Mõtted korda

Kuidas lõpetada muretsemine, leevendada ärevust ja vältida negatiivset mõtlemist

Mõtted korda
S. J. Scott, Barrie Davenport
Lehekülgi: 160
Ilmub: 21.08.2017
Kirjastus: Äripäev AS

Amazoni bestseller

Selle raamatu eesmärk on lihtne: õpetada teile selliseid harjumusi, tegutsemist ja meelelaadi, mis aitavad vaimsest prügist lahti saada, nii et see ei takista teid enam elamast tähendusrikast elu.

Te ei pruugi suuta oma mõistust kogu aeg müraga küllastumast hoida, kuid igatahes võite oma mõtteid nii palju mõjutada, et parandada suurel määral oma elu kvaliteeti ja üldist rahulolu. Teile võib tunduda, et mõtlemine on automaatne ja kontrollimatu, ent paljud meie mõttemustrid on harjumuslikud ja õigupoolest koguni mõttetud.

Ehkki teie mõtted on teist lahutamatud, on teil olemas enese­teadlikkus, mis võib olukorda tahtlikult sekkuda ja mõtteid suunata. Teil on oma mõtete üle palju suurem kontroll, kui ise arvate. Õppides oma mõistust valitsema, avate ukse loovusele, inspiratsioonile ja võimetele, mis on seni nende taltsutamatute mõtete taga varjul olnud. Praktiliste meetodite abil on võimalik mõtted endale allutada ning teha mõistuses rohkem ruumi sisemisele rahule ja õnnele. Te hakkate tegema selget vahet, mis on teie elus kõige tähtsam, mis ei teeni enam teie eesmärke ja kuidas te tahate päevast päeva elada.

Te saate teada

  • mis on vaimse korralageduse neli peamist põhjust
  • kuidas kõik oma negatiivsed mõtted ümber raamistada
  • kuidas lasta lahti minevikust ja halbadest suhetest
  • kuidas saada lahti ärevust põhjustavatest segajatest ja asjade edasilükkamisest
  • kuidas ühendada oma eesmärgid kirgedega

See raamat on tulvil harjutusi, mis avaldavad teie meelelaadile kohest positiivset mõju. See ei anna mitte lihtsalt üldsõnalisi soovitusi, vaid pakub teile praktilisi teaduspõhiseid tegevusjuhiseid.

Sisukord

Sissejuhatus   11
Kuidas mõtted meie elu mõjutavad   11
Barrie lugu   16
Steve’i lugu   17
Miks on teil VAJA lugeda raamatut „Mõtted korda“?   18

ESIMENE OSA. MÕTETE KORRASTAMINE   21
Vaimse korralageduse neli põhjust   21
Mõistuse korrastamise harjumus nr 1: keskendunud sügav hingamine   27
Mõistuse korrastamise harjumus nr 2: mediteerimine   32
Mõistuse korrastamise harjumus nr 3: KÕIGI negatiivsete mõtete ümberraamimine   38
Mõistuse korrastamise harjumus nr 4: õpetage oma mõistusele uusi trikke   42

TEINE OSA. ELUKOHUSTUSTE KORRASTAMINE   47
Tuumväärtuste tähtsus   47
Strateegia nr 1: määratlege OMA tuumväärtused   50
Strateegia nr 2: tehke oma eluprioriteedid selgeks   52
Strateegia nr 3a: ühendage teadvelolek ja eesmärgid   55
Strateegia nr 3b: kehtestage kvartaalsed SMART-eesmärgid   57
Strateegia nr 4: ühendage eesmärgid oma kirgedega   66

KOLMAS OSA. SUHETE KORRASTAMINE   75
Halbade suhete negatiivne mõju   75
Suhtestrateegia nr 1: olge rohkem kohal   77
Suhtestrateegia nr 2: minevikust lahtilaskmine   85
Suhtestrateegia nr 3: teadvelolek koos partneriga   89
Suhtestrateegia nr 4: laske teatud inimestest lahti   95

NELJAS OSA. ÜMBRUSE KORRASTAMINE   101
Ümbruse korrastamise väärtus   101
Lihtsustage oma kodu   102
Lihtsustage oma digielu   108
Lihtsustage oma igapäevategevusi   113
Lihtsustage oma segajaid (et edasilükkamisest võitu saada)   122
Lihtsustage oma toiminguid   127

