investeerimine

Üks samm Wall Streetist ees

Kuidas teenida börsil raha oma teadmisi kasutades
Üks samm Wall Streetist ees  pilt
Autor: Peter Lynch Lehekülgi: 336 Ilmumisaeg: 07.10.2019 Kirjastus: AS Äripäev

Kui üldse keegi väärib tiitlit „USA parim rahategija“, siis on selleks Peter Lynch. Üks tema kuulsamaid mantraid ütleb, et amatöörinvestoritel on täpselt sama suur võimalus noppida aktsiaturult kasumit kui professionaalidel. Veelgi enam, tegelikult on amatöörinvestoritel rida eeliseid nende ees, kes seda elukutseliselt teevad. Raamatus „Üks samm Wall Streetist ees“ selgitab Lynch, millised need on ning kuidas need enda kasuks raha teenima panna.  

Lynch on veendunud, et investeerimisvõimalused vaatavad meile absoluutselt kõikjalt vastu. Päevast päeva puutume me kokku toodete ja teenustega, mis võivad oodatust märksa kasulikumaks osutuda. Ja just siin peitubki amatööriinvestorite üks vaieldamatu eelis – vabadus ning paindlikkus reageerida veel enne, kui suured ninad jaole saavad.

Aktsiaturgudel mägesid liigutanud Lynch väidab, et edukaks investeerimiseks pole sugugi vaja „moodne“ olla. Ta nendib, et tegelikult on paljud suure kaliibriga investorid parajad tehnoloogiapelgurid. Nende edu peitub hoopis selles, et nad ei oma kunagi seda, millest nad aru ei saa. Lynch isegi on panustanud üksnes nendesse aktsiatesse, mille valiku aluseks on olnud iidsed fundamentaalnäitajad. Ja sama loogikat soovitab ta ka amatöörinvestoritel jälgida.

Lynch lubab, et kui ignoreerida turu kõikumisi ning lõputuid spekulatsioone, saab investori kannatlikkus pikemas perspektiivis heldelt tasutud. Sestap ongi ta otsustanud ajutise ja ettearvamatu loomuga kiirtulust loobuda ning keskenduda üksnes nendele aktsiatele, mille edulugu rullub lahti kolme kuni kümne aastaga. Ja just see strateegia on tema edu pant.  

Raamat, mida on tänaseks müüdud kaugelt üle miljoni, toob välja lihtsasti järgitavad juhised, mis aitavad lugejal välja sõeluda need kõige tummisemad näitajad, millele tasub panustada. Ta selgitab, kuidas suure kasvupotentsiaaliga tegijaid märgata ning erineva elutsükliga aktsiatesse investeerida. Ja seda kõik selgel ning vaid talle omasel humoorikal moel.

Tellimine


Sisukord

Sissejuhatus millenniumiväljaandele 9

Proloog Kiri Iirimaalt 31

Sissejuhatus Lolli raha eelised 35

 

I osa Ettevalmistused investeerimiseks 49

1 Kuidas saada aktsianoppijaks 50

2 Wall Streeti oksüümoronid 60

3 On see hasartmäng või mis? 74

4 Peeglitesti läbimine 86

5 Kas see on hea turg? Palun ärge küsige 94

 

II osa Võitjate Valimine 103

6 Kümnekordse varitsemine 104

7 Sain kätte, sain kätte! Aga mis see on? 116

8 Ideaalne aktsia – milline tehing! 144

9 Aktsiad, mida väldiksin 166

10 Kasum, kasum, kasum 180

11 Kaheminutine harjutus 195

12 Faktid ritta 204

13 Mõned kuulsad arvud 224

14 Lugu üle kontrollides 251

15 Kokkuvõtlik meelespea 256

 

III osa Pikk vaade 263

16 Portfelli koostamine 264

17 Parim aeg osta ja müüa 273

18 Kaksteist kõige rumalamat (ja ohtlikumat) üldlevinud arvamust aktsiahindade kohta 288

19 Optsioonid, futuurid ja lühikeseks müük 301

20 50 000 aktsianoppijat võivad eksida 307

 

Epiloog Jäin vahele, püksid jalas 321

Tänuavaldused 323

Arvustused
Kristjan Liivamägi
finantsökonoomika doktor ja investor

Peter Lynchi raamat „Üks samm Wall Streetist ees“ on hea õpetus väärtusinvesteerimise põhitõdede kohta. Selleks, et teha edukaid investeerimisotsuseid on oluline aru saada ettevõtte äritegevustest ning ainult finantsaruannete analüüsist arvuti taga selleks ei piisa.

Investoril tuleks enne investeerimisotsuse tegemist põhjalikult tutvuda ettevõtte toodete ja teenustega ning aru saada, kas tarbijad soovivad neid ka tulevikus osta. Selles raamatus selgitab Lynch lihtsalt ja arusaadavalt oma põhimõtteid ettevõtetesse investeerimisel ning annab edasi finantsturgude väärt kogemust.

Loe edasi >
Raamatuklubi info

Äripäeva raamatuklubi

on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja, mis avaldab maailma parimaid psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid.

Klubi on tegutsenud juba 15 aastat ja pikaajalisele kogemusele tuginedes tehakse maailma uusimast juhtimiskirjandusest hoolikas valik. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega. Raamatuklubi liikmena hoiate end kursis maailma parimate juhtimisteooriatega, õpite edukate ettevõtete kogemustest ning teate, kuidas rakendada neuroteaduse ja psühholoogia uusi avastusi edu ja õnne vankri ette.

• Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatu 21% soodsamalt.
• Raamatu saadame Omniva pakiautomaati tasuta, võimalik on kasutada ka kullerteenust.
• Raamatud saab tellida ka e-raamatuna.
• Klubiraamatu eest saate mugavalt tasuda e-arve püsimakse või arvega.
• Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadetakse iga kuu (v.a juulis) üks uus raamat. Raamatu ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

LIITU KLUBIGA