AI praktikute aastakonverents

AI praktikute aastakonverents

Toimumiskoht:

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskus

Kuigi aastakümneid arendatud, on tehisintellekt just viimase paari aastaga jõuliselt esile kerkinud. Selle eri võimalusi katsetavad nii eraisikud kui ka ettevõtted ja asutused. Osadel põhjuseks uudishimu või mängulust, ent üha enam ka soov tehisaru abil oma tegevust efektiivsemaks muuta, vähendada rutiinseid tegevusi ja sellega kaasnevat kulu ning suurendada automatiseeritust.

Äripäeva esimesel AI praktikute aastakonverentsil saavad kokku tehisintellekti kasutamisest huvitatud ettevõtete-asutuste esindajad, AI-eksperdid ja -entusiastid ning tehismõistusega seotud teenuseid pakkuvad firmad.

Pakume kuulamiseks ja kaasa mõtlemiseks mitmeid kogemuslugusid tehisaru rakendamisest erinevates valdkondades: tootmine, disain, värbamine, tarkvaraarendus, kunst, autoremont jne. Räägime nii edu saavutamise tagamaadest kui ka võimalikest kitsaskohtadest. Samuti võimaldab AI praktikute aastakonverents esinejailt lisa küsida või ideede ja lahenduste üle diskuteerida.

Käsitleme ka tehisaru rakendamisega kaasnevaid õiguslikke riske ning anname nõu AI projektidele rahastuse saamiseks. Boonusena osaleme kõik ka Eesti ainsa 100% tehisintellekti teemadele keskendunud taskuhäälingu avalikul salvestusel!

Miks tasub konverentsile tulla?

  • See on AI valdkonna ekspertide, entusiastide ja sektoriga seotud ettevõtete aastasündmus
  • Programm keskendub kogemuste jagamisele: praktikult praktikule
  • Pakume ideid ja teadmisi, kuidas oma ettevõttes-asutuses või uut äri alustades tehisintellekti abil suuremat väärtust luua
  • Räägime edu saavutamise tagamaadest ja õppetundidest
  • Võimalus küsida küsimusi ja osaleda aruteludes nii saalis kui vahepausidel

Registreeruge varakult, et kindlustada koht saalis!

Lisainfo programmi kohta: Indrek Kald, [email protected] või telefonil 511 1112.

NB! Ajakavas võib tulla muutusi!

Programm

08:50 – 09:20

Registreerumine

09:20 – 09:30

Avamine

Indrek Kald ITuudised.ee juht

Keit Alev Äripäeva digiturunduse arendusjuht

09:30 – 10:00

Mida peab teadma tehisintellektist?

Gert Jervan TalTechi IT-teaduskonna dekaan

Aastakümneid arendatud tehisintellekti äkilist kiiret levikut ja mõju on võrreldud nii trükikunsti leiutamise kui interneti tulekuga. Paljud meist katsetavad seda, vähematel on ette näidata säravaid tulemusi. Värske üleilmse uuringu kohaselt ootab enam kui 90% IT-töökohtadest ees suur muutus AI arengu tõttu. Eriti mõjutatud on kesk- ja algtaseme positsioonid, kus kriitilisteks oskusteks saavad andmeanalüütika ja AI kirjaoskus. Kuivõrd tehismõistuse levik meie elu ja äri muudab ning kuidas AI arengust võita?

10:00 – 10:30

Tehisaru kasutamise eelduseks organisatsioonis on korras andmed

Juhan-Madis Pukk Flowit juht

Kuidas leida suurest andmehulgast relevantset infot ja dokumente klasterdada? Mismoodi ennustada seniste andmete põhjal klientide võimalikku käitumist? Kuidas AI kiirendab tootearendust ja kvaliteedikontrolli? Mida pakuvad klienditeeninduses suhtlusrobotid? IT-ettevõtte Flowit juht, ITLi ekspresident Juhan-Madis Pukk toob reaalseid näiteid AI kasutamisest ettevõtetes. Mida kliendid otsivad ja soovivad, mis on teostatav ning milliste eelduste sobivusel?

10:30 – 11:00

Milliseid AI-aktsiaid jälgida?

Juhan Lang Äripäeva investeerimisvaldkonna juht

Tänavu juunis möödus kiibitootjana tuntud Nvidia tarkvarafirmast Microsoft ning sai maailma kõige väärtuslikumaks börsiettevõtteks. Varajastele investoritele muinasjutulist tootlust pakkunud Nvidia äriedu on seotud just tehisintellekti arenguga. Mullu detsembris Nvidia „rongile hüpanud“ Äripäeva investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang selgitab, millist potentsiaali näeb ta Nvidias, kuidas see erineb klassikalisest haibist ning millised muud tehisaruga seotud börsifirmad võiks investorite radaril püsida.