KOKKUVÕTE   135
Veel mõtteid mõtete korrastamise kohta   135
400 sõna, mis määratlevad teie väärtusi (boonuspeatükk)   140

Kas teile meeldis raamat „Mõtted korda“?   149
Barrie sulest ilmunud raamatud   150
Steve’i sulest ilmunud raamatud   151
Steve   153
Barrie   153
Viited   155

Arvustused

Tauri TallermaaKoolitaja

Esimest korda raamatut kätte võttes ja seda sirvides tundus, et sellel on liiga lihtne sisu. Selliseid eneseabiraamatuid on nähtud juba sadu. Nendest teemadest on räägitud aastakümneid. Ma isegi räägin neist oma koolitustel. Mis saab selles raamatus siis nüüd nii palju erilist või teistmoodi olla!? Õnneks olin ma lubanud selle läbi lugeda ja oma arvamuse anda, sest kohe tuli meelde vanasõna, et ära otsusta raamatu sisu kaane järgi. Me teeme elus väga tihti pealiskaudseid otsuseid pelgalt esmase emotsiooni põhjal. Raamatupoes riiulite vahel või veebis raamatuid vaadates märkame me esmalt pealkirju, vahest ka autorit. Kui kaanekujundus on silmatorkav, siis ka seda. Raamat peab tähelepanu äratama mingilgi moel, et me seda vaevuksime lähemalt vaatama. Siit ka kohe üks soovitus – valige vähem, lugege rohkem! Igast raamatust saab meile sobivaid mõtteid, mis hakkavad meie peas elama oma elu vastavalt meie tõekspidamisetele, uskumistele, kogemustele ja teadmistele.

Lihtne lugeda
Raamatut “Mõtted korda” on lihtne lugeda. Selles on neli peamist teemat, millele autorid pühendavad keskmiselt kolmkümmend lehekülge ühe teema kohta. Täiesti piisav, et see raamat mõne tunniga läbi lugeda ka ilma spetsiaalse kiirlugemise oskuseta. Olulisem on, mis saab pärast esmast tutvumist pakutud ideede, mõtete ja harjutustega. See, mis teebki selle raamatu praktiliseks, on hulk igapäevaseid harjutusi oma mõtete ja harjumuste korrastamiseks. On palju raamatuid, kus räägitakse ja kirjeldatakse väga hästi lahti põhjused, miks meil ei õnnestus elus eesmärke saavutada, olulisele keskenduda, miks me muretseme liiga palju ja lõpuks kannatame suure stressi all. Selles raamatus on ka need seletused olemas, aga on ka kenasti punkt haaval antud lihtsad ja mitte üldse suurt pingutust nõudvad harjutused. Soovitus – kui olete investeerinud aja raamatu lugemiseks, tehke seda võimalikult efektiivselt. Võtke pliiats kätte ja lugemise ajal tehke märkmeid, millised teemad ja pakutavad harjutused tunduvad teile mõistlikud. Kui olete raamatust ülevaate saanud, vaadake üle oma märkmed ja korrastage need. Ehk vaadake, millised neist tunduvad ka teistkordsel lugemisel kasulikud ja valige neist välja paar-kolm kõige paremat, mida proovite rakendada.

Loe efektiivselt
Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem neljas peatükk, kus räägitakse ümbruse korrastamisest. Võib-olla sellepärast, et hetkel vahetasime perega just elukohta ja tuli sorteerida ning valida mõttetute ja mõttekate asjade vahel. Väga puhastav protsess.
Iga lugeja leiab äratundmise mingi peatükiga lähtuvalt oma elu hetkeolukorrast. See on hea, sest see jääb kauemaks meelde. Raamatu lugemise mõte ju ongi autori poolt pakutavate mõtetega oma mõtteid korrastada ja miskit kasulikku sellest meelde jätta.

Kristjan Otsmannkoolitaja ja arengutoetaja

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti meelevirguse ehk teadlikkuse ehk teadveloleku ehk kohalolu – eks heal lapsel oli Maarjamaal mitu nime – ekspresskäsiraamat „Mõtted korda” annab teemast hea ülevaate, kuid kannatab liigse kirevuse ja pealiskaudsuse all.

