Kohalolu

Kuidas olla kõige raskematel hetkedel eneses kindel

Kohalolu
Amy Cuddy
Lehekülgi: 384
Kirjastus: Äripäev

Amy Cuddy on võlunud 39 miljonit kuulajat oma TED-i kõnega, mis räägib jõupoosidest. Nüüd tutvustab ta meile nii jõupooside kui ka paljude teiste kehakeele ja mõistuse seoste tagamaid. Ta õpetab, kuidas kasutada lihtsaid tehnikaid, et vabastada end pingelistel hetkedel hirmust, anda endast parim, leida teistega side ja innustada neid sama tegema.

Kas olete kunagi pärast suurt katsumust soovinud, et saaksite kõik otsast peale uuesti teha? Võib-olla näiteks pärast mõnd tööintervjuud, esinemist või rasket vestlust? Just need hetked, mil peaksime olema siirad ja hoidma ohjad tugevasti peos, teevad meid võltsiks ja jõuetuks. Liiga tihti läheneme elu suurimatele väljakutsetele hirmuga, oleme nendega tegeledes pabinas ja jätame viimaks kahetsusega seljataha.

Seesmist jõudu kasutades saavutame kohalolu ‒ oleku, milles me ei muretse enam, millise mulje me teistele jätame, vaid kohandame hoopis seda muljet, mida ise endast loome.

Harvardi professori Amy Cuddy revolutsiooniline raamat paljastab, et kohalolu jõu rakendamiseks pole vaja võtta ette suurt spirituaalset rännakut ega seesmiselt ümber kehastuda. Meil on hoopis vaja nügida end samm-sammult edasi, muutes pikkamisi oma igapäevast kehakeelt, käitumist ja meelelaadi.

See raamat on teaduslikult põhjendatud ja kaasahaarav ning õpetab igaühele, kuidas läheneda suurimatele katsumustele enesekindlalt, mitte hirmuga, ning jätta need katsumused seljataha rahulolu, mitte kahetsusega.

 

Kuula raamatukatkendit.
Katkendi on salvestanud Kadi raadio, loeb Mehis Tulk.

 

Kohalolu leiab aset siis, kui tunneme sisemist jõudu, mis laseb meil saavutada täpse kooskõla oma kõige siirama minaga.

Amy Cuddy

Sisukord

Eessõna 11
Mis on kohalolu? 23
Omaenda loo uskumine ja selle omaksvõtmine 55
Lõpetage jutlustamine, hakake kuulama. Kuidas kohalolu sünnitab kohalolu 81
Ma ei ole siin olemist ära teeninud 105
Kuidas jõuetus meid aheldab (ja kuidas jõud meid vabastab) 131
Kössitamine, sõrmeotste kokkusurumine ja kehakeel 169
Lainelauaga sõitmine, naeratamine ja enda õnnelikuks laulmine 199
Keha vormib vaimu (kutsuge meritäht appi!) 225
Milline poos aitab kohal olla? 277
Enda müksamine. Kuidas väiksed sammud viivad suurte muutusteni 285
Teeselge, kuni see saab tõeks 311
Tänuavaldused 339
Allikad 346

Arvustused

Sirli Sillasookirgliku elu coach ja mentor

Teiste veenmiseks tuleb esmalt veenda iseennast

Amy Cuddy raamat räägib sellest, kuidas olla kohal iseenda elus, elada oma sügavaimate väärtuste järgi, veenda eelkõige iseennast oma ehtsuses, sest see veenab automaatselt teisi, kergelt ja vaevata.

Oma töös aitan inimestel leida eneseusku ja enesekindlust, et hakata elama oma südame sügavaimate unistuste ja soovide järgi. Ma nimetan seda elukireks: sa oled kohal ja järgid oma kirge, julgelt ja kartmatult, andes endast samal ajal parima. See on puhas, siiras ja aus olemine – kohalolemine. Tihti ei tunneta me, et oleme väärtuslikud ja et meie olemasolu, mõtted, teod või saavutused on kellelegi vajalikud või olulised. Me näeme mõjukaid inimesi ning arvame, et oleme loodud teistsuguseks – vaikseks, tagasihoidlikuks, ebakindlaks, ärevaks. Arvame, et meil pole võimet midagi muuta. Muuta seda, kellena me ise ennast tajume ja kuidas teised meid tajuvad. Tegelikult võtame aga ise endilt jõu.

