav maailm. Kui aga nendest „karidest“, mis meie ettevõtet ohustavad peab hakkama kõnelema, siis võib olukord emotsionaalselt olla väga ebamugav. Signe oma ettekandes jagabki näpunäiteid, kuidas ebamugavaid ja keerulisi kõnelusi, kedagi emotsionaalselt kahjustamata ja võimalikult mõistlikul viisil läbi viia. Signe Kiisk, Aeternumi konsultant-koolitaja

17:15 - 17:45: Teenusdisain - raamatupidaja kui ettevõttesisese teenuse pakkuja Teenusedisain annab oskuse mõelda kasutajakeskselt. Selle tõestuseks püüan konverentsil outsiderina ridade vahelt välja lugeda, mis on raamatupidajate igapäevatöös peamised korduma kippuvad takistused, väljakutsed ja murekohad - nii raamatupidajate kui ka selle teenuse tellijate jaoks. Seon ettekandesse ka mõned olulisemad teenusedisaini põhimõtted ja tööriistad ning püüan tõestada, et nende kasutamine on jõukohane ning kasutoov kõigile saalisviibijatele. Sest raamatupidamine pole raketiteadus – ainult raketiteadus on! Kaarel Mikkin, Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

17:45 – 20:00

Esimese päeva lõpp

20:00 – 23:00

ÕHTUSÖÖK

Esimese konverentsipäeva lõpetab õhtusöök Estonia Resort Hotelli restoranis Noot. Meeleolu loob ja tantsima kutusb ansambel SMILERS.

Smilers

Pärnu Raamatupidamiskonverents 2021

Toimumiskoht:

Pärnu Kontserdimaja

NB! Seoses covid-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse kehtestanud piirangutega konverentside korraldamisel, võta palun Pärnusse konverentsile sissepääsuks kaasa / lae telefoni üks alljärgnevatest tõenditest:

1. viimase 12 kuu jooksul läbitud COVID-19 vastu vaktsineerimise kuur ja viimasest süstist (olenevalt tootjast) on möödas 7-15 päeva;
2. viimase aasta jooksul läbi põetud COVID-19 haigus ja seejärel saadud üks doos vaktsiini;
3. COVID-19 haigus on läbi põdenud ja inimene on terveks tunnistatud kuni kuus kuud tagasi (ei pea olema vaktsineeritud);
4. COVID-19 haiguse läbi põdenud pärast esimese vaktsiinidoosi saamist;
5. kuni 48 tundi enne ürituse algust tehtud antigeeni kiirtest (alates 21.09 kella 10-st) või kuni 72 tundi varem tehtud (alates 20.09 kella 10-st) PCR-test negatiivse tulemusega. Palume broneerida varakult aeg testi tegemiseks.

Juba enam kui aasta oleme elanud olukorras, kus keset suurt määramatust on tulnud leida lahendusi küsimustele, mis varasemalt pähegi poleks tulnud: 

  • Kuidas säilitada ettevõtte likviidsus, kui prognooside aluseks olevale tavapärasele äritegevusele lühikese etteteatamisajaga piiranguid seatakse?
  • Kuidas koostada eelarvet ja jälgida selle täitmist, kui rahavood piirangute tõttu juhitamatud on?
  • Kuidas teada saada, milliste toodete või teenuste pakkumisele rõhku panna, et säilitada ettevõtte kasumlikkus?
  • Kuidas ära tunda ohumärke, mis viitavad ettevõtte tegevuse jätkusuutlikkuse halvenemisele ning kuidas need sõnumid otsustajateni viia?
  • Kust saada toetust ja kuidas seda raamatupidamises kajastada?

Selle kõige kõrval tuleb endiselt hoida silm peal seadusemuudatustel, koostööpartnerite usaldusväärsusel ja maksujõulisusel, tööõiguse uutel nõuetel ja kohtulahenditel, pakkuda ettevõtte juhtidele usaldusväärset finantsinfot otsuste tegemiseks ning säilitada enda vaimne tervis.

Seekordsel Pärnu Raamatupidamiskonverentsil käsitleme teemasid, mis aitavad luua selgust, kuidas selles juhitamatus olukorras toime tulla ning kriisist karastatumana väljuda.

Vaatame, millises suunas liigub majandus ja arvestusvaldkond üldiselt, kuulame näpinäiteid, kuidas valida raamatupidamissüsteemi ning seda edukalt juurutada. Uurime, millised võimalused on suurema efektiivsuse loomiseks tegevuspõhise kuluarvestussüsteemi kasutusele võtmise ja digitaliseerimise abil ning kuidas uuenduste vajalikkust argumenteeritult juhtidele põhjendada. Mõtiskleme küsimuse üle, kas raamatupidaja võib olla liiga aus. Lisaks jätkame traditsioonilise maksuhommikuga. Esimese konverentsipäeva õhtu lõpetame meeleoluka õhtusöögiga, kus hea muusika saatel heas seltskonnas päevaseid muljeid vahetada ning sumedat Pärnu sügisõhtut nautida.