11:00 – 11:30

Millised õiguslikud riskid kaasnevad AI kasutamisega?

Timo Kullerkupp Advokaadibüroo Rask tehnoloogia valdkonna juht

Tehisaru kasutavad ettevõtted ei saa tihtipeale aru, millised ohud ja tagajärjed võivad sellega kaasneda. Nii võib pelk tehisintellektil põhineva tööriista kasutamine seada ohtu lubaduse kaitsta klientide andmeid või hoida ettevõtte saladusi. Ja kuigi tehismõistuse loodud koodil puudub autoriõiguslik kaitse, peavad tarkvaraarendajad muude rikkumiste vältimiseks arvestama hulga reeglitega. Lisame siia juurde 1. augustil kehtima hakanud Euroopa Liidu tehisintellekti määruse nõuded. Mis juriidilisi aspekte tähele panna, kui soovid rakendada oma äris tehisintellekti?

11:30 – 12:30

Lõuna

12:30 – 13:00

Kuidas muudab AI tootmist?

Indrek Kink Tammeri IT-juht

Silver Reinaas Tammeri tarkvarainsener

Tööstusettevõte Tammer otsis ligi poolteist aastat, kuidas tehisintellekti oma tegevuses kõige paremini ära kasutada. Suure hoo said nad teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud tehisintellekti rakendamise töötoast, kus probleemide omajad pandi kokku lahendajatega. Intensiivse töö järel sai just Tammer töötoa žüriilt suurima, 50 000eurose arendustoetuse. Tulevikus plaanivad nad võimalikult paljud protsessid asendada tehisaruga. Kuidas tehisintellekt tootmist muudab, tutvustavad Tammeri IT-juht Indrek Kink ja tarkvarainsener Silver Reinaas.

13:00 – 13:20

Kuidas kasutada AId disainis?

Andres Kostiv Futuristi UX/UI disainer ja strateeg

Tehisintellekti areng on tohutult avardanud võimalusi toote või teenuse kasutajate andmete analüüsimiseks. Kasutajakogemuses ehk UX disainis pakuvad andmepõhised tehisaru tööriistad palju võimalusi klientidele personaliseeritud sisu loomiseks. Ent kas liigne keskendumine andmetele võib varjutada UX disaini tuuma: empaatia ja otsesuhtluse kasutajatega, küsib disainerist koolitaja Andres Kostiv ning annab nõu tehisaru kasutamiseks disainis.

13:20 – 13:40

Kuidas muudab AI autoremonti?

Rauno Sigur DriveX Technologiesi juht

Eesti iduettevõte DriveX Technologies arendab tehisintellektil põhinevat sõiduki inspektsioonitarkvara, mida kasutavad juba ka rahvusvahelised kindlustusettevõtted. Kuuleme, kuidas jõudis DriveX tehisarul baseeruva teenuseni, mismoodi see töötab ning miks on oluline AI-lahendusi oma ettevõtte tegemistes kaasata.

13:40 – 14:20

Podcasti AI Powerment avalik salvestus

Sandra Reivik AIPowerment

Gerlyn Tiigemäe AIPowerment

Podcast AIPowerment on Eesti ainus 100% tehisintellekti teemadele keskendunud taskuhääling, mida juhivad tehisaru entusiastid Gerlyn Tiigemäe ja Sandra Reivik. Igal reedel tuuakse kuulajateni tehisaru uudised, populaarseimate ja uute rakenduste ülevaated ning põnevad intervjuud AI-valdkonna eestkõnelejatega. Sestap on just AI praktikute aastakonverents õige koht uue saate salvestamiseks!

14:20 – 14:40

Suhtluspaus

14:40 – 15:00

Kuidas muudab AI tarkvaraarendust?

Erik Martin Vetemaa Bilance´i tehnoloogiajuht ja kaasasutaja

Enam kui 90% tarkvaraarendajaid kasutab oma töös AI tööriistu. Need tööriistad kiirendavad koodi kirjutamist ja automatiseerivad suure osa programmeerija tööst. Finantsäpi Bilance looja Erik Martin Vetemaa selgitab, kuidas programmeerijad tehisaru kasutavad, kuidas on AI tööriistad tarkvaraarendust muutnud ja milline saab olema programmeerija roll tarkvaraarenduses edaspidi.

15:00 – 15:20

Kuidas muudab AI värbamist?