Amy Cuddy annab oma raamatus lihtsate lugude, kergesti mõistetavate selgituste ning teaduslike uuringute kirjelduste kaudu meile tööriistu, kuidas see jõud uuesti enda kätte võtta. Ta annab selge signaali: meie mõjujõud on alati ja igal hetkel meie endi sees olemas.

Petturisündroom, mida autor raamatus kirjeldab – kui tunneme, et oleme justkui vales kohas ega ole oma edu ära teeninud –, on miski, mis minu meelest röövib lugematutelt inimestelt nende elu ja seda tegelikult nende endi kaasabil ja loal, mis on selle juures kõige kurvem. Kui mõistame, et me kõik puutume selle tundega ühel või teisel hetkel kokku, ei pea me loobuma oma elukirest või teisisõnu oma elus kohal olemisest.

Teeskle, kuni see saab tõeks
Juba siis, kui kuulasin Amy Cuddy TED-i ettekannet, mis sai hiljem aluseks käesolevale raamatule, meeldis mulle väga tema lause „Teeskle, kuni see saab tõeks!”. See on minu jaoks ehk raamatu kõige olulisem sõnum. Me võime teeselda ja panna oma keha jõupooside kaudu uskuma, et oleme suuremad, tugevamad ja jõulisemad, kui arvame end olevat. Kehahoiak saadab sõnumi meie ajju ning me tunnemegi end sellisena, nagu meie keha väljendab, kuni see saab ühel hetkel meie loomulikuks osaks. Me kõik oleme kuulnud ja näinud, kuidas mõtted mõjutavad kehakeelt. Amy Cuddy viib selle arusaama aga uuele tasemele, õpetades meid, et ka vastupidine on tõsi, et kehakeel mõjutab mõtlemist. See kõik kokku mõjutab meie tulemusi ja minapilti. Raamatus õpetab autor imelihtsa nipi, kuidas kõigest kahe minutiga leida endas enesekindlust ja sisemist jõudu. Seda peab aga igaüks ise lugema, ma ei taha põnevat üllatust rikkuda!

Tänapäeval räägitakse positiivsest mõtlemisest palju, kuid see raamat, erinevalt paljudest teistest, põhineb teadusel ja teaduslikel uuringutel. Samas oskab autor teaduse tavainimesele lähemale tuua, kõike lihtsalt ja arusaadavalt selgitades. Raamatu tegi mõnusalt loetavaks ka asjaolu, et teaduslikud faktid olid põimitud kümnete ja kümnete inspireerivate lugudega. Nende lugude abil oli kerge mõista, kuidas üht või teist ideed ka oma elus kasutada.

Minu enda suur kirg on mitte lasta inimestel hirmu tõttu loobuda iseendist, oma elukirest ja oma olemuse sügavaimast tuumast. Tänu Amy Cuddy raamatule ja teedrajavale teadustööle on mul nüüd hulgaliselt uusi lähenemisviise ja meetodeid, mida kasutada ise või millega aidata oma lähedasi ja kliente, et leida oma elus isiklikku mõjujõudu, mille abil kohal olla ning elada õnnelikumat ja täisväärtuslikumat elu!

Suurepärane lugemine! Soovitan kõigile olenemata soost, vanusest, nahavärvist, ametist. Me kõik võime neid tarkuseid ellu rakendades oma elu paremaks ja õnnelikumaks muuta.

Ester EomoisEBS-i juhtimise õppejõud, MBA õppekava direktor

Mõtlemine mõjutab kehakeelt – või hoopis vastupidi?

Maailma juhtimisraamatute ühe bestselleri „Kohalolu” autor on Ameerika tunnustatud käitumisteadlane Amy Cuddy, kes sai maailmakuulsaks 2012. aastal TED-i kõnega „Su keha kujundab su olemust”. Praeguseks on seda kõnet vaadanud 48 keeles 39 miljonit inimest.

Harvardi ülikooli professor Amy Cuddy on viimased 20 aastat uurinud kehakeelt, selle mõju nii inimese enda mõtlemisele kui ka sellele, kuidas teised teda tajuvad. Amy Cuddy inspireeriv juhtimisraamat annab praktilise ja sisuka ülevaate, kuidas kehakeele teadlik valdamine mõjutab inimese käitumist ning mida igaüks ise iga päev saab ära teha.