Pärnu Raamatupidamiskonverents toimub hübriidkonverentsina - osaleda on võimalik nii saalis kui veebiülekande vahendusel. Konverents toimub Pärnu Kontserdimajas ning õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT. 

📸 Vaata  2020.aasta GALERIID

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 tervisetõendit või teisi osalema lubavaid dokumente. Palume kohale tulla ajavaruga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Programmijuht tänab kaasamõtlejaid Margus Tammeraja, Märt-Martin Arengu,
Reidi Strandberg, Mirjam Suurekivi, Marko Saag ja Mare Timian!

 

 

Programm

23.09.2021
24.09.2021

09:00 – 10:00

Registreerimine ja hommikukohv

10:00 – 11:40

I SESSIOON

Andre Nõmm Finantsinspektsiooni juhatuse liige

Mirjam Suurekivi Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik

Marko Saag Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

Kadri Seeder Palgainfo Agentuuri juht

10:00 - 10:15: Konverentsi avamine, show, moderaatori tervitus
Marko Saag, moderaator

10:15 - 10:45: Muutused ja väljakutsed finantssektoris
Millised teemad on praeguste muutlike aegade tõttu Finantsinspektsiooni lauale jõudnud ning kuidas need arvestusvaldkonna esindajaid mõjutavad?
Andre Nõmm, Finantsinspektsiooni juhatuse liige

10:45 - 11:15: Arvestusvaldkonna hetkeseis ja tulevikusuunad
Ülevaade Rahandusministeeriumi kui arvestuspoliitika kujundaja hetketegemistest, kus on peamised valukohad ning kuhu tähelepanu on suunatud – näiteks majandusaasta aruannete esitamine, raamatupidamisteenuse pakkujate kvaliteet turul, e-arved jm. Lisaks käsitletakse ettekandes Euroopast tulevate muudatusi, mis mõjutavad arvestusvaldkonda – kestlik rahastamine, muu finantsinfo kajastamine majandusaasta aruandes, Country-by-Country Reporting.
Mirjam Suurekivi, Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik

11:15-11:40: Kes Sa oled, raamatupidaja?
Kes on raamatupidaja Eestis, milline on raamatupidajate tööhõive, kui palju ta palka saab ning milliseid töötajaid arvestusvaldkond tulevikus vajab?
Kadri Seeder, Palgainfo agentuuri juht

11:40 – 12:00

KOHVIPAUS

12:00 – 13:30

II SESSIOON: Praktilised teadmised

Sander Karu Koolitaja, finants- ja juhtimisraamatute autor, Rafiko OÜ

Kristo Krumm Koolitaja

Keijo Lindeberg Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat Keijo Lindeberg

12:00 - 12:30:Koostööpartneri makseraskused - millal esitada pankroti- või saneerimisavaldus?
Möödunud aastal on mitmed raamatupidajad seisnud silmitsi koostööpartneri makseraskustega. Suuremate makseraskuste puhul kaalutakse enamasti pankroti ja saneerimise algatamist, kuid mõningatel juhtudel võib olla mõistlik hoopis nõudest loobuda. Kuidas käituda ning milliseid valikuid makseraskustes koostööpartneri osas teha?
Keijo Lindberg, vandeadvokaat

12:30 - 13:00: Kuidas tegevuspõhine kuluarvestus aitab tõsta ettevõtte kasumlikkust?
Konkurents tiheneb, ärimudelite eluiga lüheneb, globaalsed kriisid avaldavad üha enam mõju – efektiivsus pole kunagi varem olnud nii oluline küsimus ettevõtte ellujäämise seisukohalt. Kulude struktuur, toodete/teenuste kasumlikkus ja mõõtmine on täna ettevõtete juhtide igapäevatöö. Oskus planeerida ja ennetada probleeme ning süstemaaliselt hoida pilk peal ettevõtte finantsidel tagab kindla peale suurema tõenäosusega ettevõtte püsimajäämise kui lihtsalt ärimudeli oskuslik elluviimine. Ka hea äriidee võib kõrbema minna kui finantsid, kulud ja hinnastamine on paigast ära. Seega algab ettevõtte jaoks ellujäämine juba eos – toodete omahinnad, kasumimarginaal, kulude struktuur, klientide ja toodete oskuslik positsioneerimine on märksõnad, mis iseloomustavad iga ettevõtte ja organisatsiooni juhtide igapäevatööd. Kuida leida ja rakendada töötavaid mudeleid selle kõige elluviimiseks? Tegevuspõhise kuluarvestuse rakendamine on üks võimalus tagada ettevõtte kasumlikkus.
Kristo Krumm, õppejõud, koolitaja ja ettevõtja

13:00 - 13:30: Hagijas, puhkpilliorkester ja kaksikud Muutuvas majanduskeskkonnas muutuvad järjest olulisemaks interaktiivsed controllingusüsteemid, mis aitavad meil leida uusi võimalusi ning arendada äriprotsesse ja juhtimissüsteeme. Ettekandes keskendun võimalustele, kuidas interaktiivsed controllingusüsteemid panna enda kasuks tööle. Millele pöörata tähelepanu ja mida teha, et olla tulemuslikumalt valmis juhtima seda, mida peetakse juhitamatuks. Sander Karu, mitmete finants- ja juhtimisraamatute autor, koolitaja, konsultant, praktik, väikeinvestor