Tõnis Arro Wisnio juht

Kogenud headhunteri Tõnis Arro sõnul on värbamisotsused kõige olulisemad juhtimisotsused, ent samas tihtipeale ka kõige halvemini tehtud. Peamiseks põhjuseks on see, et nende otsuste tegemisel ei kasutata andmeid ega meetodeid, tuginetakse vaid kõhutundele. Paljud ettevõtted teevad küll psühholoogilisi teste, aga enamasti ei paranda need värbamise kvaliteeti, liiatigi tehakse need tihti alles siis, kui otsus on juba tehtud. Seetõttu arendas tema ettevõte tehisintellektil põhineva toote, millest on juhtidel päriselt kasu ning mida kasutavad ka maailma tippfirmad. Analüüsi, mida ma ise kirjutaks mitu tundi, teeb ta sekunditega, kirjeldab Arro AI rolli ühe levinud juhtimisülesande täitmisel. Mis abi on värbamisel tehisarust, millised on siin võimalused ja ohud?

15:20 – 15:40

Kuidas AI muudab kunsti?

Linnar Viik PoCo juht

Tallinna popkunstimuuseumi PoCo loonud IT-ettevõtja ja visionääri Linnar Viigi sõnul on tehisintellekti tulek märgiline hetk ka kunsti ajaloos. Nimelt on just kunst see valdkond ja formaat, mis aitab selgelt mõista tehistaibu võimete piire ja näha, kus temast on kõige rohkem abi. Miks võib tehisintellekti tulekut pidada kõige murrangulisemaks hetkeks kunsti ja loovuse ajaloos?

15:40 – 16:00

Kuidas saada AI arendamiseks rahastust?

Kirke Maar Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE juht

Eesti ettevõtetel on palju võimalusi leida toetust tehnoloogiaalasteks investeeringuteks, sealhulgas tehisintellekti rakendamiseks. Teisalt on orienteerumine kõikvõimalike meetmete seas keerukas, sest turul on ca 200 rahastusallikat. Kuidas neis orienteeruda ja tehisaru projektidele rahastust leida?

16:00 – 16:30

Vestlusring: Milliseid AI-lahendusi kliendid vajavad?

AI-arendajad ja -konsultandid

16:30 – 16:40

Lõpetamine

AI praktikute aastakonverents

Toimumiskoht:

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskus

Kuigi aastakümneid arendatud, on tehisintellekt just viimase paari aastaga jõuliselt esile kerkinud. Selle eri võimalusi katsetavad nii eraisikud kui ka ettevõtted ja asutused. Osadel põhjuseks uudishimu või mängulust, ent üha enam ka soov tehisaru abil oma tegevust efektiivsemaks muuta, vähendada rutiinseid tegevusi ja sellega kaasnevat kulu ning suurendada automatiseeritust.

Äripäeva esimesel AI praktikute aastakonverentsil saavad kokku tehisintellekti kasutamisest huvitatud ettevõtete-asutuste esindajad, AI-eksperdid ja -entusiastid ning tehismõistusega seotud teenuseid pakkuvad firmad.

Pakume kuulamiseks ja kaasa mõtlemiseks mitmeid kogemuslugusid tehisaru rakendamisest erinevates valdkondades: tootmine, disain, värbamine, tarkvaraarendus, kunst, autoremont jne. Räägime nii edu saavutamise tagamaadest kui ka võimalikest kitsaskohtadest. Samuti võimaldab AI praktikute aastakonverents esinejailt lisa küsida või ideede ja lahenduste üle diskuteerida.

Käsitleme ka tehisaru rakendamisega kaasnevaid õiguslikke riske ning anname nõu AI projektidele rahastuse saamiseks. Boonusena osaleme kõik ka Eesti ainsa 100% tehisintellekti teemadele keskendunud taskuhäälingu avalikul salvestusel!

Miks tasub konverentsile tulla?

  • See on AI valdkonna ekspertide, entusiastide ja sektoriga seotud ettevõtete aastasündmus
  • Programm keskendub kogemuste jagamisele: praktikult praktikule
  • Pakume ideid ja teadmisi, kuidas oma ettevõttes-asutuses või uut äri alustades tehisintellekti abil suuremat väärtust luua
  • Räägime edu saavutamise tagamaadest ja õppetundidest
  • Võimalus küsida küsimusi ja osaleda aruteludes nii saalis kui vahepausidel

Registreeruge varakult, et kindlustada koht saalis!

Lisainfo programmi kohta: Indrek Kald, [email protected] või telefonil 511 1112.