Kas raamat täidab alapealkirjas antud lubaduse aidata lõpetada muretsemine, leevendada ärevust ja vältida negatiivset mõtlemist? Jah, kui suuta endas maha suruda soomeugrilik skeptitsism ameerikaliku positiivsuse vastu ning libiseda mõnest meie kultuuriruumile võõrast teemast põgusalt üle.

Raamatu „Mõtted korda” suur pluss on hea ja kiire ülevaade teadvelolekuga seotud teemade maailmast. Iga teemaga iseseisvalt edasi minemist toetavad konkreetsed harjutused. Samuti väärib esile tõstmist autorite tahe väärtustada kohalolu tunnetamist ning seejuures liikuda järjekindlalt soovitava tulemuse poole.

Raamatu puudused on teemade liigne kirevus ning püüd seostada seostamatut. Meelevirgus ei klapi industriaalühiskonnast pärit SMART-eesmärkidega ning need omakorda ei haagi me kultuuripildis inimsuhete korrastamisega. Kohaolu põhiväärtus on toimuva usaldamine ning hetkes olemine, jälgides end ja ümbritsevat hinnanguteta. Kulgemisel on siht, mitte eesmärk. Kui on isu läheneda kohalolu valdkonnale sügavamalt, tasub ette võtta mõni teine raamat, näiteks zen-budistist meelerahu meistri Thích Nhất Hạnhi „Õnn”, aga kui on tahtmine tänapäeva kiires ühiskonnas ruttu ülevaatlik pilt saada, on „Mõtted korda” selleks üsna hea valik.

Lugemisest üksi jääb väheks, vaja on ka tegutseda. Raamatust saab kõige rohkem kasu siis, kui leida neist vikerviisidest mõni endale meelepärane ning alustada harjutustega. Esimesel sobival hetkel, aga mitte liiga kauges tulevikus. Võib-olla juba täna?

Guido Paomees EBSi õppejõud, ajakasutuse koolitaja

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti raamat „Mõtted korda” aitab meil leida vastuseid küsimustele, kes me tahame olla ja kuidas oma elu lihtsalt elada.
Raamatus on palju arusaadavaid, selgeid ja praktilisi soovitusi, mis aitavad arendada meie mõtteviisi, et elada sisukat elu ja sellest rõõmu tunda, mitte sihitult ringi rähelda ning pärast tagasi vaadates leida ennast mõtlemas: „Kui saaks, teeks kõik teistmoodi.“ Pärast on hilja, sest täna on meie ülejäänud elu esimene päev.

„Me ei ole stressis mitte sellepärast, et meil ei ole aega. Meil ei ole aega, sest me oleme stressis ja stress tekib kontrolli kaotusest,“ kirjutab Stefan Klein oma raamatus „Aeg – aine millest koosneb elu.“ Paljud meist kaotavad kontrolli oma suhete, töö, finantsolukorra, tervise, puhkeaja jms üle. Meid juhivad muretsemine, probleemid, lubadused, teiste arvamus, sõltuvus hõivatusest. Tihti pole meil aega, et vajalik korralikult valmis teha, kuid hiljem võtab asja ümber tegemine meilt taas seda kõige olulisemat ressurssi – aega. „Meie kasutuses olev aeg on sageli täidetud mõttetute ülesannetega, mis külvavad meisse nõutust, tühjust ja vaimset segadust,“ kirjutavad raamatu autorid.

Raamatu neli osa puudutavad elu olulisi tahke: sisemaailma, kohustusi, suhteid ja ümbrust. Selleks et jõuda sinna, kuhu soovime, tuleb meil teada, kus me praegu oleme. Raamat „Mõtted korda“ pakub palju võimalusi eneseanalüüsiks ning lahendusi, kuidas elada tähendusrikast elu, saada hakkama iseenda, oma suhete, majandusliku olukorra ja ümbritsevaga. Kui seame paika oma põhiväärtused ning kasutame neid oma valikute ja otsuste tegemisel, saame keskenduda sellele, milline inimene tahame olla ja millist elu elada. „Oma väärtuste järgi elades loote parima keskkonna õnnele, hingerahule ja mõtteselgusele,“ kirjutavad autorid.