Autor on öelnud, et ta kirjutas selle raamatu kõikvõimalike tegevusvaldkondade töötajatele, et nad õpiksid igal hetkel nii füüsiliselt kui ka vaimselt rohkem kohal olema. Mõtte treenimisest on kirjutatud ja räägitud palju, kuid see raamat annab põhjaliku ülevaate ja teadusliku kinnituse, kuidas just kehakeele õige valdamine toetab enesekindlust, oskust edukalt läbi rääkida ja teha julgeid otsuseid. Kehakeelest sõltub palju ka see, kuidas teised sind esmakohtumisel tajuvad, näiteks tööintervjuul, ärikohtumisel, müügivisiidil või suures auditooriumis sinu esinemist vaadates.

Raamat toob lugejani näiteid ja nõuandeid käitumise ja kehakeele omavahelisest mõjust. Üldine printsiip on lihtne: kui kasutad avatud ja kontaktile suunatud kehakeelt, siis muutud ise enesekindlamaks. Amu Cuddy raamat toob lugejani edulood ja nõuanded, kuidas seda põhimõtet praktikas kasutada.

Raamat aitab lugejal leida vastused ja toob rahvusvahelisest teadustööst tõendid järgmistele küsimustele. Mida sa mõtled, kui teed oma parima esitluse? Kuidas sa liigud, kui teed oma parima esitluse? Kuidas sa räägid, kui teed oma parima esitluse?

Amy Cuddy „Kohaolu” on inspireeriv raamat kõigile, kelle töös on olulisel kohal suhtlemine, võrgustike loomine ja müügitöö. See on vajalik käsiraamat algajale juhile ja annab uusi vaatenurki ka kogenud tegijatele. Samuti on raamat huvitav lugemine ka lihtsalt psühholoogiahuvilistele.

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

 • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud kuni 20% soodsamalt.
 • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
 • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
 • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
 • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

Tellimine
PaberraamatOtsas
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga
Kohalolu

Kohalolu

Amy Cuddy
Kuidas olla kõige raskematel hetkedel eneses kindel
Tellimine
PaberraamatOtsas
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga

Kirjeldus

Amy Cuddy on võlunud 39 miljonit kuulajat oma TED-i kõnega, mis räägib jõupoosidest. Nüüd tutvustab ta meile nii jõupooside kui ka paljude teiste kehakeele ja mõistuse seoste tagamaid. Ta õpetab, kuidas kasutada lihtsaid tehnikaid, et vabastada end pingelistel hetkedel hirmust, anda endast parim, leida teistega side ja innustada neid sama tegema.

Kas olete kunagi pärast suurt katsumust soovinud, et saaksite kõik otsast peale uuesti teha? Võib-olla näiteks pärast mõnd tööintervjuud, esinemist või rasket vestlust? Just need hetked, mil peaksime olema siirad ja hoidma ohjad tugevasti peos, teevad meid võltsiks ja jõuetuks. Liiga tihti läheneme elu suurimatele väljakutsetele hirmuga, oleme nendega tegeledes pabinas ja jätame viimaks kahetsusega seljataha.

Seesmist jõudu kasutades saavutame kohalolu ‒ oleku, milles me ei muretse enam, millise mulje me teistele jätame, vaid kohandame hoopis seda muljet, mida ise endast loome.

Harvardi professori Amy Cuddy revolutsiooniline raamat paljastab, et kohalolu jõu rakendamiseks pole vaja võtta ette suurt spirituaalset rännakut ega seesmiselt ümber kehastuda. Meil on hoopis vaja nügida end samm-sammult edasi, muutes pikkamisi oma igapäevast kehakeelt, käitumist ja meelelaadi.

See raamat on teaduslikult põhjendatud ja kaasahaarav ning õpetab igaühele, kuidas läheneda suurimatele katsumustele enesekindlalt, mitte hirmuga, ning jätta need katsumused seljataha rahulolu, mitte kahetsusega.

 

Kuula raamatukatkendit.
Katkendi on salvestanud Kadi raadio, loeb Mehis Tulk.