NB! Ajakavas võib tulla muutusi!

Programm

08:50 – 09:20

Registreerumine

09:20 – 09:30

Avamine

Indrek Kald ITuudised.ee juht

Keit Alev Äripäeva digiturunduse arendusjuht

09:30 – 10:00

Mida peab teadma tehisintellektist?

Gert Jervan TalTechi IT-teaduskonna dekaan

Aastakümneid arendatud tehisintellekti äkilist kiiret levikut ja mõju on võrreldud nii trükikunsti leiutamise kui interneti tulekuga. Paljud meist katsetavad seda, vähematel on ette näidata säravaid tulemusi. Värske üleilmse uuringu kohaselt ootab enam kui 90% IT-töökohtadest ees suur muutus AI arengu tõttu. Eriti mõjutatud on kesk- ja algtaseme positsioonid, kus kriitilisteks oskusteks saavad andmeanalüütika ja AI kirjaoskus. Kuivõrd tehismõistuse levik meie elu ja äri muudab ning kuidas AI arengust võita?

10:00 – 10:30

Tehisaru kasutamise eelduseks organisatsioonis on korras andmed

Juhan-Madis Pukk Flowit juht

Kuidas leida suurest andmehulgast relevantset infot ja dokumente klasterdada? Mismoodi ennustada seniste andmete põhjal klientide võimalikku käitumist? Kuidas AI kiirendab tootearendust ja kvaliteedikontrolli? Mida pakuvad klienditeeninduses suhtlusrobotid? IT-ettevõtte Flowit juht, ITLi ekspresident Juhan-Madis Pukk toob reaalseid näiteid AI kasutamisest ettevõtetes. Mida kliendid otsivad ja soovivad, mis on teostatav ning milliste eelduste sobivusel?

10:30 – 11:00

Milliseid AI-aktsiaid jälgida?

Juhan Lang Äripäeva investeerimisvaldkonna juht

Tänavu juunis möödus kiibitootjana tuntud Nvidia tarkvarafirmast Microsoft ning sai maailma kõige väärtuslikumaks börsiettevõtteks. Varajastele investoritele muinasjutulist tootlust pakkunud Nvidia äriedu on seotud just tehisintellekti arenguga. Mullu detsembris Nvidia „rongile hüpanud“ Äripäeva investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang selgitab, millist potentsiaali näeb ta Nvidias, kuidas see erineb klassikalisest haibist ning millised muud tehisaruga seotud börsifirmad võiks investorite radaril püsida.

11:00 – 11:30

Millised õiguslikud riskid kaasnevad AI kasutamisega?

Timo Kullerkupp Advokaadibüroo Rask tehnoloogia valdkonna juht

Tehisaru kasutavad ettevõtted ei saa tihtipeale aru, millised ohud ja tagajärjed võivad sellega kaasneda. Nii võib pelk tehisintellektil põhineva tööriista kasutamine seada ohtu lubaduse kaitsta klientide andmeid või hoida ettevõtte saladusi. Ja kuigi tehismõistuse loodud koodil puudub autoriõiguslik kaitse, peavad tarkvaraarendajad muude rikkumiste vältimiseks arvestama hulga reeglitega. Lisame siia juurde 1. augustil kehtima hakanud Euroopa Liidu tehisintellekti määruse nõuded. Mis juriidilisi aspekte tähele panna, kui soovid rakendada oma äris tehisintellekti?

11:30 – 12:30

Lõuna

12:30 – 13:00

Kuidas muudab AI tootmist?

Indrek Kink Tammeri IT-juht

Silver Reinaas Tammeri tarkvarainsener

Tööstusettevõte Tammer otsis ligi poolteist aastat, kuidas tehisintellekti oma tegevuses kõige paremini ära kasutada. Suure hoo said nad teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud tehisintellekti rakendamise töötoast, kus probleemide omajad pandi kokku lahendajatega. Intensiivse töö järel sai just Tammer töötoa žüriilt suurima, 50 000eurose arendustoetuse. Tulevikus plaanivad nad võimalikult paljud protsessid asendada tehisaruga. Kuidas tehisintellekt tootmist muudab, tutvustavad Tammeri IT-juht Indrek Kink ja tarkvarainsener Silver Reinaas.

13:00 – 13:20

Kuidas kasutada AId disainis?

