Keha ja vaimu ravi

Leevendage oma valu, ärevust ja väsimust kroonilist stressi ohjates
Keha ja vaimu ravi pilt
Autor: Bal Pawa Lehekülgi: 320 Ilmumiskuupäev: 24.11.2021 Kirjastus: Äripäev

Ligi 75% haigustest tuleb kirjutada kroonilise stressi arvele. Diabeet, depressioon, südameatakid, vähkkasvajad, immuun- ja hingamisteede probleemid – kõik need tõved on seotud kõrgustesse küündiva kroonilise stressiga. Raamat „Keha ja vaimu ravi“ kirjeldab stressihormoonide panust haiguste tekkesse ning pakub välja konkreetseid, teaduspõhiseid viise, kuidas kiratsev tervis taas korda saada.

Selle autor Bal Pawa on pühendanud tervishoiule enam kui 30 aastat, esmalt apteekri, seejärel arstina. Ja nii on ka talle ammustest aegadest alates õpetatud, et tabletid ravivad enamik sümptomeid: Ibuprofeen võtab valu, Pepto-Bismol rahustab ärritunud magu, Vasotec alandab vererõhku jne. Välispidised lahendused aitavad küll sümptomeid hallata, kuid tegelik tervenemine algab kõrvade vahelt, on tänaseks dr Pawa veendunud.

Et tagada meie püsimine liigina, on meie primitiivsete esiisade ja -emade aju loodud neid iga hinna eest kaitsma: avastama ohte, vältima valu, otsima naudingut, leidma kergema vastupanu tee ja maksimeerima efektiivsust. Ehkki enamik meist ei pista kiskjatega rinda, rändavad igapäevased hirmud ja ärevused samu ürgseid radu. Selle süsteemi pidev käivitamine tekitabki haigusi – stressis aju vallandab reaktsioonid kogu kehas, alates hingamissüsteemist kuni soolestikuni, lihastest kuni immuunsüsteemini.

Põimides tõenduspõhist teadust lihtsate nõuannetega, aitab „Keha ja vaimu ravi“ välja primitiivsest võitlus- ja põgenemisrežiimist. Autor kirjeldab detailselt, kuidas mõjutab stress meie organismi ja milliseid kahjustusi see tekitab. Iga peatükk selgitab, kuidas arendada tervisele keskendunud mõtteviisi, pakkudes välja praktilisi tehnikaid, mille abil stressireaktsiooni maandada.

 

Läbinud ka ise arst-avarii-valuravi-teekonna, kinnitan, et püsiv tervenemine algab vaimust, sest just emotsionaalsel seisundil on valusündroomi kujunemisel üllatavalt suur roll. Meis kõigis peitub potentsiaal valuvaba elu kujundamiseks. Vaja on üksnes võtta vastutus oma heaolu eest, et lükata tervendavad protsessid samm-sammult käima.

Dr Bal Pawa „Keha ja vaimu ravi“ on 100% praktilise loomuga raamat, mis selgitab, kuidas töötab meie keha, kuidas see suhtleb vaimuga ning mil viisil leida tasakaal nende kahe vahel.

Suurepärane kandidaat uueks öökapiraamatuks!

Aleksandra Šilova
valuraviarst

Tellimine


Failid
Sisukord

Eessõna 7

Sissejuhatus 15

 

1. Hoolitsege oma vaimu eest 21

2. Hoolitsege oma aju eest 48

3. Hoolitsege oma hingamise eest 75

4. Hoolitsege oma soolestiku eest 98

5. Hoolitsege oma liikumise eest 127

6. Hoolitsege oma südame eest 163

7. Hoolitsege oma une eest 189

8. Hoolitsege oma immuunsüsteemi eest 217

9. REFRAME tööriistakomplekt: seitse tööriista teie tervise ümberseadistamiseks 246

 

Tänusõnad 260

Lisa A: Soolestiku tervise hindamine 264

LISA B: Lisandid 269

Märkused 279

Valitud bibliograafia 293

Register 305