 

Kohalolu leiab aset siis, kui tunneme sisemist jõudu, mis laseb meil saavutada täpse kooskõla oma kõige siirama minaga.

Amy Cuddy

Lisainfo

Amy Cuddy
Lehekülgi: 384
Kirjastus: Äripäev

Sisukord

Eessõna 11
Mis on kohalolu? 23
Omaenda loo uskumine ja selle omaksvõtmine 55
Lõpetage jutlustamine, hakake kuulama. Kuidas kohalolu sünnitab kohalolu 81
Ma ei ole siin olemist ära teeninud 105
Kuidas jõuetus meid aheldab (ja kuidas jõud meid vabastab) 131
Kössitamine, sõrmeotste kokkusurumine ja kehakeel 169
Lainelauaga sõitmine, naeratamine ja enda õnnelikuks laulmine 199
Keha vormib vaimu (kutsuge meritäht appi!) 225
Milline poos aitab kohal olla? 277
Enda müksamine. Kuidas väiksed sammud viivad suurte muutusteni 285
Teeselge, kuni see saab tõeks 311
Tänuavaldused 339
Allikad 346

Arvustused (2)

Sirli Sillasookirgliku elu coach ja mentor

Teiste veenmiseks tuleb esmalt veenda iseennast

Amy Cuddy raamat räägib sellest, kuidas olla kohal iseenda elus, elada oma sügavaimate väärtuste järgi, veenda eelkõige iseennast oma ehtsuses, sest see veenab automaatselt teisi, kergelt ja vaevata.

Oma töös aitan inimestel leida eneseusku ja enesekindlust, et hakata elama oma südame sügavaimate unistuste ja soovide järgi. Ma nimetan seda elukireks: sa oled kohal ja järgid oma kirge, julgelt ja kartmatult, andes endast samal ajal parima. See on puhas, siiras ja aus olemine – kohalolemine. Tihti ei tunneta me, et oleme väärtuslikud ja et meie olemasolu, mõtted, teod või saavutused on kellelegi vajalikud või olulised. Me näeme mõjukaid inimesi ning arvame, et oleme loodud teistsuguseks – vaikseks, tagasihoidlikuks, ebakindlaks, ärevaks. Arvame, et meil pole võimet midagi muuta. Muuta seda, kellena me ise ennast tajume ja kuidas teised meid tajuvad. Tegelikult võtame aga ise endilt jõu.

Amy Cuddy annab oma raamatus lihtsate lugude, kergesti mõistetavate selgituste ning teaduslike uuringute kirjelduste kaudu meile tööriistu, kuidas see jõud uuesti enda kätte võtta. Ta annab selge signaali: meie mõjujõud on alati ja igal hetkel meie endi sees olemas.

Petturisündroom, mida autor raamatus kirjeldab – kui tunneme, et oleme justkui vales kohas ega ole oma edu ära teeninud –, on miski, mis minu meelest röövib lugematutelt inimestelt nende elu ja seda tegelikult nende endi kaasabil ja loal, mis on selle juures kõige kurvem. Kui mõistame, et me kõik puutume selle tundega ühel või teisel hetkel kokku, ei pea me loobuma oma elukirest või teisisõnu oma elus kohal olemisest.

Teeskle, kuni see saab tõeks
Juba siis, kui kuulasin Amy Cuddy TED-i ettekannet, mis sai hiljem aluseks käesolevale raamatule, meeldis mulle väga tema lause „Teeskle, kuni see saab tõeks!”. See on minu jaoks ehk raamatu kõige olulisem sõnum. Me võime teeselda ja panna oma keha jõupooside kaudu uskuma, et oleme suuremad, tugevamad ja jõulisemad, kui arvame end olevat. Kehahoiak saadab sõnumi meie ajju ning me tunnemegi end sellisena, nagu meie keha väljendab, kuni see saab ühel hetkel meie loomulikuks osaks. Me kõik oleme kuulnud ja näinud, kuidas mõtted mõjutavad kehakeelt. Amy Cuddy viib selle arusaama aga uuele tasemele, õpetades meid, et ka vastupidine on tõsi, et kehakeel mõjutab mõtlemist. See kõik kokku mõjutab meie tulemusi ja minapilti. Raamatus õpetab autor imelihtsa nipi, kuidas kõigest kahe minutiga leida endas enesekindlust ja sisemist jõudu. Seda peab aga igaüks ise lugema, ma ei taha põnevat üllatust rikkuda!