Andres Kostiv Futuristi UX/UI disainer ja strateeg

Tehisintellekti areng on tohutult avardanud võimalusi toote või teenuse kasutajate andmete analüüsimiseks. Kasutajakogemuses ehk UX disainis pakuvad andmepõhised tehisaru tööriistad palju võimalusi klientidele personaliseeritud sisu loomiseks. Ent kas liigne keskendumine andmetele võib varjutada UX disaini tuuma: empaatia ja otsesuhtluse kasutajatega, küsib disainerist koolitaja Andres Kostiv ning annab nõu tehisaru kasutamiseks disainis.

13:20 – 13:40

Kuidas muudab AI autoremonti?

Rauno Sigur DriveX Technologiesi juht

Eesti iduettevõte DriveX Technologies arendab tehisintellektil põhinevat sõiduki inspektsioonitarkvara, mida kasutavad juba ka rahvusvahelised kindlustusettevõtted. Kuuleme, kuidas jõudis DriveX tehisarul baseeruva teenuseni, mismoodi see töötab ning miks on oluline AI-lahendusi oma ettevõtte tegemistes kaasata.

13:40 – 14:20

Podcasti AI Powerment avalik salvestus

Sandra Reivik AIPowerment

Gerlyn Tiigemäe AIPowerment

Podcast AIPowerment on Eesti ainus 100% tehisintellekti teemadele keskendunud taskuhääling, mida juhivad tehisaru entusiastid Gerlyn Tiigemäe ja Sandra Reivik. Igal reedel tuuakse kuulajateni tehisaru uudised, populaarseimate ja uute rakenduste ülevaated ning põnevad intervjuud AI-valdkonna eestkõnelejatega. Sestap on just AI praktikute aastakonverents õige koht uue saate salvestamiseks!

14:20 – 14:40

Suhtluspaus

14:40 – 15:00

Kuidas muudab AI tarkvaraarendust?

Erik Martin Vetemaa Bilance´i tehnoloogiajuht ja kaasasutaja

Enam kui 90% tarkvaraarendajaid kasutab oma töös AI tööriistu. Need tööriistad kiirendavad koodi kirjutamist ja automatiseerivad suure osa programmeerija tööst. Finantsäpi Bilance looja Erik Martin Vetemaa selgitab, kuidas programmeerijad tehisaru kasutavad, kuidas on AI tööriistad tarkvaraarendust muutnud ja milline saab olema programmeerija roll tarkvaraarenduses edaspidi.

15:00 – 15:20

Kuidas muudab AI värbamist?

Tõnis Arro Wisnio juht

Kogenud headhunteri Tõnis Arro sõnul on värbamisotsused kõige olulisemad juhtimisotsused, ent samas tihtipeale ka kõige halvemini tehtud. Peamiseks põhjuseks on see, et nende otsuste tegemisel ei kasutata andmeid ega meetodeid, tuginetakse vaid kõhutundele. Paljud ettevõtted teevad küll psühholoogilisi teste, aga enamasti ei paranda need värbamise kvaliteeti, liiatigi tehakse need tihti alles siis, kui otsus on juba tehtud. Seetõttu arendas tema ettevõte tehisintellektil põhineva toote, millest on juhtidel päriselt kasu ning mida kasutavad ka maailma tippfirmad. Analüüsi, mida ma ise kirjutaks mitu tundi, teeb ta sekunditega, kirjeldab Arro AI rolli ühe levinud juhtimisülesande täitmisel. Mis abi on värbamisel tehisarust, millised on siin võimalused ja ohud?

15:20 – 15:40

Kuidas AI muudab kunsti?

Linnar Viik PoCo juht

Tallinna popkunstimuuseumi PoCo loonud IT-ettevõtja ja visionääri Linnar Viigi sõnul on tehisintellekti tulek märgiline hetk ka kunsti ajaloos. Nimelt on just kunst see valdkond ja formaat, mis aitab selgelt mõista tehistaibu võimete piire ja näha, kus temast on kõige rohkem abi. Miks võib tehisintellekti tulekut pidada kõige murrangulisemaks hetkeks kunsti ja loovuse ajaloos?

15:40 – 16:00

Kuidas saada AI arendamiseks rahastust?

Kirke Maar Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE juht

Eesti ettevõtetel on palju võimalusi leida toetust tehnoloogiaalasteks investeeringuteks, sealhulgas tehisintellekti rakendamiseks. Teisalt on orienteerumine kõikvõimalike meetmete seas keerukas, sest turul on ca 200 rahastusallikat. Kuidas neis orienteeruda ja tehisaru projektidele rahastust leida?

16:00 – 16:30

Vestlusring: Milliseid AI-lahendusi kliendid vajavad?

AI-arendajad ja -konsultandid

16:30 – 16:40

Lõpetamine

Toetajad

Hõbetoetaja

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Tallinn
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]