Kui kasutame raamatus soovitatut, seame me paika oma prioriteedid, mõistame mis on meie jaoks peamine nii pikas perspektiivis kui ka praegusel hetkel. Samuti õpime oma elust ebaolulist välja jätma ning ütlema ei segajatele või lõpetama vajadusel umbe jooksnud suhte. Oluline on ka keskkond, kus me elame ja oleme; kui see on korras ja lihtne, siis aitab see korras hoida ka meie mõttemaailma. Marie Kondo on öelnud: „Ruum, milles me elame, peaks sobima sellele, kelleks me saada tahame, mitte sellele, kes me varem olime.“

Milline on sinu digielu? Tänapäeval on see väga vajalik teema, sest digitaalne segadus meis ja meie digitehnikas tavaliselt kasvab. Raamatus arutletakse, kui palju ja miks me mitmesuguste digiseadmetega tegeleme ning kuidas on võimalik seda tegevust optimeerida. Soovitus on lihtne: korrasta ja lihtsusta oma digielu.

Kokkuvõttes annab see raamat meile hulga võimalusi kuidas lihtsustada oma elu – tea kuhu tahad välja jõuda, leia selleks vahendeid ning hoia käsi pulsil ehk teisisõnu kontrolli, mis toimub. Soov tasakaalustatud elu elada on eesmärk ja võimalusi selleks leiab siit raamatust, ent tegevuste ja protsessi kontrollimine ning eesmärgi saavutamine on juba meie motivatsiooni ja valikute küsimus.

Mõnusat lugemist!

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

  • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud 21% soodsamalt.
  • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
  • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
  • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
  • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

Tellimine
PaberraamatOtsas
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga
Mõtted korda

Mõtted korda

S. J. Scott, Barrie Davenport
Kuidas lõpetada muretsemine, leevendada ärevust ja vältida negatiivset mõtlemist
Tellimine
PaberraamatOtsas
E-raamat
NaN €
Näita käibemaksuga

Kirjeldus

Amazoni bestseller

Selle raamatu eesmärk on lihtne: õpetada teile selliseid harjumusi, tegutsemist ja meelelaadi, mis aitavad vaimsest prügist lahti saada, nii et see ei takista teid enam elamast tähendusrikast elu.

Te ei pruugi suuta oma mõistust kogu aeg müraga küllastumast hoida, kuid igatahes võite oma mõtteid nii palju mõjutada, et parandada suurel määral oma elu kvaliteeti ja üldist rahulolu. Teile võib tunduda, et mõtlemine on automaatne ja kontrollimatu, ent paljud meie mõttemustrid on harjumuslikud ja õigupoolest koguni mõttetud.

Ehkki teie mõtted on teist lahutamatud, on teil olemas enese­teadlikkus, mis võib olukorda tahtlikult sekkuda ja mõtteid suunata. Teil on oma mõtete üle palju suurem kontroll, kui ise arvate. Õppides oma mõistust valitsema, avate ukse loovusele, inspiratsioonile ja võimetele, mis on seni nende taltsutamatute mõtete taga varjul olnud. Praktiliste meetodite abil on võimalik mõtted endale allutada ning teha mõistuses rohkem ruumi sisemisele rahule ja õnnele. Te hakkate tegema selget vahet, mis on teie elus kõige tähtsam, mis ei teeni enam teie eesmärke ja kuidas te tahate päevast päeva elada.

Te saate teada

  • mis on vaimse korralageduse neli peamist põhjust
  • kuidas kõik oma negatiivsed mõtted ümber raamistada
  • kuidas lasta lahti minevikust ja halbadest suhetest
  • kuidas saada lahti ärevust põhjustavatest segajatest ja asjade edasilükkamisest
  • kuidas ühendada oma eesmärgid kirgedega

See raamat on tulvil harjutusi, mis avaldavad teie meelelaadile kohest positiivset mõju. See ei anna mitte lihtsalt üldsõnalisi soovitusi, vaid pakub teile praktilisi teaduspõhiseid tegevusjuhiseid.

