Meediamängud

Meediamängud pilt
Autor: Ivo Rull Ilmumisaasta: 2008 Lehekülgi: 152 Kirjastus: Äripäev

Vaatamata sellele, täna on kõik hästi ja rahulik, võite juba homme leida end ootamatult kaamerate ja mikrofonide ees. Ajakirjanikud on nagunii teist vaid telefonikõne kaugusel. Selleks tasub valmis olla!

Raamatu autor Ivo Rull on Eesti suhtekorraldajate hulgas üks kogenumaid. Tema suur kogemustepagas annab raamatule praktilise väärtuse. Samal ajal vürtsitab ta teost mõnusalt humoorikate näidetega elust enesest.

Raamatut on huvitav lugeda kõigil, kes end Eesti elus toimuvaga ajakirjanduse läbi kursis hoiavad ning seda on kasulik lugeda neil, kelle töö nõuab meediaga suhtlemist. Kes meist ei mäletaks aastatetagust skandaali Vilja Savisaar / Enno Tammer rongaema-teemal, K-kohukese skandaalset sünnilugu või Mart Laari raputanud skandaali seoses Savisaare pildi tulistamisega. Need ja paljud teised meedias kirgi kütnud lood on selle raamatu esimeses osas läbinud põhjaliku autoripoolse analüüsi ning saanud muhedalt moraliseeriva hinnangu.

Raamatu teise osa moodustavad esseistlikud tähelepanekud meediast - autor loodab, et lugejale jätkub seal nii äratundmisrõõmu kui ka ainet edasi mõtiskleda. Kolmandas osas esitab Rull oma aastatega kogunenud tähelepanekud eesti meedia ja suhtekorralduse vahekorrast. Raamatu viimasesse ossa on ta koondanud kogemuslikud õppetekstid neile, kes soovivad suhtekorraldajana praktiseerida.

Tellimine