Investeeritud

Kuidas ma investorite harjumusi jäädavalt muutsin

Investeeritud
Charles Schwab
Lehekülgi: 344
Ilmub: 01.10.2021
Kirjastus: Äripäev

Korduvalt investeeringute „demokratiseerijaks“ tituleeritud Charles Schwab pani pea pool sajandit tagasi aluse soodusmaakleriärile, mis tõmbas erainvestoritele käima sootuks uue ajastu. Millised olid selle norme ja piiranguid trotsiva teekonna keerdkäigud, sellest räägib tema tavatult isiklik raamat „Investeeritud“.

1970ndate alguses oli Ameerika Ühendriikides sadu maaklerifirmasid, kuid neist ükski ei vastanud Schwabi ootustele: „Mõtlesin, et kui suudaksin eemaldada kogu aktsiate ostmise ja müümisega seotud pahna – vigased uuringud, võltsanalüüsid, väheusutavad soovitused, kõik viisid, millega Wall Street oli ajalooliselt õigustanud suuri vahendustasusid – ja müüa lihtsalt tavalist tehingute teostamise teenust, saaksin kulutusi kärpida, keskenduda efektiivsusele, hindu dramaatiliselt langetada ja ikkagi kasumit teenida.“

Schwab tunnistab, et tema ettevõte Charles Schwab Corporation sündiski puhtast pettumusest: „Uskusin, et pean ise oma rahalise saatuse eest vastutama. Viimane asi, mida vajasin, oli mõne maakleri kaheldava väärtusega nõu, et mida osta ja millal osta või müüa. Ja panin pahaks, et pidin maksma teenuste eest, mida ma ei kasutanud.“

Olles veendunud, et just investeerimine on üksikisiku tee rahalise vabaduseni, mis võimaldab majanduses osaleda muul moel kui pelgalt palgatööd tehes, asutas ta aastal 1971 – ise kuuekohalise võlakoormaga kaelani mudas sipeldes – traditsioonilise maakleriäri. Järgneva paari aastaga kujunes sellest soodusmaakleriäri teerajaja, millest on tänaseks saanud riigi suurim börsil noteeritud investeerimisteenuste firma, mille klientide varad ületavad kolme triljoni dollari piiri.

Aastal 2008 nimetas president George W. Bush läbi elu düsleksiaga piike murdnud Schwabi presidendi finantskirjaoskuse nõukoja esimeheks.

 

Raamatu väljaandmist toetasid LHV ja Admiral Markets Logo Rgb Full Color

 „Nagu mina, on ka Chuck düslektik. Ta sai varakult teada, et tal on oma piirid ja – erinevalt enamikest mittedüslektikutest – avastas ta delegeerimise väe ja selle, et äri on eelkõige inimesed, kes jagavad teie visiooni ja väärtusi, kuid toovad ülesannetesse oma kire ja tugevad küljed. Ta mõistis varakult, et maailm on täis inimesi, kes on temast „tuhandel erineval viisil“ võimekamad. Enamik juhte ja ettevõtjaid ei saa kunagi seda lihtsat õppetundi. „Investeeritud“ on kohustuslik lugemine kõigile, kes on huvitatud äriettevõttes töötamisest või ettevõtlusest. Erakordne elu ja raamat.“

Sir Richard Branson
Virgin Groupi asutaja

 

„See raamat räägib loo mehest, kes muutis igaveseks investeerimismaailma. Charles Schwab edendas börsimaaklerite äris revolutsiooni, propageerides eelmisel sajandil turgudel domineerinud aktsiate komisjonipõhise müügi asemel soodusmaaklerlust. Edulugude kõrval keskendub ta rasketele otsustele, millega peavad ettevõtjad ja investorid tihti silmitsi seisma.

Raamat on täis optimismi ja sügavat arusaamist investeerimise olemusest. „Investeeritud“ on suurepärane lugemine, mis pakub inspiratsiooni elulistest tagasilöökidest ning oskust näha neis kasvukohti.“

Alexander Tsikhilov
Admirals Group AS nõukogu esimees

 

„Raamat „Investeeritud“ on ühtaegu nii ajalooline teos kui ka äri- ja investeerimisõpik: saab ju Charles Schwabi lugu alguse ajal, mil maailm oli hoopis teistsugune, kui me seda praegu teame. Tema ettevõtte areng lookleb läbi majanduslanguste, börsibuumide, isikliku kasvamise ja tehnoloogiliste uuenduste.