Lisainfo

S. J. Scott, Barrie Davenport
Lehekülgi: 160
Ilmub: 21.08.2017
Kirjastus: Äripäev AS

Sisukord

Sissejuhatus   11
Kuidas mõtted meie elu mõjutavad   11
Barrie lugu   16
Steve’i lugu   17
Miks on teil VAJA lugeda raamatut „Mõtted korda“?   18

ESIMENE OSA. MÕTETE KORRASTAMINE   21
Vaimse korralageduse neli põhjust   21
Mõistuse korrastamise harjumus nr 1: keskendunud sügav hingamine   27
Mõistuse korrastamise harjumus nr 2: mediteerimine   32
Mõistuse korrastamise harjumus nr 3: KÕIGI negatiivsete mõtete ümberraamimine   38
Mõistuse korrastamise harjumus nr 4: õpetage oma mõistusele uusi trikke   42

TEINE OSA. ELUKOHUSTUSTE KORRASTAMINE   47
Tuumväärtuste tähtsus   47
Strateegia nr 1: määratlege OMA tuumväärtused   50
Strateegia nr 2: tehke oma eluprioriteedid selgeks   52
Strateegia nr 3a: ühendage teadvelolek ja eesmärgid   55
Strateegia nr 3b: kehtestage kvartaalsed SMART-eesmärgid   57
Strateegia nr 4: ühendage eesmärgid oma kirgedega   66

KOLMAS OSA. SUHETE KORRASTAMINE   75
Halbade suhete negatiivne mõju   75
Suhtestrateegia nr 1: olge rohkem kohal   77
Suhtestrateegia nr 2: minevikust lahtilaskmine   85
Suhtestrateegia nr 3: teadvelolek koos partneriga   89
Suhtestrateegia nr 4: laske teatud inimestest lahti   95

NELJAS OSA. ÜMBRUSE KORRASTAMINE   101
Ümbruse korrastamise väärtus   101
Lihtsustage oma kodu   102
Lihtsustage oma digielu   108
Lihtsustage oma igapäevategevusi   113
Lihtsustage oma segajaid (et edasilükkamisest võitu saada)   122
Lihtsustage oma toiminguid   127

KOKKUVÕTE   135
Veel mõtteid mõtete korrastamise kohta   135
400 sõna, mis määratlevad teie väärtusi (boonuspeatükk)   140

Kas teile meeldis raamat „Mõtted korda“?   149
Barrie sulest ilmunud raamatud   150
Steve’i sulest ilmunud raamatud   151
Steve   153
Barrie   153
Viited   155

Arvustused (3)

Tauri TallermaaKoolitaja

Esimest korda raamatut kätte võttes ja seda sirvides tundus, et sellel on liiga lihtne sisu. Selliseid eneseabiraamatuid on nähtud juba sadu. Nendest teemadest on räägitud aastakümneid. Ma isegi räägin neist oma koolitustel. Mis saab selles raamatus siis nüüd nii palju erilist või teistmoodi olla!? Õnneks olin ma lubanud selle läbi lugeda ja oma arvamuse anda, sest kohe tuli meelde vanasõna, et ära otsusta raamatu sisu kaane järgi. Me teeme elus väga tihti pealiskaudseid otsuseid pelgalt esmase emotsiooni põhjal. Raamatupoes riiulite vahel või veebis raamatuid vaadates märkame me esmalt pealkirju, vahest ka autorit. Kui kaanekujundus on silmatorkav, siis ka seda. Raamat peab tähelepanu äratama mingilgi moel, et me seda vaevuksime lähemalt vaatama. Siit ka kohe üks soovitus – valige vähem, lugege rohkem! Igast raamatust saab meile sobivaid mõtteid, mis hakkavad meie peas elama oma elu vastavalt meie tõekspidamisetele, uskumistele, kogemustele ja teadmistele.