13:30 – 14:25

LÕUNA

14:25 – 15:55

III SESSIOON: Nõuded ja kohustused

Leho Laur Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht

Heli Raidve Tööõiguse spetsialist

Marko Saag Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor

14:25 - 14:55: Kümme kuuma kohtuotsust ja natuke tööõiguslikke uudiseid Heli Raidve annab ülevaate kümnest olulisemast töötasu puudutavast kohtuotsusest ja käesoleva aasta tööõiguse uudistest (sh kolm töölepingu seaduse muutmise eelnõu) Heli Raidve, lektor ja tööõiguse spetsialist

14:55 - 15:25: Maksukontroll ja solidaarne maksukohustus
Maksuameti kontroll ja maksuhalduri külastus tuleb paljudele ettevõtjatele ja raamatupidajatele üllatusena. Maksuotsus ja võimalikust vaidlusest võitjana väljumine sõltub eeskätt sellest, kuidas on läbitud maksumenetlus. Kui olete andnud segaseid selgitusi või jätnud olulised dokumendid esitamata, on tehtud maksuotsust sageli keeruline vaidlustada ning pärast maksuotsust on lisatõendite esitamine kohtus üsna piiratud.
Marko Saag, Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat

15:25 - 15:55: Liiga aus raamatupidaja?!
Näpunäited majanduskuridegude büroo praktiliste kogemuste varal, kuidas mitte seadusega pahuksisse sattuda. Kuidas saada aru, et raamatupidajat kurjasti ära kasutatakse, milline on raamatupidaja vastutus ning millal tuleb kahtlastest tehingutest teatada. Covid-19 toetusmeetmete taotlemisega seotud pettuseid ja raamatupidaja rolli toetuskõlblikkuse nõuetele vastavuse näitamisel.
Leho Laur, keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht

15:55 – 16:15

KOHVIPAUS

16:15 – 17:45

IV SESSIOON - Ohumärgid ja nende kommunikeerimine

Signe Kiisk Aeternumi konsultant-koolitaja

Kaarel Mikkin Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

Janno Hermanson PricewaterhouseCoopers juhtivaudiitor

16:15 - 16:45: Parimad praktikad raamatupidamise sisekontrollis ja protsessides
Praktikas viitab sisekontroll raamatupidamises protsessile, kus ettevõte võtab vastu erinevad reeglid ja põhimõtted, millest lähtutakse raamatupidamise ja finantsteabe õigsuse tagamisel. See on vajalik eelkõige ettevõtte varade kaitsmiseks ja pettuste vältimiseks.
Janno Hermanson, PwC juhtivaudiitor

16:45 - 17:15: Ohumärgid ettevõttes - kuidas raskeid sõnumeid edastada?
Muutlikel aegadel võib igal elualal ette tulla olukordi, kus peame läbi viima keerulisi kõnelusi. Kui numbrid veerevad allamäge või on ajad majanduses heitlikud ja kaootilised, siis üks esimesi kes seda näeb, on raamatupidaja. Numbritega tegelemine on finantsinimestele reeglina hingelähedane ja tuttav maailm. Kui aga nendest „karidest“, mis meie ettevõtet ohustavad peab hakkama kõnelema, siis võib olukord emotsionaalselt olla väga ebamugav. Signe oma ettekandes jagabki näpunäiteid, kuidas ebamugavaid ja keerulisi kõnelusi, kedagi emotsionaalselt kahjustamata ja võimalikult mõistlikul viisil läbi viia. Signe Kiisk, Aeternumi konsultant-koolitaja

17:15 - 17:45: Teenusdisain - raamatupidaja kui ettevõttesisese teenuse pakkuja Teenusedisain annab oskuse mõelda kasutajakeskselt. Selle tõestuseks püüan konverentsil outsiderina ridade vahelt välja lugeda, mis on raamatupidajate igapäevatöös peamised korduma kippuvad takistused, väljakutsed ja murekohad - nii raamatupidajate kui ka selle teenuse tellijate jaoks. Seon ettekandesse ka mõned olulisemad teenusedisaini põhimõtted ja tööriistad ning püüan tõestada, et nende kasutamine on jõukohane ning kasutoov kõigile saalisviibijatele. Sest raamatupidamine pole raketiteadus – ainult raketiteadus on! Kaarel Mikkin, Brand Manuali kaasasutaja, konsultant-koolitaja

17:45 – 20:00

Esimese päeva lõpp

20:00 – 23:00

ÕHTUSÖÖK

Esimese konverentsipäeva lõpetab õhtusöök Estonia Resort Hotelli restoranis Noot. Meeleolu loob ja tantsima kutusb ansambel SMILERS.

Smilers

Toetajad

Toetajad

Koostööpartnerid

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Pärnu Kontserdimaja
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]