Kestus: 6 akadeemilist tundi
Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
Koolitusel antakse ülevaade toodete CE-märgistamise sisust ja reeglitest ning tehakse selgeks masinaehitusprojekti osapoolte kohustused ja vastutus. Iga osaleja saab juhised, mille järgi iseseisvalt süveneda oma konkreetse toote nõuete tuvastamisele ja rakendamisele. Masinadirektiivi mõtte ja nõuete tundmine aitab teha õigeid insenertehnilisi ja ärilisi otsuseid.
Masinadirektiivist tulenev CE-märgistuse kohustus kehtestab tehnilised nõudeid masinatele ja masinate tehnilisele dokumentatsioonile. Kõik, kes ehitavad või kohandavad tööstuslikke masinaid, peavad seadusest tulenevalt määrama neile CE-märgistuse. CE-märgistuse tundmine on kohustulik ka masinate kasutajatele tööohutuse tagamiseks. Masinadirektiiv on mahukas õiguslik dokument, mis käsitleb laia teemadevaldkonda ning selle nõuete tundmine aitab teha õigeid insenertehnilisi ja ärilisi otsuseid. Koolitus annab masinadirektiivist insenertehnilise ülevaate ning ei käsitle õiguslikke aspekte.
Koolituse eesmärk on
Koolitusele on oodatud insenerid, juhtinsenerid, tootmis- ja tehnikajuhid ning tippjuhid ettevõtetest, mis konstrueerivad, ehitavad, moderniseerivad ja/või toovad maale masinaid. Oodatud on ka teised tehnikahuvilised.
Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:
Koolituse tulemusena osaleja:
Masin peab vastama nõuetele ja vastavushindamine tuleb läbi viia asjakohaselt. Kaupade vaba liikumine Euroopa majanduspiirkonnas põhineb eeldusel, et nendele kehtivad nõuded on riigiti samad. Masinadirektiiv sätestabki seaduse jõuga tehnilised nõuded masinatele ja masinate tehnilisele dokumentatsioonile. Kui masin on tunnistatud nõuetele vastavaks, võib tootja koostada masina vastavusdeklaratsiooni (mitte CE-sertifikaadi) ning kinnitada masinale CE-märgise. Vaid CE-märgistatud masinaid on Euroopa majanduspiirkonnas lubatud turule lasta ja/või kasutusele võtta.
Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on täis mahus koolitusel osalemine. Tulemuste saavutamist hinnatakse arutelude ja praktiliste tööde käigus.
Maht: 6 akadeemilist tundi
Koolitus toimub vastavalt valitsuse poolt kehtestatud nõuetele – auditooriumis, kus on kasutusel kõik ohutust tagavad meetmed ja/või veebis Zoom keskkonnas. Veebis osalejatele saadetakse enne koolitust link ja ligipääsuinfo.
Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner. Loe lähemalt SIIT.
Tutvu ka meie koolitajaga SIIN.
Loe koolitaja artikleid:
09:30 - 09:45
09:30 - 09:45
09:45 - 11:30
09:45 - 11:30
11:30 - 11:45
11:30 - 11:45
Kohvipaus
11:45 - 13:15
11:45 - 13:15
13:15 - 14:00
13:15 - 14:00
Lõuna
14:00 - 15:30
14:00 - 15:30
Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn |
667 0439 | [email protected]
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.
Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.
Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].