Lihtne lugeda
Raamatut “Mõtted korda” on lihtne lugeda. Selles on neli peamist teemat, millele autorid pühendavad keskmiselt kolmkümmend lehekülge ühe teema kohta. Täiesti piisav, et see raamat mõne tunniga läbi lugeda ka ilma spetsiaalse kiirlugemise oskuseta. Olulisem on, mis saab pärast esmast tutvumist pakutud ideede, mõtete ja harjutustega. See, mis teebki selle raamatu praktiliseks, on hulk igapäevaseid harjutusi oma mõtete ja harjumuste korrastamiseks. On palju raamatuid, kus räägitakse ja kirjeldatakse väga hästi lahti põhjused, miks meil ei õnnestus elus eesmärke saavutada, olulisele keskenduda, miks me muretseme liiga palju ja lõpuks kannatame suure stressi all. Selles raamatus on ka need seletused olemas, aga on ka kenasti punkt haaval antud lihtsad ja mitte üldse suurt pingutust nõudvad harjutused. Soovitus – kui olete investeerinud aja raamatu lugemiseks, tehke seda võimalikult efektiivselt. Võtke pliiats kätte ja lugemise ajal tehke märkmeid, millised teemad ja pakutavad harjutused tunduvad teile mõistlikud. Kui olete raamatust ülevaate saanud, vaadake üle oma märkmed ja korrastage need. Ehk vaadake, millised neist tunduvad ka teistkordsel lugemisel kasulikud ja valige neist välja paar-kolm kõige paremat, mida proovite rakendada.

Loe efektiivselt
Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem neljas peatükk, kus räägitakse ümbruse korrastamisest. Võib-olla sellepärast, et hetkel vahetasime perega just elukohta ja tuli sorteerida ning valida mõttetute ja mõttekate asjade vahel. Väga puhastav protsess.
Iga lugeja leiab äratundmise mingi peatükiga lähtuvalt oma elu hetkeolukorrast. See on hea, sest see jääb kauemaks meelde. Raamatu lugemise mõte ju ongi autori poolt pakutavate mõtetega oma mõtteid korrastada ja miskit kasulikku sellest meelde jätta.

Kristjan Otsmannkoolitaja ja arengutoetaja

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti meelevirguse ehk teadlikkuse ehk teadveloleku ehk kohalolu – eks heal lapsel oli Maarjamaal mitu nime – ekspresskäsiraamat „Mõtted korda” annab teemast hea ülevaate, kuid kannatab liigse kirevuse ja pealiskaudsuse all.

Kas raamat täidab alapealkirjas antud lubaduse aidata lõpetada muretsemine, leevendada ärevust ja vältida negatiivset mõtlemist? Jah, kui suuta endas maha suruda soomeugrilik skeptitsism ameerikaliku positiivsuse vastu ning libiseda mõnest meie kultuuriruumile võõrast teemast põgusalt üle.

Raamatu „Mõtted korda” suur pluss on hea ja kiire ülevaade teadvelolekuga seotud teemade maailmast. Iga teemaga iseseisvalt edasi minemist toetavad konkreetsed harjutused. Samuti väärib esile tõstmist autorite tahe väärtustada kohalolu tunnetamist ning seejuures liikuda järjekindlalt soovitava tulemuse poole.

Raamatu puudused on teemade liigne kirevus ning püüd seostada seostamatut. Meelevirgus ei klapi industriaalühiskonnast pärit SMART-eesmärkidega ning need omakorda ei haagi me kultuuripildis inimsuhete korrastamisega. Kohaolu põhiväärtus on toimuva usaldamine ning hetkes olemine, jälgides end ja ümbritsevat hinnanguteta. Kulgemisel on siht, mitte eesmärk. Kui on isu läheneda kohalolu valdkonnale sügavamalt, tasub ette võtta mõni teine raamat, näiteks zen-budistist meelerahu meistri Thích Nhất Hạnhi „Õnn”, aga kui on tahtmine tänapäeva kiires ühiskonnas ruttu ülevaatlik pilt saada, on „Mõtted korda” selleks üsna hea valik.

Lugemisest üksi jääb väheks, vaja on ka tegutseda. Raamatust saab kõige rohkem kasu siis, kui leida neist vikerviisidest mõni endale meelepärane ning alustada harjutustega. Esimesel sobival hetkel, aga mitte liiga kauges tulevikus. Võib-olla juba täna?