Raamatust leiab väärt mõtteteri nii ettevõtja kui ka investor, sest autor on käinud läbi mõlema maailma tulest ja veest ning võtnud kummastki kaasa kapatäie kogemusi.“

Nelli Janson
LHV vanemmaakler

Sisukord

Eessõna   15

 

I osa: Alustamine

Maipüha   21

Iseseisvuse tunne   27

Mul oli palju töökohti   37

Pidev võitlus   41

Tükk tegevust   47

Tooge platsi onu Bill   57

Tehingute spetsialist   63

 

II osa: raketisõit

Ebamääraselt halva mainega oht   71

Ükski müügimees ei helista   81

Onu Bill saab oma harukontori   89

BETA   93

Lakkamatult, lõputult masendav   107

Kapital ja usaldusväärsus   115

Uus poiss   125

Närvipinge raevukas juhtum   133

Avalik mäss   141

Lõpuks vabad   155

Ärge mängige oma õnnega   167

Tsunami   175

 

III osa: Mulli lõhkemine

Revolutsiooni jätkamine   199

Elu segab vahele   217

Võrk   225

Enneolematu kogemus   241

 

IV osa: Teine vaatus

Väga raske otsus   265

Saame tehtud   275

Tehke kõik teoks   285

Räägi Chuckiga   291

Kalliskivi   295

 

V osa: Aja jooksul katsetatud

Peate olema optimistlik   303

Valmis   315

Pingul vedru   321

Chucki salajane koostisosa   329

 

Epiloog   333

Tänusõnad   341

Autorist   343

Arvustused

Nelli JansonLHV vanemmaakler

Saavutada võib kõike, kui seda ainult väga tahta. Kõlab nagu imal klišee, eks? Ometi on ses äraleierdatud lööklauses terake tõtt – Charles Schwab on elav näide, et just nii see on.

Chares Schwabi „Investeeritud“ ei ole tavapärane investeerimise käsiraamat – see viib lugeja ühe mehe eluloo kaudu ajaloolisele ringkäigule börsil.

Schwab, investor ja Chares Schwab Corporationi asutaja, alustas karjääri aastal 1963, mil hakkas koos kolme partneriga välja andma investeerimisteemalist uudiskirja. Juba kümme aastat hiljem oli tal maaklerteenuseid pakkuv firma, mis tõi kaasa revolutsioonilised muutused investeerimismaailmas. Sealt edasi viis tee panga avamiseni ning 1981. aastal tegi Schwabi ettevõte oma debüüdi NYSE-l.

Kuidas teha nõrkusest tugevus

Schwab tahtis tuua konservatiivsele Wall Streetile uusi tuuli ning teha investeerimise lihtsamaks ja soodsamaks inimestele, kes soovisid ise oma raha juhtida ja hallata. Tema eesmärk polnud ühel päeval lihtsalt väga rikas olla, vaid ta tahtis, et tema tegevus teeks elu paremaks ka teistel investoritel, kes soovisid oma jõukust investeerimise abil kasvatada. Eeldused tema plaani õnnestumiseks polnud kuigi head, aga Schwab võib kinnitada, et kui uskuda oma unistusse, on kõik võimalik. See kõlab küll justkui tõeline Ameerika unistus, kuid tegelikult kätkeb see lugu endas rohkesti takistusi ja raskusi.

Üks inspireerivamaid fakte Schwabi eduloo puhul on asjaolu, et ta on düslektik. Alles mõnikümmend aastat tagasi peeti meilgi seda lugemishäiret üsna tõsiseks vaimse arengu probleemiks.