Tänapäeval räägitakse positiivsest mõtlemisest palju, kuid see raamat, erinevalt paljudest teistest, põhineb teadusel ja teaduslikel uuringutel. Samas oskab autor teaduse tavainimesele lähemale tuua, kõike lihtsalt ja arusaadavalt selgitades. Raamatu tegi mõnusalt loetavaks ka asjaolu, et teaduslikud faktid olid põimitud kümnete ja kümnete inspireerivate lugudega. Nende lugude abil oli kerge mõista, kuidas üht või teist ideed ka oma elus kasutada.

Minu enda suur kirg on mitte lasta inimestel hirmu tõttu loobuda iseendist, oma elukirest ja oma olemuse sügavaimast tuumast. Tänu Amy Cuddy raamatule ja teedrajavale teadustööle on mul nüüd hulgaliselt uusi lähenemisviise ja meetodeid, mida kasutada ise või millega aidata oma lähedasi ja kliente, et leida oma elus isiklikku mõjujõudu, mille abil kohal olla ning elada õnnelikumat ja täisväärtuslikumat elu!

Suurepärane lugemine! Soovitan kõigile olenemata soost, vanusest, nahavärvist, ametist. Me kõik võime neid tarkuseid ellu rakendades oma elu paremaks ja õnnelikumaks muuta.

Ester EomoisEBS-i juhtimise õppejõud, MBA õppekava direktor

Mõtlemine mõjutab kehakeelt – või hoopis vastupidi?

Maailma juhtimisraamatute ühe bestselleri „Kohalolu” autor on Ameerika tunnustatud käitumisteadlane Amy Cuddy, kes sai maailmakuulsaks 2012. aastal TED-i kõnega „Su keha kujundab su olemust”. Praeguseks on seda kõnet vaadanud 48 keeles 39 miljonit inimest.

Harvardi ülikooli professor Amy Cuddy on viimased 20 aastat uurinud kehakeelt, selle mõju nii inimese enda mõtlemisele kui ka sellele, kuidas teised teda tajuvad. Amy Cuddy inspireeriv juhtimisraamat annab praktilise ja sisuka ülevaate, kuidas kehakeele teadlik valdamine mõjutab inimese käitumist ning mida igaüks ise iga päev saab ära teha.

Autor on öelnud, et ta kirjutas selle raamatu kõikvõimalike tegevusvaldkondade töötajatele, et nad õpiksid igal hetkel nii füüsiliselt kui ka vaimselt rohkem kohal olema. Mõtte treenimisest on kirjutatud ja räägitud palju, kuid see raamat annab põhjaliku ülevaate ja teadusliku kinnituse, kuidas just kehakeele õige valdamine toetab enesekindlust, oskust edukalt läbi rääkida ja teha julgeid otsuseid. Kehakeelest sõltub palju ka see, kuidas teised sind esmakohtumisel tajuvad, näiteks tööintervjuul, ärikohtumisel, müügivisiidil või suures auditooriumis sinu esinemist vaadates.

Raamat toob lugejani näiteid ja nõuandeid käitumise ja kehakeele omavahelisest mõjust. Üldine printsiip on lihtne: kui kasutad avatud ja kontaktile suunatud kehakeelt, siis muutud ise enesekindlamaks. Amu Cuddy raamat toob lugejani edulood ja nõuanded, kuidas seda põhimõtet praktikas kasutada.

Raamat aitab lugejal leida vastused ja toob rahvusvahelisest teadustööst tõendid järgmistele küsimustele. Mida sa mõtled, kui teed oma parima esitluse? Kuidas sa liigud, kui teed oma parima esitluse? Kuidas sa räägid, kui teed oma parima esitluse?

Amy Cuddy „Kohaolu” on inspireeriv raamat kõigile, kelle töös on olulisel kohal suhtlemine, võrgustike loomine ja müügitöö. See on vajalik käsiraamat algajale juhile ja annab uusi vaatenurki ka kogenud tegijatele. Samuti on raamat huvitav lugemine ka lihtsalt psühholoogiahuvilistele.

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

 • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud kuni 20% soodsamalt.
 • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
 • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
 • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
 • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

© AS Äripäev 2000-2024
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]