Guido Paomees EBSi õppejõud, ajakasutuse koolitaja

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti raamat „Mõtted korda” aitab meil leida vastuseid küsimustele, kes me tahame olla ja kuidas oma elu lihtsalt elada.
Raamatus on palju arusaadavaid, selgeid ja praktilisi soovitusi, mis aitavad arendada meie mõtteviisi, et elada sisukat elu ja sellest rõõmu tunda, mitte sihitult ringi rähelda ning pärast tagasi vaadates leida ennast mõtlemas: „Kui saaks, teeks kõik teistmoodi.“ Pärast on hilja, sest täna on meie ülejäänud elu esimene päev.

„Me ei ole stressis mitte sellepärast, et meil ei ole aega. Meil ei ole aega, sest me oleme stressis ja stress tekib kontrolli kaotusest,“ kirjutab Stefan Klein oma raamatus „Aeg – aine millest koosneb elu.“ Paljud meist kaotavad kontrolli oma suhete, töö, finantsolukorra, tervise, puhkeaja jms üle. Meid juhivad muretsemine, probleemid, lubadused, teiste arvamus, sõltuvus hõivatusest. Tihti pole meil aega, et vajalik korralikult valmis teha, kuid hiljem võtab asja ümber tegemine meilt taas seda kõige olulisemat ressurssi – aega. „Meie kasutuses olev aeg on sageli täidetud mõttetute ülesannetega, mis külvavad meisse nõutust, tühjust ja vaimset segadust,“ kirjutavad raamatu autorid.

Raamatu neli osa puudutavad elu olulisi tahke: sisemaailma, kohustusi, suhteid ja ümbrust. Selleks et jõuda sinna, kuhu soovime, tuleb meil teada, kus me praegu oleme. Raamat „Mõtted korda“ pakub palju võimalusi eneseanalüüsiks ning lahendusi, kuidas elada tähendusrikast elu, saada hakkama iseenda, oma suhete, majandusliku olukorra ja ümbritsevaga. Kui seame paika oma põhiväärtused ning kasutame neid oma valikute ja otsuste tegemisel, saame keskenduda sellele, milline inimene tahame olla ja millist elu elada. „Oma väärtuste järgi elades loote parima keskkonna õnnele, hingerahule ja mõtteselgusele,“ kirjutavad autorid.

Kui kasutame raamatus soovitatut, seame me paika oma prioriteedid, mõistame mis on meie jaoks peamine nii pikas perspektiivis kui ka praegusel hetkel. Samuti õpime oma elust ebaolulist välja jätma ning ütlema ei segajatele või lõpetama vajadusel umbe jooksnud suhte. Oluline on ka keskkond, kus me elame ja oleme; kui see on korras ja lihtne, siis aitab see korras hoida ka meie mõttemaailma. Marie Kondo on öelnud: „Ruum, milles me elame, peaks sobima sellele, kelleks me saada tahame, mitte sellele, kes me varem olime.“

Milline on sinu digielu? Tänapäeval on see väga vajalik teema, sest digitaalne segadus meis ja meie digitehnikas tavaliselt kasvab. Raamatus arutletakse, kui palju ja miks me mitmesuguste digiseadmetega tegeleme ning kuidas on võimalik seda tegevust optimeerida. Soovitus on lihtne: korrasta ja lihtsusta oma digielu.

Kokkuvõttes annab see raamat meile hulga võimalusi kuidas lihtsustada oma elu – tea kuhu tahad välja jõuda, leia selleks vahendeid ning hoia käsi pulsil ehk teisisõnu kontrolli, mis toimub. Soov tasakaalustatud elu elada on eesmärk ja võimalusi selleks leiab siit raamatust, ent tegevuste ja protsessi kontrollimine ning eesmärgi saavutamine on juba meie motivatsiooni ja valikute küsimus.

Mõnusat lugemist!

Raamatuklubi

Äripäeva raamatuklubi on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja. Avaldame maailma parimaid
psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid, samuti investeerimisalast kirjandust. 

Oleme tegutsenud juba 20 aastat. Pikaajalisele kogemusele tuginedes teeme maailma uusimast ärikirjandusest hoolika valiku. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega.

  • Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatud 21% soodsamalt.
  • Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta.
  • Klubi liige saab raamatud tellida ka e-raamatuna.
  • Klubiraamatute eest saate mugavalt tasuda ka e-arve püsimaksega.
  • Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadame iga kuu (v.a juulis) 1-2 uut raamatut. Raamatute ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]