Schwab oli oma kõrvalekaldest väga hästi teadlik. Kuigi ta pidi düsleksia tõttu nägema koolis tunduvalt rohkem vaeva kui teised, õnnestus tal see nõrkus enda tugevuseks keerata – nii õppis ta selgeks delegeerimise kunsti. Just siitsamast kooruvad välja Schwabi sihikindlus ja energia, millega ta oma eesmärgi poole pürib. Polnud see ju kaugeltki ainus takistus tema teel.

Paljude investorite komistuskivi

Schwab ja tema firma elasid üle mitu, potentsiaalselt hävitavat börsikrahhi. Tema aga väljus igast tormist tugevamana, sest ta oli mõistnud, kuivõrd oluline omadus on paindlikkus – ning seda eriti veel investori puhul. Maailm meie ümber muutub ja meiegi peame muutuma koos sellega. Ometi saab just selle võime puudumine investoritele komistuskiviks – kuigi investor peab tihti oma investeerimisstrateegiaid muutma, jätavad paljud selle tegemata, kas siis hirmust uue või lojaalsusest vana ees.

Sõnum, mille lugejad siit raamatust võiksid kaasa võtta, on soovitus kriise mitte karta, sest need on üks osa investeerimisest, mis võivad pakkuda suurepäraseid võimalusi.

Alexander TsikhilovAdmirals Group AS-i nõukogu esimees

Alexander Tsikhilov: õppige tippjuhi kogemusest

USA üks edukamaid ettevõtjaid ja tippjuhte Charles Schwab muutis Bay Area piirkonna idufirma 43 miljardi dollari suuruseks ettevõtteks. Tema raamat „Investeeritud“ viib lugeja 40 aasta pikkusele reisile läbi ettevõtlusmaailma.


Ettevõte Charles Schwab Corporation on teinud finantssektoris tõelist revolutsiooni. Keskendudes ainult Main Streeti investorite nõudmistele, eristas see end kiiresti enamikust traditsioonilistest Wall Streeti korporatsioonidest.

Tänaseks on Schwabi ettevõttest kujunenud Ameerika suurim avalikult kaubeldav investeerimisteenuste pakkuja, millel on üle 10 miljoni kliendikonto ja üle 3 triljoni dollari vara. Veebimaaklerina on Schwab esikohal õiglase hinnakujunduse ja tasude, samuti klienditeeninduse ja -suhtluse puhul.

Raamatus „Investeeritud“ kirjutab ta oma saavutustest, vigadest ja õppetundidest. Samuti põhimõtetest, mille järgi ta on elanud ja töötanud ning mis on teinud temast ühe meie aja edukaima ettevõtja.

Miks sa peaksid seda raamatut lugema?

Kuniks pole turgude toimimisest selget arusaama, jääb püsima mitu küsimust: kuidas ja kuhu oma raskelt teenitud raha investeerida; miks investeerimisstrateegiad ebaõnnestuvad jne.

Finantsnõustajate ja -analüütikute sõnul peaksid investorid olema teadlikud peamistest ohtudest, enne kui nad investeerivad oma raha millessegi, mida nad ei saa kontrollida. Arvestada tuleb erinevate riskidega: investorid peavad teadma maksuseadusi, finantsmäärusi ja juriidilisi menetlusi ning muid üksikasju, mis võivad mõjutada nende kasumit.

Need on vaid mõned teemad, mille puhul aitab see raamat alles finantsturgudel alustajal oma seisukohti kujundada. Kogenud kauplejad ja investorid saavad siit aga ainulaadseid teadmisi – avaneb teistsugune perspektiiv senisest infost ja kogemustest.

Härra Schwabi 82 aastat kestnud jõupingutused on kujundatud järkjärgulisteks praktilisteks juhisteks. Tema elulugu vaatleb ettevõtlusorganisatsiooni lõputut arengut, samuti toob ta lugejani selle, kuidas oma vigadest õppida. Nagu Schwab raamatu viimases peatükis märgib, kuulub suur osa tema edust empaatiale klientide vastu.

Nautige lugemist ja õppige tippjuhi kogemustest.

