Otsustamise käsiraamat

Praktiline ja lihtne strateegilise süžee mudel parimate otsuste langetamiseks ja nende selgeks edastamiseks
Otsustamise käsiraamat pilt
Autor: Mae Leyrer Ilmub: 01.06.2021 Lehekülgi: 108

Kas avastad tihti, et oled jõudnud kurnava segaduseni, kui oled proovinud infot ritta seada või korrastada? Kas leiad end mõttelt, et tegelikult saanuks otsuse teha palju kiiremini ning vähema energia- ja ressursikuluga, kui oleksid küsinud endalt ja teistelt õigeid küsimusi?

Kas kahtled sageli mõnes enda või teise tehtud otsuses ja ei tea, kuidas seda kahtlust väljendada? Kas oled märganud, et kui otsus on edastatud, saadakse selle sisust vahel lausa diametraalselt erinevalt aru?

Strateegilise süžee mudel, mida selles käsiraamatus tutvustatakse, on lihtne ja praktiline vahend, mis aitab vältida nendesse lõksudesse sattumist. Autor viib aastakümnete jooksul kogutud globaalsed juhtimiskogemused kokku jutuvestmise iidsete saladuste ning enim levinud konsultatsiooni tööriistade tarkustega.

Raamatu raamistik on laia kasutusalaga – seda saab rakendada nii tööl kui ka eraelus. See aitab parandada teabe struktureerimise oskust, tõsta otsuste kvaliteeti ning tagada, et teavitad teisi oma otsustest selgelt ja üheselt mõistetavalt. Seda raamistikku kasutavad sajad juhid üle kogu maailma, nii nimekates Fortune 500 kui ka väikeettevõtetes.

„Otsustamise käsiraamat“ on hindamatu kaaslane juhtidele ja poliitikutele, kes peavad iga päev tegema loendamatuid otsuseid ja neid teistele arusaadavalt tutvustama.

 

Me kõik teeme iga päev otsuseid – paljud neist tulevad kergesti ja on ilmselged. Suuremate strateegiliste otsuste korral on aga asi keerulisem. Finantsteenuste sektoris tegutseva rahvusvahelise tippjuhina tegin sageli otsuseid, millel olid kaugeleulatuvad mõjud. Kõhutunde usaldamine on ahvatlev, kuid ka ohtlik.

Mind aitab otsuste tegemisel palju strateegiline süžee. See sunnib mind lähtuma faktidest, keskenduma probleemi lahendamisele, mõtlema sidusrühmadele ning pakub head viisi otsuse või lahenduse tutvustamiseks teistele lihtsal ja kergesti arusaadaval moel. See tuletab mulle meelde, et otsuse tegemine on vaid üks osa väljakutsest – otsuse edastamine selgelt on samuti äärmiselt tähtis.

Sellest raamatust leiate kõik, mida on vaja praktilise strateegilise süžee mudeli kasutamiseks. See raamat tuletab ka kogenud otsustajale meelde, mida võib ja mida ei või otsuse tegemisel teha, ning annab vahendeid juba tehtud otsuste hindamiseks.

Raamatus tuuakse välja selle võimsa raamistiku kasutamise eelised ja näidatakse, kui efektiivne on põhimõte „Vähem on rohkem!“.

Joerg Floeck
globaalne tippjuht ja riskikapitalist

Tellimine

38,50 €

Failid
Sisukord

Esimene osa

Siin tutvud strateegilise süžee mudeli ja selle etappidega ning näed, kuidas seda kasutada.

12 Strateegilise süžee mudel otsuste tegemiseks

14 Olulised terminid

18 Mudeli kirjeldus

54 Kokkuvõte

56 Hüpoteesile toetuv probleemi lahendamine

 

Teine osa

Siin õpid, kuidas kasutada strateegilist süžeed otsuse kommunikeerimisel, ükskõik kas see toimub suuliselt, e-kirjaga või esitluse käigus.

62 Strateegilise süžee mudeli kasutamine otsuse kommunikatsioonis

65 Suuline ja e-kirja kommunikatsioon

66 Esitlus

70 Visualiseerimise nipid

 

Kolmas osa

Siin näed eluliste näidete varal, kuidas strateegilise süžee mudel toimib otsuse tegemisel ja kommunikeerimisel.

90 Strateegilise süžee mudel kasutuses

92 Juhtum 1. Kuidas jätkata koostööd strateegilise partneriga?

96 Juhtum 2. Kuidas leida koos strateegilise partneriga hinnatõusu määr?

98 Juhtum 3. Kuidas reageerida COVID-19 pandeemiale?

 

Neljas osa

Siin on mõned faktid ja viited, millele raamat toetub.

102 Faktid ja viited

104 Numbrid raamatu taga

105 Viited

106 Tänusõnad

107 Autorist

Raamatuklubi info

Äripäeva raamatuklubi

on Eesti peamine äriraamatute kirjastaja, mis avaldab maailma parimaid psühholoogia-, juhtimis- ja turundusteoseid.

Klubi on tegutsenud juba 15 aastat ja pikaajalisele kogemusele tuginedes tehakse maailma uusimast juhtimiskirjandusest hoolikas valik. Klubi liikmena võite kindel olla, et maailma tunnustatud autorite populaarsed teosed jõuavad teieni ja te ei pea vaeva nägema võõrkeelse kirjanduse laviinis tee leidmisega. Raamatuklubi liikmena hoiate end kursis maailma parimate juhtimisteooriatega, õpite edukate ettevõtete kogemustest ning teate, kuidas rakendada neuroteaduse ja psühholoogia uusi avastusi edu ja õnne vankri ette.

• Klubi liige saab iga kuu värskelt ilmunud klubiraamatu 21% soodsamalt.
• Raamatu saadame Omniva pakiautomaati tasuta, võimalik on kasutada ka kullerteenust.
• Raamatud saab tellida ka e-raamatuna.
• Klubiraamatu eest saate mugavalt tasuda e-arve püsimakse või arvega.
• Kui ostate aasta jooksul 6 raamatut, võite valida kingiks ühe varem ilmunud raamatu.

Klubi liikmele saadetakse iga kuu (v.a juulis) üks uus raamat. Raamatu ostmisest saab loobuda klubi kodulehe kaudu, telefonitsi või e-posti teel.

LIITU KLUBIGA