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

 • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud kuni 20% soodsamalt.
 • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
 • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
 • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
 • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

Tellimine
Paberraamat
TASUTA TARNE 3-4 tööpäeva
NaN €
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga
Investeeritud

Investeeritud

Charles Schwab
Kuidas ma investorite harjumusi jäädavalt muutsin
Tellimine
Paberraamat
TASUTA TARNE 3-4 tööpäeva
NaN €
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga

Kirjeldus

Korduvalt investeeringute „demokratiseerijaks“ tituleeritud Charles Schwab pani pea pool sajandit tagasi aluse soodusmaakleriärile, mis tõmbas erainvestoritele käima sootuks uue ajastu. Millised olid selle norme ja piiranguid trotsiva teekonna keerdkäigud, sellest räägib tema tavatult isiklik raamat „Investeeritud“.

1970ndate alguses oli Ameerika Ühendriikides sadu maaklerifirmasid, kuid neist ükski ei vastanud Schwabi ootustele: „Mõtlesin, et kui suudaksin eemaldada kogu aktsiate ostmise ja müümisega seotud pahna – vigased uuringud, võltsanalüüsid, väheusutavad soovitused, kõik viisid, millega Wall Street oli ajalooliselt õigustanud suuri vahendustasusid – ja müüa lihtsalt tavalist tehingute teostamise teenust, saaksin kulutusi kärpida, keskenduda efektiivsusele, hindu dramaatiliselt langetada ja ikkagi kasumit teenida.“

Schwab tunnistab, et tema ettevõte Charles Schwab Corporation sündiski puhtast pettumusest: „Uskusin, et pean ise oma rahalise saatuse eest vastutama. Viimane asi, mida vajasin, oli mõne maakleri kaheldava väärtusega nõu, et mida osta ja millal osta või müüa. Ja panin pahaks, et pidin maksma teenuste eest, mida ma ei kasutanud.“

Olles veendunud, et just investeerimine on üksikisiku tee rahalise vabaduseni, mis võimaldab majanduses osaleda muul moel kui pelgalt palgatööd tehes, asutas ta aastal 1971 – ise kuuekohalise võlakoormaga kaelani mudas sipeldes – traditsioonilise maakleriäri. Järgneva paari aastaga kujunes sellest soodusmaakleriäri teerajaja, millest on tänaseks saanud riigi suurim börsil noteeritud investeerimisteenuste firma, mille klientide varad ületavad kolme triljoni dollari piiri.

Aastal 2008 nimetas president George W. Bush läbi elu düsleksiaga piike murdnud Schwabi presidendi finantskirjaoskuse nõukoja esimeheks.

 

Raamatu väljaandmist toetasid LHV ja Admiral Markets Logo Rgb Full Color

 „Nagu mina, on ka Chuck düslektik. Ta sai varakult teada, et tal on oma piirid ja – erinevalt enamikest mittedüslektikutest – avastas ta delegeerimise väe ja selle, et äri on eelkõige inimesed, kes jagavad teie visiooni ja väärtusi, kuid toovad ülesannetesse oma kire ja tugevad küljed. Ta mõistis varakult, et maailm on täis inimesi, kes on temast „tuhandel erineval viisil“ võimekamad. Enamik juhte ja ettevõtjaid ei saa kunagi seda lihtsat õppetundi. „Investeeritud“ on kohustuslik lugemine kõigile, kes on huvitatud äriettevõttes töötamisest või ettevõtlusest. Erakordne elu ja raamat.“

Sir Richard Branson
Virgin Groupi asutaja

 

„See raamat räägib loo mehest, kes muutis igaveseks investeerimismaailma. Charles Schwab edendas börsimaaklerite äris revolutsiooni, propageerides eelmisel sajandil turgudel domineerinud aktsiate komisjonipõhise müügi asemel soodusmaaklerlust. Edulugude kõrval keskendub ta rasketele otsustele, millega peavad ettevõtjad ja investorid tihti silmitsi seisma.

Raamat on täis optimismi ja sügavat arusaamist investeerimise olemusest. „Investeeritud“ on suurepärane lugemine, mis pakub inspiratsiooni elulistest tagasilöökidest ning oskust näha neis kasvukohti.“

Alexander Tsikhilov
Admirals Group AS nõukogu esimees

 

„Raamat „Investeeritud“ on ühtaegu nii ajalooline teos kui ka äri- ja investeerimisõpik: saab ju Charles Schwabi lugu alguse ajal, mil maailm oli hoopis teistsugune, kui me seda praegu teame. Tema ettevõtte areng lookleb läbi majanduslanguste, börsibuumide, isikliku kasvamise ja tehnoloogiliste uuenduste.

Raamatust leiab väärt mõtteteri nii ettevõtja kui ka investor, sest autor on käinud läbi mõlema maailma tulest ja veest ning võtnud kummastki kaasa kapatäie kogemusi.“

Nelli Janson
LHV vanemmaakler

Lisainfo

Charles Schwab
Lehekülgi: 344
Ilmub: 01.10.2021
Kirjastus: Äripäev

Sisukord

Eessõna   15

 

I osa: Alustamine

Maipüha   21

Iseseisvuse tunne   27

Mul oli palju töökohti   37

Pidev võitlus   41

Tükk tegevust   47

Tooge platsi onu Bill   57

Tehingute spetsialist   63

 

II osa: raketisõit

Ebamääraselt halva mainega oht   71

Ükski müügimees ei helista   81

Onu Bill saab oma harukontori   89

BETA   93

Lakkamatult, lõputult masendav   107

Kapital ja usaldusväärsus   115

Uus poiss   125

Närvipinge raevukas juhtum   133

Avalik mäss   141

Lõpuks vabad   155

Ärge mängige oma õnnega   167

Tsunami   175

 

III osa: Mulli lõhkemine

Revolutsiooni jätkamine   199

Elu segab vahele   217

Võrk   225

Enneolematu kogemus   241

 

IV osa: Teine vaatus

Väga raske otsus   265

Saame tehtud   275

Tehke kõik teoks   285

Räägi Chuckiga   291

Kalliskivi   295

 

V osa: Aja jooksul katsetatud

Peate olema optimistlik   303

Valmis   315

Pingul vedru   321

Chucki salajane koostisosa   329

 

Epiloog   333

Tänusõnad   341

Autorist   343

Arvustused (2)

Nelli JansonLHV vanemmaakler

Saavutada võib kõike, kui seda ainult väga tahta. Kõlab nagu imal klišee, eks? Ometi on ses äraleierdatud lööklauses terake tõtt – Charles Schwab on elav näide, et just nii see on.

Chares Schwabi „Investeeritud“ ei ole tavapärane investeerimise käsiraamat – see viib lugeja ühe mehe eluloo kaudu ajaloolisele ringkäigule börsil.

Schwab, investor ja Chares Schwab Corporationi asutaja, alustas karjääri aastal 1963, mil hakkas koos kolme partneriga välja andma investeerimisteemalist uudiskirja. Juba kümme aastat hiljem oli tal maaklerteenuseid pakkuv firma, mis tõi kaasa revolutsioonilised muutused investeerimismaailmas. Sealt edasi viis tee panga avamiseni ning 1981. aastal tegi Schwabi ettevõte oma debüüdi NYSE-l.

Kuidas teha nõrkusest tugevus

Schwab tahtis tuua konservatiivsele Wall Streetile uusi tuuli ning teha investeerimise lihtsamaks ja soodsamaks inimestele, kes soovisid ise oma raha juhtida ja hallata. Tema eesmärk polnud ühel päeval lihtsalt väga rikas olla, vaid ta tahtis, et tema tegevus teeks elu paremaks ka teistel investoritel, kes soovisid oma jõukust investeerimise abil kasvatada. Eeldused tema plaani õnnestumiseks polnud kuigi head, aga Schwab võib kinnitada, et kui uskuda oma unistusse, on kõik võimalik. See kõlab küll justkui tõeline Ameerika unistus, kuid tegelikult kätkeb see lugu endas rohkesti takistusi ja raskusi.

Üks inspireerivamaid fakte Schwabi eduloo puhul on asjaolu, et ta on düslektik. Alles mõnikümmend aastat tagasi peeti meilgi seda lugemishäiret üsna tõsiseks vaimse arengu probleemiks.

Schwab oli oma kõrvalekaldest väga hästi teadlik. Kuigi ta pidi düsleksia tõttu nägema koolis tunduvalt rohkem vaeva kui teised, õnnestus tal see nõrkus enda tugevuseks keerata – nii õppis ta selgeks delegeerimise kunsti. Just siitsamast kooruvad välja Schwabi sihikindlus ja energia, millega ta oma eesmärgi poole pürib. Polnud see ju kaugeltki ainus takistus tema teel.

Paljude investorite komistuskivi

Schwab ja tema firma elasid üle mitu, potentsiaalselt hävitavat börsikrahhi. Tema aga väljus igast tormist tugevamana, sest ta oli mõistnud, kuivõrd oluline omadus on paindlikkus – ning seda eriti veel investori puhul. Maailm meie ümber muutub ja meiegi peame muutuma koos sellega. Ometi saab just selle võime puudumine investoritele komistuskiviks – kuigi investor peab tihti oma investeerimisstrateegiaid muutma, jätavad paljud selle tegemata, kas siis hirmust uue või lojaalsusest vana ees.

Sõnum, mille lugejad siit raamatust võiksid kaasa võtta, on soovitus kriise mitte karta, sest need on üks osa investeerimisest, mis võivad pakkuda suurepäraseid võimalusi.

Alexander TsikhilovAdmirals Group AS-i nõukogu esimees

Alexander Tsikhilov: õppige tippjuhi kogemusest

USA üks edukamaid ettevõtjaid ja tippjuhte Charles Schwab muutis Bay Area piirkonna idufirma 43 miljardi dollari suuruseks ettevõtteks. Tema raamat „Investeeritud“ viib lugeja 40 aasta pikkusele reisile läbi ettevõtlusmaailma.


Ettevõte Charles Schwab Corporation on teinud finantssektoris tõelist revolutsiooni. Keskendudes ainult Main Streeti investorite nõudmistele, eristas see end kiiresti enamikust traditsioonilistest Wall Streeti korporatsioonidest.

Tänaseks on Schwabi ettevõttest kujunenud Ameerika suurim avalikult kaubeldav investeerimisteenuste pakkuja, millel on üle 10 miljoni kliendikonto ja üle 3 triljoni dollari vara. Veebimaaklerina on Schwab esikohal õiglase hinnakujunduse ja tasude, samuti klienditeeninduse ja -suhtluse puhul.

Raamatus „Investeeritud“ kirjutab ta oma saavutustest, vigadest ja õppetundidest. Samuti põhimõtetest, mille järgi ta on elanud ja töötanud ning mis on teinud temast ühe meie aja edukaima ettevõtja.

Miks sa peaksid seda raamatut lugema?

Kuniks pole turgude toimimisest selget arusaama, jääb püsima mitu küsimust: kuidas ja kuhu oma raskelt teenitud raha investeerida; miks investeerimisstrateegiad ebaõnnestuvad jne.

Finantsnõustajate ja -analüütikute sõnul peaksid investorid olema teadlikud peamistest ohtudest, enne kui nad investeerivad oma raha millessegi, mida nad ei saa kontrollida. Arvestada tuleb erinevate riskidega: investorid peavad teadma maksuseadusi, finantsmäärusi ja juriidilisi menetlusi ning muid üksikasju, mis võivad mõjutada nende kasumit.

Need on vaid mõned teemad, mille puhul aitab see raamat alles finantsturgudel alustajal oma seisukohti kujundada. Kogenud kauplejad ja investorid saavad siit aga ainulaadseid teadmisi – avaneb teistsugune perspektiiv senisest infost ja kogemustest.

Härra Schwabi 82 aastat kestnud jõupingutused on kujundatud järkjärgulisteks praktilisteks juhisteks. Tema elulugu vaatleb ettevõtlusorganisatsiooni lõputut arengut, samuti toob ta lugejani selle, kuidas oma vigadest õppida. Nagu Schwab raamatu viimases peatükis märgib, kuulub suur osa tema edust empaatiale klientide vastu.

Nautige lugemist ja õppige tippjuhi kogemustest.

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

 • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud kuni 20% soodsamalt.
 • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
 • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
 • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
 • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

© AS Äripäev 2000-2024
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]